Zaman: 15 May 2024 08:42

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 77 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 26 Oca 2011 15:49 
Kullanıcı avatarı

İsim: Emre
bacey yazdı:
dostum ilk olarak hangi bayi ile olacaksa fiyat pazarlık kısmını hallet...sonra banka ile bayii buluştur aradan çekil...bu süreçte bayiiye plakayı Adanadan çıkartacağını belirt ve içinin rahat olması için MTVyi buradan yatırayım de...bu arada bu yaptığın masrafları topla ve bankadaki dosya sahibine de durumu izah et...paranın havalesi bankadan ilgili bayiiye olur ve senin onayın olmadıktan sonra bu gerçekleşmez...sen plakan elinde atla uçağa git bayiinin memleketine ve aracı gör, sen onay verince para bayii hesabına havael olur, sen de Coltuna biner gelirsin...burada en önemli şey MTVnin arada kaynamaması...İstanbuldan alacak olursan Janissarry dostum, güvenilirdir...kendisi yardımcı olmaktan memnuniyet duyar...

tavsiyelerin için sağol :)
artık neler yapmam gerektiğini biliyorum :)
kısa bir süre sonra fiyat almaya başlayabilirim :)
en 2 önemli soruyu unutmuşum :)
AMT motor modifiyesi için uygunmu (ilerde yaptrlcakta olsa en azından uygunmu değilmi bilgim olsun)
birde
aracı almam acil değil yani böyle genelde ne zamanlarda indirim oluyor mitsubishide onu bekleyebilirim :)
yıl içinde genelde hangi aylarda indirim olur ve önceki yıllardan tecrüben varsa ortalama ne kadar farkeder indirimde acaba :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Oca 2011 15:53 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Cihat
Araç: Honda Civic 1.8 Ishift + Prins
Meslek: Öğretmen
her markada olduğu gibi yıl sonu indirimi olur...şu aralar yine bir kampanya yapmışlar...değerlendir istersen...

http://www.mitsubishi-motors.com.tr/mit ... /index.asp

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Oca 2011 15:59 
Kullanıcı avatarı

bacey yazdı:
her markada olduğu gibi yıl sonu indirimi olur...şu aralar yine bir kampanya yapmışlar...değerlendir istersen...

http://www.mitsubishi-motors.com.tr/mit ... /index.asp

yanlışmı hatırlıyorum yoksa şuanki fiyatı yılsonu fiyatından dahamı düşük ?
kampanyadan haberim var ama kampanyanın geçerlilik süresi nekadar nezaman son buluyor yani

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Oca 2011 19:40 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Aydın
Araç: 2011 Honda Accord 2.0 Executive AT
Meslek: Öğr. Gör.
Kan grubu: B+
Sha yazdı:
sinir kupu yazdı:
aslında ne istediğinize göre amt-mt alınır diyeceğim. şimdi biz şehir içi trafikte sürekli dur kalk vites değişimi sıkıntı verdiği için, ayrıca problemsiz ve konforlu olduğu için amt diyoruz ama düz vitesin yakıt avantajının büyük kısmı da yine trafik olan yerde geçerli zira eskiden amt daha az yakarken artık öyle olmama nedeni start stop olayı. e şimdi fazla trafik yoksa ışık yoksa dur-kalk yoksa mt deki bu özellikler de ekonomi yaptırmaz. start stop çalışmayınca neresinden kar elde edeceksiniz. tamam lastik-yağ ve alternatör faktörü de var ama en önemlisi aslında start stop bu konuda.
bence trafik yoksa düz ile amt arasında çok fark olmaz yakıt için (zatn yok ya) hem amt 6 ilervi vites aracı daha az bağırtarak kullanmak da mümkün 80 ile 2000 devirde 6. vites. ayrıca amt 2. elde tercih sebebidir. diğer araçlarda otomatik aranmazken colt alacaklar amt bakarlar genelde. çünkü bilmeyen bu araçla pek ilgilenmez.

2. elde amt nin daha çok tercih sebebini bilmiyordum bu bilgi için sağolun
araç Allah Korusun birşey olmadığı sürece en kötü ihtimalle 5 yıl bizde kalacak
birde bu lastik yağ ve alternatörün avantajı nedir resmi sitede gördüm ama pek anlamamıştım :)
ne kadar fark ediyor olmasıyla olmaması arasında bu özelliklerin

kısaca açıklayayım:
1- lastik olayı: takılan lastikler düşük yuvarlanma direncine sahip lastikler. böylece normal lastiklerden daha az tüketim yapmanıza olanak sağlıyor
2- yağ: bu araçlarda (cleartec araçlarda) kullanılan motor yağının viskositesi diğer araçlardan daha düşük değerlere sahip. bu da yakıt tüketimine olumlu etki yapıyor.
3- alternatör: alternatör bizim araçlara göre daha verimli bir alternatör. bu durumda akü şarjı daha verimli yapıldığından motorun aküyü şarj etmeye ayırdığı enerji miktarı da daha düşük oluyor. bu da yakıta olumlu etki yapıyor. ayrıca bu araçlarda start-stop sistemi olduğu için her start anında marş yapılası için aküden güç çekilecek olduğundan akünün daha verimli şekilde dolması da bir avantaj. ama start-stop olmasa bile verimli alternatörün size yakıt olarak getirisi olacaktı. ,
bazen akü sürekli şarj edildiğinden tüketim akü doluluğu ile alakalı değil gibi düşünülür ama bu yanlıştır. aküyü şarj etmeye çalışan alternatör ile dolu aküye bağlı alternatör aynı yükü bindirmez motora. bunu motorun aynı devirde yüke göre farklı beznin harcamasına ya da soğutma miktarı arttıkça klimanın daha fazla tüketim yapmasına benzetebilirsiniz. yoksa klima pompası hep aynı hızla çalışır. ama ısı kaybetip genleşen soğutma sıvının tekrar sıkıştırılması için gerekli güç aynı değildir. umarım açıklayıcı olmuştur.
kısaca amt alırsanız 6 ileri vites dolayısıyla tükeitminiz aslında cleartec olmayan düz vites coltlara göre düşük çıkacaktır (hele euro 5 normu olunca zaten eskiye göre de düştü). ama start stop, lastik, yağ ve alternatör farkı 5 ileri vites olmasına rağmen ekonomi avantajını amt'nin elinden alıyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Oca 2011 20:58 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hakan
Araç: Colt invite AMT
Meslek: Banka
Kan grubu: A+
Sha yazdı:
yorumun için sağol :)
ben en çok manuelde vitesi hissetmeyi seviyorum :)
birde ilerde motor modifiyesi durumu var :)
böyle olunca AMT den uzaklaşıyorum biraz
evet Adanada trafik sorunu olmayında 2side yakacak .
AMT nin kullanım zevki nedir tam olarak vites atmamak mı yoksa çok hızlı vites değiştirmesimi . 2.el de bu kadar tercih edilmesinin sebebi nedir istanbul gibi şehirlerde kullanımının daha rahat olmasımı

AMT kullanımı zevkli olmasının sebebi birincisi 6 ileri olduğu için daha çabuk vites değiştiriyor.
2.side kullanıcıyla tam bir uyum içinde çalışıyor o an senin isteklerini anlayıp ona göre tepki veriyor.
bi arkadaş daha yazmıştı ani hızlanmalarda birden vites düşürüp ok gibi fırlaması falan.
bunu tabiki manuelde kendinde yapabilirsin ama kendisi yapınca hatasız yapıyor.
sakin kullanımda daha düşük devirlerde vites yükseltiğ hem ekonomi hemde elinden geldiğince konfor sağlıyor.
ayrıca en sorunsuz yarı otomatik olduğu için çok tavsiye ediliyor...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Oca 2011 11:44 
Kullanıcı avatarı

İsim: musa
Araç: colt 1.3 amt
arkadaş coltum çok yeni olmasına rağmen şu anda 800 küsür kmde şehiriçi 7,5 lt yakıyo.açık yollarda 4.8-5.0 gibi yakıyo.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Oca 2011 18:28 
Kullanıcı avatarı

ben birde birşeyi sormak istiyorum :)
2011 cz3 invite AMT ile normal 2011 invite AMT yada MT arasındaki fark neler ?
cz3 invitenin farkları neler yani

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Oca 2011 18:33 
Kullanıcı avatarı

yani yine cz3 ama invite donanımına sahip ? spoiler flan yok o şekldemi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Oca 2011 18:46 
Kullanıcı avatarı

_opeth yazdı:
aynen öyle. cz3ler sadece invite olarak ve amt olarak geliyor.

peki spoiler flan gbi normal cz3 aksesuarları ortalama nekadar maliyet oluyor :)
birde AMT şanzıman ilerde motor modifiyesi sırasında sorun yaratıyormu bilginiz varmı

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Oca 2011 19:02 
Kullanıcı avatarı

peki normal invite modeline spoiler falan taktırılabilirmi yani orjinal olarak varmı servisten ?
birde normal invite alırken fabrika çkışı sis farı ekletebiliyorum dimi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Oca 2011 19:10 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

spoiler artık vardır kanımca...sis farı ekletebiliyorsun evet

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Oca 2011 19:24 
Kullanıcı avatarı

yorumlar için sağolun
ama hala AMT ile MT arasındaki kararsızlık devam ediyor :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Oca 2011 19:45 
Kullanıcı avatarı

2sinide test etmek zor biliyorsunuz :)
pek fark yok gibi görünüyor ama uzun süre manuel kullanmış olduğumuzdan kararsızız

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Oca 2011 21:43 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Sha yazdı:
2sinide test etmek zor biliyorsunuz :)
pek fark yok gibi görünüyor ama uzun süre manuel kullanmış olduğumuzdan kararsızız

2sini aynı anda değil tabi...sırayla... :ROFL:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Oca 2011 23:48 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hakan
Araç: Colt invite AMT
Meslek: Banka
Bu gün yıldızlara gittim.
artık invite yok dediler gelmiyormuş tek seçenek elegance haberiniz olsun.
belki ellerinde kalmışsa ancak invite satabilirler.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Oca 2011 00:04 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

O HALDE COLT BENİM İÇİN BİTMİŞTİR...

farkında olmadan BÜyüK yazmışım...tam da yerine oturmuş ama...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Oca 2011 08:20 
Kullanıcı avatarı

invite yoksa colt biter aynen :S

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Oca 2011 11:21 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

yav bu elegance olanlar aslında 4 hava yastıklı gelecekti ya. sanırım onlar arkadan gelecek diye (mart gibi) yeni invite gelmiyor. bekleyip görmek lazım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Oca 2011 12:37 
Kullanıcı avatarı

sinir kupu yazdı:
yav bu elegance olanlar aslında 4 hava yastıklı gelecekti ya. sanırım onlar arkadan gelecek diye (mart gibi) yeni invite gelmiyor. bekleyip görmek lazım.

nasıl yani şimdi invite kaldırılıp . yerine 4 hava yastıklı herşeyi full olan elegance lermi gelcek ?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Oca 2011 13:23 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

ben fikrimi söyledim. sadece bir tahmin. zira temsa yetkilisi arkadaşımızın söylediği şekliyle elegance donanımı aslında daha da önceden ilan edildiği gibi 4 hava yastıklı geleceğine (fiyat farkı olacağı bile belirtilmişti) bir şekilde 2 hava yastıklı olarak gelmiş. ve aslında olması gerektiği şekliyle 4 hava yastığı olan elegance araçların mart gibi filan gelmesi (ya da en azından yola çıkması) bekleniyor. bu durumda invite stoğu da bulunmadığına göre ben de belki invite gelmeyecek invite gibi 4 hava yastıkı ama donanımı fazla olan elegance gelecek diye tahmin yürüttüm. bu yeni yapılan kampanya da eldeki 2 hava yastıklı elegance ve invite donanımlı araçları tüketmek için yapılmış olabilir.
işin doğrusunu emek bey bizlere bildirir sanırım.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 77 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 32 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye