Zaman: 16 Haz 2024 05:31

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 30 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 10 Eyl 2015 13:43 
Kullanıcı avatarı

İsim: MURAT
Araç: CİVİC Sİ
Meslek: YEDEK PARÇA
Kan grubu: ARH+
arkadaşlar öncelikle merhaba;

konuyu daha yeni gördüm allahtan fazla zaman olmamış konu açılalı ;)

2005 model colt un rotmili ayrıyetten satılıyor.fiyatı da 30,00 tl dir.markası da AYD dır.

hazır lafı geçmiş olan bir konuda biz yetkili servisler hakkında çok olumsuz tepkiler var.şimdi burdan kendimizi savunurum ama arkadaşın açmış oldugu konu farklı olunca konuyu bozmak ve sizleri mesgul etmemek adına musaıt bır zamanda bır konu baslıgı ıle acıklama yapmaya çalısacam.

hepınıze ıyı gunler..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Eyl 2015 14:41 
Kullanıcı avatarı

İsim: sabri
Araç: 2014 attrage 1.2 cvt
Meslek: öğretmen
Kan grubu: b+
Bence servislere olan tepkilerin hem servisler hem de tepki verenler tarafından gözden geçirilmesi lazım.Sadece temsa için değil butuun servisler için geçerli olan durumlar var.Bunlardan ziyade sadece temsada gördüklerimize odaklanmak dilegiyle

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Eyl 2015 15:34 
Kullanıcı avatarı

İsim: hakan
Araç: Hyundai i20 1.2 Elite Blue 2015
Meslek: Havayolu
Kan grubu: a+
İnsanların yıllardır servislerden kaçmalarının nedeni bu kadar belliyken hala bundan ders alıp gerekli önlemleri almamış olmak, durumla barışık olunduğu anlamına gelir. Yani artık servislerin "biz öyle değiliz", tüketicilerin de "yau servise gittik bizi öptüler" demeleri ne kadar anlamlıdır tartışılır. Biz sizin dünyanızdan bihaberiz. Eminim ki müsait bır zamanda bir konu baslıgı ıle yapacağınız acıklama sizin bakış açınıza göre ne kadar mantıklıysa da sizin sektörden olmayan en empati kurma yeteneğine sahip tüketici için "bir yere kadar" akla yatkındır. Ben havacılık camiasındanım ve aynı durum bizim için de geçerli. Atıyorum "Halep'teki hava şartlarından dolayı Antalya'dan kalkışı geciktiriyoruz ve Antalya'da gecikmeden bunalan yolcu gelip "biz Halep'teki akrabalarla görüştük, hava güzelmiş orada" diye üzerimize yürüyor. Adamı bozamıyorsun ki "Ulan senin amcan 10bin feette mi oturuyor" diye. Bu yüzden siz en dürüst tavrınız ve en iyi niyetinizle durumu en net şekilde anlatsanız da tüketici lehine adımlar atılmadığı sürece ne derseniz boş aslında. Sakın yanlış anlamayın ama maalesef durum bu. 40 gün önce sıfır araç aldım. 15bin bakımını bile serviste yaptıracağımdan emin değilim henüz.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Eyl 2015 16:52 
Kullanıcı avatarı

İsim: MURAT
Araç: CİVİC Sİ
Meslek: YEDEK PARÇA
Kan grubu: ARH+
hakanov07 yazdı:
İnsanların yıllardır servislerden kaçmalarının nedeni bu kadar belliyken hala bundan ders alıp gerekli önlemleri almamış olmak, durumla barışık olunduğu anlamına gelir. Yani artık servislerin "biz öyle değiliz", tüketicilerin de "yau servise gittik bizi öptüler" demeleri ne kadar anlamlıdır tartışılır. Biz sizin dünyanızdan bihaberiz. Eminim ki müsait bır zamanda bir konu baslıgı ıle yapacağınız acıklama sizin bakış açınıza göre ne kadar mantıklıysa da sizin sektörden olmayan en empati kurma yeteneğine sahip tüketici için "bir yere kadar" akla yatkındır. Ben havacılık camiasındanım ve aynı durum bizim için de geçerli. Atıyorum "Halep'teki hava şartlarından dolayı Antalya'dan kalkışı geciktiriyoruz ve Antalya'da gecikmeden bunalan yolcu gelip "biz Halep'teki akrabalarla görüştük, hava güzelmiş orada" diye üzerimize yürüyor. Adamı bozamıyorsun ki "Ulan senin amcan 10bin feette mi oturuyor" diye. Bu yüzden siz en dürüst tavrınız ve en iyi niyetinizle durumu en net şekilde anlatsanız da tüketici lehine adımlar atılmadığı sürece ne derseniz boş aslında. Sakın yanlış anlamayın ama maalesef durum bu. 40 gün önce sıfır araç aldım. 15bin bakımını bile serviste yaptıracağımdan emin değilim henüz.

öncelikle kazasız belasız kullanın hayırlısı olsun.aracınızı yetkili servislerde yaptırmanızı tavsiye ederim. sebebi son derece basit GARANTİ.siz siz olun teklif alın gider gitmez yaptırmayın.ben İzmir de yetkili servisim benim balıkesır den aydından hatta ınanmazsınız antalyadan müşterılerım var.yanı ön yargıyı lütfen üstümüzden atalım.ben elimden geldıgınce forumdakı arkadaslara yardımcı oluyorum.bu yazımı okuyan arkadaslardan rıcam bana mesaj atın şikayetınızı ben elımden geldıgınce sızlerın sıkıntısınıı cozecem. :vauv:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Eyl 2015 23:21 
Kullanıcı avatarı

İsim: murat
Araç: lancer 1,8 cvt
Meslek: makina imalat
Kan grubu: A+
2500 liraya eğe ile yontarım demiri yaparım o kolu :-)

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Eyl 2015 03:03 
Kullanıcı avatarı

İsim: Mehmet
Araç: Colt 1.3 Invite MT
Meslek: Kimyager
levent yavuz yazdı:
Bu servisler adamai ayakta opmek konusunda ustalar galiba. Zamaninda bende lancer a cruze sormustum komple direksiyon degisiyor deyip 3500 tl gibi bir fiyat vermislerdi.
2 ay once 1000 tl ye iba da taktirdim :)

Allahtan komple arabayi degistirmek zorundayiz deyip 30 bin lira istememisler.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Eyl 2015 01:47 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ahmet
Araç: Colt CZ3 İnvite
Meslek: Öğretmen
memocan2468 yazdı:
levent yavuz yazdı:
Bu servisler adamai ayakta opmek konusunda ustalar galiba. Zamaninda bende lancer a cruze sormustum komple direksiyon degisiyor deyip 3500 tl gibi bir fiyat vermislerdi.
2 ay once 1000 tl ye iba da taktirdim :)

Allahtan komple arabayi degistirmek zorundayiz deyip 30 bin lira istememisler.

:lol:
Hava yastığı ışığı yandığı için yetkili servise gittim. Işığa bakıp bilgisayara falan da bağlamadan direkt zembereğini değiştirmek lazım dediler. Ne diyeyim. İnsan bi sağını solunu kurcalıyormuş gibi yapar:)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Eki 2015 14:34 
Kullanıcı avatarı

İsim: Uğur
Araç: Henüz yok
Meslek: Kamu Pers.
Kan grubu: A+
azizbektas yazdı:
Lycos yazdı:
kontekhasan yazdı:
Konu hortlayacak ama sırf insanlar bu eski yorumları okuyup araba hakkında yanlış kanaat edinmesin diye yazıyorum. Arkadaşlar artık yıl 2015, Colt iyice piyasa yerleşti, her parçası rahatlıkla bulunabiliyor. Daha bu gün rot kolu (25 TL), rot başı (20TL) aldım hatta rot kolu sağlammış boşa almış oldum elimde kaldı, 30 TL de işçilik 50 liraya çözdüm sorunu. Farz edelim ki iki tarafta sağ-sol bozuldu 25x2=50 TL rot kolları, 20x2=40TL rot başları, 50 TL işçilik toplamda 140 lira! Daha ne olsun? Mitsubishi Colt parça sorunu piyasada olan diğer avrupa araçların nasılsa öyledir. Abartmaya gerek yok. Bu arada rot kolu elimde kaldı isteyene aldığım fiyata kargo ücretini ödemek şartıyla satabilirim, herkese iyi günler. Yaşasın Colt :vauv:

Konuyu okurken gerim gerim gerildim derken rahatlattın beni :)

:) :) aynı durum bende de oldu tam colt alma arefesindeyken bu ne dedim :)

+1 :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 May 2016 11:09 
Kullanıcı avatarı

İsim: aviator35
Araç: mitsubishi colt 1.5 DI-D İnform AMT
Meslek: Kamu
Korku filmi gibi konu bu gerçekten. Sonu iyi bitmiş gerçi de..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 May 2016 22:34 

İsim: cahit
Araç: atabek
Meslek: mühendis
Merhaba,
Bir önceki aracım olan Seat ibizaya sis farı taktırmak istemiştim. Şaşmaz girişindeki servise gittim sordum. Adamlar yaklaşık 1000-1100 tl tutar şeklinde bilgi verdi. (düğme değişecek, farlar, plastik yuva vs). O dönem taktırmadım ancak dışarda 250-300 tl gibi bir rakama yaptırabilirdim. Yani bir çok model için benzer durumlar yaşanabiliyor diye düşünüyorum.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 30 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: