Zaman: 28 Mar 2024 16:40

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 961 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 28 May 2016 00:31 
Kullanıcı avatarı

İsim: talha
Araç: Toyota Yaris
Meslek: Serbest
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita- ... 2403/detay

Arkadaşlar yukarıdaki araç için sahibiyle pazarlık yaptım. 31.000₺'ye anlaştık. Expertize götürdük aracı. 200₺'ye aracı expertiz yaptırdık. Herhangi bir şeyi çıkmadı. Fakat aracın muayenesi yokmuş. Adama muayenesini yaptır aracını alacağım dedim. O da tamam ama kapora vermen lazım dedi. Tamam 200₺ kapora verebilirim dedim. O ise benden tam 5.000₺ kapora istedi. Tabi ben buna yanaşmadım. 5.000 lira kapora mı olur. Ben size neden güveneyim. Siz aracı muayene ettirin ben zaten aracınızı alacağım dedim. Bir ara razı olurmuş gibi oldu. Tamam muayeneyi yaptırayım falan dedi. Şimdi ise aracın ilanına 'expertizi var' yazmış. Aradık neden böyle yazdın? Ayıp değil mi, biz sizle pazarlık yapmadık mı, şimdi neden ilana böyle bir şey yazdınız? dedik. Adam birkaç bir şey geveledi ağzında.' Tamam yazıyı kaldırayım' dedi. Şimdi de başka bir şey yazmış.

Benim adama olan güvenim bitmiş durumda. Artık o arabayı almam da zaten. Benim 200₺ param gitti ama olsun. Böyle bir sahtekarla alışveriş yapmaktan iyidir. Aracı almaya niyetli arkadaşlar varsa iki kere düşünsün bence.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 May 2016 08:30 

İsim: ali
Araç: veli
Meslek: yok
Ekspertiz yaptırmışsın araca güvenin tam ise al gitsin. Boşver sahibini mantıklı düşün. Muayene olayıda öyle abartılacak birşey değil fiyattan düşüp kendin yaptırsaydın. Gerçi muayenesi geçmişse noter satışı olmayabilir.

Kısaca araç temiz,aklına yattı ise bu fiyatlara kaçırma derim hemde bu dönemde.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 May 2016 14:10 
Kullanıcı avatarı

AnakinSkyWalker yazdı:
Ekspertiz yaptırmışsın araca güvenin tam ise al gitsin. Boşver sahibini mantıklı düşün. Muayene olayıda öyle abartılacak birşey değil fiyattan düşüp kendin yaptırsaydın. Gerçi muayenesi geçmişse noter satışı olmayabilir.

Hocam, muayene yapılmadan araç satılamıyor şimdi. Adam muayenesini kapora almadan yaptırmak istemiyor. Kapora ise malum 5000TL.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 May 2016 14:22 

İsim: ali
Araç: veli
Meslek: yok
5000 bin kapora olmaz saçmalamış zaten orası ayrı... Kapora 200-300 birşey ver. Muayeneye birlikte gidin 1-2 saat alır en fazla. Ordan direkt notere satışa geçersiniz. Bu şekilde teklif et derim. Aracı en azından ekspere sokmuşsun paran boşa gitmesin hemde iyi bir fiyata colt almış olacaksın.

Bazen böyle tipler denk gelir. Orta yolu bulabilirseniz al derim bu aracı temiz gözüküyor...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 May 2016 03:39 

İsim: Murat
Araç: 2008 Mitsubishi Colt 1.3 Amt Invite
Meslek: Enspektör
Kan grubu: A +
Dostum, piyasada bu türden insanlar çok fazla var, satıcı arkadaşı tenzih ediyorum belki de biraz pimpirikli biridir, ama inan bana sadece kapora alıp bir bahane uydurup veya şehir dışında olduğunu söyleyip para gönder tutayım aracı, kaporayıda alınca kaçan çok adam var. giden gitti gözüyle bakma. ben olsam o expertiz parasını alırdım. çocuğunun rızkıdır vs. sonuçta burası bir bmw, audi, mercedes forumu değil, buradaki çoğu insan görece, parasının kıymetini daha iyi bilen insanlar diye düşünüyorum, veya belki de diğer marka araçlara 50-60 bin lira bağlamaktansa, o parayı farklı amaçlarda değerlendirme derdinde insanlar.. Demem o ki 200 lira az para değil bir colt müşterisi için.

Bu tür durumlarda bir ön anlaşma kesinlikle gerekiyor bence, expertiz bedelide dahil, gerçi araç temiz çıkmış ama muayenesinin olmaması büyük bir sorun. bu tür sıkıntıları açık bir şekilde yazarak karşılıklı anlaşmaya vardıktan sonra işlemlere başlamak bence en mantıklısı. zaten vatandaş aracına güveniyorsa sıkıntı çıkmaz, çıkarıyorsa kaç git zaten :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 May 2016 13:13 
Kullanıcı avatarı

İsim: hakan
Araç: Mitsubishi Attrage 2015 Model
Meslek: Memur
Kan grubu: Arh+
talha yazdı:
AnakinSkyWalker yazdı:

Hocam, muayene yapılmadan araç satılamıyor şimdi. Adam muayenesini kapora almadan yaptırmak istemiyor. Kapora ise malum 5000TL.

S.A. Hocam. Eğer 2013 çıkışlı bir aracın muayenesi yoksa, ya ruhsatta ticari yazıyordur ya da bu araç yaklaşık 1 yıldır muayene girmemiştir. aracı iyi araştırıp öyle karar vermek lazım. Benim aracım da 2012 model 2013 yılı çıkışlı. 2015 te muayeneye girmiş 2017 ye kadar muayenesi mevcut.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 May 2016 20:39 
Kullanıcı avatarı

İsim: hikmet
Araç: colt
Meslek: idareci
Kan grubu: 0rh+
Muayeneye israrla sokmamasini anlamadim araç sahibinin.bilmedigimiz bir uyaniklik mi var?

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 May 2016 22:51 
Kullanıcı avatarı

İsim: mehmet
Araç: subaru
Meslek: doktor
Mıayeneden geçemeyecek bir kusuru olabilir mi, yoksa atla deve değil 1-2 saatlik iş

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Haz 2016 17:25 
Kullanıcı avatarı

Mrb. Arkadaşlar. Ben de dün itibariyle 2012 Elegance (beyaz) AMT modeliyle aranıza katılmış bulunmaktayım (o düzenbaz adamın arabasını almadım merak etmeyin :) ). Araç genel manada çok güzel. Hoşuma gitti.

O adamı ise Allah'a havale ettim. Hakkına girmek istemem, ama ya sahtekardı. Ya da hiçbir şey bilmiyordu. Aslında sahtekar olması kuvvetle muhtemeldi. Zira iki lafından biri, "Km.sini düşürdü demesinler diye muayenesini yaptırmadım."dı. :) Hem aracın pulunu falan da yatırmamıştı. "Acele et galericiler falan da istiyor!" diyordu.

İyi ki ondan almamışım. Şimdi aldığım aracın kışlık lastiği, port bagajı, navigasyonu, koltuk kılıfları, LPG'si hatta aux giriş kablosu bile var. :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Haz 2016 20:21 
Kullanıcı avatarı

arkadaşlar araç nasıl?
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita- ... 071/detay/

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Haz 2016 09:46 
Kullanıcı avatarı

yok mu yorum yapacak arkadaş

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Haz 2016 21:37 
Kullanıcı avatarı

İsim: volkan
Meslek: memur
Arkadaşlar 24 bin tl ye kadar Cold otomatik bakıyorum forumdan veya malum siteden tavsiye edebileceğiniz var mı

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Tem 2016 10:14 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hakan
Araç: 2009 Colt 1.3 MT İnvite (eski kasa)
Meslek: Bankacı
Kan grubu: A+
Arkadaşlar merhaba. Yeni üye oldum ilk mesajım. Çok yakın bir arkadaşımda 2009 model 1.3 invite MT var. Araç 70.000 km de. Lastikler yeni muayane yeni bakimi yeni yapildi. Çok kullanmadigindan satmak istiyor. Boya degisen hic bir sey yok. Tek sorunu tavanina bir sey dusmus ve egrilikler var. Kazasi taklasi yok biliyorum. Yaptirmak istedik vakumcular 2 bin tl istedi. Orjinal degisimi 1500 tl. Sormak istedigim piyasasi bu temizlikte 26-27 bin tl. Ben 21.5 22 civarina alacak gibiyim. Alsam sorun yasar miyim sizce ve fiyat nasil?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Tem 2016 11:06 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
öncelikle hoş geldiniz.
piyasaya göre uygun bi ihtimal satarken alıcılar tavandaki işlemi sıkıntı çıkartmak isteyebilirler. ama vakumlu tamir olup boya olmazsa sorun olmaz gibi. yada bi aksilik olmaz başka yerlerde boya olmazsa yine sorun olmaz. işlem yaptırmadan önce foto çekin.
sonuçta alınır bence

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Tem 2016 11:11 
Kullanıcı avatarı

Vakumlu tanmir cok para istiyor. Uygunu bulursam yaptiririm. Bir sure boyle binmeyi dusunuyorum. Fotolar var zaten. Detayli da cekerim. Arabada baska hicbir problem yok. Bir de tanidiktan aliyoyorum. Ölucu tabir edilen grup disinda cok sorun cikacagini ben de dusunmuyorum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Tem 2016 18:17 
Kullanıcı avatarı

İsim: taygun
Meslek: kpt
Merhabalar,

Forumda yeniyim
sizin tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum.
Colt 1,3 İnvite otomatik vites. 65000 Km'de
eğer bu arabayı alırsam yedek parçada ve satışta sorun yaşar mıyım?
Arabayı tavsiye edermisiniz ? kronik sorunları enlerdir ve alırken forumun ilk mesajı dışında bakmam gereken yerleri nerelerdir. ayrıca anadolu yakasında colt dan anlayan usta varmı özel servis veya yetkili servis. güvenebileceğim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Tem 2016 11:28 
Kullanıcı avatarı

Sahibindende Zeytinburnundaki araç mı?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Tem 2016 14:57 
Kullanıcı avatarı

İsim: anarche
Araç: Colt 1.3 AMT
Meslek: --
Acheron yazdı:
Merhabalar,

Forumda yeniyim
sizin tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum.
Colt 1,3 İnvite otomatik vites. 65000 Km'de
eğer bu arabayı alırsam yedek parçada ve satışta sorun yaşar mıyım?
Arabayı tavsiye edermisiniz ? kronik sorunları enlerdir ve alırken forumun ilk mesajı dışında bakmam gereken yerleri nerelerdir. ayrıca anadolu yakasında colt dan anlayan usta varmı özel servis veya yetkili servis. güvenebileceğim.

Yedek parçası her köşe başında bulunmuyor ama bu hiç bulamazsınız anlamına gelmiyor. Forumlardan gördüğüm kadarıyla yedek parça konusunda sıkıntı çeken yok. Satış konusunda gelince arkadaşım Opel Astra'sını 2 ayda, başka bir arkadaşım Civic aracını 1,5 ayda ben ise eski kasa Fabia'mı 2 günde sattım bu konu oldukça göreceli.

Anadolu yakasında FSM otomotiv Fatih usta iyidir ve forumda tavsiye edilir.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Tem 2016 15:35 
Kullanıcı avatarı

İsim: ali cengizpeker
Araç: colt 2005 1.3 amt instyle
Meslek: özel
Kan grubu: arh+
hepinize merhabalar.colt hakkında soru sormak için yazıyorum. 2.el colt alacağım.araç temiz gibi. aracın tramerinde 2200 tl gibi bir fiyat çıkıyor. tek kafama takılan soru araç şu an 90.000 km de. 2006 model ve 3 yıl önce yetkili serviste debriyaj setinin tamamının değiştiği bilgisini öğrendim.bu önemli bir sıkıntı mıdır? km bu kadar düşükken bu sıkıntı normal midir? yardımlar için şimdiden teşekkürler

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: 2013 asx arızası
MesajGönderilme zamanı: 19 Kas 2018 00:40 
Kullanıcı avatarı

İsim: Mustafa
Araç: asx 2013
Meslek: emekli
Sevgili Arkadaşlar. 2018 Ağustos ayında 2013 model mivec asx aldım. Aracımda bir arıza tespit ettim. Aracın km ibresi, ön lastik hızı ve arka lastik hızı birbirinden farklı. Adanadaki servise götürdüm. Servis de aynı sonuca ulaştı. İstanbuldan teknik eleman gelip aracımı kontrol etti. Ancak bir çözüm üretilemedi. Zira lastik ebatlarında farklılık yok. Aracın önceki sahipleriyle görüşme yaptım. Sadece arka teker bilyelerini değiştiğini söyledi. Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Lütfen konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 961 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye