Zaman: 28 Nis 2024 20:17

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 10 Eki 2016 20:01 
Kullanıcı avatarı

İsim: Doğukan
Araç: Mitsubishi Colt 1.3 Amt İnvite
Meslek: Mühendis
Merhaba arkadaşlar ,
aracım 2011 model colt amt ve 28 binde. 2 gündür şöyle bir durumla karşılaştım.

önceden arabayı çalıştırıp vitesi a ya alıp ayağımı frenden çektiğimde araba kendi kendine hızlanırdı geri viteste de aynı şekilde.
2 gündür bu olmuyor illa gaza basmak gerekiyor.
çalıştırırken şunu farkettim daha önce hatırlamıyorum kontağı çevirdiğimde N göstergesinden önce 0 çok kısa yanıp sönüyor bu sırada önden tırrrt diye ses geliyor. 2 gündür de aynı şekilde direksiyon vs bi garip geldi . Nedir sizce sorun ? Yardımlarınızı ve servis tamir için ist-bursa-kocaeli önerilerinizi bekliyorum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Eki 2016 05:59 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ersen
Araç: New Beetle 2.5
Meslek: istatistikci
Kan grubu: A+
2008 amt'mi kullanirken R'ye gecmek yerine 0'da kaldigini hatirliyorum bazen. forumda okudugum kadariyla bu yazilim sorunu ve update ile duzeliyordu. sanayide servise goturmustum bes dakikada guncelleme yapmislar ve duzelmisti. ben 45binde almistim bu sorun 60bin civari baslamisti ve bir kac gun surmustu, guncelleme ile duzelmisti. umarim sizinki de benzer bir durumdur.

edit: demek istedigim umarim basit bir sorundur, gecmis olsun

ekstralar:
Mitsubishiclubturkey çıkartması,

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Eki 2016 09:12 
Kullanıcı avatarı

İsim: Doğukan
Araç: Mitsubishi Colt 1.3 Amt İnvite
Meslek: Mühendis
enron yazdı:
2008 amt'mi kullanirken R'ye gecmek yerine 0'da kaldigini hatirliyorum bazen. forumda okudugum kadariyla bu yazilim sorunu ve update ile duzeliyordu. sanayide servise goturmustum bes dakikada guncelleme yapmislar ve duzelmisti. ben 45binde almistim bu sorun 60bin civari baslamisti ve bir kac gun surmustu, guncelleme ile duzelmisti. umarim sizinki de benzer bir durumdur.

teşekkürler vites geçişlerinde sorun yok sadece ilk kontak çevirdiğinde başta 0 1 sn görünüyor sönüyor ön taraftan tıkırtı geliyor sonra n görünüyor ve marşa basınca devam ediyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Eki 2016 17:33 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ersen
Araç: New Beetle 2.5
Meslek: istatistikci
Kan grubu: A+
dgkn yazdı:
enron yazdı:

teşekkürler vites geçişlerinde sorun yok sadece ilk kontak çevirdiğinde başta 0 1 sn görünüyor sönüyor ön taraftan tıkırtı geliyor sonra n görünüyor ve marşa basınca devam ediyor.

rica ederim, ne demek. sorunmus gibi gelmedi soylediginiz durum. arabayi park ederken, durdurdugunuzda, henuz kontagi kapatmadan N konumuna getirip anahtari kapatmayi deneyin (eger boyle yapmiyor da sonra N ye aliyorsaniz) bir kez, sonraki calismada da duyacak misiniz bakalim o tikirtiyi. tahmin ettigim tikirti ise eger hepsinde olan normal bir sey saniyorum. o tikirti 4-5 kisa mors darbesi gibi, role calismasi gibi, uzaktan gelen bir ses saniyorum. boyle bir ses ve benzer durum hatirliyorum sanki kullandigim zamanlardan. Colt'umu ozledigim aklima geldi sabah sabah. sanirim korkulacak bir sey yok.

ekstralar:
Mitsubishiclubturkey çıkartması,

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 96 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz