Zaman: 16 Haz 2024 00:26

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 69 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: COLT LASTİK??
MesajGönderilme zamanı: 21 Mar 2016 12:28 
Kullanıcı avatarı

İsim: ali
Araç: Mıtsubıshı Colt
Meslek: Devlet Memuru
Arkadaslar arabadaki sesi kesmek ve arabayi konforlu hale getirmek istiyorsaniz 185 60 15 lastik alin lastik değişiminde inanilmaz farkediyor arabaya asik olursunuz resmen birde michelin toyo tarzi yumusak lastk alirsaniz tadindann yenmez yol sesi yuzde 90 azaldi inanin abartmiyorum.. cok az sarsilma farketti ama cok cok az

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Mar 2016 11:48 
Kullanıcı avatarı

İsim: yunus
Araç: 2006 colt amt
Meslek: muhendis
baba9808 yazdı:
Arkadaslar arabadaki sesi kesmek ve arabayi konforlu hale getirmek istiyorsaniz 185 60 15 lastik alin lastik değişiminde inanilmaz farkediyor arabaya asik olursunuz resmen birde michelin toyo tarzi yumusak lastk alirsaniz tadindann yenmez yol sesi yuzde 90 azaldi inanin abartmiyorum.. cok az sarsilma farketti ama cok cok az

Yol tutus da degisme oldu mu?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Mar 2016 14:30 
Kullanıcı avatarı

İsim: hikmet
Araç: colt
Meslek: idareci
Kan grubu: 0rh+
Bugun goodyear efficientgrip performans aldim 170*4=680 Tl verdim.hersey dahil.uygun geldi bana.etiket degerleri C\A\ 67dB

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Nis 2016 23:09 
Kullanıcı avatarı

İsim: Mehmet Yıldız
Araç: Colt 1.3 Invite AMT 2006
Meslek: Mühendis
Çukurlu, tümsekli, arnavut kaldırımlı, dar sokaklı İstanbul mahalleleri için lastik öneriniz var mıdır? Fiyat/performans olarak Lassa veya Goodyear iyi gibi geldi bana. Örneğin Goodyear Efficientgrip Performance serisi bu şartlarda nasıl olur?
Ayrıca internetten lastik aldıktan sonra montajı nasıl yaptırıyorsunuz? 4 lastik montajına 100tl gibi rakamlar isteyenler var.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Nis 2016 23:06 
Kullanıcı avatarı

İsim: Serdar
Araç: Mitsubishi Colt 1.3 Elegance AMT
Meslek: Tekniker
Kan grubu: ARh+
Bir süredir yazlık lastik arayışındaydım çok fazla km yapmadığımdan genelde şehir içi kullandığımdan dayanıklıktan ziyade konfor,lastik sesinin azalması daha önemliydi. İnternette Goodyear Efficientgrip Performance çok övüyorlardı. Gittigidiyordan %5 indirim ve 25TL bonusu çıkıp 50TL değişim ücretini eklediğimde tanesi 165 TL geldi.
Baştan söyleyim lastik konusunda çok tecrübe sahibi değilim daha çok internetten elde ettiğim bilgiler dahilinde yorum yapıyorum.

-Almadan önceki araştırmalarımda yanakların biraz zayıf olduğu söyleniyordu takmadan önce elimle bastırdığımda bayağı yumuşaktı ama taban çok daha sert.
-diğer lastiklere göre bayağı hafif
-Islakta yol tutuşunun çok iyi olduğu söyleniyor yağmur yağmadığından test edemedim bir kaç ıslak yerde ufak denemeler yaptım eski yaz lastiklerime göre (15 bin km kullanıldı) ve petlas kış lastiklerime göre tutunma çok iyiydi.
-psikolojik mi bilmiyorum ama kış lastiklerimden yeni lastiklere geçince arabam sanki atikleşti daha çabuk tepki veriyor gibi
-Galiba yol sesinin azalmasından motor sesi daha belirginleşti
Çok fazla kullanmasamda şimdilik memnunum.
@mehmety konfor önceliğiniz varsa lassa yerine goodyear tercih edin lassa genelde sert ve dayanıklıdır greenways serisi yumuşak ama bizim ölçülerde yok testlere de girdiğini hiç görmedim. Montaj için 100TL çok uçuk fiyatlar genelde 40-60 TL arası değişiyor. İnternetten almayı düşünürseniz Kolayoto sitesinde 195 50 R15 158TL montaj noktaları ve fiyatları sitede yazıyor ben oradan alacaktım lastik başına 7TL montaj yapan yerde vardı ama sibop değiştirilirse lastik başına 5 TL alırız deyince vazgeçtim. Aynı yerde 50TL her şey dahil değiştirdim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Nis 2016 10:44 
Kullanıcı avatarı

Goodyear EfficientGrip Performance kullanan baskalari var mi? Uzun kullanimdaki yorumlari merak ediyorum, ses konusu ve fren mesafesinde tavsiye ediyor musunuz?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Nis 2016 17:06 
Kullanıcı avatarı

İsim: anarche
Araç: Colt 1.3 AMT
Meslek: --
ynspektas yazdı:
Goodyear EfficientGrip Performance kullanan baskalari var mi? Uzun kullanimdaki yorumlari merak ediyorum, ses konusu ve fren mesafesinde tavsiye ediyor musunuz?

1 yıla yakındır kullanıyorum, yol sesi ve fren performansı açısından çok memnunum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Nis 2016 17:09 
Kullanıcı avatarı

anarche yazdı:
1 yıla yakındır kullanıyorum, yol sesi ve fren performansı açısından çok memnunum.

Daha onceki kullandiginiz lastik ile kiyasladiginizda ses konusunda daha mi iyiydi yoksa bir fark yok mu ?

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Nis 2016 20:42 
Kullanıcı avatarı

İsim: anarche
Araç: Colt 1.3 AMT
Meslek: --
ynspektas yazdı:
anarche yazdı:

Daha onceki kullandiginiz lastik ile kiyasladiginizda ses konusunda daha mi iyiydi yoksa bir fark yok mu ?

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Daha önceki lastik ömrünü tamamlamıştı.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 69 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye