Zaman: 28 Mar 2024 13:03

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 5 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 20 Kas 2017 14:29 
Kullanıcı avatarı

İsim: süleyman
Araç: colt 2007
Meslek: bilgisayar teknisyeni
Öncelikle herkese merhaba. Konuyla alakalı başlık bulamadım arkadaşlar.
Aracımın ön yolcu koltuğuna yaslanıldığında 1 cm kadar geriye gidiyor ve tak diye bir yere çarpıyomuş gibi ses yapıyor. Elimle salladığımda da tak tak şeklinde ses yapıyor ve sallanıyor. Sanki bir boşluk varmış gibi. Bu neden olabilir? Nasıl halledebilirim bu sorunu acaba? Bu arada sırt kısmının yatış açısını değiştirdim. Farklı açılarda denedim ama aynı sallanma yine var.

Aracım mitsubishi colt 1.3 amt 2007 model.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Kas 2017 15:13 
Kullanıcı avatarı

İsim: can
Araç: Outlander2003/2011 itfiş
Meslek: eskiborsacı
Tahminim yatay hareket sağlayan dişlerde bir aşınma yada kırılma olmuş. Bir döşemeciye söktürüp işin nerden kaynaklandığından emin olmanız ardından da bir çıkma parça ile sorunu çözmeniz gerekecek.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Kas 2017 15:17 
Kullanıcı avatarı

canztr yazdı:
Tahminim yatay hareket sağlayan dişlerde bir aşınma yada kırılma olmuş. Bir döşemeciye söktürüp işin nerden kaynaklandığından emin olmanız ardından da bir çıkma parça ile sorunu çözmeniz gerekecek.

Koltuk kılıflarının söküldüğü bir video izlemiştim ama sanırım çetrefilli bir iş. Kayseri' de bildiğim bir döşemeci yok ve her ustaya da güvenemiyorum sorunu eskisinden daha kötü hale getirecekler diye.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Kas 2017 21:32 
Kullanıcı avatarı

İsim: yasin
Araç: colt amt
Meslek: Kamu-Bilgi sist. ve haberleşme
Kan grubu: arh-
surcan40 yazdı:
Aracımın ön yolcu koltuğuna yaslanıldığında 1 cm kadar geriye gidiyor ve tak diye bir yere çarpıyomuş gibi ses yapıyor. Elimle salladığımda da tak tak şeklinde ses yapıyor ve sallanıyor. Sanki bir boşluk varmış gibi. Bu neden olabilir? Nasıl halledebilirim bu sorunu acaba? Bu arada sırt kısmının yatış açısını değiştirdim. Farklı açılarda denedim ama aynı sallanma yine var.

koltuğun altındaki kızakları şasiye sabitleyen saplamalar var yıldız başlı bir vida.Onlarda gevşeme olabilir

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Kas 2017 21:56 
Kullanıcı avatarı

yasin.Bb_06 yazdı:
surcan40 yazdı:

koltuğun altındaki kızakları şasiye sabitleyen saplamalar var yıldız başlı bir vida.Onlarda gevşeme olabilir

Koltuğun altındaki kızak derken koltuğun öne arkaya kaymasını sağlayan raylardan bahsediyorsunuz sanırım.( yani ben ray diyorum adına yanlış olabilir) Benim sıkıntım koltuğun oturulan yerinde değil sırtımı dayadığım yerde yaslanıldığında 1 cm kadar geri yatıyor sırtlık. Yoksa oturduğum yer sabit sıkıntı yok

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 5 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 17 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: