Zaman: 30 Nis 2024 15:56

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Sesli vites geçiş problemi
MesajGönderilme zamanı: 21 Oca 2011 09:51 
Kullanıcı avatarı

İsim: İlker
Arkadaşlar günnaydın,

Aracım neredeyse 2.000 km'ye geldi, gerçi bunun 800 km'si şehir dışında yapıldı. Benim sorunum özellikle 1'den 2'ye geçişlerde vites geçişinin çok sesli olması, sanki şanzıman yola dökülecek gibi bir ses geliyor, özellikle 2.500 devir civarlarında vitesi büyütmek için gazdan ayağımı çektiğimde vites geçişleri çok sesli oluyor. Sizde de bu var mı, şanzıman beni bir gün yolda bırakacak diye korkuyorum :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Oca 2011 12:42 
Kullanıcı avatarı

İsim: Erdal
Araç: colt 1.3 amt
Meslek: Öğretmen
Kan grubu: B(+)
phoenix1905 yazdı:
Arkadaşlar günnaydın,

Aracım neredeyse 2.000 km'ye geldi, gerçi bunun 800 km'si şehir dışında yapıldı. Benim sorunum özellikle 1'den 2'ye geçişlerde vites geçişinin çok sesli olması, sanki şanzıman yola dökülecek gibi bir ses geliyor, özellikle 2.500 devir civarlarında vitesi büyütmek için gazdan ayağımı çektiğimde vites geçişleri çok sesli oluyor. Sizde de bu var mı, şanzıman beni bir gün yolda bırakacak diye korkuyorum :D

korkmaya gerek yok ilk başlarda bende sizin gibi düşünüyordum ama şunu farkettim ;sabah ilk çalıştırmadan sonra ilk geçişlerde ses var ama motor ve şanzıman ısındıkça sesin kaybolduğunu gördüm.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Oca 2011 19:59 

İsim: .
Araç: .
Meslek: .
Selamlar;

Aynı sorun bende de vardı.Aracım şu an 9680 km'de.Yani ilk zamanlar mutlaka acemilik oluyor.AMT kullanıyor iseniz ayağınızı hiç gazdan çekmenize gerek yok,araç zaten kendsi 2500 deviri az bir şey geçince vitesi sıkıntısız değiştiriyor.İlk zamanlar bende çok kafaya takıp uğraşmıştım.Hatta servise bile gidip test sürüşü yaptık beraber;kullanan arkadaş'da bahsettiğim hiç bir ses veya kemikli geçiş olmadı.Zaten ilk sorusu araç ile sizin aranızdaki bir uyum sorunu olabilir mi olmuştu.Merdal arkadaşımızın dediği gibi ısındıktan sınra daha rahat oluyor geçişler!Tabii devri de ayarlamak önemli.
Saygılarımla

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Oca 2011 01:34 
Kullanıcı avatarı

İsim: İlker
senolgonul yazdı:
Selamlar;

Aynı sorun bende de vardı.Aracım şu an 9680 km'de.Yani ilk zamanlar mutlaka acemilik oluyor.AMT kullanıyor iseniz ayağınızı hiç gazdan çekmenize gerek yok,araç zaten kendsi 2500 deviri az bir şey geçince vitesi sıkıntısız değiştiriyor.İlk zamanlar bende çok kafaya takıp uğraşmıştım.Hatta servise bile gidip test sürüşü yaptık beraber;kullanan arkadaş'da bahsettiğim hiç bir ses veya kemikli geçiş olmadı.Zaten ilk sorusu araç ile sizin aranızdaki bir uyum sorunu olabilir mi olmuştu.Merdal arkadaşımızın dediği gibi ısındıktan sınra daha rahat oluyor geçişler!Tabii devri de ayarlamak önemli.
Saygılarımla

Evet araç AMT. Aslında en güzeli hiç karışmamak, vitesi kendi ayarlasın ama 1.viteste 3.000 devire kadar çıktığı için bazen müdahale etme ihityacı hissediyorum.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 49 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: