Zaman: 28 Nis 2024 13:34

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 26 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 09 Kas 2010 20:48 
Kullanıcı avatarı

İsim: hakan
Araç: 2011 colt
Meslek: Mühendis
Kan grubu: 0Rh+
Evet arkadaşlar eğer hata yapıpda colt almaya karar verdiyseniz en azından Ankara Azizoğlundan almayın gidip adam akıllı bir bayiden alın.ne bileyim eskisehirden kayseriden istanbuldan alın yoksa çileden çıkarsınız sonra alla alla nasıl kandırılmışız dersiniz söylersiniz size fordu emsal gösterirler demekki ford daha iyi ki onu örnek alıyorlar. Neden vosvageni örnek almıyorlarsa

1) Sıfır araba alırsınız yıkamada arabayı çizerler sonra sizi salak yerine koyarlar sıfır araba böyle olurmuş alınca boya koruma yaptırırsak geçermiş ford da böyleymiş!!!
sonra adam akıllı sinirlenip azıcık işten anladığınızı farkedince tmm abi bi ara boya koruma yaptıralım derler ve yaptırırlar.
2)Anahtar teslim derler mtv yi size ödetirler arkadaş kasım ayında araba alıyosun anahtar teslim bak hele fordda böylymiş ama pejoda opelde doğuşda wv değil paşa paşa biner gidersniz.

Vel hasıl colt aldığıma alacağıma inanın pişman oldum herşey sizden koporayı alana kadar.
gidip ford fiesta alsaymışız ford daha iyi ya evet daha iyidir bencede en azından içerde kullanılan malzeme kalitesi koltuk kalitesi olarak daha iyidir.

Neyse oldu bi kere ama bi daha mitsubishimi töbe wv şaşmayacaksın arkadaş ikinci el olsun colt yerine polo alsaymışımışım keşke.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Kas 2010 21:57 
Site Admin
Kullanıcı avatarı

İsim: Barış Yeniçeri
Araç: Ford Focus
Meslek: Bilgi Teknolojileri
Kan grubu: A+
Konuyu Temsa ile paylaşalım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Kas 2010 23:45 
Kullanıcı avatarı

İsim: Uğur D.
Araç: Mitsubishi Colt 1.3 Invite AMT 2011
Meslek: Y.dışı eğt. dan.
Başınıza gelene üzüldüm ancak anlayamadım, daha önceki mesajlarda aracınızı teslim aldığınızı ve memnuniyetinizi dile getirmiştiniz sanırım. Şimdi birden bu hiddet şaşırttı beni.
Neyse geçmiş olsun. Bence de konuyu Temsa yetkililerine iletmelisiniz.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Kas 2010 23:52 
Kullanıcı avatarı

İsim: yasin
Araç: İETT Otobüsleri :)
Meslek: Grafik Tasarımcı
Kan grubu: 0+
Valla dostum sizin sıkıntınız mitsubishi ile değil azizoğlu denilen kurumla ilgili genel bir problem Ankara'da orası kanayan bir yara ben olsam temsanın yerinde alırım bayiliğini elinden üçkağıtçı mahlukların... Ama lütfen bu memnuniyetsizliğinizi bir daha colt mu mitsubishi mi vs. diye dile getirmeyin çünkü otomobillerinde sorun yok sıfır hatalı araçlar üretiyor mitsubishi ve şuan hala en sağlam ve sorunsuz araçlar mitsubishinin. Bu yüzden forumda araç alacak arkadaşlarada kötü örnek olmayın...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Kas 2010 00:08 
Kullanıcı avatarı

İsim: Doğan
Araç: Citröen Grand Picasso
Meslek: Teacher
Kan grubu: A rh
Bence de Ford Fiesta alsaydınız.. Koltuklar falan da rahatmış.. İç mekan da çok cıfcıflı.. Bir de mtv ödeyip öyle satıyorlar.. Colt'tan pahalı ama olsun.. Yada Polo alsaydınız.. Nasıl olsa Scirocco yada Toureg gibi kaliteli araçları üreten ve araçtan değil, opsiyonlara eklenenlerden para kazanan süper hiper prestijli bir marka..

En azından dost sohbetinde araba muhabbeti geçince "benim vosvogen.." yada "bizim doğuş.." diye başlayan kaliteli cümleler kurabilirsiniz.. Bizm Coltçular gibi Mitsubishi ama Smart ile aynı.. Şasesi ve bileşenleri Mercedes demek zorunda kalmazdınız..

Ayrıca yetkili servise her gittiğinizde ücret öderken.. Benzincide benzin alırken.. yada ışıklarda yiyeceğiniz tokatların ezikliğini bir nebze hafifletirdi.. Ama içiniz rahat olsun.. Alırken MTV'yi ödememiş terbiyesiz bir galerinin aracını almaktansa.. Paranız kadar size güzel muamelede bulunan o marka aracı almak daha iyidir..

Neyse lafı dolandırdım kusura bakmayın.. Ne hakkında konuşuyorduk.. Hee galeridekilerin terbiyesizliği.. Hmm.. Bunun Polo, Fiesta ve Colt parabolü ile ilgisi nedir?.. Neyse kafam karıştı geçmiş olsun..

Eski Colt'çu..

Son imza güncelleme 12.11.2013

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Kas 2010 00:22 
Kullanıcı avatarı

synthiciiiiimm hakan bey azizoğluna kızmış yorganı yakıyor durum sadece bundan ibaret. Ben o bahsettiği fiestayada bindim yol gittim polo'ya da polo ile fiestanın içinde durabilmek ne mümkün tavan insanın üzerine üzerine geliyor hele o polo varya ben öyle dandik bi araba fuarda bitek protonda gördüm dacia bile iyiydi yani. opel vs. vs. deli gibi döndüm durdum dünyanın parasını verip kol saati almaktansa 29 binlira verir cz3 e binerim dedim nitekimde öyle oldu. Ne yaris ne 207 ne polo ne lolo ben 80 le keskin viraja dar girip açılmadan bitirebiliyor muyum virajı, arkamdan selektör yapan elemanın arabasına bakmadan gazı kökleyip uçabiliyor muyum kuş gibi, frene bastığımda zınk diye durabiliyor muyum. Arabam hızlanırken müziğimin seside kendi kendine artıyor mu yavaşlarkende kısılıyor mu kısılıyor. Peki benim arabam 180 le giderken yere yapışıp elimden direksiyonu bırakacak cesareti bana veriyor mu veriyor. Bir çuval parayla fırıncının küreğini almaktansa daha azıyla fırın satın alırım hoca...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Kas 2010 00:52 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Melih
Araç: Mitsubishi Colt 2005 1.3 Instyle
Meslek: Filolog
Geçen gün Şen Manav'a gittim..
"Usta" dedim "bana oradan bir kilo muz, bir kilo da mandalina versene".
"Emrin olur abim" dedi.
Tam meyveleri tartıp fileye koyuyorduki muzların hafif kararmış olduğunu gördüm. "Usta ayıp olmuyo mu? " dedim, ön tarafa güzelleri koymuşsun arkadan kötüleri dolduruyorsun diye çıkıştım.
Önce "bunlar Anamur muzu" falan demeye kalktı ama baktı ki meyveden anlıyorum ağız değiştirdi köftehor. Bunlar taa Ekvator'dan geliyor, yeşilken yükleniyor yolda sarartılıyor falan dedi.
Neyse diye düşündüm. "Borcum ne kadar? " dedim "12 TL" dedi. "Etiketlere göre 10 Lira tutuyor" diyecek oldum "KDV'sini eklememişim" dedi. Homurdana homurdana parayı verdim ama bütün meyve yeme isteğim kaçmıştı. "Keşke" dedim "keşke aşağı caddedeki manavdan Chiquita muz alsaydım, hem böyle kararmış olmazdı hem de etiket fiyatı neyse onu öderdim". Eve gelince ne göreyim, çekirdeksiz İzmir diye aldığım mandalina da kalın kabuklu ve çekirdekli, tatsız birşey çıkmasın mı!!!! Bir daha sakın kimse bana muz, mandalina demesin. Akşam pazarından az bereli elma, armut alsam bile daha iyiydi..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Kas 2010 01:02 
Kullanıcı avatarı

İsim: Uğur D.
Araç: Mitsubishi Colt 1.3 Invite AMT 2011
Meslek: Y.dışı eğt. dan.
extrabonus yazdı:
"Emrin olur abim" dedi.
Tam meyveleri tartıp fileye koyuyorduki muzların hafif kararmış olduğunu gördüm. "Usta ayıp olmuyo mu? " dedim, ön tarafa güzelleri koymuşsun arkadan kötüleri dolduruyorsun diye çıkıştım.
Önce "bunlar Anamur muzu" falan demeye kalktı ama baktı ki meyveden anlıyorum ağız değiştirdi köftehor. Bunlar taa Ekvator'dan geliyor, yeşilken yükleniyor yolda sarartılıyor falan dedi.
Neyse diye düşündüm. "Borcum ne kadar? " dedim "12 TL" dedi. "Etiketlere göre 10 Lira tutuyor" diyecek oldum "KDV'sini eklememişim" dedi. Homurdana homurdana parayı verdim ama bütün meyve yeme isteğim kaçmıştı. "Keşke" dedim "keşke aşağı caddedeki manavdan Chiquita muz alsaydım, hem böyle kararmış olmazdı hem de etiket fiyatı neyse onu öderdim". Eve gelince ne göreyim, çekirdeksiz İzmir diye aldığım mandalina da kalın kabuklu ve çekirdekli, tatsız birşey çıkmasın mı!!!! Bir daha sakın kimse bana muz, mandalina demesin. Akşam pazarından az bereli elma, armut alsam bile daha iyiydi..

Melih abi ağzım açık okudum, ancak bu kadar zekice açıklanabilirdi durum. :good:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Kas 2010 10:55 
Kullanıcı avatarı

İsim: FATİH
Araç: COLT 1.5 AMT brcli
Meslek: muallim
Kan grubu: B +
extrabonus yazdı:
"Emrin olur abim" dedi.

olay budur! :good:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Kas 2010 11:35 
Site Admin
Kullanıcı avatarı

Serdar Bey siz aracı 26.000 liraya almıştınız sanırım. Biraz araştırma yaptım Ankara'da mtv yi müşteriye bırakmak gibi genel bir tutum varmış.26.000 zaten hem bayi hemde temsa için zararına bir fiyat. Ancak mtv durumunu size yine de belirtebilirlerdi. www.mitsubishi-motors.com.tr sitesinden form doldurarak temsaya bildirmeniz durumunda sorun ile ilgilenecekler.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Kas 2010 11:47 
Kullanıcı avatarı

İsim: Görkem Yavuz
Araç: Lancer 1.6 Invite
Meslek: Odtü-Maden Müh. Öğrenci
Kan grubu: 0Rh+
Yalnız gerçekten eğer ben 26000 liraya colt u alsaydım vergiyi seve sve verirdim. Tek eksikleri belirtmemeleri ki Ankara'da hiç bir araba alan tanıdığımıza vergisi ödenmiş araç teslimi yapılmadı. Hangi satış uzmanından aldığınızı öğrenebilir miyim?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Kas 2010 12:39 
Kullanıcı avatarı

cz3 26 bine verselerdi bana vergiyide öderdim aksesuarlarımıda taktırır öyle alırdım :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Kas 2010 12:40 
Kullanıcı avatarı

Bu arada Melih abi kopardın beni. Mükemmel bir anlatım olmuş. Seni ayakta alkışlıyorum...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Kas 2010 13:01 
Kullanıcı avatarı

İsim: Doğan
Araç: Citröen Grand Picasso
Meslek: Teacher
Kan grubu: A rh
termin yazdı:
synthiciiiiimm hakan bey azizoğluna kızmış yorganı yakıyor durum sadece bundan ibaret. Ben o bahsettiği fiestayada bindim yol gittim polo'ya da polo ile fiestanın içinde durabilmek ne mümkün tavan insanın üzerine üzerine geliyor hele o polo varya ben öyle dandik bi araba fuarda bitek protonda gördüm dacia bile iyiydi yani. opel vs. vs. deli gibi döndüm durdum dünyanın parasını verip kol saati almaktansa 29 binlira verir cz3 e binerim dedim nitekimde öyle oldu. Ne yaris ne 207 ne polo ne lolo ben 80 le keskin viraja dar girip açılmadan bitirebiliyor muyum virajı, arkamdan selektör yapan elemanın arabasına bakmadan gazı kökleyip uçabiliyor muyum kuş gibi, frene bastığımda zınk diye durabiliyor muyum. Arabam hızlanırken müziğimin seside kendi kendine artıyor mu yavaşlarkende kısılıyor mu kısılıyor. Peki benim arabam 180 le giderken yere yapışıp elimden direksiyonu bırakacak cesareti bana veriyor mu veriyor. Bir çuval parayla fırıncının küreğini almaktansa daha azıyla fırın satın alırım hoca...

Bknz: Hiciv :D

Eski Colt'çu..

Son imza güncelleme 12.11.2013

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Kas 2010 13:06 
Kullanıcı avatarı

:) synthciiiimmm

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Kas 2010 13:41 
Kullanıcı avatarı

İsim: fuat KEHRİBAR
Araç: COLT 1.3 Invite
Meslek: tasarımcı
Kan grubu: 0RH+
:good:
SynTheSizer yazdı:
Bence de Ford Fiesta alsaydınız.. Koltuklar falan da rahatmış.. İç mekan da çok cıfcıflı.. Bir de mtv ödeyip öyle satıyorlar.. Colt'tan pahalı ama olsun.. Yada Polo alsaydınız.. Nasıl olsa Scirocco yada Toureg gibi kaliteli araçları üreten ve araçtan değil, opsiyonlara eklenenlerden para kazanan süper hiper prestijli bir marka..

En azından dost sohbetinde araba muhabbeti geçince "benim vosvogen.." yada "bizim doğuş.." diye başlayan kaliteli cümleler kurabilirsiniz.. Bizm Coltçular gibi Mitsubishi ama Smart ile aynı.. Şasesi ve bileşenleri Mercedes demek zorunda kalmazdınız..

Ayrıca yetkili servise her gittiğinizde ücret öderken.. Benzincide benzin alırken.. yada ışıklarda yiyeceğiniz tokatların ezikliğini bir nebze hafifletirdi.. Ama içiniz rahat olsun.. Alırken MTV'yi ödememiş terbiyesiz bir galerinin aracını almaktansa.. Paranız kadar size güzel muamelede bulunan o marka aracı almak daha iyidir..

Neyse lafı dolandırdım kusura bakmayın.. Ne hakkında konuşuyorduk.. Hee galeridekilerin terbiyesizliği.. Hmm.. Bunun Polo, Fiesta ve Colt parabolü ile ilgisi nedir?.. Neyse kafam karıştı geçmiş olsun..

:good:

coltuma hakaret etmeye kimsenin yok karrrdeşim,hele de fiesta gibi bi vesveseyle lütfen bir tutmayalım.....
kırmızı da görüşelim :ROFL: :ROFL: :ROFL:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Kas 2010 13:45 
Kullanıcı avatarı

İsim: fuat KEHRİBAR
Araç: COLT 1.3 Invite
Meslek: tasarımcı
Kan grubu: 0RH+
:good: :evil:
termin yazdı:

:good: :evil:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Kas 2010 14:39 
Kullanıcı avatarı

İsim: ismail
Araç: 09 Lancer İnv.
Kan grubu: bRh+
çizik konusunda azizoğlunda gördüğümü aktarayım, 2011 1.6 bir lancer satışa hazırlanmak için servise geldi çektiler benim aracın yanına aracı incelerken arka kapının üstündeki krom cam fitilinde ezik bozulma farkettim ustaya söyledim araç teslim edilmeden şurasını düzeltin bence dedim satıştan görevli birisi geldi tırnağıyla bir kontrolden sonra birşey olmaz dedi :D bende iyiki bunu bana yapmadılar dedim ustaya :D bence azizoğluna bir ayar çekilmesi lazım... özellikle garantiden onarımlarda çok ilgisizler para vereceksen kralsın...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Kas 2010 14:50 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Cihat
Araç: Honda Civic 1.8 Ishift + Prins
Meslek: Öğretmen
Arkadaşlar maalesef böyle şeyler olabiliyor...Ben aracı İstanbuldan aldım , Antalyaya Reysaş ile getirttim, e abi Antalya yetkili servisten teslim aldım...araba indirilirken çizilmişti, neyse dedim...sonra gel zaman git zaman arabayı temizlerken farkettim, sol direkte boya var, hem de o kadar acemi işi ki sormayın...tabi sonradan farkettiğim için sorunun İstanbul mu yoksa Antalya kaynaklı mı olduğunu çözemeyince, üzerine bir su içtim gitti...e tabi bu yaşananların hiçbiri Coltun Fiesta ya da Polodan daha iyi bir araç olduğu gerçeğini değiştirmiyor benim gözümde...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Kas 2010 15:24 
Site Admin
Kullanıcı avatarı

bacey yazdı:
Arkadaşlar maalesef böyle şeyler olabiliyor...Ben aracı İstanbuldan aldım , Antalyaya Reysaş ile getirttim, e abi Antalya yetkili servisten teslim aldım...araba indirilirken çizilmişti, neyse dedim...sonra gel zaman git zaman arabayı temizlerken farkettim, sol direkte boya var, hem de o kadar acemi işi ki sormayın...tabi sonradan farkettiğim için sorunun İstanbul mu yoksa Antalya kaynaklı mı olduğunu çözemeyince, üzerine bir su içtim gitti...e tabi bu yaşananların hiçbiri Coltun Fiesta ya da Polodan daha iyi bir araç olduğu gerçeğini değiştirmiyor benim gözümde...

Caramurat biliyor mu bu durumu? Sol direkte nasıl boya olabilir ki ? Coltların direklerinin boyaları portakal kabuğu görünümünde özellikle yeni cotların. Mustafa usta demişti dışardan birine götürürseniz bu direklere boyalı derler demişti ama sonra sıfır araçları gösterdi hepsinin boyası aynı portakal görünümünde. Merak ettim şimdi siz nasıl anladınız boyalı olduğunu?

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 26 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 74 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: