Zaman: 28 Mar 2024 17:59

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 162 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Ufak tavsiyeler :)
MesajGönderilme zamanı: 22 Oca 2010 14:32 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hilmi
Araç: 1.5 AMT Colt GP/ASX İnvite
Meslek: Doktor
Kan grubu: A+
başlık altında araçlarımız hakkında öğrendiğimiz ufak şeyleri ,verebileceğimiz ufak tavsiyeleri yazalım :)

ilk tavsiyeler benden olsun :)
-amt vitesliler buzda kalkışta 2.viteste ve hafif gazla kalkışta her hangi kayma ,patinaj olmadan kalkılabiliyo.

-aracı park ederken viteste bırakmayın,durduğu yerde elektrik sorunu yaşayınca ve araç viteste olduğunda çekmek sorun oluyo,çekici gerekiyo

-klima kapalı olsada havalandırmayı ön cama tam olarak vurdurduğunuzda klima devreye giriyo

-özellikle kış zamanı araç uzun süre yatacaksa mümkünse 2-3 günde bir marş basıp 3-5 dakika çalıştırın

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: Re: Ufak tavsiyeler :)
MesajGönderilme zamanı: 22 Oca 2010 20:03 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hakan
Araç: Colt invite AMT
Meslek: Banka
Kar varsa yokuşlarıda 2. viteste çıkın yarı yolda kalmazsınız (yokuşa gelmeden 2 ye atın yokuş çıkana kadarda değiştirmeyin)
1. viteste gaz pedalına yapılan tepkiler tekerleğe daha fazla yansıdığı için pati çekme olayı daha fazla görülür
AMT sahibi arkadaşlarda bu gibi durumlarda manuel kullanmaları tavsiye edilir :D

"Bilindik bir bilgidir ama yinede paylaşim dedim"

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Oca 2010 20:30 
Kullanıcı avatarı

amt lerde bazen inat edip geri vitese geçmeye biliyo. A ya alıp hızlıca R ye geçince genelde alıyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Oca 2010 00:10 
Kullanıcı avatarı

İsim: fatih
Araç: 20010 colt amt invite
Meslek: academician
arkadaşlar şimdiye kadar hiçbir zaman devreye girmeyen anti patinaj sistemi bugün karın yağmasıyla devreye girdi...öyle bir yokuşu çıktımki anlatamam sizlere ...ayrıca bizim araçlardaki elektronik çekiş kontrol sistemide karda çok işe yarıyo...bugün karlı yollarda öyle yerlerden geçtimki arabayla birkez daha arabama aşık oldum...mitsubishilerinizin kıymetini bilin...kar kış buz hiçbirşey dinlemiyo bu araçlar...insanın arabasına güvenmesi kadar güzel bişey yok...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Oca 2010 13:04 
Kullanıcı avatarı

triptonık vıtesler auto aldıgın zaman oldugun yerde gazı pompalarak verınce kalkmıor 7.5 devırde bıle kalkmıo vıteste olmasına ragmen ve kesıcıye gırıyor :Dcok guzel bır kesıcı sesı war hele bıde egzos warsa arkada aynı tayyarrr:D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Oca 2010 16:44 
Kullanıcı avatarı

emr_colt yazdı:
triptonık vıtesler auto aldıgın zaman oldugun yerde gazı pompalarak verınce kalkmıor 7.5 devırde bıle kalkmıo vıteste olmasına ragmen ve kesıcıye gırıyor :Dcok guzel bır kesıcı sesı war hele bıde egzos warsa arkada aynı tayyarrr:D

4000 devir altında sabitlediğinde kalkıyo :) ama 1000 devirden kalkmakla farkı yok, denedim :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Şub 2010 01:18 
Kullanıcı avatarı

İsim: Doğan
Araç: Citröen Grand Picasso
Meslek: Teacher
Kan grubu: A rh
Ön cama hava üfleme verince klima devreye giriyor demişsiniz.. bu daha önce tartışılmıştı gerçi ama bende klima düğmesi yanmıyor.. yeni kasalar da mı geçerli bu?

Benim tavsiyem ise aracı kitlemeyle ilgili.. arabayı anahtarla kitledikten sonra 3-5 saniye bekleyin sonra yeniden kilit tuşuna basın ve basılı tutun. Hırsız motor kiliti devreye giriyor.

2 kez becerebildim sadece..

Eski Colt'çu..

Son imza güncelleme 12.11.2013

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Şub 2010 01:29 
Kullanıcı avatarı

SynTheSizer yazdı:
Ön cama hava üfleme verince klima devreye giriyor demişsiniz.. bu daha önce tartışılmıştı gerçi ama bende klima düğmesi yanmıyor.. yeni kasalar da mı geçerli bu?

Benim tavsiyem ise aracı kitlemeyle ilgili.. arabayı anahtarla kitledikten sonra 3-5 saniye bekleyin sonra yeniden kilit tuşuna basın ve basılı tutun. Hırsız motor kiliti devreye giriyor.

2 kez becerebildim sadece..

buğu çözülme hızı fark ediyo ;) fanı açtıktan sonra ön cama vurunca bariz devirde değişim oluyo.o tartışmayı hatırlıyorum ama sonucunu takip etmedim...klima düğmesi yanmıyo bendede ;)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Şub 2010 18:56 
Kullanıcı avatarı

İsim: fatih
Araç: 20010 colt amt invite
Meslek: academician
zaten problem olanda bu.klimaışığı yanmadan klima devreye giriyo..bunu sadece devirden anlayabiliyosunuz

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Şub 2010 00:35 
Kullanıcı avatarı

İsim: Barış
Araç: ASX 1.6 INTENSE
Meslek: Memur
hilmi yazdı:
amt lerde bazen inat edip geri vitese geçmeye biliyo. A ya alıp hızlıca R ye geçince genelde alıyor.

Geri geçmeme sorunu önceleri ara sıra olan ve biraz uğraşınca geçen bir sorundur ama aylar geçtikçe her geri viteste ve dakikalarca uğraştıran bir sorun oluyor. Bence bunu kendimizce halledip görmezden gelmemeliyiz. Benim başıma 20.000 km civarında geldi ve artık olur olmadık yerde kalmaya başlamıştım. Park ederken geri parkediyor ya da önden girdiysem geri geri iterek çıkıyordum. Çözüm debriyaj balatası değişimi oldu. (Garantiden) İhmal etmeden siz de servise gidin.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Şub 2010 00:39 
Kullanıcı avatarı

colt yazdı:
hilmi yazdı:

Geri geçmeme sorunu önceleri ara sıra olan ve biraz uğraşınca geçen bir sorundur ama aylar geçtikçe her geri viteste ve dakikalarca uğraştıran bir sorun oluyor. Bence bunu kendimizce halledip görmezden gelmemeliyiz. Benim başıma 20.000 km civarında geldi ve artık olur olmadık yerde kalmaya başlamıştım. Park ederken geri parkediyor ya da önden girdiysem geri geri iterek çıkıyordum. Çözüm debriyaj balatası değişimi oldu. (Garantiden) İhmal etmeden siz de servise gidin.

evet modifiyeli baskı balata tarzı bi cümle geçmişti forumlarda ancak servise sorduğumda reddetti, gerçi sende olan kadar ağır değil bendeki durum.değişim zamanını bekliyorum o yüzden :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2010 22:03 
Kullanıcı avatarı

İsim: serkan
Araç: lancer
Meslek: sağlık memuru
Kan grubu: 0 +
azcık konunun dışına taşıyacağım olayı ama madem başlık tavsiye başlığı sormak isterim bilen arkadaşlarıma :) işim gereği kırsalda yaşıyorum ve yolları biraz tırtıllı. bu durumda içeri çok gürültü geliyor tekerlek sesi değil içerden döşeme tıkırtıları geliyor. napılabilir yüksek ses müziğe dewam mı :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2010 22:07 
Kullanıcı avatarı

seskin yazdı:
azcık konunun dışına taşıyacağım olayı ama madem başlık tavsiye başlığı sormak isterim bilen arkadaşlarıma :) işim gereği kırsalda yaşıyorum ve yolları biraz tırtıllı. bu durumda içeri çok gürültü geliyor tekerlek sesi değil içerden döşeme tıkırtıları geliyor. napılabilir yüksek ses müziğe dewam mı :)

öncelikle kapı ceplerine tıkırtı yapacak şeyler koyma,veya taban ve kenarlarına keçe döşeyebilirsin(ben öyle yaptım)
tam olarak tıkırtılar nereden geliyor söylersen fikir yürüterek site olarak daha yardımcı olabiliriz sana?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2010 22:17 
Kullanıcı avatarı

2009 model colt larda yan kapılarda koruma çıtası yok
çıta konulabiliyormu? fiyatı hakkında bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim şimidien teşekkürler

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2010 22:20 
Kullanıcı avatarı

İsim: serkan
Araç: lancer
Meslek: sağlık memuru
Kan grubu: 0 +
daha çok kapılardan geliyor sanırım. göğüslükte problem yok. çıtalardan da bir kısım geliyor. daha doğrusu sanki döşemelerin içi boşmuş ve o boşluğun ve ince malzemenin ses gelirmiş gibi bi hava war.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2010 22:26 
Kullanıcı avatarı

colt yazdı:
hilmi yazdı:

garanti kapsamında debriyaj balatası değişiyor mu? manuel vitesler için ?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2010 22:30 
Kullanıcı avatarı

2009 model colt larda park alanlarında kapı çarpmalarına karşı kaporta koruma çıtası montajı paılıyormu yapıştırmamı fiyatı nekadar teşekkürler

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Ağu 2010 17:20 
Kullanıcı avatarı

İsim: TUNÇ
Araç: PEUGEOT 301 DCI
Meslek: oto yedek
Kan grubu: arh+
Bagajın arka plastik kapağı var,bagajı açtığınızda o plastik kapağın el tutamağının kısmından bir vida ile tutturulmuş olduğunu
göreceksiniz ; aracın arka tarafından plastik sesleri geldiğinden kuşkum yoktu dün o platik parçayı tutan vidayı açtırdım
içerisinde sac,bir parca daha vardı ve o sac parça,da 2 vida ile plastik klipslere vidalanıyor idi ve zamanla aşınmalar oluşmuş sac,parca oynak bir durum almıştı ve bu durumda plastik kapakta tam sabitleşme olmadığından arkasıda boş olduğundan sesler
çıkarıyordu ( ben o esnada bulamadığımdan sünger beslemesi yapmadım size tavsiyem boşluğa sünger takviyesi)
sac parçanın her iki tarafına birer vida daha atıldı ve sabitleşti arkadan gelen ses bir hayli kesildi.
biraz bende,de titizlik var

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Ağu 2010 11:21 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ali Akde
Araç: 2005 1.5 Instyle AMT
Meslek: Muhasebe Elemanı
Kan grubu: A +
Fotoğraflasaydınız keşke :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Ağu 2010 15:11 
Kullanıcı avatarı

İsim: TUNÇ
Araç: PEUGEOT 301 DCI
Meslek: oto yedek
Kan grubu: arh+
Basit bir işlem olduğu için gerek duymadım bahsettiğim parçadaki bir adet vida çıkartıldığında arkadaki sac,parca oynuyorsa
sabitleştirilmesi lazım o kadar bugün dikkat ettim bu işlemi yaptıktan sonra bagaj kapağımı kapattığımdaki dagınık
sesde kaybolmuştu .

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 162 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 25 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye