Zaman: 28 Mar 2024 21:22

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 10 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Aldatmaz Servis 60 bin Bakımı
MesajGönderilme zamanı: 27 Nis 2017 19:41 
Kullanıcı avatarı

İsim: Enes
Araç: colt 2006
Meslek: otomasyon
Kan grubu: arh+
Arkadaşlar merhaba 2006 model mt invite sahibiyim alalı 50 gün oldu 56 binde aldım suan 60850 km de 60 bin bakımı için bu gün esenler aldatmaz yetkili servise bıraktım aracımı

315 tl bakım ücreti aldılar

motor yağı filtresi ve polen filtresi değişmiş, hava filtresi değişmemiş kaputu açıp baktığımda kontrol bile edilmediği gözüküyor 60 bin bakımında neler değişiyor
Ve ekstra olarak
ön balatalar değişmesi gerekiyor orj 297 tl temsa 207 tl
ön diskler torna olacak 80 tl
arka sağ sol süspansiyon değişecek 950 tl fiyat çıkardılar

bu fiyatlar normalmi ? istanbulda gidip memnun kaldığınız tavsiye ettiğiniz ustalar varmı

Ayrıca şöyle bir problemim bulunuyor hiç başınıza geldimi bilmiyorum anahtar üzerinden aracı kilitlerken yada açarken sinyaller yanmıyor neden olabilir ?

son olarak 26'' 660mm 11'' 279mm boyutunda silecek nereden temin edebilirim

Teşekkürler.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 May 2017 10:25 
Kullanıcı avatarı

İsim: süleyman
Araç: colt 2007
Meslek: bilgisayar teknisyeni
Merhaba Enes Bey mesajınıza kimse cevap vermemiş ben bari yardımcı olmaya çalışayım. Bende bu foruma yeni üyeyim ama dönüşler malesef çok geç oluyor yada olmuyor. Bende de 2007 invite amt var bende 120.000 bakımlarını yeni yaptım. 60.000 bakımlarında araç bende değildi. Kilometreye göre bakım periyodunda değişiklik olabiliyor. İnternette aratırsanız veya arabanın kitapçığı varsa periyodik bakım çizelgesinde yazıyor ne yapılması gerektiği. 60.000 de hava filtresinin değişmesi gerektiği yazıyor. Zaten bu km de genelde kontrol var. Filtreleri kendinizde değiştirebilirdiniz zaten. Ben 120.000 bakımlarında kayseri yetkili servisi eser otomotivden 400 lira gibi fiyat almıştım. Ama daha kapsamlı bir bakım 120.000 bakımı. Değiştirilecekler sayısı daha fazla sizde tablodan bakarsanız. Yetkili servis yerine bence özel servislere bakabilirdiniz. Bende ilk aldığımda arabayı 6 ay oluyor. Ön fren disk balatalarını değiştirmiştim ve 250 lira gibi bir fiyata mal olmuştu tornayla birlikte. Özel serviste yaptırmıştım. Ayrıca özel serviste internetten aldığınız parçalarıda taktırabilirsiniz. Malum internette parça fiyatları çok daha ucuz. Süspansiyon konusunda bişey diyemeyeceğim ama yaptırmadan önce muhakkak özel servisten de fiyat alın ve internetten parça fiyatlarını araştırın.
Allah kaza bela vermesin.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 May 2017 12:58 
Kullanıcı avatarı

İsim: ercan
Araç: colt 2011
Meslek: teknisyen
Kan grubu: BRH+
arkadaşım silecek konusuna çok takılma ben bunlardan aldım. iş görüyor.

https://www.epttavm.com/item/621563_dre ... -cm.-91014

https://www.epttavm.com/item/621573_dre ... -cm.-91026

genelde servise pek aracını götüren yok. biraz tuzlu olduğu için.ben n11 den yağ, yağ filtresi vs. alıp değiştirtmiştim.
bakım listesini bulursam ekliyeceğim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 May 2017 13:07 
Kullanıcı avatarı

bu sitede de faydalı şeyler bulabilirsin.

http://forum.jdmspiritturkey.com/viewto ... f=33&t=126

süspansiyon demişsin. amortisörlerden mi bahsediyorsun. 60.000 amortisör değişimi için biraz erken gibi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 May 2017 13:26 
Kullanıcı avatarı

İsim: süleyman
Araç: colt 2007
Meslek: bilgisayar teknisyeni
Hocam ercan arkadaşında dediği gibi amartisörden bahsediyorsan ben 4 amartisörüde yeni değiştirdim. Yetkili servis bana 4 amartisör için KYB marka 1600 lira demişti.(işçilikle beraber 2000 tl) Ama ben aynı marka ürünü internetten getirttim 700 lira 150 de işçilik 850 ye değiştirdim( Dördünü de). Amartisörün km ile pek bi ilgisi yok diye biliyorum. Kullanımla ilgili bişey bozuk yollarda kasislerde sert kullanır dikkat etmezsen yeni taktırdığın amartisörü bile ertesi gün patlatabilirsin. Ve malesef yetkili servisler çok pahalı.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 May 2017 14:07 
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar çok teşekkürler.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 May 2017 15:54 
Kullanıcı avatarı

son bir bilgi.

http://forum.jdmspiritturkey.com/viewto ... nanimHaber

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 May 2017 21:55 
Kullanıcı avatarı

arkadaşlar verdiğiniz linkten el kitabına baktım bendeki şu kapıları açma kilitleme özelliğinde sinyal lambaları yanmıyordu

şöyle bir açıklama buldum

Resim
bu özellik kapalı sanırım bunu açmak için acaba gizli bir menümü var yoksa serviste bilgisayar ile bağlanıp mı ayarlanır bir iki servise sordum konu ile bilgileri olmadığını söylediler telefonda

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 May 2017 09:25 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
Kan grubu: A+
surcan40 yazdı:
Hocam ercan arkadaşında dediği gibi amartisörden bahsediyorsan ben 4 amartisörüde yeni değiştirdim. Yetkili servis bana 4 amartisör için KYB marka 1600 lira demişti.(işçilikle beraber 2000 tl) Ama ben aynı marka ürünü internetten getirttim 700 lira 150 de işçilik 850 ye değiştirdim( Dördünü de). Amartisörün km ile pek bi ilgisi yok diye biliyorum. Kullanımla ilgili bişey bozuk yollarda kasislerde sert kullanır dikkat etmezsen yeni taktırdığın amartisörü bile ertesi gün patlatabilirsin. Ve malesef yetkili servisler çok pahalı.

zamanında KYB marka almıştım bu sayede bazen tavsiye ettiğim parçacı Bülent ile tanışmıştım. Carismaya aldığım KYB amortisörleri KYB olarak 140 TL. iken Mitsubishi yetkili serviste 300 Volvo serviste 400 TL. idi. (normalde volvo yetkili servis parça fiyatları mitsudan ucuzdur!). Demek istemem orgjinal parçanın markasını biliyorsanız yetkili servisten alınmaz.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 May 2017 09:37 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
Kan grubu: A+
surcan40 yazdı:
Merhaba Enes Bey mesajınıza kimse cevap vermemiş ben bari yardımcı olmaya çalışayım. Bende bu foruma yeni üyeyim ama dönüşler malesef çok geç oluyor yada olmuyor.

Kendi adıma şunu söyliyeyim; güncel mitsubishiler hakkında tecrübem yok, bilgilerim de forumlarda okuyup aklımda ne kaldıysa ki insan kullanmadığı aracın bilgilerini hemen unutuyor. Bu nedenle marka bazında sorulara pek cevap veremiyorum. Ancak parça bazında (Buji, enjektör bobin vs) marka modelden bağımsız sorulara elimden geldiğince cevap vermeye çalışıyorum. günde en az 2 kere foruma girip tarama yapıyorum ama neticede sırf cevap vermek adına bişeyler yazmak istemiyorum. yazsam da pek bilmediğim notunu ilk başta yazarak afaki yorum yapıyorum,soran kişinin sorusu ilgisiz kalınmasın diye.
Ancak şunu da söyliyeyim sorup cevap beklemektense sorduğunuz soruların cevabını araştırmak ve yine kendin cevaplamak da güzel oluyor; tavsiye ederim. Forumlar tek taraflı faydalanma olarak değil karşılıklı faydalanma olarak bir araya gelinen "bilgi paylaştıkça çoğalır" felsefesiyle oluşan yerlerdir. katkılarınızı bekliyoruz :MCT:

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 10 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 17 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: