Zaman: 28 Nis 2024 00:36

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 135 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 20 Oca 2011 12:01 

kargo yolda şu an.. öğleden sonra teslim alırım sanırım.. içine bakarım tabiki.. ama cumartesi taktırmaya götürdüğümde yorum yapabilirim.. bir de gazlı mı oluyor yoksa yağlı mı bilmiyorum.. gazlı olan aşırı sert bir amörtisör.. ama daha sağlıklı olan da gazlı sanırım.. bekleyelim.. görelim...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Oca 2011 12:19 
Kullanıcı avatarı

İsim: Doğan
Araç: Citröen Grand Picasso
Meslek: Teacher
Kan grubu: A rh
Tamam turizmcim, sen al bir bak bakalım. Haftasonu gidemezsem İstanbul'a ben de bir çift arka yada komple takım sipariş veriyim..

Eski Colt'çu..

Son imza güncelleme 12.11.2013

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Oca 2011 13:13 

mallar geldi..

orijinal sachs kutusu, amörtisör üzerinde de etiketler var.. sachs super touring yazıyor.. faturada 254 tl çifti 45 tl de kdv..

elimle şöyle bir ittirdim.. gazlı amörtisör olduğu için oldukça sert... nizami bir şekilde geri çıktığını görmekten büyük keyif aldım...

90 bin kmdeki aracım için amörtisör değişimini gün be gün düşünmektense.. bir ay maddi zorluk çekeceğim ya neyse.. artık amörtisör deyip durmam.. beynim de biraz rahat etsin..

bugün aracımla gelsem olurmuş işe.. akşam giderdim ustaya.. artık yarına.. 35 ona versem 15 de rot ayarına veririm inşallah.. sen sağ ben selamet..

bu arada yani taktırdığım sağ ön amörtisörü de sahibindene ilan vereceğim.. bunların sertliğiyle bire bir aynı.. zaten 5000 de kaza yapan bir colt tan sökmüştük.. 70 tl yazdım.. tek alınmasını tavsiye etmem ama belki birisine sadece ön sağ lazımdır..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Oca 2011 15:21 
Kullanıcı avatarı

turizmpsikoloğu yazdı:
mallar geldi..

orijinal sachs kutusu, amörtisör üzerinde de etiketler var.. sachs super touring yazıyor.. faturada 254 tl çifti 45 tl de kdv..

elimle şöyle bir ittirdim.. gazlı amörtisör olduğu için oldukça sert... nizami bir şekilde geri çıktığını görmekten büyük keyif aldım...

90 bin kmdeki aracım için amörtisör değişimini gün be gün düşünmektense.. bir ay maddi zorluk çekeceğim ya neyse.. artık amörtisör deyip durmam.. beynim de biraz rahat etsin..

bugün aracımla gelsem olurmuş işe.. akşam giderdim ustaya.. artık yarına.. 35 ona versem 15 de rot ayarına veririm inşallah.. sen sağ ben selamet..

bu arada yani taktırdığım sağ ön amörtisörü de sahibindene ilan vereceğim.. bunların sertliğiyle bire bir aynı.. zaten 5000 de kaza yapan bir colt tan sökmüştük.. 70 tl yazdım.. tek alınmasını tavsiye etmem ama belki birisine sadece ön sağ lazımdır..

Dostm ben de düşündüm taşındım, önler patlakmıydı bilmiyorum ama bir daha bu fiyata bulamam diye ön+arka 4 adet amortisör siparişini verdim.. EFT'yi yaptım.. 550TL'ye inşallah 4 tane Sach amortisör almış oldum. İnşallah bugün kargoya verirler de Cumartesi taktırırım.

Eski Colt'çu..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Oca 2011 16:17 

iyi seninki de hayırlı olsun öyleyse... bu fiyattan ziyade aradığında elimizde yok deyip de servise mahkum ederlerse diye korktum..

gerçi istanbul da olsam bir şekilde o japonculara getirttiririm.. ama ankarada olunca takip etmem zor olacaktı..

dediğim gibi usta 50 ister gibi değiştirmeye ama ben rotla birlikte 50 vermeyi düşünüyorum.. silecekler, oradaki plastik aksam sökülmesi gerekiyor.. gerçi işi bilen için 10 dakikalık iş... rot ayarı kesin bozuluyor.. bundan eminim...

araç almamak için dünya kadar neden sayabilirim.. ama hayati tehlike arzedecek sağlık durumları (allah göstermesin) gibi tek bir sebep, araç sahibi olmayı gerektiriyor.. özellikle bizim gibi bebekli ailelerde... taksi diye yırtındığım ama bulamadığım, konu komşuyu uyandıramadığım bir pazar sabahı.. aküsü bitmiş ladam yüzünden kpss sınavına girememiştim.. bu basit bir örnek...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Oca 2011 18:47 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hilmi
Araç: 1.5 AMT Colt GP/ASX İnvite
Meslek: Doktor
Kan grubu: A+
beyler yakında elime para geçmesini bekliyorum o ara bende hepsini yenileyeyim bari :) önce 550tl yi atayım kenara :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Oca 2011 19:23 

walla ben monreo aramaya başlamıştım.. ankara da bulsaydım 125 tl filan hemen alacaktım.. ostimde 2 monroe bayisi var, ikisinde de yoktu.. sonra bilstein marka diye bir şey duydum.. oradan da bir sonuç alamadım.. demek ki sachs bulacaksın başka çaresi yok.. varsa da bilmiyorum..

kocaeli'nde distribütörü var ZF diye bir yer.. belki bir tanıdık olsa daha da ucuza oradan alınabilir.. ama genelde onlar da satıcılara yönlendiriyor..

unutmadan..

synthi.. amörtisörleri söktürünce takozlarına da bak.. ezilmiş- parça pinçik olmuşsa, ustan da iyiyse o zaten hortum falan keser oraya takar.. amörtisör üst kutupta da ince bir bilye tabla var.. o kerata da ses yapıyor.. bilmiyorum yağlanıyor mu?.. ufak tıkırtılar vardı oradan gelen ben denizlideyken... ince bir hortumla amörtisör kutbuna bir sprey sıkmışlardı ve birkaç ay ses kesilmişti..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Oca 2011 13:30 

bu arada şunu da belirteyim..

eğer servisle iş yapacaksanız bu liste fiyat hesaplamalarına sesimiz çıkmadan onay verirsek hapı yutmuş oluruz..

çift ön amörtisör değişimi 153 tl...

işte efendim silecekler sökülecek, kutup başları sökülecek, amörtisör mengene yardımıyla helezondan ayrılacak, en az 2 saat usta çalışacak falan filan..

bunları ben de biliyorum.. ne yani... amörtisörü yağlayıp aradan kaydırıverecek halimiz yok ya.. tabiki sökülecek..

silecek sökmek 2 vidanın sökülmesine bakıyor.. oradaki plastik aksamın sökülmesi çıt çıt... silecek motorundan hortum başını söküyorsun, üst mangaldaki delikten çıkarıyorsun... kalın koruma lastiğini elinle çekip kaldırıyorsun... ahanda önünde kutup başları...buraya kadar en fazla 5 dakika...

oto lastikçilerdeki havalı tabancayı dayıyorsun.. vınnn... vınnn..vınnn. o da tamam... kaldır olum aracı lifte.. sök tekeri... sök amörtisör vidasını... buraya kadar da en fazla 10 dakika...

al eline helezonlu amörtisörü... git mengeneye... mengene dediği de helezon sökmek için kaynatılmış oval başlı demiz düzenek... bir tornavida yardımıyla hafif hafif sıkıyorsun düzeneği.. tek dikkat edeceğin helezonu fırlatmamak.. o da zor bir şey değil... amörtisör ortaya çıkınca sök baş vidayı... al amörtisörü diğerini tak... bilye tablasını da aynı yere tak.. yavaşça gevşet mengeneyi... buraya kadar da en fazla 20 dakika..

bu helezonlu işlemi diğer amörtisör içinde uygula.. hadi araçtan ayırma ve işlemi tamamlamak için 20 dakika da buna diyelim.. etti 40 dakika...

götür şimdi yerine tak.. ikisini takmak 10 dakika.. 10 dakika da plastik aksamı toplamak ve sileceklerin 2 vidasını sıkmak için.. en fazla 1 saat toplamı..

ama ustaya telefon gelir, çayını içer, başka bir müşteri gelir arada onu da çıkarır.. o zaman senin iş 2 saati de geçer, 3 saati de...

öyleyse bu işin karşılığı bence en fazla 50 tl dir... zaten yine başka bir yetkili servise de 50 tl ye anlaştım.. gitmeden önce hep arar, fiyatı konuşurum..

kendi ustam biraz nazlandı, herhalde elinde iş vardı, o yüzden yarın sabah bu dediğim yetkili serviste 50 tl verip taktıracağım...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Oca 2011 22:52 
Kullanıcı avatarı

Turizmciğim, senle ben amortisör işine mi girsek.. Şimdi baştan sona bir daha baktım da 4-5 tane yeri bir sen bir ben arayarak..

Genç Tokel'e ulaştık :D Ben ayrı bir başlık açtım belki benim gibi 4'ünü birden değiştirmek isteyen olur diye.. Bu başlığın da ismini bir değiştirelim istersen..

Örneğin: Sachs Amortisör bulma çalışmaları gibi :D

Eski Colt'çu..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Oca 2011 23:05 
Kullanıcı avatarı

İsim: cihan
Araç: Mitsubishi COLT 1.5 Instyle
Kan grubu: BRh
550 tlye 4 tane ben tanesini 270 e aldım :(

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Oca 2011 23:35 
Kullanıcı avatarı

İsim: Bil@l
Araç: Lancer 1.8 Intense CVT
Meslek: Bilg. Muh.
Kan grubu: B +
turizmpsikoloğu yazdı:

Taktirmak da amortisor parasiymis...

Ha, yetkili servisler islerini yeterince ozenli yapsa helali hos olsun ama yok arkadas.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Oca 2011 23:37 
Kullanıcı avatarı

catalyst yazdı:
turizmpsikoloğu yazdı:

Taktirmak da amortisor parasiymis...

Ha, yetkili servisler islerini yeterince ozenli yapsa helali hos olsun ama yok arkadas.

Ben yetkili serviste taktırdım.. O ücretin çok çok daha aşağıya mal oldu.. Hatırlı müşteri hesabı;)

Eski Colt'çu..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Oca 2011 02:18 
Kullanıcı avatarı

İsim: FATİH
Araç: COLT 1.5 AMT brcli
Meslek: muallim
fıs fıslı sürüşler size

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Oca 2011 10:28 
Kullanıcı avatarı

600tl dediler bana ama yinede tamam dedim :(

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Oca 2011 11:49 

amörtisör işini de böylece çözmüş olduk..

o değil de araç rahatladı be yavv..

sol ön de bozuk işte.. bir iki amörtisör ittirince sağlam ile bozuk arasındaki farkı iyice anlar oldum.. meğersem helezonla gidiyormuşuz da haberimiz yokmuş...

40 binde almıştım colt'u.. ne olduysa benden önce olmuş.. ah bir sıfır geçecek ki şu araç elime.. cillop gibi dururdu 92 binde..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Oca 2011 11:57 
Kullanıcı avatarı

sennikidemi 92 binde

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Oca 2011 12:26 
Kullanıcı avatarı

benimkide o civarda :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Oca 2011 12:28 
Kullanıcı avatarı

coltlar için 150 bin falan normal dimi.satacak olursak

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Oca 2011 13:47 

km konusu oldukça göreceli..

1988 de ilk defa aracımız olmuştu.. 73 model tosbağa... 1 sene sonra 74 hacı muratımız vardı.. o zamanlar reno12 tx'i olanlara imrenirdim.. önü kare far 5 vites doğanlar için zengin arabasıydı..

düşünüyorum da o yıllarda bir aracın km'sine hiç dikkat etmezdik.. neticede 12-13 yaşındaydı araçlar..

bugün 98 model bir araç alacak olsak km'sini sormak, sorgulamak ne derece inandırıcı olabilir ki... 5 yıl sonra bizim colt'ların da (bendeki 2005 model) km konusu çok da önemli olmayabilir... baskı balata değişmiş mi? aks-rotlar nasıl? sağa sola çekme var mı? kazası şasiye kadar inmiş mi? kaldırıma çıkmışlığı var mı? direksiyon mili bize bir oyun yapmasın sonra? ........ işte pahalı olan ekipmanların durumuna ve genel boya-kaporta durumuna göre biz de aracımız her zaman satabiliriz... eğer yerine yine araba almak zorunda kalacaksam colt'u satmam zaten... haa piyangodan kallavi bir para çıkar, gider sıfırını alırım.. o zaman zaten eldekini de 3 aşşa verince kimse km'sini sormaz zaten...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Oca 2011 15:08 
Kullanıcı avatarı

İsim: FATİH
Araç: COLT 1.5 AMT brcli
Meslek: muallim
c!h@n... yazdı:
coltlar için 150 bin falan normal dimi.satacak olursak

bugün araba alacak olsan 150 bin sana çok gelmezse başkasına da çok gelmez sonuçta herkes potansiyel alıcıdır

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 135 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 94 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye