Zaman: 28 Mar 2024 12:49

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 135 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 18 Oca 2011 12:44 

istanbul daki arkadaşlardan yardım isteyebilir miyim?

aksaray küçüklanga caddesi no:10 adresinde yer alan adak otomotiv ön amörtisörün olduğunu ve tanesine 175 tl istendiğini fakat çift satıldığını söyledi.. orijinal ve sachs marka imiş..

teli de 6321004

servisin taktığı ile birebir aynı amörtisör mü acaba?

öyle ise ön amörtisörlerini değiştirmek isteyenler birlikte hareket etsek indirim yaptırabilir miyiz?

ankara da olsaydı gidip bir bakardım... nedir ne değildir diye...

not: sachs zf distribütörden bir sonuç alamadım.. şu kocaeli'de olandan...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Oca 2011 14:34 
Kullanıcı avatarı

İsim: Doğan
Araç: Citröen Grand Picasso
Meslek: Teacher
Kan grubu: A rh
Hemen aradım..

Dediğin gibi önler 175 arkalar 140'mış.. yarım saat sonra ararsanız toplu fiyat verebilirim dedi.. Bilmiyorum kaç verir.. Benim sağ arka patlaktı ama önlerden de artık şüheliyim.. Hanım geçenlerde sert bir şekilde kaldırıma çıktı..

Eski Colt'çu..

Son imza güncelleme 12.11.2013

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Oca 2011 16:40 

bana sadece sol ön lazım..

sağ önü geçenlerde sıfır ayarında bir amörtisör ile değiştirmiştim.. sol önü de bulurum sandım ama bulamıyorum.. çıkmacılarda bir sürü var ama alınabilecek kadar sert değiller...

şimdi de keşke oynamasaydım diyorum.. çünkü aracın sağı 1 cm kadar kalktı.. malum gazlı amörtisör oldukça sert.. araç sola çekiyor ben de kafayı yiyorum..

demek ki neymiş.. amörtisör çift değişirmiş..

arka amörtisör olsa sertlik dereceleri çok önemli değil.. birisi %90 olsun diğeri %60 olsun ama ön olunca olmuyor işte..

o değil de şimdi sola tek alsam bu sefer de sol daha mı sert olacak?.. ki bu mümkün değil gibi.. servis tek satıyor ama tekine 260-290 arası değişik fiyatlar söylüyorlar... işçiliğe de pazarlıkla 50 falan çekerler..

mesajdaki amörtisör.. servisin sattığı orijinal sachs amörtisör ile aynı ise almak istiyorum..

yok mu yardımcı olan??

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Oca 2011 20:09 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ali Akde
Araç: 2005 1.5 Instyle AMT
Meslek: Muhasebe Elemanı
Kan grubu: A +
Valla bilgi veren olursa ilerde işimize yarayabilir arkadaşlar...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Oca 2011 20:14 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hakan
Araç: Colt invite AMT
Meslek: Banka
Kan grubu: A+
turizmpsikoloğu
Dostum amortisör konusunda en deneyimli sensin aramızda :)
musa ustanın başlığına yazsan belki bildiği birşeyler vardır.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Oca 2011 23:29 
Kullanıcı avatarı

İsim: Bil@l
Araç: Lancer 1.8 Intense CVT
Meslek: Bilg. Muh.
Kan grubu: B +
http://forum.donanimhaber.com/m_30482935/tm.htm

Bu baslikta olan adamdan arka amortisor almistim 1-2 sene once. 110 TL + kdv idi.

Tek olarak da satiyor olmalari lazim yani sonucta kutusundan cift cikmiyor boyle birsey kabul edilemez.

Suraya da telefon edin bence:

tel:02126714712

Bu arada evet amortisorler servistekinin aynisi. Kutusu sachs yerine mitsubishi oluyor o kadar. Uzerinde yine sachs yaziyor. Fren balatalari da oyleydi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Oca 2011 01:05 
Kullanıcı avatarı

Bu iş için bu c.tesi İstanbul'a gelebilirim. Arkalar 240 yapıyor.. tek parasına komple arka değişmiş olur.. Çıkanı da 50-100'den okutursam deme keyfime :)

Ancak önlerde patlak varsa ayvayı yedim demektir.. Bazen luk luk ses geliyor ama özellikle eksi derecelerde gayet güzel amortisörlerim var diyorum.. Maşallah soğuk havada süper çalışıyor :D

Eski Colt'çu..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Oca 2011 11:11 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hilmi
Araç: 1.5 AMT Colt GP/ASX İnvite
Meslek: Doktor
Kan grubu: A+
arkadaşlar beni yazın listenize, her halükarda ön iki amortisörü değiştireceğim(patlak olsun olmasın, içim rahat etsin)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Oca 2011 12:49 

syd otomotivden daha önce balata almıştım.. göndermişlerdi.. şimdi adı değişmiş sanırım.. telefon sürekli meşgul çalıyor.. oradan bir sonuç yok sanırım.. tel:0212 652 29 57

altundal otomotiv diye bir yeri aradım.. tel: 0212 671 10 38.. yetkili servismiş.. teşekkür edip kapattım..

0212 671 47 12 'yi aradım.. aşin otomotiv mi ne... arka var ön yok dedi...

şu anda yukarıdaki adak otomotiv tek kaldı.. ön tek 175 istiyordu ve tek satamam diyordu... catalyst üstad orijinal sachs olduğunu söyledi.. aksaraya giden bir arkadaş gerek bu iş için.. gidip bir bakmak emin olmak gerekiyor..

ayrıca bana sadece ön sol lazım... bilmiyorum ne yapacağım... tamir görmüş veya sahte sachs amörtisör ya da ne bileyim sol isterim sağ gelir gibi riskler var...

ben ankara dayım.. internet sitesi olan ve elinde en az 6 pert colt olan ve bir dünya colt parçası olan enes oto mudur nedir.. oraları falan taradım.. 10 tane amörtisörün hiçbiri işe yaramaz.. ayrıca tanıdık ustanız yoksa çıkmacılara bulaşmayın derim... abi bu bozukmuş diye gelirseniz havanızı alırsınız sonra... ayrıca bu adı geçen çıkmacı arka silecek koluna 100 tl olur diyor... servis 150 ye satıyor düşünün...

bu arada benim silecek kolunun sileceği tutan çıt çıt kısmı kırıldı... 50-60 tl filandır derken.. yok kapağı, yok vidası yok somunu, yok sileceği... ayrı ayrı kod girilerek ve toplama yapılarak 200 tl cik miş... yuh ki yuh...

colt alacak kişiye tek bir sebepten alma derim.. o da yedek parçanın sadece servisten temin edilebilir olması ya da çok az bir parçacıda tesadüfen muadili bulunabilir olması...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Oca 2011 13:04 
Kullanıcı avatarı

İsim: Yasin
Araç: 2005 COLT 1.3 - Invite AMT- LPG
Meslek: Mak. Müh.
Kan grubu: A +
turizmpsikoloğu yazdı:

..................

colt alacak kişiye tek bir sebepten alma derim.. o da yedek parçanın sadece servisten temin edilebilir olması ya da çok az bir parçacıda tesadüfen muadili bulunabilir olması...

Kesinlikle katılıyorum. Arızası pek çıkmıyor ama çıkınca da anadolu tabiriyle "koyun gibi meeeee'letiyor"

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Oca 2011 13:23 
Kullanıcı avatarı

turizmpsikoloğu yazdı:

Bu adamlar baya buyuk toptanci. Mekanlarina gittim gordum. Ben aldigim zamanda on de vardi yine getirebilirler diye dusunuyorum. Almaya gidince iyi karsilamislardi, muhabbet etmistik. Bu aracin parcalari pahali ve zor bulunuyor dedim yardimci oluruz olmayanini da getiririz felan dedi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Oca 2011 13:51 
Kullanıcı avatarı

catalyst yazdı:
turizmpsikoloğu yazdı:

Bu adamlar baya buyuk toptanci. Mekanlarina gittim gordum. Ben aldigim zamanda on de vardi yine getirebilirler diye dusunuyorum. Almaya gidince iyi karsilamislardi, muhabbet etmistik. Bu aracin parcalari pahali ve zor bulunuyor dedim yardimci oluruz olmayanini da getiririz felan dedi.

Yukarıdaki no ile konuştum.. Sadece CZT amortisör varmış.. ve fiyat veremedi.. Zaten olsa da size satmam dedi.. Ben toptancısıyım, direk firmalara veririm dedi... :no:

Bir de no verdi buradan bulabilirsiniz dedi.. genç tokel 632 7125 aramadım valla..

Eski Colt'çu..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Oca 2011 16:37 

genç tokel ön amörtisör var diyor..

632 7125 telefonu olan..

fiyatı 160 tl çekti...

sadece tek satmam diyor...

zaten tek alınmaz biliyorum.. ama ben ön sağı sıfır ayarında buldum ve işçilik dahil 120 tl verdim.. şimdi sağlam amörtisörü yedeğe ayırmak.. of ki of..

bu genç tokel dediğiniz yer sağlam bir yer midir synthi üstad...

sachs diyor orijinal diyor???

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Oca 2011 16:44 
Kullanıcı avatarı

turizmpsikoloğu yazdı:
genç tokel ön amörtisör var diyor..

632 7125 telefonu olan..

fiyatı 160 tl çekti...

sadece tek satmam diyor...

zaten tek alınmaz biliyorum.. ama ben ön sağı sıfır ayarında buldum ve işçilik dahil 120 tl verdim.. şimdi sağlam amörtisörü yedeğe ayırmak.. of ki of..

bu genç tokel dediğiniz yer sağlam bir yer midir synthi üstad...

sachs diyor orijinal diyor???

Ya fiyat sorarken ön ve arka beraber sorsak.. Siz arıyorsunuz, sonra da ben arıyorum :) adamlar fiyatı yükseltçek valla..:D

Genç Tokel denen yeri hiç bilmiyorum sadece o toptancı o numarayı verdi.. Önlere 160 dediyse çok güzel valla.. Sonuçta daha önce buradan alan arkadaşlar var..

Şimdi ben bu cumartesi gelip amortisör alsam mı almasam mı onu düşünüyorum. Acep bu gennç tokelmidir nedir.. orda arkalar ne kadar..

Editle gelen not:

Şimdi üşenmedim aradım konuştum.. Arkalar 125dedi.. Gerçekten güzel fiyat.. Yeri aksaraydaymış.. Monroe fiyatına vermiş oluyor.. Bence çok iyi.. Bu haftasonu inş alıyorum amortisörleri.. Gelemezsem İstanbul'dan bir arkadaşa EFT yapsam bana alıp gönderebilir mi acaba?

Eski Colt'çu..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Oca 2011 16:55 

arkadaşlar ön çift amörtisör isteyen varsa bu yukarıdaki yer ile bir pazarlık yapalım...

anladığım 300 tl ye verecek sachs marka.. ama belki birkaç kişi alırsak ne bileyim belki biraz daha bastırırız.. ben telefonda fazla uzatmak istemedim.. neticede belli değil..

ayrıca istanbul da olan arkadaşların gidip yerinde görmesi, bizim ankara da kargocunun elinde görmemizden çok daha sağlam bir davranış olur..

birinin ön ayak olması gerek..

yoksa en kötü ben ne bileyim telefondan sipariş vereceğim.. adamlar parayı şuraya yatır diyecekler benim de hem adamlara hem de amörtisörlere güvenmekten başka çarem kalmayacak..

ne diyorsunuz??

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Oca 2011 17:03 

walla ben yatırıyorum parayı birazdan .. 300 tl çiftine ne yapalım.. inşallah yanılmam..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Oca 2011 17:33 

ben aldım artık.. yurtiçi kargo ile göndereceğini söyledi... insanın bir şeye kafayı takması ne garip değil mi... bu kadar masraflı bir ayda almasam da dayanırdım ama dayanamadım... zaten her eksiğini gideririz öyle satarız aracı.. alan adam ne sanayiye gider ne muayeneye.. eksoz artı muayene 2 hafta önce yapıldı.. bakım geçen hafta yapıldı.. mtv yatırıldı.. kasko-sigorta 2 hafta önce yenilendi.. oldu olacak depoyu da doldurayım da öyle satayım bari...

not: şu anda ellerinde 1 çift ön amörtisör ve 4 çift arka amörtisör bulunuyor.. ilgilenenlere duyurulur...

not 2: inşallah kargom gelir ve servisin taktığı orijinal sachs markadır ve herhangi bir kuşkuya mahal bırakmayacak orijinal sıfır üründür.. 50 km uzak olsa gider bakardım ama buraya epey uzak .. zaten istanbul u da bilmem...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Oca 2011 18:46 
Kullanıcı avatarı

İsim: evren
Araç: colt czt
Meslek: öğretmen
aşin oto toptancı...ordan numara alın dedikleri yerleri arayın...ben amortisör araştırması yaptım baya bi...

alma niyetine girdim ama amortisörlerim patlak deilmiş :)

bi tetkili patlak diyo biri deil diyo kafam karıştı...sonra czt sahiplerine danıştım...patlak olsa ses çok rahatsız eder dedi...bende de öle bişi yok çok şükür

monroe nun 400-500 TL ye 4 amortisörü olduğunu da duymuştum colt için..

sachs ve bilstein diyenler var bizim amortisörlere ama nedir ne değildir net bilmiyorum

bilginize

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Oca 2011 22:48 
Kullanıcı avatarı

vtecmaniaa yazdı:
aşin oto toptancı...ordan numara alın dedikleri yerleri arayın...ben amortisör araştırması yaptım baya bi...

alma niyetine girdim ama amortisörlerim patlak deilmiş :)

bi tetkili patlak diyo biri deil diyo kafam karıştı...sonra czt sahiplerine danıştım...patlak olsa ses çok rahatsız eder dedi...bende de öle bişi yok çok şükür

monroe nun 400-500 TL ye 4 amortisörü olduğunu da duymuştum colt için..

sachs ve bilstein diyenler var bizim amortisörlere ama nedir ne değildir net bilmiyorum

bilginize

asin oto bana 2 sene once tek arka amortisor satmislardi. Zaten faturayi kendileri kesmedi, amortisoru ondan aldim, fis icin yakinlardaki bir bayilerine yonlendirdiler. Demek ki artik perakende ugrasmiyorlar.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Oca 2011 00:08 
Kullanıcı avatarı

_opeth yazdı:
doğanım giderken e5 üstünden benide al beraber gidek bende alabilirim

Olur tabi.. Ama henüz net değil.. Acep Turizmin kargosunu mu beklesem.. Bir de alırsak yetkili de mi taktırsak ne yapsak..

Aslında 4'ünü birden değiştirmek isterim.. Bu aralar çok sıkışık da değilim ama ne bileyim.. Nedense baskı-balata ile ilgili bir sorunum olacakmış gibi bir his var.. Bu hızla gidersem seneye 100bine dayanıcam gibi.. şimdiden baskı-balata parası biriktirsem mi ki? :crazy:

Eski Colt'çu..

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 135 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye