Zaman: 28 Mar 2024 22:23

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 32 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2018 09:58 
Kullanıcı avatarı

İsim: RECEP
Araç: MİTSUBİSHİ COLT 2009
Meslek: SERBEST
Kan grubu: ARH+
MİTSUBİSHİ COLT 2009 MODEL MANUEL BİR ARACIM VAR.MOTOR SOĞUKKEN BİR KEZ YADA İKİ KEZ IŞIKLARDA YADA DURDUĞUM DA STOP EDİYOR.SÜREKLİ DEVİR SAATİ HAREKET EDİYOR. ISPARTADAYIM SORUNU ÇÖZEMEDİK YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM.
SAYGILAR

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2018 10:20 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
Kan grubu: A+
Öncelikle hoş geldiniz. :MCT:
Aracınız hakkında yeterli bilgi yok en başta LPG durumu. ayrıca bulamadık derken; sorunu tespit etmek için neler yaptığınız da belirtirseniz daha iyi olur.
Genel olarak kontrol edilecek parçalar;
1- bobin ve diğer ateşleme parçaları
2- gaz kelebeği,rolanti motoru, maf (hava akışmetre)
3- varsa LPG ayar ve ekipmanları
4- bağlantı kabloları ve hava sızıntısı olup olmadığı

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2018 10:30 
Kullanıcı avatarı

hoşbuldum cevabınız için teşekürler.Bobin ve ateşleme de sorun yok.Bujiler değişti.gaz kelebeği temzilenip adaptasyon yapıldı.Araçta lpg var. ayarıda yapıldı.zaten benzin de kullanıyorum.BENZİN /LPG FARK ETMİYOR. rolantiİKİSİNDE DE SORUN OLUŞUYOR.ISPARTADAYIM --en yakın servis antalyada belkide iyi bir usta tavsiyenizde olabilir.Ispartada sorunu çözemedik.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2018 10:39 
Kullanıcı avatarı

stop etme durumu sadece soğukta bir kez yapıyor .sonra stop etme gibi sorunla karşılaşmıyorum.gaz kelebeği,rolanti motoru, maf (hava akışmetre).bağlantı kabloları ve hava sızıntısı olup olmadığı kont edildi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2018 11:48 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

YILDIZZ yazdı:
hoşbuldum cevabınız için teşekürler.Bobin ve ateşleme de sorun yok.Bujiler değişti.gaz kelebeği temzilenip adaptasyon yapıldı.Araçta lpg var. ayarıda yapıldı.zaten benzin de kullanıyorum.BENZİN /LPG FARK ETMİYOR. rolanti İKİSİNDE DE SORUN OLUŞUYOR.ISPARTADAYIM --en yakın servis antalyada belkide iyi bir usta tavsiyenizde olabilir.Ispartada sorunu çözemedik.

1- lpg sızıntısı varsa (enjektör-regülatör) benzinde de sorunu devam ettirebiliyor. LPG map parçasını da kontrol edin
2- bozuk termostat da benzer durum yapar
3- gaz kelebeğinin yanında rolanti motoru ve maf da temizlendi mi
Ispartanın ustalık fiyatları genelde pahalı oluyor İnşaallah az masrafla kurtulursunuz

en önemlisi de aracınızı arıza tespit cihazına bağlattınız mı? Gül sanayide "Hunday Kaporta" ünvanlı bir usta var. onda arıza tespit cihazı var. Ancak onun dışında iyi- kötü usta diyemem. fiyat sormadan da iş yapmayın. tel: 05378729249

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Ara 2018 15:56 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ali
Araç: Mitsubishi Lancer
Meslek: Kamu
Kan grubu: Arh+
Hayırlı olsun hoşgeldin aramıza

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2018 10:05 
Kullanıcı avatarı

İsim: can
Araç: Outlander2003/2011 itfiş
Meslek: eskiborsacı
Hocam iş subaplarla ilgili gibi görünüyor arıza ışığınız da yanıyorsa geçmiş olsun. kompresyon testine tabi tutun aracınızı LPG de lpg nin kalitesine göre 70-100 k civarlarında magnezyum subapları eritebiliyorsunuz. Aynı şey benimde başıma geldi motorunuzun elden geçmesi gerekiyor. Eğer buysa sorunu çok ilerlemeden çözünki çok daha tuzlu bir maliyetle karşılaşmayın.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2018 14:09 
Kullanıcı avatarı

Benim aracın yine servis bakım ışığı yandı geçenlerde kendim info düğmesi ile çözmüştüm bu sefer nedense tekrar aynı şekilde düğmeye basıyorum ama yok bitürlü kapatamadım

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2018 14:30 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

aracınıza özel bilgim yok cevap vermek adına tahmini yazayım:
1- bazan bakım yaklaşınca servis ışığı yanar ve söner. daha sonra yanar ama sönmez. sizin söndürdüğünüz ön hatırlatıcı olabilir mi?
2- servis ışığı ile arıza ışığı farklı mı arıza ışığı ile servis ışığını karıştırmış olmayasınız.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2018 15:14 
Kullanıcı avatarı

:D arabayı çalıştırınca ses veriyor ekranda anahtar ışığı yanıp geçiyor bu kadar her çalıştırmada oluyor bakımı yetkili serviste yapınca kendileri manuel 1 yıl sonraya ayarladıkları için her sene aynı tarihlerde bu durumu yaşıyorum en son kendim biraz kurcaladıktan sonra ertelemiştim şimdi tekrar çıktı

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2018 17:57 
Kullanıcı avatarı

O ışığı ötelenebilir hale getirtin bazı çakallar sisteme müdahale ediyor bakımı 10k ya yapıyor ve tarih olarak öteleme fonksiyonunu devre dışı bırakıyorki. Mut3 gibi cihazı olan bana gelsin diye yapıyorlar başka tanıdıklara araçları götürmesin diye yapıyorlar. Böyle bi müdahale ile karşılaşırsan düzelttir ve tavsiyem bi daha o ustaya uğrama.

Fabrikadan gelişi standart olarak 15k ve ötelenebilir şeklinde diye biliyorum. Farklı bi şey varsa cihazla kasten müdahale edilmiştir.

En son canztr tarafından 12 Ara 2018 17:59 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2018 17:59 
Kullanıcı avatarı

yetkili servise uğramamam lazım demek ki :) bilerek yapılıyor zaten bidaha gelsin bakımı yapıp seneye tekrar gelsin mantığı devam

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2018 18:01 
Kullanıcı avatarı

Git biraz fırça çek benim olurum olmadan niye böyle yaptınız de kaldırt o blokeyi. Alem çakal olmuş hizmetleri ve fiyatları ile rekabet yapacaklarına çakallıkla iş yürütmeye çalışıyorlar.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2018 19:00 
Kullanıcı avatarı

Aynen öyle yapıcam Cumartesi gidicem bi aksilik olmazsa bi o yetkili servise kolay kolay upramam bundan sebep değil bok atmak gibi olmasın en ufak parçasından heşeyine oraya gittim kendileri kaybetti mitsubishi nin genel olarak en büyük sorunu Türkiye de ki sevrvis ağı çok düşük nerdeyse sıfır ilgi bide geçirmeye kalkması..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2018 19:01 
Kullanıcı avatarı

Yetkili servisin adını vermiyceğim ama İstanbul da.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2018 20:24 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Erdogan
Araç: 2011 Lancer 1.5 Invite A/T+Prins
Meslek: Technical Solutions Consultant
YILDIZZ yazdı:
stop etme durumu sadece soğukta bir kez yapıyor .sonra stop etme gibi sorunla karşılaşmıyorum.gaz kelebeği,rolanti motoru, maf (hava akışmetre).bağlantı kabloları ve hava sızıntısı olup olmadığı kont edildi.

Problemin arıza koduna bakılmalı. Nokta atışı çözüm için.
Problem enjektörlerden kaynaklanıyor olabilir.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2018 10:34 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

MAK153 yazdı:
Aynen öyle yapıcam Cumartesi gidicem bi aksilik olmazsa bi o yetkili servise kolay kolay upramam bundan sebep değil bok atmak gibi olmasın en ufak parçasından heşeyine oraya gittim kendileri kaybetti mitsubishi nin genel olarak en büyük sorunu Türkiye de ki sevrvis ağı çok düşük nerdeyse sıfır ilgi bide geçirmeye kalkması..

düzenli yetkili servise gidecek kadar bütçeniz uygunsa böyle bişey almanızı tavsiye ederim: daha uyguna gelir. (benim bütçem uygun değildi ama yine de aldım :D)
https://tr.aliexpress.com/item/Launch-P ... 0c76f4828d

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2018 10:40 
Kullanıcı avatarı

av.ilhami yazdı:
MAK153 yazdı:

düzenli yetkili servise gidecek kadar bütçeniz uygunsa böyle bişey almanızı tavsiye ederim: daha uyguna gelir. (benim bütçem uygun değildi ama yine de aldım :D)
https://tr.aliexpress.com/item/Launch-P ... 0c76f4828d

bunu kullanmayı bilmiyorum türkçe dil desteği var mı siz becerebildiniz mi yani işi yarar mı :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2018 10:49 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Türkçe dil desteğini çok aradım bulamadım: aynı fonksiyonlara sahip daha pahalı ürünlerinde var. alt modellerde de Türkçe olan var ama servis ışığı söndürme gibi ekstaraları yok.
ben biraz da meraktan aldım. yoksa araç 13 aydır ben de ve 20Bin km. yaptım servis ışığı -varsa- hiç yanmadı (araç 2005 model).
şu cihazda olabilir; satıcıya bi sorun derim: Türkçe desteği var!
https://tr.aliexpress.com/item/Original ... 54d6uXeLpE

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2018 10:55 
Kullanıcı avatarı

Cumartesi servise gidip şu mut3 olayını bi hallediyim info düğmesi ile ayarlara girip müdehale edemiyorum kapattı büyük ihtimal cünkü bir öncekinde kendim halledip kurcalayabiliyordum ankaradan gelince bakım ışığı yanında bi kontrol amaçlı gittim o sırada yaptı.. cihaza takıp kontrol etti bi sorun yok dedi 1.5 ay sonra gelirsiniz bakıma diye ağzıylada söyledi böyle çakallık peşinde koşan yerlerden iğrelti oluyorum.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 32 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: