Zaman: 28 Nis 2024 06:46

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 11 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 05 Kas 2016 03:35 

İsim: Murat
Araç: 2008 Mitsubishi Colt 1.3 Amt Invite
Meslek: Enspektör
Kan grubu: A +
arkadaşlar merhaba, geçtiğimiz hafta yaptığım kaza ile mitsubishi ailesine veda etmek zorunda kalıyorum çünkü aracım pert oldu.kaza ile ilgili olarak ilk fotoğraftan anlaşılacağı üzere, ikiside cadde olan ve kontrolsüz kavşak diye tabir edilen yolda, görüş açımdan zaten kör noktası olan yola biraz yaklaşıp sol tarafımı kontrol ederek yola çıkmak için aracımın burnunu çıkarmamla beraber bmw marka araç şehir içi hız limtlerinin üstünde gelip kavşak içinde olmama rağmen aracımı bu hale getirdi.aracım darbenin şiddetiyle sağa savrularak ağaca çarptı ancak bu şekilde durabildim. netice sigortalar anlaşamadı ve komisyon kararı ile olarak %100 kusurlu çıktım. dava açmaya hazırlanıyorum. kavşak ve yaya geçidi olmasına rağmen yavaşlamadan gelen karşı tarafı, aracımı pert edecek sürate ulaşmasına rağmen %0 kusurla ayrıldı bu kazadan. ilk defa kaza yapıyorum, hiç tecrübem yok bu konularda ne yapmam gerektiği hususunda yardımlarınızı beklyiorum.

En son zodik tarafından 09 Kas 2016 00:39 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Kas 2016 10:42 
Kullanıcı avatarı

İsim: Emrah
Araç: TOPÇUOĞLU
Meslek: BT
Siz bmw nin sagindan gelen aracsiniz. Tali yol anayol vb tabelayla gecis üstünlüğü belirtilmediyse solunuzdan gelen bmwnin size yol vermsi gerekir diye biliyorum. Lakin ikinci fotoya baktigimda sizin yol anayola baglanan ara yol gibi görünüyor.bolgeyi bilen arkadaslar varsa daha net bilgi verebilirler belki. Gecmis olsun kendinizde bisey yoktur insallah.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Kas 2016 20:42 
Kullanıcı avatarı

İsim: cafer
Araç: lancer
Meslek: işçi
öncelikle geşmiş olsun.ALLAH beterinden saklasın.fotolara baktığımda herhangi bir ışık veya tabela yoksa siz kusurlusunuz.bmv nin ki ana yol sizin yolun karşısı yok inşşaat.ya sağa yada sola döneceksiniz.onun için.herhangi bir ışık veya tabela yoksa mahkeme bir şeyi değiştirmez kanımca.bmv ne kadar süratli olursa olsun.malesef kanun öyle.ama siz yinede bie bilene danışın.inşallah kaskonuz vardır.tekrar geçmiş olsun.verilmiş sadakanız varmış.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Kas 2016 20:50 
Kullanıcı avatarı

sizin araç ağaca çarpmasa imiş fazla bi hasar yokmuş.valla colta helal olsun bmv yi haşat etmiş

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Kas 2016 00:27 

İsim: Murat
Araç: 2008 Mitsubishi Colt 1.3 Amt Invite
Meslek: Enspektör
Kan grubu: A +
Her iki yolda da tali yol ana yol levhası yok, sadece benim bulunduğum yolun gerisinde dur tabelası var. Zaten bende durdum kontrol ettim kor noktanın verdiği az bir gorus açısı ile, şöfor olan herkesin seziledigi şekilde "yol boş bu sn den itibaren gelse bile de ben gecerim diye dusunerek bastım gaza, basmamla beraber bmw süratli geldiği için kavşakta olmama rağmen frene bile basmadan bodozloma daldi, halbuki gordugu anda frene bassa kaza bile olmazdı. karşı taraf şok geçirdi 45 dk konusamadi zaten.

hız etken olmaz olur mu.. hız olmasa kaza olmazdı zaten. bmw 50 yle mi gidiyodu sizce ? benim tekerin aksı kırıldı, önden vurur vurmaz pinpon topu gibi sağa savurdu 1 tonluk aracı. ağaca çarptıktan sonra anca durabildim. ayrıca onu boşver araçlar yaya geçidine (benim ve bmw nin hasarına bakarak konuşun) ne zamandan beri bu süratle girmeye başladı?
KTY nin daha ilk maddesi,
"Kavşaklarda Geçiş Hakkı
Madde 109- (Değişik: RG-02/11/2000-24218)
Kavşaklarda aşağıdaki kurallar uygulanır.
a)Kavşağa yaklaşan sürücüler, kavşaktaki şartlara uyacak şekilde yavaşlamak, dikkatli olmak, geçiş hakkı olan araçların önce geçmesine imkan vermek zorundadırlar.

benim geçiş üstünlüğü ile ilgili hatam olmuş olabilir. ama bu kazanın asli sebebi benim kavşağa girmiş olmam değil..

bakın şöyle bir örnekle açıklayım, minibüslere binerken inerken yazılı olmasada bir kural vardır önce inenler sonra binenler diye, bu sıralamanın olması için inenler bi zahmet kapıya doğru hamle yapmış olması lazım değilmi? yerinde oturup ta ben inenlerin bitmesini bekleyip tam bineceğim sıra oturduğun yerden kalkıp dur ben inecektim dersen bu olmaz bu öncelik değildir.

bu kazada da durum aynen bu, benim görüş açım 30-40 mt ye kadar yolun boş olduğunu söylüyor, sen o açığı şehir içi hız limitlerini geçerek kat edebilirsinde.. çarpmak istersen çarparsın. ben burada bir kasıt aramıyorum. ama karşı tarafın gözünün yolda olmadığını düşünüyorum. sonuçta intihara meyilli bir insan değilim dolu bir yola fırlayacak kadar.

dava yoluna gideceğim, kaskom yok, (25 liralık arabaya 2500 lira istediler) sadece sigortam var ve arabamı kredi ile almıştım ve daha kredimin %80 ni duruyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Kas 2016 00:33 
Kullanıcı avatarı

İsim: Emrah
Araç: TOPÇUOĞLU
Meslek: BT
Geçmis olsun haklisiniz belki ama iste mahkeme ne der bilmiyorum.mahkeme bir bilirkişi atar gorus alir bilirkişi karari ne derse yuksek oranda o uygulanir diger oran hakimin insiyatifi. bu davalarda isinin ehli olan bir avukata danisin. Bu davalarda tecrubesi olmayan birine kapılıp ugrasmayin mahkemelerde

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Kas 2016 09:46 
Kullanıcı avatarı

isyerinde benzer bir olay oldu.isyeri servisi ile isyerinden bir kiz kaza yapti.kiz acemi arac sifir astra.kiz yolda giderken ani bir hareketle servis otobusunun onune gecip fren yapiyor.kopege vurmamak icin ancak tabi astra duruyor lakin otobus astraya vuruyor.astra pert.suc otobus soforunde.tabi sigorta astranin hepsini karsilamiyor.adamda mahkemeye vercekti.suc kizda ani serit degistrip duruyor.ama iste sahit olmasina ragmen ara c ici kamera istiyorlar.neymis arkadan vuran her zaman sucluymus.tekrar gecmis olsun size eger mahkeme yoluna gidecek iseniz iyi bir avukat ve mutlaka o civardan bir guvenlik mobese vb bir kamera goruntusu alin.zaten bu tirlar ve pahali arac sahipleri butun yollar benim saniyorlar tekrar gecmis olsun.kamera goruntusunu hemen temin edin sonroadan bulamayabilirsiniz

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Kas 2016 12:12 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Erdogan
Araç: 2011 Lancer 1.5 Invite A/T+Prins
Meslek: Technical Solutions Consultant
Kan grubu: A+
Çok geçmiş olsun .

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Kas 2016 14:30 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Korhan
Araç: 2010 Peugeot 5008
Meslek: Kamu Personeli
Çok geçmiş olsun, Allah beterinden korusun.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Kas 2016 18:35 
Kullanıcı avatarı

İsim: Cüneyt
Araç: Arslan
Meslek: Akademisyen
Kan grubu: ab+
Hocam geçmiş olsun. Bana suçun çoğu %70e %30 gibi sizde gibi geldi. Katıldığınız yol ana yol, siz tali yoldasınız gibi bir görüntü var. Tabi bu söylediğim trafik ekiplerinin bakış açısıyla. Geçen yıl magandanın biri şehir içi tek yönde beni sollayıp ben sola dönmeye niyetlenince bana vurmamak için duvara vurup aracını pert etmişti. Polis babalara sağolsunlar benim sinyal vermYaediğim malum olmuş. Diğer arkadaşın suçu da kavşağa girerken hız azaltmamakmış. Bu yüzden hasarın yarısını amiyane tabirle bana kitlediler. O yüzden şu an sigorta yaptırırken 1600 liralarda teklifler alıyorum. Yani demem o ki, trafik polislerine derdinizi anlatmak imkansız. Mahkemenin de çok şeyi değiştireceğini sanmıyorum. Karşı aracın süratini ispatlamanız mümkün değil. (aslında mümkün de uğraşmazlar) Şu sıralar mahkemelerdeki işler de inanılmaz ağır ilerliyor. Aylarca bekleyip sonunda bir de mahkeme parası ödediğinizle kalabilirsiniz. Tekrar geçmiş olsun. Daha borcu duran arabanın pert olması çok üzücü. Allah beterinden korusun. Çok şükür yine sizde bir şey yok.

*Bu arada BMW'nin hasarıyla Colt'un hasarını karşılaştırınca Colt'un ne kadar sağlam olduğunu da görmüş olduk.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Kas 2016 19:51 
Kullanıcı avatarı

zodik yazdı:
Her iki yolda da tali yol ana yol levhası yok, sadece benim bulunduğum yolun gerisinde dur tabelası var. Zaten bende durdum kontrol ettim kor noktanın verdiği az bir gorus açısı ile, şöfor olan herkesin seziledigi şekilde "yol boş bu sn den itibaren gelse bile de ben gecerim diye dusunerek bastım gaza, basmamla beraber bmw süratli geldiği için kavşakta olmama rağmen frene bile basmadan bodozloma daldi, halbuki gordugu anda frene bassa kaza bile olmazdı. karşı taraf şok geçirdi 45 dk konusamadi zaten.

hız etken olmaz olur mu.. hız olmasa kaza olmazdı zaten. bmw 50 yle mi gidiyodu sizce ? benim tekerin aksı kırıldı, önden vurur vurmaz pinpon topu gibi sağa savurdu 1 tonluk aracı. ağaca çarptıktan sonra anca durabildim. ayrıca onu boşver araçlar yaya geçidine (benim ve bmw nin hasarına bakarak konuşun) ne zamandan beri bu süratle girmeye başladı?
KTY nin daha ilk maddesi,
"Kavşaklarda Geçiş Hakkı
Madde 109- (Değişik: RG-02/11/2000-24218)
Kavşaklarda aşağıdaki kurallar uygulanır.
a)Kavşağa yaklaşan sürücüler, kavşaktaki şartlara uyacak şekilde yavaşlamak, dikkatli olmak, geçiş hakkı olan araçların önce geçmesine imkan vermek zorundadırlar.

benim geçiş üstünlüğü ile ilgili hatam olmuş olabilir. ama bu kazanın asli sebebi benim kavşağa girmiş olmam değil..

bakın şöyle bir örnekle açıklayım, minibüslere binerken inerken yazılı olmasada bir kural vardır önce inenler sonra binenler diye, bu sıralamanın olması için inenler bi zahmet kapıya doğru hamle yapmış olması lazım değilmi? yerinde oturup ta ben inenlerin bitmesini bekleyip tam bineceğim sıra oturduğun yerden kalkıp dur ben inecektim dersen bu olmaz bu öncelik değildir.

bu kazada da durum aynen bu, benim görüş açım 30-40 mt ye kadar yolun boş olduğunu söylüyor, sen o açığı şehir içi hız limitlerini geçerek kat edebilirsinde.. çarpmak istersen çarparsın. ben burada bir kasıt aramıyorum. ama karşı tarafın gözünün yolda olmadığını düşünüyorum. sonuçta intihara meyilli bir insan değilim dolu bir yola fırlayacak kadar.

dava yoluna gideceğim, kaskom yok, (25 liralık arabaya 2500 lira istediler) sadece sigortam var ve arabamı kredi ile almıştım ve daha kredimin %80 ni duruyor.

murat kardeşim tekrar geçmiş olsun.sana karşı kasti bir düşüncem yok.sadece ikiside tali yol fakat geçiş üstünlüğü bmv nin çünkü senin direk yolun yok inşaat ya sağa ya sola dönecen onun ise yolu direk.geçiş önceliği bmv nin.ne yazıkki bmv nin hızının bir önemi yok türkiye kurallarına göre.onun için bir kamera görüntüsü lazım sana tekrar geçmiş olsun ALLAH ım daha büyüğünden korusun

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 11 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 87 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: