Zaman: 28 Mar 2024 16:30

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 10 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: İKAZ LAMBALARI SORUNU
MesajGönderilme zamanı: 09 Eki 2017 14:31 
Kullanıcı avatarı

İsim: süleyman
Araç: colt 2007
Meslek: bilgisayar teknisyeni
Arkadaşlar merhaba. Sorunuma uygun başlık bulamadığım için yeni başlık açıyorum. Bir kaç gün önce aracımda seyir halindeyken ikaz lambalarının tamamı yanıp söndü. İkaz lambaları yandığında aynı zamanda motor devride sıfıra düştü ve lambalar sönünce normale döndü. Bu durumu üç kere arka arkaya tekrarladı. Ama arabanın gidişinde her hangi bir sıkıntı olmadı(silkeleme, titreme, çekiş düşüklüğü vb. gibi)Şu anda da her hangi bir sıkıntı yok. Arabamda odb aparatıyla yaptığım tarama sonrası u1703 hata kodunu gördüm fakat bu hata kodu çok daha önceden de vardı arıza ışığı yakmadığı ve araba da her hangi bir sorun olmadığı için aldırış etmiyordum.
Sizce bu sorun neden kaynaklanmış olabilir? U1703 hata koduyla bu sorunun bir alakası olabilir mi? Acil bir durum mudur? Hemen bir ustaya gösterilmesi gerekebilir mi? Yoksa sorunun tekrar etmesini mi beklemeliyim? Dediğim gibi arabanın çekişinde gidişinde ilk çalışmasında rölantisinde en ufak bir sorun yok.

NOT: Aracım lpg' li 2007 colt amt

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: Re: İKAZ LAMBALARI SORUNU
MesajGönderilme zamanı: 09 Eki 2017 23:04 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
Kan grubu: A+
muhtemelen aracınızın motoru stop ettiği için tüm göstergeler yanıyor ancak araç hareket halinde olduğu için tekrar çalışıyor: aynen 2. viteste vurdurma gibi.
bahsettiğiniz hata kodu ile alakalı olabilir:
http://www.diagnostictrouble.com/obdii- ... hi-starion

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Eki 2017 08:34 
Kullanıcı avatarı

av.ilhami yazdı:
muhtemelen aracınızın motoru stop ettiği için tüm göstergeler yanıyor ancak araç hareket halinde olduğu için tekrar çalışıyor: aynen 2. viteste vurdurma gibi.
bahsettiğiniz hata kodu ile alakalı olabilir:
http://www.diagnostictrouble.com/obdii- ... hi-starion

Haklısınız arabanın stop ettiği hiç aklıma gelmedi anlık yaşandığı ve araç hareket halinde olduğu için. Verdiğiniz linkte yakıt basıncı ile ilgili bir sorun olabileceği de yazıyor. Aynısını bir arkadaşta söylemişti. Yakıt basıncı düşüktür lpg ciye gidip bir ayar yaptırın demişti ki zaten bi kaç haftaya kadar lpg bakım zamanı gelecek. Birde yazmayı unutmuşum. Araba bu hatayı yolun bozuk bir kısmından geçince yaptı. Farketmediğim için bozukluğu biraz tangır tungur girdim tam da o sırada yaptı. Sanki arabanın sarsılmasıyla alakalıymış gibi. Birde başka bir forumda şöyle bir yorum gördüm: (Arkadaşlar ben en son çare olarak rail borusunu değiştirdim, toplamda 1600 Tl masraf ettim ama yine çözüm olmadı. Geçen gün tesadüfen buldum. Araç çalışırken basınç regülatörüne takılan soketi kıpırdattığımda motor stop etti. Daha sonra bir elektrikçiye giderek soketin yerine 5 TL ye fiş yaptırdım ve sorun çözüldü. Yetkili Servisler günlerce arızayı bulamadılar ve gereksiz yere para aldılar.)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Eki 2017 23:06 
Kullanıcı avatarı

İsim: Alparslan
Araç: Lancer,carisma,L-200
Meslek: otomotiv
Kan grubu: +
Aracınız dizel mi ?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Eki 2017 23:11 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Alparslan_iba yazdı:
Aracınız dizel mi ?

LPG 2007 Colt amt , diye not düşmüş ustam

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Eki 2017 23:20 
Kullanıcı avatarı

Evet son anda gördüm o notu. Hangi sistemde okudunuz bu kodu ? motor, şanzıma v.b hangi sistemde vardı bu kod ?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Eki 2017 23:22 
Kullanıcı avatarı

kod U1073 olmasın ?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Eki 2017 08:16 
Kullanıcı avatarı

Alparslan_iba yazdı:
kod U1073 olmasın ?

Evet kod U1073. Yukarıya da yanlışlıkla 1703 yazmişim hiç farkında değilim. Teşekkür ederim uyardığınız için. Sizce neden yapmış olabilir bu sıkıntıyı... Ama yukarda ilhami beyinde söylediği gibi motor stop etmiş gibi bütün ışıkları yandi ve devir sıfıra düştü. Sadece o gün yaptı bu sıkıntıyı 5 gün geçti üstünden. Şuan hiç bir sıkıntı yok maşallah. Akü olabilir diyen oldu ama akü değerleri iyi zaten bir sene oldu alalı. Hem aküden olsa ilk çalıştırmada da sıkıntı olur diyorlar. Ama maşallah saat gibi daha hiç takılmadı ilk çalıştırmada. Kimisi de olur öyle şeyler bozuk yolda arabayı çok sarstıysa bi yerde sarsıntıdan anlık bir devre kesilmesi olmuştur. Arabanın her tarafı elektrik bir süre daha kullan takip et yine yaparsa baktırırsın diyorlar. Yani herkes bişey söylüyor. Sizce neden olabilir? Birde başka bir sitede Hyundai kullanan bir arkadaşın başından aynı olay geçmiş. Bizim başımıza gelende böyle birşey olabilir mi? Bizde o arkadaş gibi 5 liralık arızaya 1600 lira ödemeyelim. Arkadaşın yorumunu buraya da yapıştırayım:(Arkadaşlar ben en son çare olarak rail borusunu değiştirdim, toplamda 1600 Tl masraf ettim ama yine çözüm olmadı. Geçen gün tesadüfen buldum. Araç çalışırken basınç regülatörüne takılan soketi kıpırdattığımda motor stop etti. Daha sonra bir elektrikçiye giderek soketin yerine 5 TL ye fiş yaptırdım ve sorun çözüldü. Yetkili Servisler günlerce arızayı bulamadılar ve gereksiz yere para aldılar.)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Eki 2017 10:45 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Akü bağlantılarını ve topraklama kablosunu kontrol edin: söküp takın kabloları yenileyin. bazan böyle şeylerin sebebi olabiliyorlar. dışardan kablolar iyi görünmesine rağmen.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Eki 2017 12:22 
Kullanıcı avatarı

av.ilhami yazdı:
Akü bağlantılarını ve topraklama kablosunu kontrol edin: söküp takın kabloları yenileyin. bazan böyle şeylerin sebebi olabiliyorlar. dışardan kablolar iyi görünmesine rağmen.

Seçenekler arasına tavsiyenizi alıp bununda kontrolünü bir yapalım bakalım ilhami bey teşekkürler ilginiz için.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 10 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 20 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: