Mitsubishi Club Turkey
http://mitsubishiclubturkey.com/

Mitsubishi EVOLUTION u diğer araçlardan ayıran NEDİR
http://mitsubishiclubturkey.com/viewtopic.php?f=78&t=11892
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Yazar:  carizmaevo [ 03 Haz 2016 20:54 ]
Mesaj Başlığı:  Mitsubishi EVOLUTION u diğer araçlardan ayıran NEDİR

Mitsubishi lancer EvOluTioN

*En önemlisi 2LT lik motoruyla içi geniş 5kişilik 1450kglık+5kişi ağırlığındaki aracı 4,5sn de 0–100 km/h ulaştırması ile standart seri üretimde rakibinin olmaması. 2015 başında 100 adet üretilen Mitsubishi Lancer Evo X 2.0 MR FQ-400 AWD 410ps özel üretimde bu süre 3,5sndir 2LTlik motor ile seri üretimde dünya rekorudur. 2015 model versiyonunda 0-100 km/h 5.1sndir.
*Çok yüksek yol tutuşu
*Ultra özel benzinli süperspor motoruyla, seri üretimdeki modifiyesiz olarak rakipleri sadece süperspor araçlardır, lamborghini, nissan gtr, ferrari, audi r8, CCX, subaru impreza wrx, bmw m6, viper, corvette gibi süper hız araçlarıyla her zaman karşılaştırılır.


Eksileri
-Lancerin tasarımı çok güzel diğer araçlardan farklı AMA evo nun süperspor motoru için bu tasarım ona çok basit kalıyor, zaten sırf şu basit görüntüsünden dolayı satamıyor. Tasarımı bir süper otomobile yakışır şekilde yapsalar peynir ekmek gibi satacak.
-JAPON araç ama teknolojik olarak 10yıl öncesi elektronik özellikleri var, bu mitsubishinin iş araçları dışındaki diğer araçlarını hiç önemsemediğinden kaynaklı aslında. Günümüzdeki uç noktadaki son elektronik özellikler araçta yok.


Mitsubishi 2015te evolution serisini bitireceğini açıklamıştı, onun yerine %100 elektrikli bir araç çıkaracaktı. Galiba yetiştiremediler Çünkü ABDde 2016 model evo satışta.
http://www.mitsubishicars.com

Yazar:  mbz [ 26 May 2018 17:46 ]
Mesaj Başlığı:  Re: Mitsubishi EVOLUTION u diğer araçlardan ayıran NEDİR

Yalnız evolar lamborghini ile yarışıyor fakat tipi berbat. O yüzdende silindi zaten. Mükemmel motor ve üstün yoltutuşu mekanik sistemleri süper olan araç yap, git 80lerin tipini kullan kim alır o aracı.. 3,5snde 100kmye çıkıyon aracın tipi 50-100bintllik araçlar gibi..

İyi oldu silindiği...

Yazar:  av.ilhami [ 28 May 2018 21:37 ]
Mesaj Başlığı:  Re: Mitsubishi EVOLUTION u diğer araçlardan ayıran NEDİR

Hitap ettiği kitle yani müşteri potansiyeli önemli aslında. eğer ferrari gibi süper spor segment kasa olarak çıksa "dünyada" bu kadar tutulmazdı belki. evo bir "sokak savaşçısı " olarak üretilmiştir. sizlerin hayalindeki şekilde üretilse özellikle türkiyede binenlerin çoğu binemezdi. evonun sırf kasası süper spor otomabil formatında olsaydı yani üst segment dizayn olsaydı fiyatı da üst segmen olurdu. ben şahsen kullanamamış olsamda kullanabilen insanlar adına mitsuya eleştiri değilde alınabilir üretiinden dolayı teşekkür etmek isterim.
keşke benim de olsaydı da o mütevazi görünümüyle yollarda bmw, ferrai tokatlasaydım :kart:

Yazar:  mbz [ 01 Haz 2018 15:04 ]
Mesaj Başlığı:  Re: Mitsubishi EVOLUTION u diğer araçlardan ayıran NEDİR

Affedersin ama 5kişilik aracı zaten lambo gibi yapamazsın.

Benim demek istediğim tasarım olarak 5kişilik sedanlarda 1.numaralı spor araç tasarımcı MASERATİ örnek alınmalıydı.

Ya da porsche panemare gibi tipi farklı spor güzel olsaydı o seri ayakta kalırdı. Sonuçta kendine özgü farklı güzel bir tipi yok, basit bir tipi var. O yüzden çoğu kişi ona o parayı vereceğime şunu alırım deyip başka modellere yöneldi. O motora göre tamamen tipsiz bir araçtı.. Bakkal kemal amcanın aracı gibi duruyordu..

1. sayfa (Toplam 1 sayfa) Tüm zamanlar UTC + 3 saat
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/