Zaman: 27 Nis 2024 11:46

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 961 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 49  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 15 May 2011 12:54 
Kullanıcı avatarı

İsim: Erdal
Araç: colt 1.3 amt
Meslek: Öğretmen
Kan grubu: B(+)
yunus bey foruma hoş geldiniz,bende epey forumdan uzak kaldım,ev taşıma felan..
linkdeki aracımı satıyorum,düşünürseniz pm atın,sizi misafir olarakda ağırlarım
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 979/detay/

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 May 2011 23:02 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Cihat
Araç: Honda Civic 1.8 Ishift + Prins
TRYM yazdı:
Yunus bey, ben de sifir almaniz yönünde fikrimi belirtmek istiyorum. Tanimadiginiz bilmediginiz bir kisi / galeriden almak yerine 2-3 bin TL fazla vermek cok daha huzur verıci olur diye dusunuyorum.

+ BEYAZZZ ;)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 184/detay/

2. el olacaksa merdal dostumuzla da anlaşmayı deneyin...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 May 2011 16:23 
Kullanıcı avatarı

İsim: muhammet
Araç: colt 2005
Meslek: öğretmen
öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. bende bir başlık açıp colt hakkında bir iki soru sormuştum. aklımda olan olmayan birçok sorununda cevabını almış oldum böylece. bu haftasonu bi aksilik olmazsa bulduğumuz 1.5 amt insityle colt u almak üzereyiz. araç 2005 model ve 103 binde benzinli.lpg taktırmayı düşünmüyorum. şuan şehiriçi 300-350 krş a razıyım. öncelikle bakmamızı tavsiye ettiğiniz bütün başlıkları not ettim. hepsini tek tek kontrol ettireceğim inş adam bizi galeriden kovmaz :D ayrıntılı bi expertiz olmadan zaten almayıda düşünmem. sonuçta parayı sokakta toplamıyoruz. ayrıca 103 bin kritik bi klometre. hem peryodik 15 bin bakımları için hemde debriyaj balatası için. öle ucuzda değilmiş. tek sıkıntı burda servisi yok. trabzona gidecez varsa erzuruma yada. son olarak arabanın pazarlığığnı 17 500 e zar zor indirdik. bana hala pahalı geliyo ama bakalım hayırlısı. bu yazdıklarımdan en ufak birinde sorun çıksın sallarım gibi geliyo :D 17 500 e alıp bin lira üstüne harcamak istemem.. linki paylaşıyorum fikirlerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 May 2011 16:26 
Kullanıcı avatarı

İsim: muhammet
Araç: colt 2005
araç bu

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 982/detay/

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 May 2011 15:03 
Kullanıcı avatarı

İsim: Gökhan
Araç: 2011 Colt Amt
Meslek: Öğrenci
Kan grubu: A+
3 parça boyalı değişen yok 2006 model 74250 km de 17000 tl 2006 model invite 1.3 nasıl?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 31 May 2011 00:23 
Kullanıcı avatarı

İsim: ahmet
Araç: 2005 colt 1.3 invite atm
Meslek: smmm
ARKADAŞLAR MERHABA.ARANIZA YENİ KATILDIM.2005 VE ÜSTÜ 1.3 ATM COLT SATIN ALMAK İSTİYORUM TEMİZ, KİLOMETRESİ DÜŞÜK BULABİLİRMİYİZ.YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Haz 2011 12:45 
Kullanıcı avatarı

İsim: mesut
Araç: mıtsubishi colt 1.3 invite mt
Hocam onu bunu bilmem 1,3 invite aracım var,yeni aldım nisan 2011 de çok seviyorum,mükemmel bir araç istediğim yakıt oranını tutturamasam da.tutturamadım derken birçok aracın tüplüsünden az yakıyor.herkese tavsiye ederim.slm.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Ağu 2011 22:40 
Kullanıcı avatarı

İsim: fatih
Araç: clio 2004
Kan grubu: 0 +
arkadaslar colt arıyorum yaklasık 1aydır ama maalesef temizini bulamadım varsa bildiğiniz arac önerilerinize ihtiycım var suan

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Ağu 2011 02:18 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ersen
Araç: New Beetle 2.5
Meslek: istatistikci
Kan grubu: A+
Resim

2.2 bar = 31.90 psi
2.5 bar = 36.26 psi

ekstralar:
Mitsubishiclubturkey çıkartması,

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Ağu 2011 03:19 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Cihat
Araç: Honda Civic 1.8 Ishift + Prins
şu başlığı her gördüğümde aklıma gelen tavsiyeyi artık yazmadan edemeyeceğim :

2.el Colt almak isteyenlere tavsiyeler:

Sabırlı ve Metin olun... :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Ağu 2011 11:32 
Kullanıcı avatarı

İsim: mesut
Araç: mıtsubishi colt 1.3 invite mt
Bende colt 1,3 invite 2006, 49000 km de var.coltumu almak isteyen varsa verebilirim.18750 tl.slm.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Ağu 2011 21:19 
Kullanıcı avatarı

İsim: ali utkan mahanoğlu
Araç: yok
Meslek: bankacı
Herkese selamlar , aranıza yeni katıldım , görece uzun zamandır colt almaya niyetliyim ve araştırıyorum. Gözlemlediğim kadarıyla bu araca sahip olan insanlar gerçekten araca bağlanıyor ve aralarında özel bir oluşturmuşlar. Bu da ben de güzel ve büyük bir istek yaratıyor. Nasip olursa ilk arabam olacak , bu nedenle 2.el araç alırken nelere dikkat edilmeli kısmını çok iyi okudum.Yalnız bu konuda tecrübeli olmadığımdan yazılan her yorum , tavsiye ve görüş benim için çok değerli ve önemli. Almak istediğim model 1.5 instyle amt.Bütçem maksimum 20000 TL. Sahibinden'de uzun zamandır ilanları gözlemliyorum ve ilgilendiğim 3 ilan var. Siz değerli arkadaşlardan ricam linkini vereceğim ilanların ikisinde bir göz atıp bana öneri ve tavsiyede bulunmanız. İlk aracım olacağı için ne servisler , ne ekspertiz ne de çeşitli sorgulamalar (tramer ,şasi no vs..) hakkında yeterli bilgi ve pratiğe sahip değilim. Linkler aşağıdadır :
1) http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 221/detay/
2) http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 1-5/detay/
3) http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 701/detay/

Üçüncü ilandaki aracın kilometresi yüksek ama 2005 model olduğunu göz önnüne alınca en azından km'si ile oynanmamış olduğunu düşünüyorum ve bu nedenle açıklama olarak yazdığı bilgiler görece daha inandırıcı. Birinci ilanda plaka kapalı ve araç içi fotoğraf yok , araç da sanki biraz hor kullanılmış gibi. İçlerinde en diri , plakası açık ve güven uyandıran ikinci ilan. Aklıma akılan bir durum daha var ki 3.ilandaki aracın kilometresi 140.000 olmasına rağmen fiyat olarak 108.000'deki araca çok yakın olması. Bu da birinci ve ikinci ilandaki araçların kilometreleri ile oynanmış olabileceği endişesini doğurmakta.
Yazdıklarımdan anlayacağınız üzere kafam oldukça karışmış ve dağınık bir durumda , neye nereden başlayacağımı tam olarak bilememekteyim ve değerli görüşleriniz ile destek ve tavsiyelerinizi bekliyorum. Parayı hepimiz zor kazanıyoruz ve tecrübesizlik nedeniyle maliyetli sonuçlar doğuracak yanlış kararlar vermek istemiyorum.
Son olarak piyasada 1.5 instyle donanımda bu kadar az seçenek varken çoğunun kazalı , km'si ile oynanmış vs..olduğu yorumunu yapmak fazla kötümser mi olur ?
Herkese saygılar

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Ağu 2011 21:55 
Kullanıcı avatarı

İsim: Doğan
Araç: Citröen Grand Picasso
Meslek: Teacher
Kan grubu: A rh
utkanmahanoglu yazdı:
Herkese selamlar , aranıza yeni katıldım , görece uzun zamandır colt almaya niyetliyim ve araştırıyorum. Gözlemlediğim kadarıyla bu araca sahip olan insanlar gerçekten araca bağlanıyor ve aralarında özel bir oluşturmuşlar. Bu da ben de güzel ve büyük bir istek yaratıyor. Nasip olursa ilk arabam olacak , bu nedenle 2.el araç alırken nelere dikkat edilmeli kısmını çok iyi okudum.Yalnız bu konuda tecrübeli olmadığımdan yazılan her yorum , tavsiye ve görüş benim için çok değerli ve önemli. Almak istediğim model 1.5 instyle amt.Bütçem maksimum 20000 TL. Sahibinden'de uzun zamandır ilanları gözlemliyorum ve ilgilendiğim 3 ilan var. Siz değerli arkadaşlardan ricam linkini vereceğim ilanların ikisinde bir göz atıp bana öneri ve tavsiyede bulunmanız. İlk aracım olacağı için ne servisler , ne ekspertiz ne de çeşitli sorgulamalar (tramer ,şasi no vs..) hakkında yeterli bilgi ve pratiğe sahip değilim. Linkler aşağıdadır :
1) http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 221/detay/
2) http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 1-5/detay/
3) http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 701/detay/

Üçüncü ilandaki aracın kilometresi yüksek ama 2005 model olduğunu göz önnüne alınca en azından km'si ile oynanmamış olduğunu düşünüyorum ve bu nedenle açıklama olarak yazdığı bilgiler görece daha inandırıcı. Birinci ilanda plaka kapalı ve araç içi fotoğraf yok , araç da sanki biraz hor kullanılmış gibi. İçlerinde en diri , plakası açık ve güven uyandıran ikinci ilan. Aklıma akılan bir durum daha var ki 3.ilandaki aracın kilometresi 140.000 olmasına rağmen fiyat olarak 108.000'deki araca çok yakın olması. Bu da birinci ve ikinci ilandaki araçların kilometreleri ile oynanmış olabileceği endişesini doğurmakta.
Yazdıklarımdan anlayacağınız üzere kafam oldukça karışmış ve dağınık bir durumda , neye nereden başlayacağımı tam olarak bilememekteyim ve değerli görüşleriniz ile destek ve tavsiyelerinizi bekliyorum. Parayı hepimiz zor kazanıyoruz ve tecrübesizlik nedeniyle maliyetli sonuçlar doğuracak yanlış kararlar vermek istemiyorum.
Son olarak piyasada 1.5 instyle donanımda bu kadar az seçenek varken çoğunun kazalı , km'si ile oynanmış vs..olduğu yorumunu yapmak fazla kötümser mi olur ?
Herkese saygılar

Direk sahibinden ilanlar garip olabilir. Benim aldığım adam ne resim eklemişti.. ne de detaylı bilgi yazmıştı.. Fiyat olarak da düşük vermişti.. ama aldığım araba o oldu..

Km yüksek olan araçlarda dikkat etmeniz gerekenler:

1. Baskı balata..

Değişmemişse max 130-140binde üstünüze kalır.. Bir araba düşünün ki baskı balata 130bin gitsin.. ve 600TL'ye değiştirilsin.. Ne güzel dimi? :)

2. Diskler..

Ön disk 100-150bin devirirken, arka diskler 180-200'ü görür.. Fren balataları ise önler ortalama 50bin arkalar ise 100bin ömür biçilmiş.

3. Amortisörler..

Colt'a orjinalin dışında Monroe falan amortisör olmuyor. Sachs marka amortisör takımını kullanıyor. Serviste 4'ünü değiştirmek 1000TL'yi geçerken dışardan tedarik ederek 550-650TL'ye değiştirilir.. Ömür biçmek zor.. ama 100k'yı devirmiş araç alacaksanız amortisörlerinin sağlam olması işinizi kolaylaştıracaktır..

Bu 3 nokta, tespiti çok kolay 3 büyük masraf kapısıdır. Bu 3 noktada temiz olan bir aracı 1000TL fazla verseniz de gam yemeyin.

Eski Colt'çu..

Son imza güncelleme 12.11.2013

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Ağu 2011 10:54 
Kullanıcı avatarı

İsim: Mesut
Araç: Landili Colt 1.3 İnvite
Meslek: Mali Müşavir
Kan grubu: aRH+
Bencede Km leri doğrudur. İkinci ilan en cazibi gibi. Ama birinci ilanıda araştırın mutlaka, resme aldanmayın gidin görün.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Ağu 2011 12:10 
Kullanıcı avatarı

İsim: ergün
Araç: Astra H
Meslek: memur
Kan grubu: arh+
ikinci ilan geçen yazın ilanı satılmış olabilir

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Ağu 2011 13:01 
Kullanıcı avatarı

Teşekkürler arkadaşlar herkese. Araçlardan sarı renkli olan kırmızı koltuklu bugün satılmış. Sorgulama için şasi no istedim galerici satıldı diye mesaj attı siteden baktım orada da satıldı olarak işaretlenmiş. Şu an bordo renkli 108000 km olanla ilgileniyorum plaka da açık. İlan tarihi geçen yazdan ama fiyat için mesaj attım indirim yapmayacağını söyledi demek ki satılmamış. hayırlısıyla bir alsak da biz de bir colt sahibi olsak :( SynTheSizer arkadaşa da özel olarak teşekkür ediyorum tavsiyeler için. Son olarak bir de bu tramer sorgusu plakadan yapılabiliyor mu internetten ve servisi arayıp aracın plakasını versem bakım kayıtları hakkında bana bilgi verirler mi ?
Saygılar

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Ağu 2011 13:18 
Kullanıcı avatarı

İsim: fuat KEHRİBAR
Araç: COLT 1.3 Invite
Meslek: tasarımcı
Kan grubu: 0RH+
bacey yazdı:
şu başlığı her gördüğümde aklıma gelen tavsiyeyi artık yazmadan edemeyeceğim :

2.el Colt almak isteyenlere tavsiyeler:

Sabırlı ve Metin olun... :D

:Bravo:

artıııı

fazla da ufak tefek şeyleri kafaya takmayın :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Ağu 2011 13:19 
Kullanıcı avatarı

İsim: Gökhan
Araç: 2011 Colt AMT
Meslek: Akademisyen
utkanmahanoglu yazdı:
Teşekkürler arkadaşlar herkese. Araçlardan sarı renkli olan kırmızı koltuklu bugün satılmış. Sorgulama için şasi no istedim galerici satıldı diye mesaj attı siteden baktım orada da satıldı olarak işaretlenmiş. Şu an bordo renkli 108000 km olanla ilgileniyorum plaka da açık. İlan tarihi geçen yazdan ama fiyat için mesaj attım indirim yapmayacağını söyledi demek ki satılmamış. hayırlısıyla bir alsak da biz de bir colt sahibi olsak :( SynTheSizer arkadaşa da özel olarak teşekkür ediyorum tavsiyeler için. Son olarak bir de bu tramer sorgusu plakadan yapılabiliyor mu internetten ve servisi arayıp aracın plakasını versem bakım kayıtları hakkında bana bilgi verirler mi ?
Saygılar

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 002/detay/?
şöyle yeni bir ilan da düşmüş... :kart:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Ağu 2011 19:28 
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar , bu ilan benim ilk mesajımda bahsettiğim 2. ilandır. Dün galericiye araç 6 hava yastığı olan güvenlik paketli coltlardan mı diye sordum ve araçla ilgilendiğimi söyledim. Gece "6 hava yastığı var gp'li" diye mesaj atmış. Sabah saat 10 civarında tekrar mesaj atıp şasi no vermesini istedim , sorgulama yaptırmak istediğimi , araç temiz çıkarsa gelip göreceğimi belirttim. Kısa bir süre sonra verdiği cevap şu oldu , aynen aktarıyorum : "hovam çok şey istedin araç satıldı" ilana geri dönüp baktım sahibindende satıldı diye etiketlenmişti. Şimdi işin ilginç ve düşündürücü yanı şu ki ; araç çok uzun süredir yayındaydı önceleri fiyatı 18500 olarak yazılmıştı , sanırım uzun zaman alıcı çıkmayınca galerici Nazar Otomotiv fiyatı 17000'e düşürdü. Ben adamla fiyat 17000 iken mesajlaştım. Şasi moyu istediğimde satıldı diye cevap verdi. Bugün bu olaydan kısa bir süre sonra resimsiz olarak ÖNCEKİ İLANIN AYNI AÇIKLAMASIYLA (!) yeni bir colt ilanı düştü siteye ! Şimdi ise sizin de gördüğünüz gibi onay sürecinde olarak görünüyor ve bu sefer resimler de eklenmiş üstelik aynı araç ! Ben şöyle düşünüyorum , galerici uzun zamandır ilgi görmeyen ve ilk zamanlarda 18500'den siteye koyduğu aracı ciddi bir alıcı ve ilgilenen çıkınca satılmış gibi gösterdi ve hemen bugün sanki farklı bir ilanmış gibi 18650'den tekrar yayına verdi. Hadi gelin de galericilere güvenin şimdi , genelleme yapmak istemiyorum ama bana göre %80'i çakal. İlanı bilmeyen önceden görmeyen arkadaşlar için uyarı niteliğinde söylüyorum daha düne kadar bu araç nazar otomotiv'den adıyla sahibinden.com'da resimli olarak 17000 TL'ye yayındaydı. İlgilenen arkadaşlar varsa galericinin tuzağına düşmeyin diye söylüyorum ):(

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Ağu 2011 19:39 
Kullanıcı avatarı

Ya da gerçekten satın alan kişi alır almaz 18650'den yayına verdi ?.. O da olabilir hemen galericinin günahını almamak lazım fakat satış ve tekrar ilana verme arasındaki süre öyle kısa ki , adamla daha dün ve bugün yaptığım ve sizlerle üstteki mesajda paylaştığım yazışmaları düşününce satın alaln kişinin alır almaz yayına verme ihtimali çok düşük görünüyor..?. . Bu arada bir düzeltme yapayım ilk mesajımda verdiğim ilanlar arasında yok bu araç.Bunu mesaja koymamışım fakat diğersöylediklerim eksiksiz ve doğrudur.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 961 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 49  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 66 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye