Zaman: 27 Nis 2024 15:24

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 353 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 18  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 20 Kas 2011 14:49 
Kullanıcı avatarı

İsim: Adil
Araç: Lancer 1.6 INFORM MT
Kan grubu: 0Rh+
Babam ve annem için dün (19.Kasım) da bir colt aldık.Azizoğlun'dan.Ben aracın özelliklerini inceledikçe lancer dan şüphe etmeye başladım :) :) :) şu anda fiyatı arttı ancak bizim aldığımız fiyat ve performans oranlaması süper.Aracı kullandım ve gayette hoşuma gitti.

Genişliği,ferahlığı dışında 1300 motor 95 beygir gayet güzel ve rahat bir kullandım sunuyor.

sanırım lancer ımı babama verip colt u ben alcam :)))

cümleten kazasız belasız ,sağlıklı günler...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Kas 2011 21:15 
Kullanıcı avatarı

İsim: taner
Araç: öz
Meslek: müh
Adil bey ne kadara aldınız acaba?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Kas 2011 00:05 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ahmet
Araç: colt elegance amt
Meslek: memur
Kan grubu: A-
Arkadaşlar iyi akşamlar. Mitsubishi liste fiyatları uçmuş durumda, konudaki son soru da fiyat üzerine olunca merak ettim. Liste fiyatından herzaman indirim yapıyor Mitsubishi, son zamanlarda yavru köpek balığı alan arkadaşlar ne kadara aldı acaba??? Takip edenler açısından yararlı olacağını düşünüyorum malum yılsonu indirimleri geldi firmalar yılsonu diye inanılmaz indirime gidiyor..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Kas 2011 21:07 
Kullanıcı avatarı

İsim: murat
Araç: çetin
Meslek: mühendis
Kan grubu: AB+
Eylül sonunda anlaşıp, 7 ekimde teslim aldığım AMT Coltum var. Eylül ayında kampanyalı liste fiyatı 31950 idi. Ben takasa aracımı verdim.Araç için çeşitli galeriler 8500-9500 arası fiyat vermişlerdi. Açıkçası aracın sıkıntıları vardı ve elden satmakla uğraşmak istemedim. Araç için üzerine 20000 TL kredi çektim. Kredi faizi de 60 ay için 0.99 du. Şuan kredi faizleride 1.30 larda. Bu bile 2500 TL fark ettiriyor.
Yani aracın satış fiyatı kadar takas ve kredi koşullarıda önemli.
Daha sonra takip ettim galerici aracı 13000TL ye satışa çıkarmıştı. Şimdi hesabı siz yapın kardamıyım zarardamıyım

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Ara 2011 17:20 
Kullanıcı avatarı

İsim: erkin
Araç: colt elegance
Meslek: denizci
Termin'in yazdıklarına tamamen katıldığımı belirtmek isterim. 2011 yılı şubat ayında colt elegance aldım. nasıl bir araba ile karşılaşacağımı bildiğim için arabayı kullanmaya başladıktan sonra gördüğüm güzellikler karşısında fazla şaşırmadım. bilmeyen arkadaşlar için söylüyorum herhangi bir mitsubishi otomobil alırken tüm indirimlerden sonra 2.000 TL. lik SABANCI indiriminden faydalanmayı da unutmayın. Colt almayı düşünen arkadaşlara söyleyeceğim kulaktan dolma bilgilerle araç almaya kalkmayın, kendiniz kullanın, görün ondan sonra karar verin. çok parası olanlara sözüm yok ama colt alacağınız para ile daha iyi bir otomobil ala-maz-sı-nız...
www.romantiksihirbaz.com

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Ara 2011 21:09 
Kullanıcı avatarı

İsim: Önder
Araç: Mitsubishi Colt 1.3 Elegance AMT
Meslek: Yazılım Uzmanı
romantiksihirbaz yazdı:
Termin'in yazdıklarına tamamen katıldığımı belirtmek isterim. 2011 yılı şubat ayında colt elegance aldım. nasıl bir araba ile karşılaşacağımı bildiğim için arabayı kullanmaya başladıktan sonra gördüğüm güzellikler karşısında fazla şaşırmadım. bilmeyen arkadaşlar için söylüyorum herhangi bir mitsubishi otomobil alırken tüm indirimlerden sonra 2.000 TL. lik SABANCI indiriminden faydalanmayı da unutmayın. Colt almayı düşünen arkadaşlara söyleyeceğim kulaktan dolma bilgilerle araç almaya kalkmayın, kendiniz kullanın, görün ondan sonra karar verin. çok parası olanlara sözüm yok ama colt alacağınız para ile daha iyi bir otomobil ala-maz-sı-nız...
http://www.romantiksihirbaz.com

2000 TL lik sabancı indirimi dediğiniz nedir. Ayrıntılı bilgiyi nereden bulabilirim. Link falan verebilirmisiniz.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2011 21:21 
Kullanıcı avatarı

İsim: erkin
Araç: colt elegance
Meslek: denizci
DeVoS yazdı:
romantiksihirbaz yazdı:

2000 TL lik sabancı indirimi dediğiniz nedir. Ayrıntılı bilgiyi nereden bulabilirim. Link falan verebilirmisiniz.[/quote
http://romantiksihirbaz.com/index.php
SABANCI İNDİRİMİ ŞUDUR. HERHANGİ BİR SABANCI KURULUŞUNDA ÇALIŞAN (ÖRNEK:AKBANK) BİR TANIDIĞINIZ VARSA ARABAYI ONUN ÜZERİNE ALIYOSUNUZ VE 2.000 TL İNDİRİM YAPILIYOR. 1 HAFTA İÇİNDE DE ARABAYI TEKRAR ÜZERİNİZE ALIYOSUNUZ. DURUM BUDUR.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Oca 2012 21:38 
Kullanıcı avatarı

İsim: firat
Araç: colt
Meslek: öğretmen
romantiksihirbaz yazdı:
DeVoS yazdı:
romantiksihirbaz yazdı:

2000 TL lik sabancı indirimi dediğiniz nedir. Ayrıntılı bilgiyi nereden bulabilirim. Link falan verebilirmisiniz.[/quote
SABANCI İNDİRİMİ ŞUDUR. HERHANGİ BİR SABANCI KURULUŞUNDA ÇALIŞAN (ÖRNEK:AKBANK) BİR TANIDIĞINIZ VARSA ARABAYI ONUN ÜZERİNE ALIYOSUNUZ VE 2.000 TL İNDİRİM YAPILIYOR. 1 HAFTA İÇİNDE DE ARABAYI TEKRAR ÜZERİNİZE ALIYOSUNUZ. DURUM BUDUR.

Herkese merhaba,
2012 sıfır otomatik COLT almayı düşünüyorum. Aracı okula gidiş dönüşte kullanma niyetindeyim. okul 30 km mesafede, şehirler arası yolda yol üstünde, günlük ortalama 65-70 km yol alacağım. Araç kullanma tecrübem yok bu nedenle otomatik almayı düşünüyorum, eşimde kullanabilsin diye otomatik tercihindeyiz. İç hacim geniş deniliyor aracı gidip görmedim halen fakat sizlerin tecrübelerinizden yola çıkıyorum. Mercedes motor kullanıldığını da biliyorum. Sabancı indirimi için bayinin katkısı olur mu? cevaplarınızı en kısa zamanda okumak isterim. Herkese kazasız belasız keyifli sürüşler olsun,

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Oca 2012 12:58 
Kullanıcı avatarı

İsim: ismail
Araç: yok
Meslek: öğrenci
Dün colt aldım bende aranıza katıldım 2006 model 1.3 invite manuel vites 75binde. Arabayı alır almaz uzun yola çıktım 700 km yaptım hiçbir rahatsızlık hissetmedim konfror olarak. eski aracım 99 model laguna 1.8 di. konforunu aratır sanıyordum ama aratmadı :Yahoo!: yanlız motor performansı olarak hızlanması iyi ama 120 den sonrası laguna yanında emekliyor. zaten bunu da göze alarak ekonomi için almıştım coltu. size sormak istediğim araç benzinli ve benim hesabım ile 30 kuruş yaktık km de uzun yol olmasına ragmen. şehir içi daha çok yakacağı aşikar. ben lpg li lagunaya şehir içi 27 kuruşdan biniyordum lpgliydi. bu araca da lpg taktırsam şehir içi 20 kuruşa düşermi yakıt sarfiyatı sizce?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Oca 2012 13:37 
Kullanıcı avatarı

İsim: levent
Araç: Colt 1.3 AMT 2011, ASX Intense 2011
Meslek: Avukat
Kan grubu: ARh-
Demekki bayağı bir basmışsın. Yoksa normal bir sürüşle o araç 30 kuruş yakmaz.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Oca 2012 14:18 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Cihat
Araç: Honda Civic 1.8 Ishift + Prins
Meslek: Öğretmen
İsmailjiiim,

Lagunayı bilmem ama Colt 100-160 hız aralığında gayet iyidir...sen 100 ile giderken gaza yüklenirsen gitmez tabi :D düşür vitesi ver gazı...MTler bu konuda ne kadar başarılı bilemiyorum ama AMTler sanırım 6 ileri vitesin de avantajı ile 160 kmye kadar iyi ivmeleniyor, en azından benim tüplü ve öfkeli makinem öyle..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Oca 2012 15:11 
Kullanıcı avatarı

aslında çok basmadım hava bir ara çok yağışlıydı 80 le gittiğim de oldu eskişehir ankara arasında 120 ye çıktığımda oldu. 2-3 kez 100-160 arası hızlanmayı denedim ( tabiki 4. vitese çekerek :) ) onun haricinde çok ekonomik sürdüm hesaplayacağım için. yinede bana 30 kuruş çok geldi. aracın önceki sahibi düzenli bir şekilde 15binde bir servise gitmiş. son bakımını kış öncesi 70bindeyken erken yaptırmış. dedğim gibi şu anda 75binde araba acaba bakıma götürsem yakıtta gözle görülür değişme olurmu?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Oca 2012 15:39 
Kullanıcı avatarı

İsim: Doğan
Araç: Citröen Grand Picasso
Meslek: Teacher
Kan grubu: A rh
firat21 yazdı:

Herkese merhaba,
2012 sıfır otomatik COLT almayı düşünüyorum. Aracı okula gidiş dönüşte kullanma niyetindeyim. okul 30 km mesafede, şehirler arası yolda yol üstünde, günlük ortalama 65-70 km yol alacağım. Araç kullanma tecrübem yok bu nedenle otomatik almayı düşünüyorum, eşimde kullanabilsin diye otomatik tercihindeyiz. İç hacim geniş deniliyor aracı gidip görmedim halen fakat sizlerin tecrübelerinizden yola çıkıyorum. Mercedes motor kullanıldığını da biliyorum. Sabancı indirimi için bayinin katkısı olur mu? cevaplarınızı en kısa zamanda okumak isterim. Herkese kazasız belasız keyifli sürüşler olsun,

Benzinli Colt'larda Mercedes motoru yok. Sadece dizellerde mevcut. Dizel Colt alanlar mercedes motoru diye övünürken, Benzinli Smart alanlar da Mitsubishi motoru var deyip övünüyor. İkisi de motor konusunda usta eller.

Bu arada Colt tam otomatik değildir, forumda dolaşırsanız AMT'nin otomatikten farklarını görebilirsiniz.

ismailerdogan yazdı:
Dün colt aldım bende aranıza katıldım 2006 model 1.3 invite manuel vites 75binde. Arabayı alır almaz uzun yola çıktım 700 km yaptım hiçbir rahatsızlık hissetmedim konfror olarak. eski aracım 99 model laguna 1.8 di. konforunu aratır sanıyordum ama aratmadı :Yahoo!: yanlız motor performansı olarak hızlanması iyi ama 120 den sonrası laguna yanında emekliyor. zaten bunu da göze alarak ekonomi için almıştım coltu. size sormak istediğim araç benzinli ve benim hesabım ile 30 kuruş yaktık km de uzun yol olmasına ragmen. şehir içi daha çok yakacağı aşikar. ben lpg li lagunaya şehir içi 27 kuruşdan biniyordum lpgliydi. bu araca da lpg taktırsam şehir içi 20 kuruşa düşermi yakıt sarfiyatı sizce?

Colt'unuz 7lt benzin yakmış.

90'la gitseydiniz ve hava ılık olsaydı 5lt yakardınız.
110-120 aralığında, soğuk hava, ivmeli sürüş, rampalar, vites geçişlerinde dengesizlik gibi etkenlerle bunun 6.5-7 olması normal.

Colt sahipleri olarak söylediğimiz birşey var. Bu arabayla şehir içi - şehir dışı benzer yakıyoruz. Ben şehirler arası yollarda 5'li ortalamayı sadece karadeniz yolunda depoda gördüm. Bazen de Bolu- Sakarya arası kafa dinleyerek 90'la gittiğimde görüyordum.

7lt Benzin yakan Colt 8.5lt LPG yakar, güncel LPG tutarı ile çarparsanız kaç yaktığı ortaya çıkar. Ben İstanbul şehir içinde 30lt LPG ile kışın 350km gidiyorum, yazın Beşiktaşın trafiğine rağmen 380 gördüm. Sakaryada ise 420km ile rekorumu kırmıştım.

2,35'ten LPG ile 12,7lt yakan Laguna nerde..
8,5lt LPG yakan Colt nerde..

Laguna ile 100TL ile 2.35'ten 42lt LPG alabilirsiniz ve 335km gidebilirsiniz.
Colt ile 100TL ile 2,35'ten 42lt LPG ile 500km gidersiniz..

Benim arabam 1.5 AMT ve veriler böyle bir tablo oluşturuyor. 1.3 yakıt konusunda 1.5'ten pek bi farkı yok.. Sizin de böyle olabilir, belki de daha iyi.

Eski Colt'çu..

Son imza güncelleme 12.11.2013

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Oca 2012 15:55 
Kullanıcı avatarı

"Laguna ile 100TL ile 2.35'ten 42lt LPG alabilirsiniz ve 335km gidebilirsiniz.
Colt ile 100TL ile 2,35'ten 42lt LPG ile 500km gidersiniz.."

lpg şart o halde ayda 1000-1200 km yol yapan benim gibi biri için. ayda 100 lira tasarruf etsem 1 senede çıkartıyor maliyetini sanırım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Oca 2012 16:56 
Kullanıcı avatarı

Ben her ay yaklaşık 2.000 - 2.500 Km yol yapıyorum ama kıyamıyorum James'in ayarı ile oynayıp LPG taktırmaya. Diğer markaların tüplüsü kadar benzin harcıyoruz zaten o yüzden varsın 5 kuruş fazla yaksın diyorum ama orjinal olsun :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Oca 2012 19:34 
Kullanıcı avatarı

İsim: firat
Araç: colt
Meslek: öğretmen
SynTheSizer yazdı:
firat21 yazdı:

Herkese merhaba,

Benzinli Colt'larda Mercedes motoru yok. Sadece dizellerde mevcut. Dizel Colt alanlar mercedes motoru diye övünürken, Benzinli Smart alanlar da Mitsubishi motoru var deyip övünüyor. İkisi de motor konusunda usta eller.

Bu arada Colt tam otomatik değildir, forumda dolaşırsanız AMT'nin otomatikten farklarını görebilirsiniz.

ismailerdogan yazdı:

Colt'unuz 7lt benzin yakmış.

90'la gitseydiniz ve hava ılık olsaydı 5lt yakardınız.
110-120 aralığında, soğuk hava, ivmeli sürüş, rampalar, vites geçişlerinde dengesizlik gibi etkenlerle bunun 6.5-7 olması normal.

Colt sahipleri olarak söylediğimiz birşey var. Bu arabayla şehir içi - şehir dışı benzer yakıyoruz. Ben şehirler arası yollarda 5'li ortalamayı sadece karadeniz yolunda depoda gördüm. Bazen de Bolu- Sakarya arası kafa dinleyerek 90'la gittiğimde görüyordum.

7lt Benzin yakan Colt 8.5lt LPG yakar, güncel LPG tutarı ile çarparsanız kaç yaktığı ortaya çıkar. Ben İstanbul şehir içinde 30lt LPG ile kışın 350km gidiyorum, yazın Beşiktaşın trafiğine rağmen 380 gördüm. Sakaryada ise 420km ile rekorumu kırmıştım.

2,35'ten LPG ile 12,7lt yakan Laguna nerde..
8,5lt LPG yakan Colt nerde..

Laguna ile 100TL ile 2.35'ten 42lt LPG alabilirsiniz ve 335km gidebilirsiniz.
Colt ile 100TL ile 2,35'ten 42lt LPG ile 500km gidersiniz..

Benim arabam 1.5 AMT ve veriler böyle bir tablo oluşturuyor. 1.3 yakıt konusunda 1.5'ten pek bi farkı yok.. Sizin de böyle olabilir, belki de daha iyi.

öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. araç kullanma tecrübem çok az olduğu için otomatik vites almayı düşünmekteyim. şehir içinde colt'a hiç rastlamadım desem yeridir. kaliteli ve sorunsuz bu araç neden az satar? 2.el de satmak istersem sorun yaşarmıyım?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Oca 2012 20:07 
Kullanıcı avatarı

Kaliteli ve az yakan bir aracın az satmasının birkaç nedeni vardır;
1) Distribütörün aracın reklamını yapmaması
2) Vatandaşın "Alırsın Ford, olsun lord.", "Tofaştan şaşma" gibi yerli üreticiye tuhaf bir bağlılık göstermesi.
3) Aracın ikinci eli.
Gerçi aracın ikinci eli, ilk iki nedenin bir sonucu ama sonuçta o da bir etken. Kısa vadede satmayı düşünüyorsanız bu araç size elbet biraz zarar ettirecektir. Onu da kullandığınız sürede aldığınız keyfe ve tasarruf ettiğiniz yakıta sayacaksınız artık.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Oca 2012 04:44 
Kullanıcı avatarı

İsim: Noyan
Araç: Colt 1.3 Elegance 2011
Meslek: Muhendis
Kan grubu: A+
Merhabalar Hepinize,

2 gun oldu Mitsubishi Colt Elegance 1.3 amg sahibi olali arabama asik oldum sizinlede izlenimlerimi paylasmak istiyorum. Cunku bana burdaki arkadaslarin yorumlari bu karari almamda yardimci oldu bende borcumu odemek isterim.

Oncelikle ilk gun depomu fulledim 200tl benzin aldi bayiyle el sikistik ben Maltepe'den Camlicaya yola ciktim ilk baslarda sanzimanin yari otomatik olmasi bir iki kez korna yememe neden oldu kaydiriyor arabayi cunku sonra fren,gaz dengesini daha iyi ayarlayabilir pozisyona geldim bir kac cm ancak kayiyorumdur. Neyse Camlica tepesindeki otoparkta yer kalmamisti benden oncede davrandi elemanin teki hemen soktu arabasini ilk bosluga ben boyle moralim bozulmusken nerden bulcam yer diye bakinirken baktim karisiyla beraber cikti disari baktilar arabalarinin yarisi disarda kaliyor orasida tam donus yapilan bir nokta cektiler arabalarini ben direk o bosluga soktum arabami tam oturdu. Karsidaki kafede kahvemizi yudumlarken dostlarimla halen dolasiyorlardi otoparkta yer bulacagiz diye durumlarina acidim ama yeni arabamin boyutlarinada cok memnun oldum :D

Donus yolunda kopruyu gectikten sonra anadolu-avrupa gecisinden sonra sizinde bildiginiz gibi bir tirmanma seridi var orda benim eski arabam bayiliyordu sol seritten devam edemiyordum, bir dolu selektor yiyordum.Ufaklik beni cok mutlu etti cunku sanki duz yol cikiyormus gibi devam ettim orda sol seritten tam hizda

Bugun sabah valide yeni arabayi hayirlayalim dedi 5 kisi eminonu yaptik bayagi bir trafik vardi. Bolcana dur kalk vs. arabanin kullanimi ve donus yaricapi cok rahat ayni zamanda gorus acisida cok guzel.Nerdeyse kor noktam yok diyebilirim cunku aynalarda goremesemde oyle bir ferahlik varki sagimda solumda ne var direk goruyorum motorsiklet gibi bir gorus acisi veriyor cok hosuma gitti.

Ayni zamanda fransiz bulldogumu andirdi bana bu araba cok kucuk ve cok guclu. Taksicinin teki olmayacak bir yerde girmeye calisti hafif gaza dokundum sanki arabam hirliyor taksiciyi azarliyor.Benim adama bir sey dememe gerek kalmadi motor ona benim haleti ruhiyemi yansitti hosuma gitti.

Arabanin cok ruzgar, yol ve motor sesi aldigi ve urettigine iliskin sorunlar vardi forumda korkuyordum. Nasil bir ses olacak gibisinden arabanin ici sanki bir bmw sessizliginde diyebilirim. Sanirim 2011 versiyonunun ses sorununu gidermisler yada benim eski arabamdan sonra cok sessiz geldi bilemiyorum

Son olarak Maltepe-Camlica-Bakirkoy-Eminonu-Bakirkoy tarzinda yol gidip 200km'ye yakin yol yaptiktan sonra fark ettim halen full depoyum. Evet samandiranin ustunde biraz yakit kaldigi dogrudur ama halen full depo gosteriyor servisteki abimizin cebi vardi onu aradim Noyan Bey alisacaksiniz arabaniz benzini kokluyor. Chevrolet Cruze'un 13 litrelik benzin tuketim degerlerinden sonra sanki bedava biniyormus gibi oldum.

Sorunlarina gelince bence yedek lastigi olmamasi, lastik yaricaplarinin kucuklugu, sanzimanin cok sert olmasi ve bundan evvelki arabamda olan girdikten sonra butun kapilari icerden kitledigim dugmenin olmayisi en buyuk problemleri bu arabanin ama verilen paraya gore sunduklariyla tartismasiz sinifinin en iyi arabasi diyebilirim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Oca 2012 13:38 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Aydın
Araç: 2011 Honda Accord 2.0 Executive AT
Meslek: Öğr. Gör.
Kan grubu: B+
yazınız çok hoş. arabanızı sevmeniz çok güzel.
bu arada kapılar içeriden kilitleniyor. sürücü tarafındaki kilitlemeyi devreye sokarsanız diğer kapılar da kilitlenir. (benim eski kasada öyleydi en azından)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Oca 2012 14:15 
Kullanıcı avatarı

hayırlı olsun zerocoder. bende geçen gün 1.3 invite aldım aynı heyecanı yaşıyoruz :D

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 353 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 18  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 82 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye