Zaman: 29 Mar 2024 00:37

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 24 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 13 Nis 2017 16:54 
Kullanıcı avatarı

İsim: süleyman
Araç: colt 2007
Meslek: bilgisayar teknisyeni
Valla hocam öyle mert bir satıcıya denk gelmedim. Arabanın eski sahibine soruyorum. Nasılsa olan oldu artık değişti mi değişmedi mi bari onu söyle diyorum. Emin değilim diyor. Nasıl değilsin arkadaş bu unutulacak bişey değil diyorum bir sürü para. Sonra düşünüyor düşünüyor değiştirdim abi diyor. Emin misin diyorum evet 90.000 küsurda değiştirdim diyor. Benim sürekli gittiğim bir usta vardı ona değiştirdim ama şuan dükkanı kapattı sanırım yeniden açtı mı bilmiyorum diyor. Bana pek samimi gelmedi. Satma meselesine gelince arabamı seviyorum. Ayrıca satsam bile çok zarar ederim arabayı zaten kredi çekerek aldım borcunu ödüyorum. Daha bir kaç ay önce lpg taktırdım. Ve satsam bile aynı seviyede ayarda bir araba bulamam. Alacağım araba bundan daha iyi bir araba kesinlikle olamaz. Üstüne de para koyamam. Anlayacağın satma olayı pek mantıklı değil. Neyse artık şuandan itibaren karar verdim. Baskı balata bariz bir şekilde bittiğini gösterene kadar belli edene kadar değiştirmeyeceğim. Amartisörler geldi artık onu mecbur taktıracağım haftasonu. Baskı balataya da Allah büyük.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Nis 2017 17:46 

bir de ilk çalıştırmada soğuk havada soğuk motorda geri vitese geçmemezlik yapabilir.. ekranda 0 görme soğuk motorda daha belli olabilir.. baskı ve aktivatörü 100bini devirmiş bir araç için birlikte değiştirmek daha mantıklı diye düşünüyorum.. ben değiştirdikten sonra geri vites geçmemezliği ve 0 olayı olmadı.. şimdilik diyelim.. nazar olmasın da..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Nis 2017 17:55 

şu an devir elindekine sahip olma devri... satarsın, bir de araçsız kalırsın.. ya da dediğim gibi elin sümbülünü alıp onu yaptırıp durursun bu sefer... şu an 60bin vermeden işe yarayan temiz bir araç almak zor... ara fiyatlarda ne var, yine 80-100 bin km'lik araçlar.. b segmentine düşünce de yine en iyilerinden birisi colt...

bu ay amörtisör masrafı yap bakalım.. önümüz sıcak.. baskı-balatan seni götürür daha... motorda, radyatörde, hidrolikte,şanzımanda kaçak kuçak olmasın, fren balataların iyiyse, yağını,bujisini zamanında değiştirirsen sür gitsin...

yalnız egzosu falan bi yerlere vurma, katalizatör fiyatı da üzer..
çukurlara dan dun girme, eps üzer..

unutma.. bu araç asfalt faresi (tasselhoff hoca öyle derdi) fakat bozuk yolları pek sevmez...

son söz.. yetkili servis öyle dedi diye hemen moral bozma.. rot kolu bozuk, 1200 lira dedikleri şey, sanayi ustasında aslında rot başı 25 tl olarak karşına çıkabilir...

yetkili servise kanma ama yetkili servissiz de kalma... günün birinde ağır işte lazım olabilir..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Nis 2017 18:45 
Kullanıcı avatarı

İsim: süleyman
Araç: colt 2007
Meslek: bilgisayar teknisyeni
Eyvallah kardesim sagol tavsiyelerin icin. Arabayi ilk aldigimda zateb yagini filtrelerini fren balatalarini degistirmistim.Ama arabanin 120000 bakimlari geldi aldigimda 114 bindeydi. Cumartesi amatisorleri taktirirken yine yagini filtrelerini degistirecegim. Bujilere de baktirayim. Yag kacagi gibi sikintilar yok sukur. Motoru bari saglam cok sukur. Dedigim gibi arabami seviyorum. Ugrasmakta hosuma gidiyor. Arabanin motor kaputuna on iki kapisina ses yalitimi yaptim. Double din bagladim. Ayna kapaklarini ve ic havalandirmalari plastidiple boyadim. Resimde ekleyecektim ama beceremedim. Kisacasi elimizdekine sahip cikalim Allah kaza bela vermesin gerisi bi sekilde halledilir.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 24 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 18 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: