Zaman: 30 Nis 2024 17:25

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 77 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 26 Oca 2011 01:05 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Aydın
Araç: 2011 Honda Accord 2.0 Executive AT
Meslek: Öğr. Gör.
Kan grubu: B+
aga sıfır alınıyorsa amt mt den fazla yakıyor unutmayın. sonuçta yeni mt araçlarda start stop sistemi var. eskide kaldı o amt az yakar olayı. ama konforu ve sorunsuzluğu ile hele istanbul gibi bir yerde amt derim ben.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Oca 2011 01:25 
Kullanıcı avatarı

İsim: yasin
Araç: İETT Otobüsleri :)
Meslek: Grafik Tasarımcı
Kan grubu: 0+
AMT yi MT ye değişmem her daim...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Oca 2011 08:53 
Kullanıcı avatarı

İsim: Emre
bacey yazdı:
termin yazdı:
aga bu sorulara cevap vermekten sıkılmadınız mı? Niye foruma gelen insanlar sorularını forum içinde arattırmayı akıl edemiyor?

dostum arkadaşımız 2011lerdeki durumu sorduğu için bilgilendirme yaptık...

öncelikle dediğim gibi forumu 1 haftadır inceliyordum MCT hayranları hoşuma gitti bu yüzden üye olmaya karar verdim ve bu konuyu açtım :) şunu söyleyim forum çok güzel hemen cevap veren ve bilgi paylaşmayı seven insanlarla birarada olmak çok güzel :) evet 2011ler hakkında bilgi almak istediğim için yoksa aradım baktım forumu boşa konu açmak istemedim

sinir kupu yazdı:
aga sıfır alınıyorsa amt mt den fazla yakıyor unutmayın. sonuçta yeni mt araçlarda start stop sistemi var. eskide kaldı o amt az yakar olayı. ama konforu ve sorunsuzluğu ile hele istanbul gibi bir yerde amt derim ben.

yakıt sorusu kafamı karıştırıyordu :) evet 0 alınacak araba . bu yüzden MT ye yönelmiş durumdayım . çünkü trafik sıkışıklığı yok ve yakıt daha önemli gibime geliyor :)

Janissary yazdı:
Sha yazdı:
yani şeyi soruyorum resmi sitede park sensörü yok görünüyor :)
bayiden hediye olarak invite ye park sensörü taktırabilirim dimi :D
bide 1600 TL civarı fark ediyor AMT ile MT arasında o fark için değermi :)
1 Lt yakıt farkı hız olarak ne kadar farkediyor vites geçişi ve kalkışlarda AMT

Ne kadar fiyat aldınız bayiden? Sizin için fiyat alabilirim ? Park sensörünü de taktırırız.

Henüz fiyat almadık tam anlamıyla kararımızı kesinleştirip işte alacağımız araba bu dedikten sonra birçok bayiden fiyat teklifi almayı düşünüyorum :) yardımınız için sağolun :) peki bahsettiğiniz bayi hangi şehirde birde farklı şehirden alınca o şehirin plakası geçerli oluyor değilmi yoksa yanlışmı biliyorum

_opeth yazdı:
amt'de kullanım kolaylığı mt'de automatic s&g var. eğer istanbul gibi bi yerde sürekli trafikteseniz amt, yok trafik var ama trafik ışıklarından oluyo derseniz mt alınabilir.

şehir adana . anca ışıklarda dur kalk oluyor :) birde Allah kimsenin başına vermesin trafik kazası falan olduğunda duruyor . ama 5-10 dk ye düzeliyor . o yüzden bana MT gibi geliyor

İstanbul bayisinden aldığımız zaman plaka çıkışı 34 oluyor dimi . adana plakalı olması gerektiği için bu biraz sorun gibi :)
birde belirttiğim gibi 3-4 kişilik bir aile genelde şehir içinde kullanıcaz . yılda 2-3 en fazla 5 defa şehirler arası olacak :)
yakıt olarak 100 km de kaç lt yakıyor ortalama . 2011 kullanıp bilen arkadaşlar varsa ortalama yakıtlarını gibi bilgileride paylaşırsa sevinirim :)
tam anlamıyla her detayına kadar bilmek istiyorum colt u :)
birde süspansiyon çok sert diyorlar sert derken çok mu sert yoksa normal mi abartılıyormu yani :) konforu çok etkiliyor falan gibi yorumlar vardı internette

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Oca 2011 10:37 
Kullanıcı avatarı

İsim: Mesut
Araç: Landili Colt 1.3 İnvite
Meslek: Mali Müşavir
Kan grubu: aRH+
Ben 2008 model Colt kullanıyorum ve fabrika verilerini İstanbul gibi bir şehirde tutturuyorum. Yakıt konusunda teknik özellik verilerine güvenebilirsiniz. Amaa belki İstanbulda olmamdan ve bende olmayışından olabilir :) keşke AMT alsaymışım diyorum.

34 plaka olmasınıda dert etmeyin arka cama "Adanalıyahh Allahınn adamıyaahh" yazdınızmı tamamdır :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Oca 2011 10:43 
Kullanıcı avatarı

mesuttgur yazdı:
Ben 2008 model Colt kullanıyorum ve fabrika verilerini İstanbul gibi bir şehirde tutturuyorum. Yakıt konusunda teknik özellik verilerine güvenebilirsiniz. Amaa belki İstanbulda olmamdan ve bende olmayışından olabilir :) keşke AMT alsaymışım diyorum.

34 plaka olmasınıda dert etmeyin arka cama "Adanalıyahh Allahınn adamıyaahh" yazdınızmı tamamdır :D

yok adanalı değilim :D
ama sorun şu Adanada istanbul plakalı araç trafikte değişik tepkiler çekiyor :D
her şehirde olduğu gibi değişik geliyor insanlara :)
AMT yi trafik skışıksa diye istanbulda falan önermiş arkadaşlar hep :) ama adanada öyle trafik yok :) istanbulda köpryü bile tam 2 saatte geçtiğimizi hatırlıyorum :) ama dağlar kadar fark var adana trafiği ile arasında :)
bide AMT biraz daha fazla yakıyormuş :)
bu yüzden MT ye yönelmeyi düşünüyorum

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Oca 2011 11:32 

İsim: .
Araç: .
Meslek: .
Sha yazdı:
bacey yazdı:
Sha yazdı:
AMT otomatikleştrlmş şanzıman oluyor değilmi yanlış bilmiyorum yani :D yanlış biliyorda olabilirim :)
sürüş açısından ne gibi eğlence katıyor mesela
yakıt olarak dahamı az MT ye göre (ortalama ne kadar fark ediyor yakıt)
konfor kullanım açısından dimi yani tam detaylı anlatırsan sevinirim :)
çok yoruyorum ve çok soru soruyorum farkındayım ama bilgiye çok ihtiyacım var :) MCT yi 1 haftadır takip ediyorum çok hoşuma gitti beni etkileyen şeylerden biriside bu kadar aktif hayranının olması :)

AMT: otomatikleştirilmiş manuel evet...diyelim ki trafikte seyir halindesin ve ivmelenmek istedin, gazı köklüyorsun küt küt 1-2 vites küçülüyor ve sanki araçta turbo varmışcasına bir roketleme...işte bu esnada dikiz aynasındaki araçların araçcık olana dek küçülmesini seyretmek paha biçilmez :)...yakıt olarak 100 kmde 1 lt tasarruf sağlar...konfordan kastım sıkışık trafikte, debriyaj ya da vites kolu ile muhatap olma zorunluluğunun ortadan kalkması...

Adana içinde olacağı için pek farketmicek konfor açısından :)
AMT nin tam anlamıyla çalışma prensibi nedir triptonic gibimi yoksa ne şekilde :) vitesi manuel olarak mı atıyoruz yoksa tam anlamıyla kendisi otomatik mi
birde invite 2011 e mesela park sensörü falan fabrika çıkışlı alırken ekletilebiliyormu butür eksik özellikleri

Hocam AMT yarı otomatik vites işte..İster otomatik kullan,ister manuel..manuelden farkı debriyaj yok..Sen yine manuel kullan yakıt tasarrufu olur aynı şekilde.Bnece amt'nin manuel kullanımı da harika..Ben sıklıkla böyle kullanıyorum.

Saygılar

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Oca 2011 11:38 
Kullanıcı avatarı

senolgonul yorumun için sağol :)
AMT biraz daha fazla yakıyormuş 2011 de :)
hem trafik pek yok o yüzden MT düşünüyorum :)
ama yinede AMT yide test sürüşü yapmayı düşünüyorum :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Oca 2011 12:53 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Aydın
Araç: 2011 Honda Accord 2.0 Executive AT
Meslek: Öğr. Gör.
Kan grubu: B+
aslında ne istediğinize göre amt-mt alınır diyeceğim. şimdi biz şehir içi trafikte sürekli dur kalk vites değişimi sıkıntı verdiği için, ayrıca problemsiz ve konforlu olduğu için amt diyoruz ama düz vitesin yakıt avantajının büyük kısmı da yine trafik olan yerde geçerli zira eskiden amt daha az yakarken artık öyle olmama nedeni start stop olayı. e şimdi fazla trafik yoksa ışık yoksa dur-kalk yoksa mt deki bu özellikler de ekonomi yaptırmaz. start stop çalışmayınca neresinden kar elde edeceksiniz. tamam lastik-yağ ve alternatör faktörü de var ama en önemlisi aslında start stop bu konuda.
bence trafik yoksa düz ile amt arasında çok fark olmaz yakıt için (zatn yok ya) hem amt 6 ilervi vites aracı daha az bağırtarak kullanmak da mümkün 80 ile 2000 devirde 6. vites. ayrıca amt 2. elde tercih sebebidir. diğer araçlarda otomatik aranmazken colt alacaklar amt bakarlar genelde. çünkü bilmeyen bu araçla pek ilgilenmez.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Oca 2011 12:58 
Kullanıcı avatarı

sinir kupu yazdı:
aslında ne istediğinize göre amt-mt alınır diyeceğim. şimdi biz şehir içi trafikte sürekli dur kalk vites değişimi sıkıntı verdiği için, ayrıca problemsiz ve konforlu olduğu için amt diyoruz ama düz vitesin yakıt avantajının büyük kısmı da yine trafik olan yerde geçerli zira eskiden amt daha az yakarken artık öyle olmama nedeni start stop olayı. e şimdi fazla trafik yoksa ışık yoksa dur-kalk yoksa mt deki bu özellikler de ekonomi yaptırmaz. start stop çalışmayınca neresinden kar elde edeceksiniz. tamam lastik-yağ ve alternatör faktörü de var ama en önemlisi aslında start stop bu konuda.
bence trafik yoksa düz ile amt arasında çok fark olmaz yakıt için (zatn yok ya) hem amt 6 ilervi vites aracı daha az bağırtarak kullanmak da mümkün 80 ile 2000 devirde 6. vites. ayrıca amt 2. elde tercih sebebidir. diğer araçlarda otomatik aranmazken colt alacaklar amt bakarlar genelde. çünkü bilmeyen bu araçla pek ilgilenmez.

2. elde amt nin daha çok tercih sebebini bilmiyordum bu bilgi için sağolun
araç Allah Korusun birşey olmadığı sürece en kötü ihtimalle 5 yıl bizde kalacak
birde bu lastik yağ ve alternatörün avantajı nedir resmi sitede gördüm ama pek anlamamıştım :)
ne kadar fark ediyor olmasıyla olmaması arasında bu özelliklerin

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Oca 2011 14:20 
Kullanıcı avatarı

İsim: musa
Araç: colt 1.3 amt
Kan grubu: A+
bende 2011 colt amt invite var :) .bu coltumdan önce muhtelif marka modelde düz otomatik tiptronik yaklaşık olarak 20-25 civarı aracım oldu.ama coltum :) çok başka. şuanda 820 kmde aracım 04.01.2011 trafiğe çıkışlı normalde aylık en fazla 600 km yapıyorum.gördüğün gibi 22 günde 820 km ulaştım.bu colt bambaşka bi şey sürmekten zevk alıyosun park ettiğin zaman arkana bakıyosun resmen vedalaşıyosun. :) formu okuduysan benden daha iyi anlatan arkadaşları görmüşsündür görmediysen yazık olur.coltun amt invite donanımlı olanını almanı tavsiye ederim çünkü elegance modelinde 2 airbag eksik elegance da yağmur ve far sensörleri var fazladan ama bence güvenlik daha önemli ö yüzden invite modeli derim ben. ;)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Oca 2011 14:24 
Kullanıcı avatarı

musa959 yazdı:
bende 2011 colt amt invite var :) .bu coltumdan önce muhtelif marka modelde düz otomatik tiptronik yaklaşık olarak 20-25 civarı aracım oldu.ama coltum :) çok başka. şuanda 820 kmde aracım 04.01.2011 trafiğe çıkışlı normalde aylık en fazla 600 km yapıyorum.gördüğün gibi 22 günde 820 km ulaştım.bu colt bambaşka bi şey sürmekten zevk alıyosun park ettiğin zaman arkana bakıyosun resmen vedalaşıyosun. :) formu okuduysan benden daha iyi anlatan arkadaşları görmüşsündür görmediysen yazık olur.coltun amt invite donanımlı olanını almanı tavsiye ederim çünkü elegance modelinde 2 airbag eksik elegance da yağmur ve far sensörleri var fazladan ama bence güvenlik daha önemli ö yüzden invite modeli derim ben. ;)

bencede invite :) güvenlik daha önemli tabiki :)
AMT ile MT arasında kararsızım .
peki yakıt olarak ne kadar yaktınız ortalama yakıtınız nedir (tabiki araç kullanımına dur kalk gibi şeylere bağlı değişir ama olsun)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Oca 2011 14:29 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Cihat
Araç: Honda Civic 1.8 Ishift + Prins
Meslek: Öğretmen
aracın İstanbuldan alınması plakasının 34 olmasını zorunlu kılmaz...bkz ben :) ben aracı İstanbuldan aldım ama plakayı Antalyadan kendim çıkarttım...hattaa araç gelmeden plakam hazırdı, önlü arkalı takıp evde geziyordum :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Oca 2011 14:31 
Kullanıcı avatarı

bacey yazdı:
aracın İstanbuldan alınması plakasının 34 olmasını zorunlu kılmaz...bkz ben :) ben aracı İstanbuldan aldım ama plakayı Antalyadan kendim çıkarttım...hattaa araç gelmeden plakam hazırdı, önlü arkalı takıp evde geziyordum :)

evde gezmek güzelmiş :)
nasıl yani plaka işini nasıl yapıyoruz tam anlatırmısın mesela kafama takıldı bak bu :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Oca 2011 14:38 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Araç ile ilgili fatura tasdik tescil vs işlemlerininden sonra bayiinin gönderdiği belge ile trafiğe gittim ve kendim hallettim...bayiiye plakayı Adanadan kendim çıkartacağım demen yeterli o sana bir kağıt yollayacaktır...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Oca 2011 14:44 
Kullanıcı avatarı

peki aracın nakliyesi falan nasıl oluyor en mantıklısı benim gidip istanbuldan almam mı aracı yoksa tır ile getirilmesimi
.bunu öğrenmemde iyi oldu en azından başka şehirlerdende bayi fiyatı alabilirim artık :)
birde bu plaka ve sigorta masrafı falan ne kadar acaba

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Oca 2011 15:18 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

masrafları trafik takip bürolarından vs öğrenilebilir...her halukarda sigorta tescil plaka işlemlerinin parasını bayiiden tahsil edeceksin...mesela araç 28.850 TL ve bahsi geçen işlemler 350 TL...sen bayii hesabına 28.500 TL yollayacaksın...MTV arada kaynamasın dikkat edin...ben nakliye ile getirtmiştim...fırsatın varsa git bayiiiden teslim al, geze geze gel...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Oca 2011 15:28 
Kullanıcı avatarı

bacey yazdı:
masrafları trafik takip bürolarından vs öğrenilebilir...her halukarda sigorta tescil plaka işlemlerinin parasını bayiiden tahsil edeceksin...mesela araç 28.850 TL ve bahsi geçen işlemler 350 TL...sen bayii hesabına 28.500 TL yollayacaksın...MTV arada kaynamasın dikkat edin...ben nakliye ile getirtmiştim...fırsatın varsa git bayiiiden teslim al, geze geze gel...

MTV nin ödenmiş olmasına mı dikkat edim . yoksa ödedikten sonra bayiden bunu da plaka işlemleri gibi fiyattan düşülmesini mi unutmayim .
birde kredi ile almayı düşünüyorum . ozaman para havalesini ne şekilde olacak . ilk defa 0 araç alacağız ve kredi ile bilmem gerekenler neler var acaba tam olarak :)
gidip alabilme şansım var :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Oca 2011 15:37 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hakan
Araç: Colt invite AMT
Meslek: Banka
Kan grubu: A+
Dostum yakıt tüketimi için MT veya AMT alma.
senin yaşayacağın şehirde ikiside aynı yakar istanbul'da olsan trafik vs. yakıtı etkiliyor ama Adanada etkilemez.

AMT kullanımı biraz daha zevkli olduğu için tercih edebilirsin.
AMT alırsan pişman olmazsın.

MT alırsanda daha önce AMT kullanmadığın için sorun olmaz sonuçta ne kaçırdığını bilmeyeceksin.

Ben İstanbul'da yaşıyorum ve keşke AMT alsaymışım diyorum.
trafikte bazen çok sıkılıyor insan ama İstanbul dışında olsaydım hiç öyle bir düşünceye kapılmazdım.

Manuel seni mutlu edecekse 1000 lira fazladan verme derim.
saygılar...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Oca 2011 15:42 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

dostum ilk olarak hangi bayi ile olacaksa fiyat pazarlık kısmını hallet...sonra banka ile bayii buluştur aradan çekil...bu süreçte bayiiye plakayı Adanadan çıkartacağını belirt ve içinin rahat olması için MTVyi buradan yatırayım de...bu arada bu yaptığın masrafları topla ve bankadaki dosya sahibine de durumu izah et...paranın havalesi bankadan ilgili bayiiye olur ve senin onayın olmadıktan sonra bu gerçekleşmez...sen plakan elinde atla uçağa git bayiinin memleketine ve aracı gör, sen onay verince para bayii hesabına havael olur, sen de Coltuna biner gelirsin...burada en önemli şey MTVnin arada kaynamaması...İstanbuldan alacak olursan Janissarry dostum, güvenilirdir...kendisi yardımcı olmaktan memnuniyet duyar...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Oca 2011 15:43 
Kullanıcı avatarı

toşu yazdı:
Dostum yakıt tüketimi için MT veya AMT alma.
senin yaşayacağın şehirde ikiside aynı yakar istanbul'da olsan trafik vs. yakıtı etkiliyor ama Adanada etkilemez.

AMT kullanımı biraz daha zevkli olduğu için tercih edebilirsin.
AMT alırsan pişman olmazsın.

MT alırsanda daha önce AMT kullanmadığın için sorun olmaz sonuçta ne kaçırdığını bilmeyeceksin.

Ben İstanbul'da yaşıyorum ve keşke AMT alsaymışım diyorum.
trafikte bazen çok sıkılıyor insan ama İstanbul dışında olsaydım hiç öyle bir düşünceye kapılmazdım.

Manuel seni mutlu edecekse 1000 lira fazladan verme derim.
saygılar...

yorumun için sağol :)
ben en çok manuelde vitesi hissetmeyi seviyorum :)
birde ilerde motor modifiyesi durumu var :)
böyle olunca AMT den uzaklaşıyorum biraz
evet Adanada trafik sorunu olmayında 2side yakacak .
AMT nin kullanım zevki nedir tam olarak vites atmamak mı yoksa çok hızlı vites değiştirmesimi . 2.el de bu kadar tercih edilmesinin sebebi nedir istanbul gibi şehirlerde kullanımının daha rahat olmasımı

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 77 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 50 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye