Zaman: 29 Mar 2024 11:45

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 9 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 18 Eki 2017 09:07 
Kullanıcı avatarı

İsim: süleyman
Araç: colt 2007
Meslek: bilgisayar teknisyeni
Arkadaşlar biraz önce okumuş olduğum bir haberde araç muayene istasyonlarının yeni kusur tablolarını hazırladıkları yazıyordu. Bundan sonra arabasının ön camında sürücünün görüşüne engel olabilecek taş izi, çatlak, çizik gibi kusurlar ağır kusur sayılacakmış ve araç muayeneden geçemeyecekmiş.
Benim yaptırdığım iki muayenede de ön camda ki çizik hafif kusur sayılmıştı. Galiba bu sefer muayeneden geçirmeyecekler. Ön camda ''silecek kaynaklı'' uzunca bir çizik var. Aracımın muayenesi 2018 de ama bende fırsatını bulursam camı değiştireyim diyorum. Zaten hep istiyordum. Birde benim aracımda bi kaç tane benek var sanki yanmış gibi. Güneş vurunca belli oluyor. Tam da göz hizama denk geliyor.
Şuan itibariyle cam değişikliği fiyatını bilenler var mı acaba? Yakın zaman da yaptıran oldu mu? Bir de benim korkum değişiklikten sonra randıman tutmaması. Çünkü başka markalarda da cam değişikliğinden sonra araca rüzgar sesi girdiğine dair şikayetler okumuştum.

Not: Aracım 2007 model. Mitsubishi colt 1.3 invite amt.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Eki 2017 09:43 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
Kan grubu: A+
Kaskonuz varsa acentenize bi sorun ücretsiz değişim sağlayabilir.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Eki 2017 09:50 
Kullanıcı avatarı

İsim: talha
Meslek: Memur
Cam değişikliğini kasko ve sigortanıza orjinal ürünle değişim yapıyormu bir sorun. Ben önceki aracımda cam değiştirmiştim. Eğer işçilik ve kullanılan macun vs iyiyse su sızdırma, rüzgar sesi vs olmaz.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Eki 2017 10:45 
Kullanıcı avatarı

Onu belirtmeyi unutmuşum arkadaşlar. Kaskom yok. Trafik sigortamı da daha dün yeniledim onda da cam değişikliği yok. O yüzden bir fiyat öğrenmek istedim hangi aralıklarda diye.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Eki 2017 10:51 
Kullanıcı avatarı

surcan40 yazdı:
Onu belirtmeyi unutmuşum arkadaşlar. Kaskom yok. Trafik sigortamı da daha dün yeniledim onda da cam değişikliği yok. O yüzden bir fiyat öğrenmek istedim hangi aralıklarda diye.

Valla onu servislere sorun akabinde şehrinizdeki cam takan firmalara sorun derim. Şimdi ne desek yanlış olur ama sanırım 500 TL bulur.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Eki 2017 11:02 
Kullanıcı avatarı

tilki yazdı:
surcan40 yazdı:

Valla onu servislere sorun akabinde şehrinizdeki cam takan firmalara sorun derim. Şimdi ne desek yanlış olur ama sanırım 500 TL bulur.

Valla servise hiç uğrama taraftarı değilim geçmişte de yaşadığım tecrübelerden dolayı:) Fiyattan ziyade tabi işinin ehli bir yer bulmak lazım. Yoksa büyük sıkıntı çıkarır gibi. Zaten usta iyi olur işte hakkıyla yapılırsa insan paraya pek bakmıyor. Önemli olan paranın hakkını almak.
Aslında hazır cama ihtiyaç varken cam değişikliği yapabileceğimiz bir kasko bulup bu ara kaskoda yaptırmak. Kaskoda İndirim gibi bir şey olur. Kaskoyu da bir ay öncesinden merakımdan sordum 1400 küsur çıkıyor ama.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Eki 2017 11:38 
Kullanıcı avatarı

1400 kaskoda çok be ya... Hoş sikortalar olmuş 1.000 tl.... :)

Bence şehrinizde camcıları gezin, google üzerinden yorum bırakan varmı bakın... bir iki fiyat ve bilgi danışın az çok kaliteli ustayı ayırt edersiniz.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Eki 2017 11:49 
Kullanıcı avatarı

tilki yazdı:

Bence şehrinizde camcıları gezin, google üzerinden yorum bırakan varmı bakın... bir iki fiyat ve bilgi danışın az çok kaliteli ustayı ayırt edersiniz.

Evet çok fazla kasko fiyatı...Trafik sigortasını 750 liraya yaptırdım ikinci sigorta geçen sene 980 liraydı.
Zaten her şey ateş pahası mtv siydi lpg siydi benziniy di bilmem nesiydi. Ne ucuz ki Allah sonumuzu hayır etsin. Allah' tan otobüs biletlerine de zam yapıyorlar da yakıta verdiğimiz para yine bilete göre karlı oluyor. Tabi orda da arabası olmayan vatandaşa yazık oluyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Eki 2017 12:05 
Kullanıcı avatarı

surcan40 yazdı:
tilki yazdı:

Evet çok fazla kasko fiyatı...Trafik sigortasını 750 liraya yaptırdım ikinci sigorta geçen sene 980 liraydı.
Zaten her şey ateş pahası mtv siydi lpg siydi benziniy di bilmem nesiydi. Ne ucuz ki Allah sonumuzu hayır etsin. Allah' tan otobüs biletlerine de zam yapıyorlar da yakıta verdiğimiz para yine bilete göre karlı oluyor. Tabi orda da arabası olmayan vatandaşa yazık oluyor.

Haklısınız toplu taşıma hem maliyet yönünden kârlı değil, hemde insanlarımız toplu taşımaya uygun olmadığı için hergün işe araçla gidip geliyoz.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 9 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: