Zaman: 30 Nis 2024 19:55

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 20 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 14 Oca 2011 20:42 
Kullanıcı avatarı

İsim: Bülent
Araç: Colt
Meslek: Yönetmen
Kan grubu: Brh-
Merhaba Arkadaşlar;

İlk aracım için, bende yarın COLT bakmaya gidiyorum. Gitmeden önce sormak istedikerim var. Sizin tecrübelerinizden yararlanmak isterim.
COLT 1.3 Intive modelini çok beğeniyorum. Ancak bagaj kapağı değişmiş. sol ön çamurlukta da boya varmış.
Araç 2007 model 90.000 KM Triptonic vites. Benzinli..
Fiyat olarak 16.500 TL isteniyor. Sizce bu fiyat uygun mu? Çok kararsız kaldım..

- Bagaj kağının değişmiş olması ilerde sorun yaratır mı?
Umarım yardımcı olursunuz.

Tşk.ler

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Oca 2011 22:39 
Kullanıcı avatarı

İsim: Bil@l
Araç: Lancer 1.8 Intense CVT
Meslek: Bilg. Muh.
Kan grubu: B +
Tabi simdi bagaj kapaginin neden degismis oldugunu bilmek gerekir ancak teknik olarak bagaj kapaginin degismis olmasi vicdanlarda sorun olmak disinda size herhangi bir problem cikaracagini ben zannetmiyorum. Nitekim Colt'un arka tamponu var ile yok arasibirsey oldugundan arkadan alinan ufak bir darbe bile bagaj kapagina sirayet etmis olabilir.

Sonucta bu tek kriter olmamali. Onun disinda dikkat etmeniz gereken diger hususlari forumdan arastirip ogrenebilirsiniz (birkac gun once benzer bir baslik acilmisti gerci her ay birkac tane aciliyor okumanizi tavsiye ederim). Baska bir problemi yoksa ve diger yonlerden avantaji varsa (atiyorum lastikler yeni, aku yeni takilmis vs. vs.) fiyat da uygun gibi gorunuyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Oca 2011 22:52 
Kullanıcı avatarı

İsim: Doğan
Araç: Citröen Grand Picasso
Meslek: Teacher
Kan grubu: A rh
Eğer başka sorunu yoksa (haciz-pert-motor sorunu gibi) fiyat çok iyi..

Benim aracımın da bagaj kapısı değiştirilmiş. Üstelik daha 300 km'de iken minibüs çarpmış arkadan. Ancak arka cam değişmediğini öğrenince ciddi birşey olmadığını anladım.

Çamurlukta da boya olabilir.. Eğer resim varsa daha iyi olur. Sonuç olarak arabayı oldukç ucuza alıyorsunuz. Eğer motorsal bir sorun ve yukarıda bahsettiğim durumlar yoksa. 5 yıl binersiniz. 14'den satarsınız :D

Eski Colt'çu..

Son imza güncelleme 12.11.2013

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Oca 2011 23:54 
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim.
Araç bagaj kapağı geri yanaşma sonucunda oluşan ufak bir hasar'dan dolayı olduğunu belirttiler. Aracın motorunda herhangi bir sorun olmadığını ve servis bakımlı olduğunu söylediler.
Ancak az önce 5664 mesaj gönderdim. Plakanın 2 adet hasarı mevcuttur dedi. 1 tanesinin tutarı 3500 TL civarı :S
Sizce bu anormal mi??

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Oca 2011 00:00 
Kullanıcı avatarı

İsim: barış
Araç: Colt 1.3 Invite, AMT
Kan grubu: A+
Bence doğrudan satıcıyı arayın sorun bu hasar nedir, servis kaydı var mı diye. Bir de almadan önce mutlaka ekspertiz yaptırmak için anlaşın satıcıyla tabi.
Benim aldığım araçta da sağ ön far ve çamurluk değişmiş serviste, tramerde 2.000 TL olarak görünüyordu. Bilerek, ustasına gösterip içim rahat ederek aldım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Oca 2011 09:58 
Site Admin
Kullanıcı avatarı

İsim: Barış Yeniçeri
Araç: Ford Focus
Meslek: Bilgi Teknolojileri
Manuchao yazdı:
Arkadaşlar verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim.
Araç bagaj kapağı geri yanaşma sonucunda oluşan ufak bir hasar'dan dolayı olduğunu belirttiler. Aracın motorunda herhangi bir sorun olmadığını ve servis bakımlı olduğunu söylediler.
Ancak az önce 5664 mesaj gönderdim. Plakanın 2 adet hasarı mevcuttur dedi. 1 tanesinin tutarı 3500 TL civarı :S
Sizce bu anormal mi??

valla bir sol aynanın değişmesi 550 lira olarak gözüküyorsa tramerde 3500 lira bagaj kapağı için normal bence.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Oca 2011 12:55 

İsim: NİYAZİ
Araç: yaya
Meslek: banka çalışanı
Kan grubu: 0 +
Yetkili servisi götüreceksin 70-100 TL arası bir ücret vereceksin. Ekpertiz raporunu alacaksın. Ona göre kararını vereceksin. Kafam Rahat olsun diyorsan...

KM'si (90.000)yüksek geldi. 2007 bir araç için iyi yol yapmışlar.. senin ,için bir problem olmayabilir. ben olsam biraz daha düşük km tercih ederdim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Oca 2011 13:20 

İsim: 1
Araç: 1
Meslek: 1
Kan grubu: 1
Benim aracın bagaj kapağı 1,5 ay önce geri manevara yaparken bariyere çarpmadan dolayı hasar görmüştü. Hasar çok ufak görünüyordu ama tüm bagaj kapağını değiştirdiler. Kazada zarar gören tampon onarılmış, bagaj kapağı çerçevesi ve bagaj kapağı değişmişti. Kırılan sinyal lambası kapağı ve arkadaki COLT yazısı yenilenmişti. Hasarımın toplam miktarı 3500 TL tutmuş. Sigortacıdan öğrendim. Sigorta karşıladığı ve yetkili serviste yaptırdığım için fiyat bu kadar pahalı olmuş. Sizin düşündüğünüz aracın durum da benimkine benziyor.
Bagaj kapağını, altındaki çerçeveyle beraber değiştiriyorlar. Cam kırılmadığı için hasar gören bagajdan camı söküp yeni bagaj kapağına yapıştırıyorlar. Eğer olay yeniyse aracın içindeki tutkal kokusu bu yüzdendir. Bagaj kapağı değişikliği şu ana kadar bana bir sorun çıkarmadı. Başıma gelen olaydan sonra değişen parçalı araçlara eskisi kadar peşin fikirli davranmıyorum. Bence yürüyen, motor yada diğer hayati aksamlarda bir sıkıntı yoksa alın derim. Fiyatı ise ucuz demeyelim, normal sayılır.Kmden dolayı Belki bir 500 TL daha indirim düşünülebilir. Hayırlısı olsun.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Oca 2011 21:17 
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar;
Bugün Bagaj kapağı hasarlı olan aracı görmeye giderken, sahibini aradım. Önemli işi varmış o yüzden erteledik. Yola çıkmışken sahibinden.com da başka bir araç bulmuştum. Oraya gidip onu göreyim dedim. Galericiyi aradım ve http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 0180/detay ilandaki aracı Çobançeşme/Zeytinburnu Mitsubishi servisine götürdüm.
Servis kayıtlarını kontrol etti. 1 kere servise aracı götürmemişler. Aracın motorunda sorun olmadığını söylemişlerdi. Bi ton sorun çıktı. Sol ön kapıyı çekiçle düzeltmişler. Ön cam boydan boya kırık..
Sağolsun Mitsubishi Servis Uzmanı Serkan bey çok yardımcı oldu.. Eğer o taraflara işiniz düşerse mutlaka o servise uğramanızı tavsiye ederim.
Israrla Colt istiyorum ama piyasa da çok bulamıyorum. Eğer sizler ve çevrenizde satanlar varsa iletişime geçebiliriz. İyi Akşamlar.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Oca 2011 21:49 
Kullanıcı avatarı

İsim: Doğan
Araç: Citröen Grand Picasso
Meslek: Teacher
Kan grubu: A rh
Manuchao yazdı:
Arkadaşlar;
Bugün Bagaj kapağı hasarlı olan aracı görmeye giderken, sahibini aradım. Önemli işi varmış o yüzden erteledik. Yola çıkmışken sahibinden.com da başka bir araç bulmuştum. Oraya gidip onu göreyim dedim. Galericiyi aradım ve http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 0180/detay ilandaki aracı Çobançeşme/Zeytinburnu Mitsubishi servisine götürdüm.
Servis kayıtlarını kontrol etti. 1 kere servise aracı götürmemişler. Aracın motorunda sorun olmadığını söylemişlerdi. Bi ton sorun çıktı. Sol ön kapıyı çekiçle düzeltmişler. Ön cam boydan boya kırık..
Sağolsun Mitsubishi Servis Uzmanı Serkan bey çok yardımcı oldu.. Eğer o taraflara işiniz düşerse mutlaka o servise uğramanızı tavsiye ederim.
Israrla Colt istiyorum ama piyasa da çok bulamıyorum. Eğer sizler ve çevrenizde satanlar varsa iletişime geçebiliriz. İyi Akşamlar.

İğreniyorum böyle galericilerden.. Ben Colt ararken de eline düşüyordum.. Rezil adamlar ya.. Şuan galericilik yapıp da şeref ve namusunu muhafaza eden ve yalan söylemeyen kişiler varsa helal olsun..

Örneğin bir araca 17bin fiyat mı çekmiş.. Aynı araçtan satmak için arayın adamı.. 14'ten fazla vermez size.. Alırken de satarken de ellerine düşürmesin Allah..

Eski Colt'çu..

Son imza güncelleme 12.11.2013

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Oca 2011 22:28 
Kullanıcı avatarı

İsim: Bil@l
Araç: Lancer 1.8 Intense CVT
Meslek: Bilg. Muh.
Kan grubu: B +
Galeriye ne arac satacan ne de alacan. Allah dusurmesin ellerine hakkaten.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Oca 2011 22:59 
Kullanıcı avatarı

Aynen öyle.. Galericilerden uzak durmak lazım.. Ya arkadaşlar çevremde kime sorduysam Colt düşünüyorm diye. Herkes harika diyor.. Bide hasarsız araç bulabilsem... :)) Çok aceleci davranıyorum piyasa kurudu :)) Umarın en yakın süre de istediğim gibi bulabilirim..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Oca 2011 23:10 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hilmi
Araç: 1.5 AMT Colt GP/ASX İnvite
Meslek: Doktor
bülent bey çevrenizi taktir ettim :D çoğu kişiye ön yargılı olarak kötülüyolar aracı :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Oca 2011 16:45 
Kullanıcı avatarı

Merhaba Arkadaşlar;
Bagaj kapağı değişmiş olan aracı bugün görmeye gittim. Sadece bagajın metal kısmı değişmiş, camı değişmemiş. Servis bakımlarının hepsi yapılmış. Aracı yetkili servisten alıyorum ve Ocak vergisinide yetkili servis ödeyecek. Aynı zaman da Kasko için anlaşmalı oldukları yerlerden indirimli yaptıracaklar. Perşembe günü gidip aracı alacağım.
Satış aşamasında nelere dikkat etmem gerekmektedir. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.
Tşk.ler

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Oca 2011 17:17 
Site Admin
Kullanıcı avatarı

İsim: Barış Yeniçeri
Araç: Ford Focus
Meslek: Bilgi Teknolojileri
Manuchao yazdı:
Merhaba Arkadaşlar;
Bagaj kapağı değişmiş olan aracı bugün görmeye gittim. Sadece bagajın metal kısmı değişmiş, camı değişmemiş. Servis bakımlarının hepsi yapılmış. Aracı yetkili servisten alıyorum ve Ocak vergisinide yetkili servis ödeyecek. Aynı zaman da Kasko için anlaşmalı oldukları yerlerden indirimli yaptıracaklar. Perşembe günü gidip aracı alacağım.
Satış aşamasında nelere dikkat etmem gerekmektedir. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.
Tşk.ler

Hangi servisten alıyorsunuz? Ben olsam yetkili servistende alsam başka bir serviste ekspertiz yaptırmadan almazdım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Oca 2011 17:34 
Kullanıcı avatarı

W General oto'dan alıyorum. Geçen başka aracı Çobançeşme'de bi servise götürmüştüm. Onlar sağolsun çok ilgilendiler. Sabah aradım.. Servislerini Çobançeşme deki Mitsubishi servis kontrol etti. Bütün bakımlar Yetkili servislerde yapılmış.
General oto expertiz raporunu ancak satışta verebilecek. Çünkü Kaskosuz trafiğe çıkarmıyorlarmış. Arabalarından eminler. Motorun da herhangi sorun yok. Biz alır almaz Çobançeşme'deki servise götüreceğiz. Onlarda baksın.. Eğer istenmeyen durum ile karşılaşırsak 2 gün içinde geri iade şansımız varmış. o kadar güveniyorlar araca.. Buda hoşuma gitti.. Umarım hiç bişey çıkmaz.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Oca 2011 18:20 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hakan
Araç: Colt invite AMT
Meslek: Banka
Aracı aldıktan sonra expertiz raporumu olurmuş.
çok saçma geldi bana.
Ben olsam expertize götürmeden hayatta işlemleri bitirmezdim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Oca 2011 18:29 
Kullanıcı avatarı

Yanlış yazmışım. :) Kaskosu olmadığından aracı yetkili servise götürmemize izin verilmedi. Ustanızı çağırın burda baksın dedi.. biz de satış sonrası götürüp baktırcaz.. ters bir durum olursa 2 gün içinde iade hakkımız olacakmış.. Çobançeşme ile görüştüm bakımları aksaksız görünüyor.. ordan içim rahat şimdilik...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Oca 2011 18:38 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hakan
Araç: Colt invite AMT
Meslek: Banka
Manuchao yazdı:
Yanlış yazmışım. :) Kaskosu olmadığından aracı yetkili servise götürmemize izin verilmedi. Ustanızı çağırın burda baksın dedi.. biz de satış sonrası götürüp baktırcaz.. ters bir durum olursa 2 gün içinde iade hakkımız olacakmış.. Çobançeşme ile görüştüm bakımları aksaksız görünüyor.. ordan içim rahat şimdilik...

Anladım ama yinede saçma bence.
kafanı karıştırmak istemem ama usta ancak serviste bakar sonuçta makineye falan bağlanması gerekiyor.
Aldığınız yeri suçlamak istmem ama onların bile haberinin olmadığı sorun olabilir.
İşlem bittikten sonra 1-2 parçasında fazladan boya çıksa gerimi vericeksin?
önceden bilsen pazarlkta koz olur.
Allah gönlünüze göre versin inşAllah hayırlı bir şekilde işler yürür.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Oca 2011 18:43 
Kullanıcı avatarı

İsim: İbrahim
Araç: Carisma arayışında
Meslek: Bilişim Network Tasarım
Kan grubu: B(-)
hayirli olsun insallah. ben de gonlume goresini bulurum :)

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 20 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 55 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: