Zaman: 30 Nis 2024 17:24

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 29 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: yeni coltum
MesajGönderilme zamanı: 17 Oca 2011 22:53 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Aydın
Araç: 2011 Honda Accord 2.0 Executive AT
Meslek: Öğr. Gör.
Kan grubu: B+
yav bilal sen de amma adamsın ha. arada bas bari de araba unutmasın kendini. ben valla bu gün dayanamadım bastım. avcılara sabah yol açıkken 9 ile filan vardım ama çok keyifliydi. yağmurda vardı zaten. araba boylu boyunca enine çamur olmuş hızlı gidince. :D
bi tane ssanyong (yanlış mı yazdım) vardı. mal gibi daha 100 metreden selektör çakıyordu önün açmak için. ama gel gör ki bir uzadım önünde plaka mı bile okuyamamıştır.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Oca 2011 10:22 
Kullanıcı avatarı

İsim: Bil@l
Araç: Lancer 1.8 Intense CVT
Meslek: Bilg. Muh.
Kan grubu: B +
Aga getirme gaza fena basicam faturayi sana kesicem sonra :)

Allaha sukur arabayi aldigimdan beri acil bir durum olmadi yetismem gereken. Zaten dogru duzgun de surebilmis degilim sabah git aksam gel evden avcilar 10 km. Nasil gecti o kadar km onu bile anlamadim bakim zamani geldi araba uyari veriyor.

Bir sefer 160 bastim o da gece 12'den sonra tuzladan eve donuyorduk araba doluydu. Daha da basardim yol bos hava acik ama arabada ufak cocuk vardi arabadakiler de gaza getirmedi beni.

Araba banamisin demiyor da, kis lastikleri cok ses yapiyor 100'den sonra ugultu yapiyor. Baharda paraya kiyicam briston adrenalin serisi lastik alicam kafaya koydum o zaman belki basarim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Oca 2011 10:46 
Kullanıcı avatarı

İsim: Mesut
Araç: Landili Colt 1.3 İnvite
Meslek: Mali Müşavir
Kan grubu: aRH+
Şunlara bak yaa 1.8 lancer var 160 lardan bahsediyolar :D :D ayıp ayıp.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Oca 2011 11:24 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Aydın
Araç: 2011 Honda Accord 2.0 Executive AT
Meslek: Öğr. Gör.
Kan grubu: B+
yav aslında haklısın. 160 bişi değil. zaten araç 3000 devirde 150 yapıyor. hadi 3500 de 160 yapsın. motor sesi bile anca gelmeye başlıyor. :D gelse ne yazar açarım müziği başka ses duymam.
ama istanbul trafiği malum. 160 a bağlasan bile ne kadar süre gidebileceksin ki. o zaman da o hızlanma için harcadığın yakıt eline kalıyor. ben sürekli yüksek hızda baktım. 150 filan yapsan düz yolda yakıt 10 litrenin altında seyrediyor. ama 1750 devirde 90 la gitmek varken ne gereği var. seviyom ben aracımı yav. ama işte ödemeler dengesi girince işe araç ilanda. hala da pek ilgilenen yok. ben de inat ettim öldürmedim fiyatı bakalım ne olacak. hanım işe bir kapat atsa değil dizele lpg'ye araca nos taktırırım ama işte teori ve pratik farkı. teoride sağlam bir gelir elde edebilir düşünmeden araca binebilirim. pratikte meteliğe atacak kurşunu hesap ediyorum. Ama buna da şükür. Allah bu günlerimizi aratmasın. tek derdimiz para olsun.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Oca 2011 12:51 
Kullanıcı avatarı

İsim: Mesut
Araç: Landili Colt 1.3 İnvite
Meslek: Mali Müşavir
Kan grubu: aRH+
Aydın abicim şaka benimkisi canımızı yolda bulmadık bende bikere boş otobanda denemiştim o kadar. Yoksa hele hele trafikte saçma sapan araç kullananlara sinir oluyorum imzadan da belli olduğu gibi.

Birisi bana az yaktırmak için devir cubuğunu olabilediğince az hareket ettirmek gerektiğini söylemişti yanı 2500-3000 arasında mümkün olduğunca ani hızlanma vs yapmadan kullanmak. Deneyince gerçektende formülün bu olduğunu düşünüyorum. En az yakıtı bu şekilde yaktırıyorum aracıma. Sonuçta hiç kimsenin teori=pratik tutmuyor :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Oca 2011 23:37 
Kullanıcı avatarı

sinir kupu yazdı:
yav aslında haklısın. 160 bişi değil. zaten araç 3000 devirde 150 yapıyor. hadi 3500 de 160 yapsın. motor sesi bile anca gelmeye başlıyor. :D gelse ne yazar açarım müziği başka ses duymam.
ama istanbul trafiği malum. 160 a bağlasan bile ne kadar süre gidebileceksin ki. o zaman da o hızlanma için harcadığın yakıt eline kalıyor. ben sürekli yüksek hızda baktım. 150 filan yapsan düz yolda yakıt 10 litrenin altında seyrediyor. ama 1750 devirde 90 la gitmek varken ne gereği var. seviyom ben aracımı yav. ama işte ödemeler dengesi girince işe araç ilanda. hala da pek ilgilenen yok. ben de inat ettim öldürmedim fiyatı bakalım ne olacak. hanım işe bir kapat atsa değil dizele lpg'ye araca nos taktırırım ama işte teori ve pratik farkı. teoride sağlam bir gelir elde edebilir düşünmeden araca binebilirim. pratikte meteliğe atacak kurşunu hesap ediyorum. Ama buna da şükür. Allah bu günlerimizi aratmasın. tek derdimiz para olsun.

Aydin walla ben de cok seviyom araci hatta musait bir zamanda uzun bir yazi yazicam abi arac 1500 devirde baya baya gidiyor ben cogu zaman 2000 deviri hic gormuyorum :) Dizel araba bile 2000 devirde gider yani.

Bu sabah gazinla biraz manuel kullandim azcik devirlendirdim ama tuketim cok farketmedi yani devirlendirdim dedigim de max 2500 olmustur :lol: Evden avcilara kadar nerde basican ki 10 km yol zaten motor 4km'de isiniyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Oca 2011 23:52 
Kullanıcı avatarı

sinir kupu yazdı:

Aydin dostum allah kolaylik versin ama acik konusmak gerekirse araci alirken zaten az cok durumun belliydi. Sen kafali adamsin, zevk icin boyle riskli hareketler yapmazsin :D

Aracin kaskosu vergisi hakkaten ciddi meblag tutuyor ama sen bu ay icinde satamazsan vergiyi de odedikten sonra satmanin cok da fazla bir anlami kalmiyor yani bence arabani sur zevk almaya bak hayattan takma kafana boyle seyleri.

Piyasa konusuna gelince ben de arada sahibindene bakiyorum bu aracin piyasasi hakkaten yok. 1.8 olmasi da ayri bir dezavantaj. Senin istedigin fiyat oyle fazla ucuk da degil (su anki ucuk ama bir ara dusmustun mantikli seviyelere) ama anladigim kadariyla arayan soran pek yok gibi :D Insallah acilen satmak zorunda kalmayiz yoksa cok zarar edicez gibi aga.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Oca 2011 00:12 
Site Admin
Kullanıcı avatarı

İsim: Barış Yeniçeri
Araç: Ford Focus
Meslek: Bilgi Teknolojileri
Kan grubu: A+
catalyst yazdı:
Aga getirme gaza fena basicam faturayi sana kesicem sonra :)

Allaha sukur arabayi aldigimdan beri acil bir durum olmadi yetismem gereken. Zaten dogru duzgun de surebilmis degilim sabah git aksam gel evden avcilar 10 km. Nasil gecti o kadar km onu bile anlamadim bakim zamani geldi araba uyari veriyor.

Bir sefer 160 bastim o da gece 12'den sonra tuzladan eve donuyorduk araba doluydu. Daha da basardim yol bos hava acik ama arabada ufak cocuk vardi arabadakiler de gaza getirmedi beni.

Araba banamisin demiyor da, kis lastikleri cok ses yapiyor 100'den sonra ugultu yapiyor. Baharda paraya kiyicam briston adrenalin serisi lastik alicam kafaya koydum o zaman belki basarim.

Valla ben 5 kişiyle benim colt ile dip gaz yapmadan 180 görmüştüm :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Oca 2011 00:57 
Kullanıcı avatarı

İsim: Doğan
Araç: Citröen Grand Picasso
Meslek: Teacher
Kan grubu: A rh
Benim güzergahda genelde belli arabalar geliyor.. Örneğin bir tane Fluence var 34 plaka.. Artık bana sellektör falan yapmıyor.. Bir tane 5.20d var.. arada korna ile selam alıp, veriyoruz.. Bu adamlar düzgün yolda 90-100'le gidemiyorlar.. Bir sonraki ışığa kadar artırıyorlar hızlarını..

Bu aralar da 41 plaka bir megane sport tourer mıdır nedir ondan denk geliyor 41 plaka.. Dün sabah ana yola girdik.. önümde corsa 1.2 bayan var.. aynı araçtan bende de olduğu için hiç ilişmedim.. Zaten kadıncağız kalmış sol şeritte sağdan millet akıyor.. Ancak arkamdaki bu zibidi 41 plaka posa sellektör yapıyor.. Ülen dedim kadın çekilse de ben çekilmiyim.. Neyse kadın kendini sağa attı bir şekilde baktım üstüme çıkacak sende çekil yapıyor.. Daha kick down yapmadan 160 olmuşum :D bir de yerler ıslak yağmur çiseliyor.. Megane arkada kaldı cücük gibi..

Bu akşam araayı yıkatıyorum baktım yanıma 41 megane.. Önce o gelmesine rağmen eleman beni tanıyor dedi hocamı müsadenizle öne alayım.. adam bişe diyemedi.. O benim aracı yıkaya dursun adam kaçamak bakışlarla aracı süzüyor :D

Adam kelli felliymiş.. arabanın neden yerinden fırlayamadığı belli oldu :D kg'dan kaybediyor bi kerem :D

Eski Colt'çu..

Son imza güncelleme 12.11.2013

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 29 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 46 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz