Zaman: 30 Nis 2024 19:55

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 27 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 21 Oca 2011 10:23 

İsim: 1
Araç: 1
Meslek: 1
Kan grubu: 1
Dik ve de uzun yokuşları AMT'de çıkarken bazı problemler çıkıyor-genelleme yapmıyorum problem bana özel de olabilir-. Devir yükselişi, buna bağlı vites atışı, dolayısıyla arabanın duraksayıp kalkışı. Sonrasında ize araba feci birşekilde sallanmaya başlıyor. (Bu durumlarda hele de hanım yanımdayken çok stres oluyorum. Malum bebeğin gelmesine 1 aydan az kaldı. Erken doğumu tetiklemekten korkuyorum. Mümkünse yolumu değiştiriyorum :oops: ) Sanırım hızı ve dolayısıyla vitesi sabit tutamadığım için oluyor. Acaba dik ve de uzun yokuşlar için, AMT modunda tabi ki, sürüş önerileriniz nedir? Manuel kullanımı demeden bir çözümü var mı? Belki benimle birlikte arkadaşımıza bir tüyo daha vermiş oluruz.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Oca 2011 10:35 
Kullanıcı avatarı

İsim: Bil@l
Araç: Lancer 1.8 Intense CVT
Meslek: Bilg. Muh.
Kan grubu: B +
Dik yokusa girmeden once gaza biraz fazla basip vitesi dusurmesini saglayabilirsiniz ama en iyisi yokusa girmeden once manuele alip bir vites kucultmek. Boylece yokuslarda istenmeyen vites gecislerini de onlemis olursunuz.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Oca 2011 01:00 
Kullanıcı avatarı

İsim: Bülent
Araç: Colt
Meslek: Yönetmen
Kan grubu: Brh-
Bu arada Kasko fiyatları ne kadar yüksekmiş??
2007 Model Araç için en düşük kasko fiyatı 1800 TL imiş.. Aracı eşimin üzerine yaptırdım...
Sizce en kapsamlı uygun kasko nasıl yaptırabilirim??

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Oca 2011 11:10 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Aydın
Araç: 2011 Honda Accord 2.0 Executive AT
Meslek: Öğr. Gör.
Kan grubu: B+
Aracın kasko bedelini dşük tutabilirsiniz. sanırım %10 kadar düşürebiliyorsunuz. ayrıac bazı muafiyetlerin fiyatlarını da inceleyin. zamanında bana teklif edilen bir poliçede 2 milyon lira muafiyet vardı. bir altı da 250 bin liraydı. yani arasını koymamışlar. ben de "ben bu araçla fabrikaya mı dalacağım 2 milyon nasıl bir muafiyet?" diye sormuştum. :D
Ben anadolu sigortadan yaptırıyorum senelerdir. pek işim düşmedi. sadece zamanında colt aracımla kaza yapmıştım. 2 günlük tamir süresi için bile ikame araç almıştım. gerçi bence o firmanın değil servisin hasar departmanındaki arkadaşın cevvalliğinden kaynaklanmıştı.
size yapılan kasko tekliflerinin bir örneğini isteyin ve bir kaç firmayla görüşün. onların da neye ne verdiğine bakın. size tavsiyem mini hasar sigortası da bulunan bir kasko yaptırmanız. zaten yakınsınız maslak atatürk oto sanayide var autoking uygulama merkezi mini onarımlar da orada yapılıyor zaten.
ben şu anda 4. kaskomu yaptırdım. hasarsızlığım hiç bozulmadı. ayrıca kamu çalışanı olmam sebebiyle anadolu sigorta ayrıca indirim uyguluyor. hatta müşteri bağlantı indirimi diye bir indirim daha var. kısaca indirimlerle ve de 47.000 lira olan kasko bedelini %10 düşürerek kaskomu 1 ay kadar önce 799 liraya 12 taksitle anadoldan yenilettim. daha uygun fiyat veren de olmadı bana. ama siz yine kendiniz için fiyat alın.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Oca 2011 13:41 
Kullanıcı avatarı

İsim: Bil@l
Araç: Lancer 1.8 Intense CVT
Meslek: Bilg. Muh.
Kan grubu: B +
Manuchao yazdı:
2007 Model Araç için en düşük kasko fiyatı 1800 TL imiş.. Aracı eşimin üzerine yaptırdım...

Sizgortam.net ile mutlaka gorusun. Internetten online fiyat alin alacaginiz fiyatlar sacma sapan cikacak ama onlar sizi arayacak hic merak etmeyin :)

Sigorta sirketleri bile mitsu'dan kaciyor artik walla sonumuz pek hayir degil. Sigorta sirketlerinin bazi markalara gicikligi var mitsu gibi, alfa romeo gibi.

Sebebini anlayabilmis degilim. Bir VW passatin, bir mazda 6'nin degeri ve parcasi bizim aractan ucuz olmadigi halde onlara daha uygun teklif cikiyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Oca 2011 18:38 

İsim: 1
Araç: 1
Meslek: 1
Kan grubu: 1
Manuchao yazdı:

Arkadaşım ben 3 ay önce 2005 model aracımı 1250ye Güneş Sigorta'ya kaskolatmıştım. Bu süre içinde ufak ve büyük bir kaç sorun yaşadım. Hizmetlerinden çok memnun kaldım. Güneş Sigorta aklınızda bulunsun. Araştırırken onu da es geçmeyin derim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Oca 2011 12:52 
Kullanıcı avatarı

İsim: barış
Araç: Colt 1.3 Invite, AMT
Kan grubu: A+
Manuchao yazdı:

Forumda mitsubishi kıraathanesi'nde "hangi kasko şirketi ve kaç TL" başlığında güncel bir kaç kasko bedeli var, göz atabilirsiniz.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 27 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 59 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: