Zaman: 28 Mar 2024 19:36

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 12 May 2020 13:35 
Kullanıcı avatarı

İsim: Mert
Araç: Mitsubishi Colt 1.3 Invite
Meslek: Bilişim
Kan grubu: ARh+
Arkadaşlar herkese merhaba Mitsubishi Colt Amt 1.3 Invite modeli araca sahibim. Sürüş sırasında frene bastığımda araç stop etti.
Boşa alıp kontağı kapattım.
Kontağı tekrar açıp vitesi A ya aldığımda araç silkeleyip stop ediyor ve A yı vites ekranında display de 0 olarak gosteriyor.
Bir kaç defa denedim durum aynı.
Sonrasında tekrar aracı boşta çalıştırdım ve vitesi A konumuna aldım bu defa stop etmedi silkelemede yok fakat Vites bilgi ekranında vitese ait olan kısım boş oraya hiçbir bilgi gelmiyor.Motor çalışıyor fakat vitesi algılamıyor sürekli boşta(Gaz pedalına bastığımda motor devrede fakat vitesten dolayı olduğu yerde sayıyor).Akü kutup başını söküp biraz bekleyip tekrar taktım fakat durum aynı.
Vites gösterge resmi temsili nette bir videodan yakaladım.
Resim
Daha önce böyle bir durum yaşayan yada bilgisi olan arkadaşlar cevap yazarlarsa sevinirim.Şimdiden teşekkürler.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 May 2020 09:22 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
Kan grubu: A+
Aktivatör denilen vites robotu sıkıntı çıkarmış olabilir. aktivatör arızası olarak araştırabilirsiniz. genelde bu araçlarda tek sıkıntı bu dur. bu da baskı balata bitmesi gibi zamanla meydana gelen yıpranma kronik sorun diyemeyiz.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 May 2020 16:30 
Kullanıcı avatarı

İsim: Mert
Araç: Mitsubishi Colt 1.3 Invite
Meslek: Bilişim
Kan grubu: ARh+
Merhaba cevabınız için çok teşekkür ederim.Aracımın tamirini yaptırdığım gün cevap vermişsiniz :) sonuçta cevap aldım çok teşekkür ederim.Başka arkadaşlarında başına gelebilir diye cevap yazmak istedim.Evet aracın arızası Aktivatör probleminden kaynaklanıyormuş.Aktivatör değişti problem ortadan kalktı.Fakat şöyle bir durum söz konusuymuş eğer aktivatör değiştirme işlemi uygulandıysa debriyaj seti de mutlaka aynı zamanda değişmeli ve debriyaj seti değişirken volan mutlaka tornaya gitmeliymiş.Eğer sadece aktivatör değişiyor ise zaman içinde değiştirilmeyen eski debriyaj seti tekrar Aktivatör ü bozabiliyormuş.Bilginiz olsun.(Bende debriyaj seti ile birlikte değiştirdim.)
Aktivatör fiyat:1890 TL debriyaj seti:1350 TL.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 May 2020 01:40 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
Kan grubu: A+
geçmiş olsun, neticede çözüm olduğuna sevindim.
colt alırsam aktivatör ve debriyaj seti alıp kenara koyardım. aktövatör fiyatı en son bildiğimde 800-1000 TL. idi. nasılsa değişecek bi parça

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: