Zaman: 28 Mar 2024 12:55

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Pajero MK3 Enjeksiyon pompasi
MesajGönderilme zamanı: 07 Haz 2016 20:37 
Kullanıcı avatarı

İsim: Gokhan
Araç: Pajero 2005 3.2 did
Meslek: Serbest
Kan grubu: 0rh+
Merhabalar, ben Gokhan, 8 senedir Romanya' da yasiyorum. Gecen yilbasinda hep hayalini kurdugum pajero 3.2 did kisa modelin sahibi oldum. Sanirim bu model Turkiye' de satisa sunulmadi ama 5 kapili modelleriyle ayni motora sahip. Araci alir almaz hemen hastaliklarini arastirmaya basladim; bu isi almadan once yapsam daha akillica olucakti ama cocukluk iste diyelim. Arastirmaya baslamam ile beraber Romanya' da herkesin ayni konuyu konustugunu gordum. Enjeksiyon pompasi problemi. Bu arada 5-6 ay icinde benim enjeksiyon pompam 8-9 defa sorun cikardi. Arac sicakta calismamaya basladi. Bir gece park halinde bekliyor sonra kendiliginden duzeliyordu. Yanliz bir keresinde duzelmedi ve burada bir mekanige cektridim. Motora yakit gelmiyordu. Enjeksiyon pompasina ulastigimizda, pompanin uzerinde motorini puskurten elektro walfin bloke oldunu gorduk. Valfi yerinde cikarip temizledik, icerisinde 1 milimetreden daha kucuk demir parcaciklarinin olduklarini gorduk. Daha sonra valfi yerine taktik. Araci sorunsuz olarak 3-4 ay kadar kullandim. 3 ay gectikten sonra bir iki defa yine ayni problemi yasadim ve tekrardan arac alis veris merkezinin park yerinde kaldi. Yine mekanige goturup hemen ayni parcayi cikarttirdim ve yine ayni problem vardi. Su anda 2. 3 aylik devrenin icindeymisim gibi hissediyorum. Burada Bosch Zexel servisi ile konustum. Pompayi bize yollayin revize edebiliriz, size bir fiyat yapalim ama sorun pompanin hidrolik kafasindaysa duzeltilememe ihtamali olabilir dediler. Fiyatlarda 1600 euroya kadar cikabilirmis. Ikinci el pompalarin fiyatlariysa 1200 ile 1600 euro arasi degisiyor. Bu arada bir arkadasimdan aracin kendisine ait olmayan bir pompa takildigini yanliz aracin bilgisayarindan gecirilmedigi gibi bir modifiye sisteminin oldugunu duydum. Bu tarz modifiyeler Turkiye' de eminim daha iyi yapiliyordur yapan bilen tanidiklariniz var mi ? Yada pompanin revizyonu Turkiye' de daha ucuza yapilabilir mi ? Yardimci olabilirseniz cok sevinirim. Tesekkurler 8)

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: