Zaman: 18 Tem 2019 14:58

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 10 Tem 2019 01:19 
Kullanıcı avatarı

İsim: osman
Araç: colt 1.5 di-d
Meslek: öğretmen
Kan grubu: A+
Merhabalar, yaklaşık bir ay önce kadar 2007 model colt aldım, araç bir ay kadar yattı, sonrasında bakımlarını yaptırmaya başladım. motor arıza ışığı yandı, sildirdikten sonra en geç bir gün içinde yeniden arıza lambası yakıyor. cihaza bağlandığında p0401 egzos gazı devridaim akışı yetersiz, bosch cihazlarda ise 1930 egzost geri besleme sistemi min. değer altında kaldı yazıyor. daha önce seat aracımda da başıma gelmişti, sorunun egr den kaynaklandığını belirttiler. egr zor bir yerde olduğundan yazılımla iptal yolunu seçtim, ilk gün sonunda tekrar arıza verdi, sonra tekrar başka bir yazılım yüklendi ve akışmetreyi temizledik, arızayı tekrar verdi, en sonunda mekanik olarak da tapa takılarak iptal yazılı başka bir yazılım daha yüklendi ancak lamba yakmaya devam etti. egr iptali yapılmadan önce araç çekişten düşüyordu, 3bin devir üzerine çıkmıyordu yani turbo devre dışı kalıyordu, şimdi lamba yaksa da çekişten düşme söz konusu değil, yakıtta da bir anormallik yok. bir de aracın kızdırma bujileri de hata veriyor bilgisayardan bakınca, bu bujiler de çok zor yrde motorun arka kısmında ve değiştirmek için usta bulmakta zorlandım, kırılma riski de var bujilerin... bujilerin arıza ışığı ayrı sarmal yay işareti var, yine de ayrıca motor arızayı yakar mı bujilerde sorun olması ? egr problemi başına gelen var mı varsa nasıl bir çözüm buldunuz? araç 150 binde ekspertiz testinde motorda herhangi bir güç kaybı yoktu ve bu arızalar bilgisayara bağlanmasına rağmen o zaman çıkmamıştı, şuanda da aracın gidişinde yakıtında herhangi bir problem yok... p0401 EGR arızası sorununu nasıl gidrebilirim, bujiler bu hatanın verilmesinde etkili midir? bu araçların egr iptali yazılımla yapılabiliyor mu bilmiyorum, yapılsa da ışık yakmaya devam mı diyor? EGR yi söküp temizletmek mi gerekir acaba? araçta buji ve EGR işlemlerinin yapılması için aracı geniş zaman aralığında bir tanıdık ustaya bıraktım ancak usta da bu aracı ilk defa gördüğünü belirtti... yardımlarınız için teşekkür ederim şimdiden, bu arada yeni katıldım ve konu açtım, yeni katılanların ekstra birşey yapması gerekiyor mu bilmiyorum...

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: