Zaman: 28 Nis 2024 00:26

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 29 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: KAZA FOTOLARIM
MesajGönderilme zamanı: 15 Ara 2010 22:56 
Kullanıcı avatarı

İsim: Abdullah
Araç: Mitsubishi Colt
Meslek: Tekniker
Kan grubu: Arh+
bacey yazdı:
beterin beteri var arkadaşlar...bu araca n olmuş olabilir, sanki üzerine meteor düşmüş...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 4212/detay

Sanırım bu arabaya tır veya kamyon önünde sürüklemiş veya takla atmış.

Cok fenaya Resimleri ekleyen arkadaşada büyük geçmiş olsun .

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Ara 2010 23:08 
Kullanıcı avatarı

İsim: Doğan
Araç: Citröen Grand Picasso
Meslek: Teacher
Kan grubu: A rh
Volkan Bey, 2 konu olduğu için biryerden devam edelim..

Şimdi size 14500 teklifi kim yaptı? Poliçenizde kasko bedeli ve rayiç bedeli ile ilgili ne yazıyor.

Benim kaskom ERGO.. Donanım ve motor olarak farklı olsa da benim aracımın kasko bedeli (bu değeri devlet belirliyor) 18.700 Sizdeki 1.3 falansa bu değer olsa olsa 17'ye iner daha fazla olmaz..

http://www.gib.gov.tr/index.php?id=1207 Bu adresten bir kontrol edin.

Gelelim MUAFİYET ve RAYİÇ BEDEL olayına.. Bakın sizin aracınızın şuanki RAYİÇ BEDELİ 16-17bin'dir. Eğer muafiyetli kasko aldıysanız bu bedel aşağıya iner.. Aracın PERT DEĞERİ diye birşey yoktur. RAYİÇ BEDEL bazen kasko bedelinin üzerinde bile olabilir..

Şimdi eksper falan gelince eğer araç PERT derse, (ki öyle diyecek) kasko şirketi de size 14500 vericem derse. KESİNLİKLE kabul ETMEYİN. İtiraz hakkınız vardır. OLmadı tüketici mahkemesine başvurucağınızı söyleyin.

Hiçbir yolla olmuyorsa, aracın kasko bedelinin %50'sini isteyip, aracı PERT'e çıkartmadan çok rahat satarsınız.

Ben 2005 Corsa 1.2 Easytronic aracımı 15bin TL'ye almıştım. KAsko Bedeli 15500'dü.. KAsko bana 15bin vericeğini söyledi.. Ben de kabul etmedim. Sonra servis bana aracı satın almayı teklif etti.. KAsko'dan perte çıkarılmadan aracı servise sattım. KAsko 7500 aldım.. Servisten 8000.. Onlar da aracı tamir edip 13bin'e Bursa'dan bir galeriye sattılar..

Bu işler böyle..

Eski Colt'çu..

Son imza güncelleme 12.11.2013

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Ara 2010 00:55 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hakan
Araç: Colt invite AMT
Meslek: Banka
Kan grubu: A+
SynTheSizer
dostum yazı çok açıklayıcı olmuş
teşekkür ederiz.
inşAllah bundan sonra bu bilgilere kimsenin ihtiyacı olmaz

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Ara 2010 10:39 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Melih
Araç: Mitsubishi Colt 2005 1.3 Instyle
Meslek: Filolog
bacey yazdı:
3. foto her şeyi özetliyor...Önce Allah, sonra Colt...tekrar geçmiş olsun...bu arada 1. fotoyu açamadım

Fotoğraflar yeniden düzenlendi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Ara 2010 14:53 
Kullanıcı avatarı

İsim: volkan
Araç: colt
Meslek: elektrik
SynTheSizer yazdı:
Volkan Bey, 2 konu olduğu için biryerden devam edelim..

Şimdi size 14500 teklifi kim yaptı? Poliçenizde kasko bedeli ve rayiç bedeli ile ilgili ne yazıyor.

Benim kaskom ERGO.. Donanım ve motor olarak farklı olsa da benim aracımın kasko bedeli (bu değeri devlet belirliyor) 18.700 Sizdeki 1.3 falansa bu değer olsa olsa 17'ye iner daha fazla olmaz..

http://www.gib.gov.tr/index.php?id=1207 Bu adresten bir kontrol edin.

Gelelim MUAFİYET ve RAYİÇ BEDEL olayına.. Bakın sizin aracınızın şuanki RAYİÇ BEDELİ 16-17bin'dir. Eğer muafiyetli kasko aldıysanız bu bedel aşağıya iner.. Aracın PERT DEĞERİ diye birşey yoktur. RAYİÇ BEDEL bazen kasko bedelinin üzerinde bile olabilir..

Şimdi eksper falan gelince eğer araç PERT derse, (ki öyle diyecek) kasko şirketi de size 14500 vericem derse. KESİNLİKLE kabul ETMEYİN. İtiraz hakkınız vardır. OLmadı tüketici mahkemesine başvurucağınızı söyleyin.

Hiçbir yolla olmuyorsa, aracın kasko bedelinin %50'sini isteyip, aracı PERT'e çıkartmadan çok rahat satarsınız.

Ben 2005 Corsa 1.2 Easytronic aracımı 15bin TL'ye almıştım. KAsko Bedeli 15500'dü.. KAsko bana 15bin vericeğini söyledi.. Ben de kabul etmedim. Sonra servis bana aracı satın almayı teklif etti.. KAsko'dan perte çıkarılmadan aracı servise sattım. KAsko 7500 aldım.. Servisten 8000.. Onlar da aracı tamir edip 13bin'e Bursa'dan bir galeriye sattılar..

Bu işler böyle..

teşekkür ederim verdiğiniz bilgi için ama muafiyetli kasko nasıl benim kaskom ankara sigorta ve değer koruma 14500 yazıyor .... engin bey ile görüştüm kendisi 14500 alırsın demişti pert ise ...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Ara 2010 15:28 
Kullanıcı avatarı

İsim: Doğan
Araç: Citröen Grand Picasso
Meslek: Teacher
Kan grubu: A rh
BKE 99 yazdı:
teşekkür ederim verdiğiniz bilgi için ama muafiyetli kasko nasıl benim kaskom ankara sigorta ve değer koruma 14500 yazıyor .... engin bey ile görüştüm kendisi 14500 alırsın demişti pert ise ...

Dostum demek ki acenta sana düşük kasko bedeli çıartmak için muafiyetli kasko poliçesi hazırlamış. Araçlarımızın kasko değeri devlet tarafından belirlenir. İstersen yukarıda verdiğim linkten kendin gör. Ancak kasko bedeli arttıkça ve yaş da arttıkça kasko bedeli de yükseliyor. O yüzden bazen biraz daha düşük bedelden yani belli bir yüzde oranında kasko şirketi muafiyet kazanıyor ve aracı daha düşük değerden kaskolatmış oluyorsunuz..

Örneğin ben 18700'den kaskolattım 1200TL ama %10 muafiyet koydursaydım 16bin civarda bir değere kaskolatırdım ve kasko ücreti 900'e falan inerdi.. Ama yaptırmadım..

Not: Yüzdeli ifadeler örnek olarak verilmiştir.

Eski Colt'çu..

Son imza güncelleme 12.11.2013

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Ara 2010 00:36 
Kullanıcı avatarı

İsim: volkan
Araç: colt
Meslek: elektrik
SynTheSizer yazdı:
BKE 99 yazdı:

Dostum demek ki acenta sana düşük kasko bedeli çıartmak için muafiyetli kasko poliçesi hazırlamış. Araçlarımızın kasko değeri devlet tarafından belirlenir. İstersen yukarıda verdiğim linkten kendin gör. Ancak kasko bedeli arttıkça ve yaş da arttıkça kasko bedeli de yükseliyor. O yüzden bazen biraz daha düşük bedelden yani belli bir yüzde oranında kasko şirketi muafiyet kazanıyor ve aracı daha düşük değerden kaskolatmış oluyorsunuz..

Örneğin ben 18700'den kaskolattım 1200TL ama %10 muafiyet koydursaydım 16bin civarda bir değere kaskolatırdım ve kasko ücreti 900'e falan inerdi.. Ama yaptırmadım..

Not: Yüzdeli ifadeler örnek olarak verilmiştir.

teşekkür ederim çok saol

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Ara 2010 15:12 
Kullanıcı avatarı

İsim: Yasin
Araç: 1990 Lancer Special Edition :)
Meslek: Biomedikal
Tekrardan büyük geçmiş olsun, ALLAH cümlemizi esirgesin korusun.
Çok şükretmek lazım sözlü ve fiili olarak.
Lütfen kendiniz ve sevdikleriniz için kısa mesafede bile emniyet kemerinizi takın, hepimiz gerekli ibreti alalım inşaallah.

bacey yazdı:
beterin beteri var arkadaşlar...bu araca n olmuş olabilir, sanki üzerine meteor düşmüş...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 4212/detay

Tekerlerin bile içe kıvrılarak eğilmesi çok enteresan, kazanın oluş şekliyle ilgili bir yorum bile yapamayacağım
böyle bi kazada neden hava yastığı açmaz? Emniyet kemeri hiç takılmamış olabilirmi?

Follow Me Home - Uğurlama & Karşılama Işığı Modülü İçin Lütfen Aşağıdaki Linke Tıklayın.
http://www.mitsubishiclubturkey.com/viewtopic.php?f=37&t=2405

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Ara 2010 16:19 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hilmi
Araç: 1.5 AMT Colt GP/ASX İnvite
Meslek: Doktor
Kan grubu: A+
efecelebi yazdı:
Tekerlerin bile içe kıvrılarak eğilmesi çok enteresan, kazanın oluş şekliyle ilgili bir yorum bile yapamayacağım
böyle bi kazada neden hava yastığı açmaz? Emniyet kemeri hiç takılmamış olabilirmi?

emniyet kemeri olabilir+ araç burundan darbe almadan takla atmışsa açılmaz ön hava yastıkları.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 29 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 71 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: