Zaman: 01 May 2024 18:02

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 10 Tem 2016 11:09 

evet.. öncelikle herkesin geçmiş bayramı kutlu olsun diyoruz ve hemen konuya giriyoruz.. yokuş kakışlarda hafiften titreme ve ara gaz vermeler başladı... aktivatöre çok binmeden baskı balata denilen debriyaj setini değiştirmem lazım... ankara'da bu iş oluyor fakat valeo marka ile oluyor... yetkili serviste sachs var fakat sadece parça fiyatı 1700 tl.. sachs internette satılıyor gördüğüm kadarıyla.. 650 lira civarı... lakin yanlış, hatalı parça gelirse diye korkuyorum... acaba benzin yakıp istanbul'a mı gitmeliyim???? aldatmaz falan bu işi yapıyor sanırım... yorumu olan varsa eyvallah... saygılar..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Tem 2016 20:33 

aldatmaz yetkili servismiş.. oradan da bir çözüm bulamam sanırım.. ne tavsiye edersiniz.. yarın genç tokeli arayacağım.. ellerinde var mı acaba..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Tem 2016 13:05 
Kullanıcı avatarı

İsim: can
Araç: Outlander2003/2011 itfiş
Meslek: eskiborsacı
Arkadaşım İstanbula kadar gitmene gerek yok. Ankaradaki parçacılarda da bulabilirsin ancak ya pahalı yada markası bellisiz ucuz olanlar var. Ben 5-6 parçacı ile görüştüm ve kanaatim bu yönde oldu. Yetkili Servis dersen koşar adım kaç. 2500-3000 lira arası debriaj baskı balata değişim fiyatı veriyorlar. Diğer parçacılarda ise markası ne belli olmayan ürünlere 600-700 civarında fiyat çekiyorlar. Tavsiyem 500-600 lira arası sachs marka baskı-balata alman. İnternetten baktığımda da genelde fiyatlar pahalıydı. Sahibinden.com da parça satan ersoy otomotiv var. Tavsiyem o siteden ersoy otomotiv diye arattır ve telefonunu kullanarak alacağın parçanın fiyatını sorgulat. Ben öyle yaparak en uygun fiyatı onlardan temin ettim. IBAN larına para göndererek kargo ile parçamı aldım. Bu cumartesi de bir terslik çıkmazsa baskı balatayı değiştirtcem. (Bu arada geçen sene eylül-ekim civarındaydı bu bahsettiğim fiyatlar. Şuan belki 50-100 lira civarı yükselmiş de olabilir.)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Tem 2016 13:59 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
Kan grubu: A+
araç markası değil de ürün kodundan araştırınca daha ucuz bulunabilir.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 38 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: