Zaman: 27 Nis 2024 18:13

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 29 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 18 Ara 2010 13:06 
Kullanıcı avatarı

İsim: cihan
Araç: Peugeot 206
Kan grubu: 0rh+
Merhaba Arkadaşlar İsmim Cihan istanbul/Beylikdüzünde yaşıyorum Bilgisayar Mühendisiyim.Peugeot 206 1.4 benzinli aracım var.Aracı 2009 Mart ayında aldım Ancak Kilometresi çok düşük(42000 km) ve cok temiz kullanılmış bir araç olmasına rağmen beni kalite,devamlı sorun yaşatma vb. konularda üzüyor ve yoruyor(Çok narin kullanmama rağmen servisten çıkamıyorum.).Öncelikle bunu belirtmek istedim.Bu durumu referans alarak.Sorunsuzluk ve kalite açısından muadili avrupa araçlara göre 1 adım önde olan Japon araçları tercih etme kararı aldım.Japon markaları arasında Mitsubishi markasına karşı müthiş bir sempatim var.Sebebide diğer Japon üreticilerin henüz adı bile yokken(1930'lı ve 1940'lı yıllarda) Mitsubishinin Japon ordusuna donanım üretmiş olması.Daha o yıllarda yüksek teknoloji üretebilen bir marka yani bkz.(Mitsubishi Zero avcı uçakları).
Neyse bunları geçip sadede geleyim;

Kararımı verdim aracımı sattıktan sonra kısmet olursa 2005-2008 model bir Colt almayı düşünüyorum.Kalabalığım yok 2 kişiyiz.Bizim için ideal diye düşünüyorum.Ancaaak;
Konusu açıldığında çevremdeki insanlara mitsubishi Colt almyı düşünüyorum dediğimde insanların gözünde bir dehşet ifadesi oluşuyor ve aldığım tepkiler hep olumsuz oluyor.Elle tutulur bir sebep sordugumda da genelde şu diyaloglarla karşılaşıyorum "saçmalama,sakın alma başına iş alırsın,satamazsın 2. eli yok,parçası çok pahalı ve bulunmuyor,çok sorunlu araç vb." bitmek bilmeyen olumsuz yorumlar alıyorum.Hatta o kadar ileri giden bir yorum aldımki dün şaşırdım kaldım

Yakın bir arkadaşım Bosch Car Service'si işletiyor.Ben 206'mın bakımlarını genelde burda yaptırıyorum.Kendisiyle dünkü diyaloğumda aracımı borcu bittiğinde satıp Mitsubishi Colt almayı düşündüğümü söyledim.Hemen yukarda yazdığım olumsuz tepkileri yağdırmaya başladı.Ben sana o arabayı aldırmam dedi başına belamı almak istiyorsun tarzı şeyler söyledi.Hasarlı Mitsubishi Coltların kendisine tamir için geldiğini ve gelen araçların çoğunun devrilme ve yan yatma sebebiyle hasar görüp geldiğini söyledi.Şaşırdım kaldım.Kendisinin Önyargılı ve yanlış bilgi sahibi olduğunu düşünmek istiyorum ancak otomotiv konusundada gayet deneyimli bir insan sonuçta bu sektörün içinde.Biz bazı şeyleri biliyoruz ama o yaşıyor ve birebir muhattap oluyor bu tip şeylerle.Zihnim iyice kirlendi yani.evet ben biliyorum Colt çok kaliteli bir araç ama bu kadar kötü şey söylendiği için insanın aklı fikri karışıyor.

Benim için önem sırası şöyle:
1)Narin kullanımda Az sorunluluk(sorunsuz araç yoktur biliyorum ama 206 ile servisden çıkamıyorum.)
2)Güvenlik
3)Yakıt ekonomisi
4)Parça tedarik ve servis kalitesi

Ben özellikle bu 4 konuda aracı bizzat kullanan arkadasların bana ışık tutmak adına objektif bir şekilde genel değerlendirme yapmalarını bekliyorum.Aklım çok karıştı arkadaşlar.

Hepinize mutlu günler

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Ara 2010 13:27 
Kullanıcı avatarı

İsim: yasin
Araç: İETT Otobüsleri :)
Meslek: Grafik Tasarımcı
Kan grubu: 0+
Panike gerek yok işte geldim burdayım ben bu işte ustayım :D

Evvela selamın aleyküm kardeşim doğru yere geldin hoşgeldin sefa geldin...

Colt senin için doğru karar olmuş önce cz3 kullanıcısı olarak sana bunu tüm samimiyetimle söylüyorum. Şimdi ben kendi aracımı alırken bütün markaları araştırıp tek tek teknik künyelerine varana kadar öyle gittim Mitsubishi Colt CZ3 aldım. Colt için sorunlu diyenin aklına şaşarım bi kere öncelikle bunuda söyleyeyim.

1- Colt'un ikinci eli yok doğrudur. Çünkü açık yüreklilikle söylüyorum bir colt kullanıcısı sadece yeni bir colt veya yeni bir Mitsubishi sahibi olmak için arabasını satar. (Sorun problem vs.den değil)

2- Parçası pahalı olayına ben katılmıyorum. Kötü italyanların bile parçalarının ne kadar pahalı olduğu gün gibi apaçık ortada ve ucuz olan yan sanayii yedek parçalarında araçlara verdikleri hasarlarda kendi paliomda yaşamıştım. Tecrübe ile sabittir.

3- Size onu diyen arkadaşınız bir daha kolay kolay servise gitmeyeceksiniz diye söylemiş olabilir bunları :)

4- Devrilmeden dolayı Colt araç gidiyorsa arkadaşınızın servisine kim bilir kaç kilometre hızla viraja girmiştir girenler ki araç devrilmiştir. Hangi araç esp yok ise viraja hızlı girdiğinde takla atmaz ki :)

Sizin Önem Sıranıza Göre ise;

1- Colt narin kullanılmayıda sever agresif kullanılmayıda ayağınızın altında ki gaz size mükemmel tepki verir sizinle uyumludur hırpalayamazsınız coltu merak etmeyin.

2- Fren sistemide harikadır coltların... EBD+ABS+ Acil Fren Destek Sistemi, Invite araçlarda 4 hava yastığı, R.I.S.E gövde yapısı vs. vs. saymakla bitmez Sitedeki Colt başlığından Bir İnsan Neden Mitsubishi Colt Sahibi olmalı yazıyı okursunuz artık.

3- Yakıt Ekonomisi diğer benzinlilere göre gayet iyi ben çok sıkışık trafikteki hakikaten adım adım ilerleyen bir trafikte 500 km yol gittim. Şehir İçi ortalama bir trafikte bir depo ile 600-650 yapanımız var. Uzun yolda bu 800 km yi buluyor ve bazende geçiyor.

4- Servis kalitesi iyidir Yıldızlar, Askale, Aldatmaz uğrayabileceğiniz en kaliteli servislerdendir.

Benden bu kadar ama şunu unutmayın biraz araştırırsanız Mitsubishiden daha iyi olan bir japon otosu bulamazsınız.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Ara 2010 14:18 
Site Admin
Kullanıcı avatarı

İsim: Barış Yeniçeri
Araç: Ford Focus
Meslek: Bilgi Teknolojileri
Kan grubu: A+
Yasin yeterince açıklamış. Bizim en büyük sorunumuz milletimizdeki ön yargı. Mitsubishi'den daha sağlam daha sorunsuz bir araç bulamazsınız(f/p) 15.000 bakımı 250 lirayı geçmez. 30.000 bakımı da öyle. Bir örnek vereyim benim sol ayna kırılmıştı aldıktan 1 hafta sonra fiyatı 450 liraydı ısıtmalı ve elektrikli olduğu için. Araştırdım diğer markaları aynı ayna honda da 650 opelde 450 renoda 370 liraydı.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Ara 2010 16:02 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hakan
Araç: Colt invite AMT
Meslek: Banka
Evet haklısınız 2.eli yok.
Arkadaşa arıyoruz bulamıyoruz.
çünkü 2.eli yok :D

Temiz bir colt normal fiyatlar istendiğinde en çabuk satılan araçlardan biridir.

sorunsuzluk dedinmi zaten mitsubishi hakkında yorum bile yapmaya gerek duymuyorum.

bende aracımı alırken çok oldu ileri geri konuşan abi nerden buldun bunu bu paraya şu alınırdı bu alınırdı vs.

şimdi hepsi benim arabaya hayranlıkla biniyolar ve her bindiklerinde hayranlıklarını kelimelere döküyorlar e tabi bu olayda hoşuma gitmiyor değil. :D

siz mahalle baskısına nasıl göğüs gerersiniz bilmiyorum ama inşAllah Allah nasip ederde bir gün colt sahibi olursanız
söylemek istediklerimizi daha iyi anlayacaksınız.
En başta 206 nın araba bile olmadığını anlayacaksınız.

Hakkınızda herşeyin hayırlısı...

"söylemeden edemicem kusura bakmayın
size colt aldırmam diyen bosh servisindeki arkadaşınız 206 alırken nerdeydi
206 ya onay veriyorda ondan 5 gömlek üstün coltamı vermiyor."

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Ara 2010 18:36 
Kullanıcı avatarı

İsim: yasin
Araç: İETT Otobüsleri :)
Meslek: Grafik Tasarımcı
Kan grubu: 0+
Ya hakanım diyorum ya bosch servisindeki arkadaşı bir daha servise uğramayacak diye colt alma diyor :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Ara 2010 18:42 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hilmi
Araç: 1.5 AMT Colt GP/ASX İnvite
Meslek: Doktor
evet sorunlu araçlarımız var, öyle inanılmaz sorunları var ki satıp başkasının başını yakmaya kıyamıyorum :lol:
kendi 1.5amt instyle+gp li coltum var, aracı zormalaktan çekinmem her türlü arazide kullanmışımdır(hatta yağışlı havada gezmeyi çok severim) sınır hızlarda virajlara girmişimdir ama hiç takla atacak yada teker kaldıracak durum olmadı :) evet virajda kayar tutamazsınız(jilet buzda) ama gazı salarsınız tekrar basarsınız ve anında toplar araç kendini :)
evet sıkıntılı araçlar neden: motor sesi alır,tıkırtılıdır içi.(ama c-max te bile var bu sesler hatta kendi aracımda senin geldiği yere müdahale ederim ama c-maxte sesi bulup daha müdahale edemedim bile.)
evet yedek parça bulunmaz:ama yan sanayi bulunmaz, serviste herşey bulunur. ha bu parçalara gerek olur mu, pek gerekmez :)
evet arkadaşım colt almak yerine clio aldı ama aldıktan sonra arabayı satsam mı dediğimde üzerime saldırmaya kalktı
evet çok yakar: 500-600 km yaparım ama benim kullanımımla(yavaş gitmeyi pek sevmiyorum.ha yanlış anlasılmasın deli gibi hızlı gitmem, 90 la gidemem 120 ile giderim ;) ) bu arada depo 49 lt km hesabını buna göre yapın diğer araçlarla karşılaştırmalar için.geçenlerde istanbula gittim geldim 570 km yaptım sadece ama 3 çeyrek depoda :)
evet araç sallanır ama sadece ibreyi sona dayayıp vites attığınızda çünkü koltuğa yapışmış vaziyettesinizdir , vites atarken bi anda öne yığılırsınız :)
evet servis inanılmazdır, sizi unutmazlar isminizle hatta mesleğinizle hatırlarlar (sinir küpü şahittir :) ) telefon açıp isteğinizi söylediğinizde ellerinden geleni yaparlar.siz servisteyken sizi yemeklerine ortak ederler sohbet ederler.
evet ikinci eli yoktur çünkü bilmeyen araca pahalı der sen dolandırıcımısın der ki bu yüzden aracı satmıyorum.ilanım vardı kaldırdım şahsen.o paraya alınabilecek bu donanımda araç bulunmaz bulunamaz.
daha bir sürü eksik yan sayabilirim ama bu kadar geldi aklıma :"":

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Ara 2010 18:58 
Kullanıcı avatarı

İsim: Doğan
Araç: Citröen Grand Picasso
Meslek: Teacher
Kan grubu: A rh
Bu aracın 2. elini denemek isteyen benim aracımı resimlerini plaka kapatarak ilan verebilir.. Bakın bakalım kaç kişi arıyor. Yav ben 5 ay aradım bulamadım temiz.. Corsa aldım, pert oldu.. 1 ay sonra bu aracı gördüm akşam gördüm sabah kapora verilmişti.. Resmini bile görmeden adama yalvardım aracı göreyim diye.. 2 galeri üst üste kapora bırakmıştı.. hesabımdaki bütün parayı adamın eline saydım öyle aldım.. Hem de pazarlık yapmadan..

Colt gibi B sınıfı araçlarda bayan kullanıcı çok var.. Çoğu kişi ilk arabası olarak alır ve kazalar çok olur.. Bakın ne diyorum..

2. el ilanlarda 10 colttan
4'ü pertten dönmedir
3'ünün birçok yeri değişmiş olabilir.. Hacizlidir yada yüksek km'lidir.
3'ünden de hangisi insaflı fiyat verdiyse onu alırsınız.

Eski Colt'çu..

Son imza güncelleme 12.11.2013

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Ara 2010 19:12 
Kullanıcı avatarı

Araç: COLT 1.3 invite amt
Kan grubu: 0rh+
Merhabalar,

Daha 2 haftalık bir colt sürücüsü olarak bişeyler karalamak istedim :oops:

Öncelikle araç beklentilerinizi fazlasıyla karşılayacaktır, bundan emin olabilirsiniz. 2 hafta önce araç ararken corsa ile colt arasında kalmıştım fakat şimdi diyorumki iyiki tercihimi colttan yana kullanmışım aracımı çok seviyorum :Yahoo!:

Çevremdeki insanlar ilk bakışta bu nasıl araba falan diyolar nasıl sığıyosun sen buna gibi tepkilerle karşılaşıyorum(1.95 95kg :D ) ama arabanın içine bindiklerinde o şapşal ifadelerini görmekten resmen haz alıyorum :D :D :D çünkü aracın içi gayet geniş benki çoğu araçta koltuğu en arkaya kadar dayarım ama coltta öne çekmek zorunda bile kalıyorum :)

Son olarak daha çok yeni bir colt kullanıcısıyım fakat nacizane tavsiyem tercihinizi colttan yana kullanın kesinlikle pişman olmazsınız ve beklentilerinizi fazlasıyla karşılar :good: :good:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Ara 2010 19:54 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Cihat
Araç: Honda Civic 1.8 Ishift + Prins
Meslek: Öğretmen
Colt çok sorunlu olduğu için 2007 yılında Avrupada en sorunsuz araç seçilmiş...aldığım istihbarata göre Mitsubishi ailesinin büyük oğlu yamada mitsu, bu yılın arabası jürilerini tehdit etmiş, Coltu seçmezseniz hepinizi ömür boyu Pecoya bindiririm diye :) öte yandan Alman Bild dergisi Colta Altın direksiyon ödülü vermiş, hani şu taassup sahibi almanlar var ya o...sevgili bosch servisinin boş teknikeriii!..servisine çok avrupalı araç geliyor olsa gerek ki çok çalışmaktan çekik gözlü Japonlar ile çinlileri karıştırmışsın...o değil bari korelilerle karıştırsaydın...hoş koreliler de artık sorunsuz ama neyse...başlık sahibi arkadaşım çıkışımı mazur görsün ama bu kadarına da pes...Suzuki altolar, hyundai atoslar takla atmıyor da EVOnun üreticileri mi takla atan araba yapıyormuş...o bizim mitsunun uzay mekiğini görmüş galiba :) her neyse..susuyorum...bana su getirin :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Ara 2010 20:50 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ali Akde
Araç: 2005 1.5 Instyle AMT
Meslek: Muhasebe Elemanı
Kan grubu: A +
Aman bacey'cim sen biraz dinlen suyunu iç :D
Biz devam edelim. Dizel bir colt kullanıcı olarak şunları söyleyebilirim. Aracımı alalı 7 ay oldu olacak nerdeyse... İlk 4 ayında 12000 km yaptım. (Şuan 15000 km oldu olacak.)Arabamı aldığımda 128800 km idi. Ve Güney kıyısından karadenize kadar birçok yeri gezdim. Beni hiç yolda bırakmadı. Daha suyuna hiç bakmadım aracın. Sadece yakıtını doldurup basıyorum gaza. Sizin gibi bize de colt alacağımız zaman aynı yorumlarda bulunan oldu. O araba alınır mı vesaire. Hiç birine kulak asmadık ve bu kararımızdan oldukça memnunuz. Memnuniyetimize de her zaman dile getiriyoruz. Arkadaşlarım bazı önemli noktalara değinmiş. Bende onlara ek olarak bazı şeyleri paylaşayım.

Alacağınız araç AMT olursa şanzımanı, BMW gibi büyük bir araç firmasına şanzıman üreten GETRAG firması tarafından üretilmiş. Dizelini bulabilirseniz, bulduğunuz bu araç da Mercedes'in 1493 cc'lik CDI motoru kullanılmaktadır. Ayrıca Coltlar Hollanda'daki Nedcar tesislerinde Smart ForFour ile aynı bantta üretilmiştir ki bunu zaten aracın bir çok yerinde belli eder. Yakıt ve performans yönünden sizi hiç üzmeyecek bir araçtır. Bakımlı bir araca sadece yakıtını koyup binersiniz. Bir dahaki bakım zamanına kadar da servise uğramazsınız.

Size tek önerim var. İmkanınız varsa Colt ile bir test sürüşü yapın. Başka bir araç düşünmeyeceksiniz.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Ara 2010 21:46 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Zafer
Araç: Lancer 1.8 CVT
Kan grubu: ARh+
Yahu böyle yazıları döşeyip duruyorsunuz okuduktan sonra insanın koşa koşa gidip bir Colt alası geliyor :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Ara 2010 23:37 
Kullanıcı avatarı

Kardeşim inşallah sende arzuladığın araca kısa zamanda kavuşursun. Rabb'im sana gönlündeki nasip eylesin. Amin...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Ara 2010 00:05 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Zafer
Araç: Lancer 1.8 CVT
Kan grubu: ARh+
hero4262321 yazdı:
Kardeşim inşallah sende arzuladığın araca kısa zamanda kavuşursun. Rabb'im sana gönlündeki nasip eylesin. Amin...

Aklımda zaten ya Cz3 ya da Lancer :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Ara 2010 00:07 
Kullanıcı avatarı

::ZaFeR:: yazdı:
Yahu böyle yazıları döşeyip duruyorsunuz okuduktan sonra insanın koşa koşa gidip bir Colt alası geliyor :D

Başlığı açan Arkadaş ortalarda yok sanırım colt almaya gitti :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Ara 2010 00:17 
Kullanıcı avatarı

İsim: Doğan
Araç: Citröen Grand Picasso
Kan grubu: A rh
Aslında herkeste olması hoşuma gitmiyor.. Allahtan aquamarine değil bari rengim.. Valla çok fazla görmeye başladım.. Dün bir sapakta dönücem ne göreyim modifiye bir DID.. 17 jant falan takmış.. Her yerinde ralliart logoları.. Adamla göz göze geldik üstünlük onda olmasına rağmen yol verdi.. PEş peşe gittik.. Sakarya'da baya çoğalıyor Colt..

Corsa ile kaza yaptıktan sonra hastanenin önünde gömüştüm.. Öyle büyük gelmişti ki.. Dedim şuna bak süper.. Eşim dedi acaba kullanımı kolay mıdır? O sırada orta yaşlı bir teyze bindi gitti..

Biz de demekki kolay dedik :D Ön-arka görmek sıkıntılı da olsa eşim Colt'u çok çok daha kolay sürüyor. Corsa ile hep çevre yolunda şeritte gezinirdi.. Defalarca uyarırdım.. tartışırdık.. Colt'ta yaptığı ise.. Kalkışlarda şimdilik kuş serisi ve yarisleri tokatlamak :D

Dün gece bir VW Bora artistik yaptı eşim arabadayken.. Yapıştım peşine.. Eleman sağa geçti bastı gaza.. Gazı köklememe bile gerek kalmadı.. 160'da işi bitirdi Colt.. :D Bu arabanın 110-160'ına hastayım.. unutmayalım 150-180'e BMW 5.20d bile şapka çıkardı.. Hem de ışıklarda camı indirip "vay be" diyerek ;)

Eski Colt'çu..

Son imza güncelleme 12.11.2013

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Ara 2010 00:30 
Kullanıcı avatarı

SynTheSizer yazdı:
Aslında herkeste olması hoşuma gitmiyor.. Allahtan aquamarine değil bari rengim.. Valla çok fazla görmeye başladım.. Dün bir sapakta dönücem ne göreyim modifiye bir DID.. 17 jant falan takmış.. Her yerinde ralliart logoları.. Adamla göz göze geldik üstünlük onda olmasına rağmen yol verdi.. PEş peşe gittik.. Sakarya'da baya çoğalıyor Colt..

Corsa ile kaza yaptıktan sonra hastanenin önünde gömüştüm.. Öyle büyük gelmişti ki.. Dedim şuna bak süper.. Eşim dedi acaba kullanımı kolay mıdır? O sırada orta yaşlı bir teyze bindi gitti..

Biz de demekki kolay dedik :D Ön-arka görmek sıkıntılı da olsa eşim Colt'u çok çok daha kolay sürüyor. Corsa ile hep çevre yolunda şeritte gezinirdi.. Defalarca uyarırdım.. tartışırdık.. Colt'ta yaptığı ise.. Kalkışlarda şimdilik kuş serisi ve yarisleri tokatlamak :D

Dün gece bir VW Bora artistik yaptı eşim arabadayken.. Yapıştım peşine.. Eleman sağa geçti bastı gaza.. Gazı köklememe bile gerek kalmadı.. 160'da işi bitirdi Colt.. :D Bu arabanın 110-160'ına hastayım.. unutmayalım 150-180'e BMW 5.20d bile şapka çıkardı.. Hem de ışıklarda camı indirip "vay be" diyerek ;)

Hocam valla Allah'ım nazarlardan saklasın :)
Benim kuzenin de bir arkadaşında Clio Sport 1.6 varmış. Benim arabamı küçümsemiş :evil: Konusu geçince ben Colt'u takmam. Küçük hacimli arabaları dikkate almıyorum demiş. :evil: Bende dedim birgün roll yaparız görürüz :fool:
Kuzenim bir kaç kere kullandı benim aracı ve motoruna hasta kaldı bu arada :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Ara 2010 00:34 
Kullanıcı avatarı

yok arkadaş sattıracaksınız bana arabamı 1.5 aldıracaksınız en sonunda. :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Ara 2010 01:22 
Kullanıcı avatarı

İsim: FATİH
Araç: COLT 1.5 AMT brcli
Meslek: muallim
Kan grubu: B +
abi mevzuyu uzatmayalım çok yazmayalım ki adam gidip rahat rahat alsın colt'unu...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Ara 2010 01:35 
Kullanıcı avatarı

İsim: ergün
Araç: Astra H
Meslek: memur
Kan grubu: arh+
cihan bey bende senin yaşadıklarını bizzat birebir yaşadım.
epey uzun süredir b sınıfı bir araç arıyordum ama birtürlü ne alacağıma karar vermemiştim. etrafımda bir çok ford ustası ile sürekli görüşüyorum işim sebebiyle. Bir allahın kulu da almamı tavsiye etmedi coltu. Benimde kafam karman çormandı acaba ne alsam diye, taki forumları okuyuncaya kadar...
Şimdi 15 aralık itibariyle 2009 model eski kasa colt aldım. yani daha 4 günlük colt sahibiyim.
colt alacağımı söylediğim ve karşı çıkıp bir sürü olumsuzluk sayan kişiler aracı görüp sonra da içine binince ilk söyledikleri şeyler
- Ben bu arabayı böyle bilmiyordum, gerçekten iyiymiş vb, ... diyorlar.

Yani etrafında akıl veren kişiler pek aldırma coğu arabayı bilmeden yorum yapıyorlar...
Bence araç hoşuna gittiyse ve kanın kaynadıysa bu arabaya, kimsenin lafına bakma...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Ara 2010 02:26 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hilmi
Araç: 1.5 AMT Colt GP/ASX İnvite
Meslek: Doktor
ergunp yazdı:
cihan bey bende senin yaşadıklarını bizzat birebir yaşadım.
epey uzun süredir b sınıfı bir araç arıyordum ama birtürlü ne alacağıma karar vermemiştim. etrafımda bir çok ford ustası ile sürekli görüşüyorum işim sebebiyle. Bir allahın kulu da almamı tavsiye etmedi coltu. Benimde kafam karman çormandı acaba ne alsam diye, taki forumları okuyuncaya kadar...
Şimdi 15 aralık itibariyle 2009 model eski kasa colt aldım. yani daha 4 günlük colt sahibiyim.
colt alacağımı söylediğim ve karşı çıkıp bir sürü olumsuzluk sayan kişiler aracı görüp sonra da içine binince ilk söyledikleri şeyler
- Ben bu arabayı böyle bilmiyordum, gerçekten iyiymiş vb, ... diyorlar.

Yani etrafında akıl veren kişiler pek aldırma coğu arabayı bilmeden yorum yapıyorlar...
Bence araç hoşuna gittiyse ve kanın kaynadıysa bu arabaya, kimsenin lafına bakma...

zaten ters konuşanların kaç tane colt görüp hiç içine binme imkanları olmuşmu onu bi sorgulamak lazım :D

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 29 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 79 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: