Zaman: 27 Nis 2024 09:25

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 961 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 49  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 14 Eyl 2014 19:21 
Kullanıcı avatarı

İsim: mustafa
Araç: 2011 COLT 1.3 İNVİTE AMT
Meslek: BANKACI
Kan grubu: A-
uzoist yazdı:
0sem8 yazdı:
hocam o arkadaş ilanı kaldırmış ve aradığımda cevap alamıyorum. lpg siz ve kış lastiksiz ama temiz start stoplu 2011model manuel colt var o arkadaş 28 istiyor daha 37 bin km de. bu far sensörü ve yağmur sensörü sadece start stoplu düz viteslerde mi var. Bu arac lpg takmazsam şehir içi ne yakarım 6.5 litreleri görür müyüm?

Almışken otomatik al derim. Paran cebinde hazır olsun illaki iyi bir araba düşecektir.
Bizim colt ların değerinin artması bana göre sıfır araçlara gelen zamlar neticesinde ikinci eldeki artıştan dolayı arttı. Daha önceden golf polo vs alıp kullananlar boş arabaya O kadar para vermek yerine hız sabitleyici, bol sensörlü araç alırım dedi, O zaman bizim colt lar değerlendi bana göre.

Z10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aynen katılıyorum, bende buna bir örneğim! Astra 1.4 t.cosmo dan zevk alamayıp satarak gittim yine colt aldım. Bu arada yukarıda sormuşsunuz otomatiklerdede hız sabitleme,yağmur,far sensörü, fallow me, park sensörü mevcut. 6-6,5 sehir içi ortalama yakarsın ama tabi şunuda eklemek gerekki sakin kullanımda.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Eyl 2014 19:27 
Kullanıcı avatarı

İsim: Semih
Araç: Yok
Meslek: Öğrenci
Kan grubu: 0rh+
bu forumu çok sevdim umarım coltla aranıza dönerim. Herkese çok teşekkür ederim. Gerçekten yardımlaşmayı seven arkadaşlar var.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Eyl 2014 11:32 
Kullanıcı avatarı

29 bine olan aracı kaçırdık :o piyasaya bakıyorum öyle çok fazla seçenekte yok 2011 invite model amt 42 bin km de 29500 tl.
lpg ve kış lastiği yok. Boya değişen yok. Artık almak istiyorum ne dersiniz. Diğer seçeneğimde 2013 invite start stoplu düz vites 37 bin km de o araçta 27500-28 arası lpg ve kış lastiği yok, temiz sizce hangisini almalıyım. Çok soru sordum ama artık araç aramaktan yoruldum. birkaç aya fiyatlar düşmezse iyice sinirim bozulur :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Eyl 2014 22:41 
Kullanıcı avatarı

İsim: salih
Araç: mitsubishi colt-2010-amt
Meslek: öğretmen
Kan grubu: AB+
amt al farkı yaşa....

Yazlık:195/50/15 goodyear
Kışlık: 185/55/15 michelen alpin a3

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Eyl 2014 22:59 
Kullanıcı avatarı

salih yıldırım yazdı:
amt al farkı yaşa....

Araç değişensiz boyasız ama tamponlar hariç en az 4 parça lokal boya istiyor adama gösteriyorum. Olur bunlar deyip fiyattan gram aşağı inmiyor. Ya kardeşim bize araba sattık ama insanların vaktini çalmadık. Araç resimlerde on numara ama değişensiz boyasız maşallah neyse hocam çok sinirleniyorum düşündükçe. hele lastikler önü starmax arka kumho ne diyeyim daha.
Bu arada hocam manueli seviyorum doğrusu ufacık anlık durmak için el freni çek kalk bana göre değil. Hemde şuan yakınımda tek kalan araç bu şöyle düzgün. şehir dışı uğraşmayayım hiç hem start stop çok güzel bir özellik. Bu arkadaş far sensörü yağmur sensörü yazmış ama bunlar elegance modelde vardı diye biliyorum ama araç invite olarak yazılmış ve yan hava yastıklarıda işaretli

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Eyl 2014 23:35 
Kullanıcı avatarı

İsim: Mustafa
Araç: COLT 2006 AMT
Meslek: Grafik Tasarımcı
Kan grubu: 0Rh+
Merhaba arkadaşlar foruma yeni üye oldum ve bir araç almak istiyordum ve COLD modelinde karar kıldım.İnternette COLD ile ilgili bilgi ararken bu forumla karşılaştım ve içeriği bol ve zengin bir forumla tanıştım yapanların katkısı olanların eline sağlık.Ben de COLD ailesine katılmak istiyorum ve netice itibari ile bir araç buldum 2008 model 123.000 km de lakin araçta epeyce bir hasar kaydı çıktı plakadan trameri sorgulattığımda çıkan veriler aşağıdaki gibidir.Sizce tecrübeli, işi bilen arkadaşlar bu araç alınabilir mi ne yapmalıyım bir yol yordam gösterirseniz memnun olurum.

Resim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Eyl 2014 09:49 
Kullanıcı avatarı

Tamponları çıkarsak yine 6-7 parça boya vardır. Fakat hiçbiri büyük kaza değildir. Çoğu lokal boyadır mutlaka. Boyalı aracı sorun etmiyorsanız uygun fiyata da bırakıyorsa baktırıp alın neden olmasın.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Eyl 2014 09:58 
Kullanıcı avatarı

Öncelikle cevaplar için teşekkür ediyorum forum için olan eksikliklerimi gidereceğim inşallah.
Öncelikle araç 2008 Model 1.3 Invite Colt ve Yarı Otomatik olarak geçen model 18,500 son fiyatda anlaşılmış gibi Plaka sorgusundan da çıkan sonuç yukarıdaki gibi ve satıcının babam ile konuşmasında aracın bel altında lokal boyalar mevcuttur olduğudur.Bazı çekincelerim var sorgu sonucunda çarpma çarpışma tabirleri kullanılmış tabiri caizse bunlar araç için zararlı diye düşünebilirmiyiz araçta ciddi hasarlara yol açabilecek durumlarmıdır.Bu aracı alınmaya kalksa sıkıntılar olabilirmi?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Eyl 2014 16:18 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ömer
Araç: 1.3 Colt 2007
Meslek: Gemi İnşaa
Kan grubu: Arh+
Aracın sorgusunu plakadan değil şasi numarası veya motor numarası ile yaptırın. yapılan plaka değişiklikleri ile aracın kazaları pert kaydı vs mesajda görünmemektedir. Aracın fiyatı uygun ama çok fazla kazası görünüyor. Motoruna, şasilerine iyi bir ustaya baktırmadan almayın. Bu tarz çok kazalı araçları ucuz fiyata alırsınız ama satarken de zorlanabilirsiniz. Üzerine biraz daha katarak daha az kazalı daha az km yapmış araç bakmanızı önerebilirim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Eyl 2014 16:58 
Kullanıcı avatarı

realmusti yazdı:
Bazı çekincelerim var sorgu sonucunda çarpma çarpışma tabirleri kullanılmış tabiri caizse bunlar araç için zararlı diye düşünebilirmiyiz araçta ciddi hasarlara yol açabilecek durumlarmıdır.Bu aracı alınmaya kalksa sıkıntılar olabilirmi?

Hocam öncelikle evet çok kazası var fakat motor için dikkat edeceğin tek rakam 2000tl ve üstü hasarlar. Büyük hasarlar sadece 3 tane onda da değişen parça olmuştur. Yani motoru etkileyecek bir hasar yok gibi. Bunları burdan söylemek çok saçma gözünü karartıp bi ustaya göster korkma. Ben bu kadar boyası olan arabayı almam o ayrı ama motor diyorsan motora birşey olduğunu sanmam. Diğer hasarlar zaten çok küçük para göstermiyor ama bel altı komple boyalı ve en az 2 değişeni var. Fabianın ön tampon değişim ücreti 1000 tl idi bu araç biraz daha pahalıdır.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Eyl 2014 09:25 
Kullanıcı avatarı

Bir soru sormak istiyorum COLT kullanan kardeşlerimize dün biri aile dostu biride akrabamız olan galerici tanıdıklarımız babama COLT ların motor şanzımanlarında çok problemler çıktığını ve yedek parçalarının bulunmasında sıkıntılar yaşandığını bu araçlardan uzak durulması gerektiğini söylemişler babamda bana olan durumu anlattı ve çok istediğimiz COLT lara babam soğuk bakmaya başladı.Arkadaşlar durum gerçektende öylemi bu tip şanzıman motor problemleri COLT larda çok mu görülüyor parça sıkıntısı çokmudur babamı nasıl ikna etmeliyimki yine COLT a ısınsın bu tip sıkıntıları olan arkadaşlar yada tecrübe sahibi COLT kullanıcıları nediyorsunuz?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Eyl 2014 18:28 
Kullanıcı avatarı

Yaş 37 yolun yarısını geçtim der alır geçersin be Mustafa Bey:))

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Eyl 2014 20:53 
Kullanıcı avatarı

VEYA

almayı düşündüğünüz araç hakkında bilgi vereyim biraz...

Colt 2007 yılı "Avrupanın en sorunsuz aracı", Alman Bild dergisince "Altın direksiyon" ödüllerine layık görülmüş, 2 havayastıklı inform donanımı ile bile çarpışma testlerinden 4 yıldız almış, Hollandanın NedCar tesislerinde Mercedes smart ile aynı platformda üretilen motoru ve birçok parçası Mercedes ile ortak tam bir Alman-Japon melezi, 1332 CC 95 Beygir ve 125 Torq motoru ile 0-100 kmye 10 küsur saniyede ulaşan ve İstanbul şehiriçinde dahi 7.5 lt /100 km yakıt ortalamasını tutturan, 4 havayastık, ABS, EBD, EPS, Hız sabitleyici, direksiyondan kumandalı 4+2 surround MP3 çalarlı AUX girişli ses sistemi, yarı otomatik klima, çelik jant, fallow me, geniş iç hacmi ve eğlenceli sürüş karakteristiğini kullanıcısına yansıtan bir araçtır...Colt sınıfında 12 yıllık paslanmazlık garantisi veren nadir araçlardan biridir...

Colt, malzeme kalitesi olarak B sınıfının üstünde değildir, motor ses ve yalıtımında da durum böyledir...Colt sessiz değildir ama gürültülü de değildir...4000 devirden sonra Mivec kudurması dediğimiz (bir bakıma Vtec açmasına benzer) hadise anında motordan gelen sesi daha çok duymak isteyeceğinizden emin olabilirsiniz...Coltun bagajı yeterlidir ancak geniş değildir...Coltun süspansiyonları serttir, yüksek yapısına rağmen yol tutuşu artırmak için yapılmıştır ancak bu durum ile de bozuk yolların n kadar bozuk olduğunu anlayabilirsiniz... :)

Coltun bakımları 15.000 kmde birdir ve 300 TL civarındadır...Coltta triger zinciri vardır...Coltun 2.eli vasattır ancak Coltun kendine has marjinal bir alıcı kitlesi vardır...Temiz bir Colt ilanının askıda kalma süresi 3 günü geçmez, yeter ki satıcı fiyatı abartmasın...

unutmadan, Colt alacaksanız yeni kasada (INVITE veya ELEGANCE farketmez) en donanımlısı...öte yandan Colt alacaksanız AMT şanzıman (tavsiye)alınız..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Eyl 2014 20:59 
Kullanıcı avatarı

VEYA VEYA VEYA

coltun mitsubishinin b segmentinde ürettiği ilk araç olduğunu,
coltun şanzımanlarını (amt) bmw m3 ve m5 serisinin şanzımanlarını yapan getrag ( almanya ) firmasının ürettiğini
dünyada mercedes elektronik donanımını taşıyan ve mercedes üretimi olmayan tek aracın colt olduğunu.
colt ile smart for fourun şasi,şanzıman,motor,yürür aksamının aynı olduğunu
coltun hollandada eski volvo fabrikasında üretildiğini.
coltun klimasının colt için özel olarak dizayn edildiğini ve herhangi bir klimadan yüzde on daha az yakıt tükettiğini.
coltun almanyada altın direksiyon aldığını,hollandada yılın arabası seçildiğini ( 2005 sanırsam) ve gene almanyada en iyi ölçülere sahip araba seçildiğini.
coltun 6 ileri vitesli nadir arabalardan biri olduğunu
coltun mtsubishi ve mercedes ortaklığının ilk ürünü olduğunu ( ikincisi outlander)
coltun ana gövde şasinin oluşturan demir aksamın sadece colta özel bir şekilde imal edildiğini. yeni bir demir dökme yönteminin bulunduğunu.
camların uv koruması olduğunu bu sayede hem güneşin zararlı ışınlarından korunduğumuzu hemde klimanın içeryi daha hızlı soğuttuğu için yazın daha az benzin harcanacağını.
Colt almak doğru olur mu sizce?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Eyl 2014 23:08 
Kullanıcı avatarı

ersinnsahin yazdı:
Mustafa köse hocam herşeyi çok iyi yorumlamışsın ama yakıt konusunu açmak isterim affına sığınarak . Ben 5.9 da gördüm 7.5 da. direk 7.5 dersek yanıltıcı olabilir. Sadece kışın kış lastikleriyle 8 litre gördüm.:)

Estğ siz Haklısınız Ersin Bey, bende 5,2 ile 6,5 arası gidiyorum, 7,5 yakıt yukarıda yazdığım gibi istanbul trafiğinde dur kalklar için ortalama yazılmıştır!

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Eyl 2014 23:47 
Kullanıcı avatarı

İsim: anarche
Araç: Colt 1.3 AMT
Meslek: --
Vites ve aktarma organları konusunda yeterli cevaplar verilmiş peki ya yedek parça?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Eyl 2014 18:49 
Kullanıcı avatarı

ufak bir tavsiyeye ihtiyacım var. Note mu Colt mu. colt 0 gibi 2012 model mt 30 bin civarı. note dizel 2009 78binde 29000 tl ye gelecek sizce hangisi? daha çok note a ısındım ben hatta yarın alıyorum fakat bu coltta nereden çıktı :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Eyl 2014 22:39 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hüseyin
Araç: 2009 Colt 1.3 Invite
Meslek: Mali Müşavir
Kan grubu: 0RH+
0sem8 yazdı:
ufak bir tavsiyeye ihtiyacım var. Note mu Colt mu. colt 0 gibi 2012 model mt 30 bin civarı. note dizel 2009 78binde 29000 tl ye gelecek sizce hangisi? daha çok note a ısındım ben hatta yarın alıyorum fakat bu coltta nereden çıktı :)

merhaba arkadaşım. Senin gibi bende şu soruya takılmıştım. jazz, note, colt? bu manada senin için cevap ihtiyaca göre daha kolay.

colt sorunsuz, note da oyle. ıkısıde pıyasada cok tutulan araba degıl. marka olarak nıssan daha cok satılır ama note satısları azdır. eger alırım-satarım dıyosan; nacızhane fıkrım ıkısındende uzak dur. 30.000 TL ıyı para.

bagaj olarak note daha genıstır, ıhtıyacına gore karar vermelısın.

yakıt olarak ve saglamlık olarak colt daha ıyıdır. periyodik bakımları yap, keyfıne bak.

ben olsam; ılla ıkısı arasında kaldıysam ve bagaja cok ıhtıyacım yok ve 5 yıl bıneceksem colt alırdım. sonucta 3 yas genc ve km olarak dıgerının yarısı. ama tekrar soyluyorum nacızhane 30.000 TL cok para...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Eyl 2014 23:18 
Kullanıcı avatarı

Colt 2012 sıfır gibi ise 30 bin TL çok iyi fiyat, 1 saniye düşünmeden alın derim! 3 aracıda kullandım, en donanımlı en konforlusu ve ilerde de en rahat satacağınız araç Colttur.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Eyl 2014 23:29 
Kullanıcı avatarı

Öneriler için teşekkür ederim iki araçta piyasaya göre iyi ve bana göre tam değerinde. Biri dizel 5.9 ş.içi diğeri benzin 6.3 ş.içi burda çok büyük bir fark yok aslında km de sadece 5 kuruş fark var. Dizel tork yönünden avantaj beygir ise düz yolda :) diğer yanda genişlik ama limitlerde hız. Diğeri ise özgürlük. Ama ben sakin bir sürücüyüm ikiside benim için farketmeyecek. Fakat uzun boylu sayılırım. 1.83 ve b sınıfı tüm araçlarda görüş açım hep berbat oldu. Buyüzden daha geniş ve en azından 4 hava yastığına sahip note u tercih edeceğim. Evet bu fiyatlar çok belki ama piyasa malesef bu 0 fiyatları düşmedikçede böyle olacak. Aracada ihtiyacım var ve çok candan bir sahibi olan note a karar veriyorum. Bu forumda yardımcı olan herkesede içtenlikle teşekkür ediyorum. Note hakkında bilginiz varsa belirtirseniz sevinirim çünkü çok fazla bilgi bulamadım.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 961 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 49  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 78 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye