Zaman: 28 Mar 2024 12:08

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 961 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 45, 46, 47, 48, 49
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 08 Kas 2019 21:20 
Kullanıcı avatarı

İsim: can
Araç: Outlander2003/2011 itfiş
Meslek: eskiborsacı
handsomesalas yazdı:
av.ilhami yazdı:
benim mantığım "aynı paraya niye küçük ekmek alayım ki!" ne kadar ekmek o kadar köfte diyorlar ya... araç piyasasında öyle olmuyor ekmek az olsa da köfteyi çok almak mümkün. Türkiyede B ve C sınıfı parasına D ve E kasaya biniliyor. belki bir miktar yakıt fazlalaşır. ancak özellikle uzun yol keyfi ses yalıtım 4 çeker olmayanları bile aracın ağırlığı ile karda yere sağlam basarak gitmesi , -Allah korusun- KAza anında daha iyi sağlamlık vs. ayrı bir keyif ve "Güvence" . bagaj genişiği vs. de ayrı bir avantaj

av.ilhami bey aynen öyle ama benim gibi kısıtlı bütçelerle araç alanlar için D sınıfı bi araç her zaman bakım ve parça konusunda maaliyet açısından korku yaratacağı düşüncesi ile millet b sınıfı araç olsun bakım ve yürütme masrafları düşük olsun diyor mesela dünden beri https://www.sahibinden.com/ilan/vasita- ... 804/detay/ bu araca bakıyorum ama km. fiyat model olarak çok iyi duruyo yalnız 1.2 motor olması durumu ileride sıkıntı olabilir diye düşüncem var bi mantığımda 43.000km'de araba sıfır niyetine alıp binilse ne çıkar diye de düşünüyorum aslında...

43.000 Km de alacağın bir araç 4 yıllıktır. Ona ödeyeceğin MTV ile 15 yıllık temiz bir aracın bakım masraflarını karşılar geçersin. Kaldı ki o araçta km yaptıkça 2. el değerinde uğrayacağın zararı da dikkate alırsan fazlasıyla zararda olacaksın. 0-5 yaş arası araçlarda değer kaybı çok yüksektir. 10 yaş ve üzeri temiz araç bakarsan 2. elde elden çıkartırken zararın km yi çok yapsan bile pek fazla olmayacaktır. Millet aracı alıp da bi balata yada motor takımına harcayacağı 2-3 bine acırken, ne hikmetse biraz önce bahsettiğim 10-15 bin lirayı bulabilecek kayıplarını hiç dikkate almamaktadır.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 961 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 45, 46, 47, 48, 49

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye