Zaman: 29 Mar 2024 16:17

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 955 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 48  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 16 Ağu 2010 00:12 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Zafer
Araç: Lancer 1.8 CVT
Meslek: Teacher
Kan grubu: ARh+
Klimaya baya tutmuş...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Ağu 2010 00:39 
Kullanıcı avatarı

İsim: Turgay
Araç: 2006 colt invite amt
Meslek: Öğretmen
Kan grubu: A+
Arkadaşlar ii akşamalr herkese...Benimde bir sorum olacak ama nereye açacağımı bilemedim...Aracım Colt 1.3 İnvite triptonic...75600 km de şu an ve 75 bin km bakımını yaptırmayı düşünüyorum...Biraz geç kaldım sanırım ama malum ekonomik sorunlar:)Neyse sorum şu:Aracımı servise mi götürmeliyim yoksa tanıdığım bir oto tamirhanesine mi?Servistekiler ile aynı iş yapılacaksa çok paraya aynı işi yaptırmanın mantığı yok diyorum...Siz nerelerde aracınızın bakımını yaptırıyorsunuz söylerseniz sevinirim...Engin Bey e bi mail atıp olası 75000 bakımı için fiyat almayı düşünüyorum...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Ağu 2010 16:11 
Kullanıcı avatarı

İsim: ERKAN
Araç: 3008
Meslek: PERFÜZYONİST
Kan grubu: ARH+
şuanda servislerde indirim var 31 08 tarihine kadar gecerli bir fiyat al derim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Ağu 2010 20:47 
Kullanıcı avatarı

İsim: fatih
Araç: 20010 colt amt invite
Meslek: academician
colt balata ben daha yeni aldım ön balata 64 tl çifti..arka balata 50 tl çift.önler trw marka arkalar bosc marka ön balatayı gittigidiyordan aldım arka balataları otostart.com dan aldım...paspasların orjinaline serviste 150 tl fiyat çektiler henüz daha ucuza satan bir yer bulamadım....bulursanız haber verinn

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Ağu 2010 10:24 
Kullanıcı avatarı

İsim: ERKAN
Araç: 3008
Meslek: PERFÜZYONİST
Kan grubu: ARH+
arkadaşlar bana radyatör motorunun yanındakı alt üst iki adet olan hava akış kapaklardan bir adet lazım.
daha yeni taktırdım biri düşmüş nasıl oldu anlamadım.servise sordum komple satılıyormuş.90tl civarı.
cıkma filan aklınızda bulunsunda bi haber edeverin.cok önemli değil aslında ama canımı sıkıyo ordaki boşluk.
şimdiden teşekkürrler yardım edecek arkadaşlara...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Eyl 2010 01:00 
Kullanıcı avatarı

Benzin deposu içindeki şamandıra+elektrikli benzin pompası kod:SMN 186226 Servis fiyatı 1.040TL. Nereden bulduklarını bilmiyorum ama 300TL ye halloldu. Benzin deposu plastik ve esnek olduğundan, altını çarpınca içindeki pompa plastik bağlantılarından parçalanmıştı.
Saygılar.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Eyl 2010 18:04 
Kullanıcı avatarı

İsim: Doğan
Araç: Citröen Grand Picasso
Kan grubu: A rh
ikeut yazdı:
Benzin deposu içindeki şamandıra+elektrikli benzin pompası kod:SMN 186226 Servis fiyatı 1.040TL. Nereden bulduklarını bilmiyorum ama 300TL ye halloldu. Benzin deposu plastik ve esnek olduğundan, altını çarpınca içindeki pompa plastik bağlantılarından parçalanmıştı.
Saygılar.

ooOOoo ikeut sen yaşıyormuydun yaf.. :Search: Hoşgeldin.. Bu arada 300TL'ye kim buldu? Yetkili servis mi?

Eski Colt'çu..

Son imza güncelleme 12.11.2013

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Eyl 2010 18:33 
Kullanıcı avatarı

SynTheSizer yazdı:
ikeut yazdı:
Saygılar.

ooOOoo ikeut sen yaşıyormuydun yaf.. :Search: Hoşgeldin.. Bu arada 300TL'ye kim buldu? Yetkili servis mi?

Hoşbulduk :) Oralardan birileri buldu :) ama ne taktılar bilmiyorum tam bayram tatili öncesi hallolsunda dedim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2010 00:39 
Kullanıcı avatarı

İsim: Yasin
Araç: 2005 COLT 1.3 - Invite AMT- LPG
Meslek: Mak. Müh.
Kan grubu: A +
serviste katalitik konvertor önündeki oksijen sensörü için 540 TL fiyat aldık. (sadece parça fiyatı)
arkadaki için 380 TL fiyat aldık. (parça fiyatı)

işçlik çok olacağını sanmıyorum çünkü bir vida söküp soket bağlantısı yapacaklar ama fakat 50 tl min alırlarsa 970-1000 TL arasında oksijen snesörleriniz itina ile serviste değiştirilir.

ben ingiltereden alacağım büyük ihtimalle. yaklaşık 120-200 TL arasında almayı düşünüyorum. araştırmalarım devam ediyor. hafta içi servise gidip sensör arızası olduğunu bir kesinleştirelim ondan sonra siparişi de geçeceğim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Eyl 2010 13:29 
Kullanıcı avatarı

İsim: cihangir
Araç: 2006 colt 1.1 inform
yedek anahtar yaptırmak istiyorum, en uygun nerede yapılır ve kaça yaparlar bilen var mı acaba?

Bir de, 2006 colt 1.1 inform'da alarm ve immobilizer yok sanırım, bilen var mı bunu da?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Eyl 2010 15:37 
Kullanıcı avatarı

İsim: Mesut
Araç: Landili Colt 1.3 İnvite
Meslek: Mali Müşavir
Kan grubu: aRH+
Ben bugun orjinal anahtarını yaptırıyorum Esenler Aldatmazda. 1.3 invite var bende. Orjinal İmmobilizerli 325 TL (işcilik dahil) yedek ise 150 TL imiş :(

Benimde antenimi sökmüşler, serviste 73 TL diyorlar orjinal. Bu tür ufak tefek şeyleri bulabileceğimiz daha uygun bir yer yokmudur yahuu.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Eyl 2010 15:49 
Kullanıcı avatarı

İsim: cihangir
Araç: 2006 colt 1.1 inform
anten demişken, benim aracımdaki radyo pek iyi çekmiyor
anten değişikliği gibi bir şey çözer mi? benzer sıkıntı yaşamış olan var mı?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Eyl 2010 16:31 
Kullanıcı avatarı

Google'da mitsubishi çıkmacı diye aratın.. Çıkmacılar çıkıyor. Belki daha ucuza bulabilirsiniz.. Ben radyonun çekişinden çok memnunum. Aynı zamanda Aux in girişinden Sony Mp3 player bağlı.. Bazı radyolar aux-in'den daha kaliteli ve daha geniş bir stereo sese sahip.. Özellikle Metro FM dinlerken araçtaki 6 hoparlörü de tek tek hissedebiliyorsunuz.

Yedek anahtara gelince.. Eğer kilit sistemi de değişecekse.. Bence kasko poliçenizin kapsama durumuna bakıp, oradan yaptırın.. Çünkü kilit sistemi de değişecekse yüklü tutuyor.. Benim eski sahibi anahtarı kaybetmiş.. Kaybolduğu için komple kilit sistemi değişmiş, kaskodan..

@ertaban

Ayrıca "Tanışma" bölümünde kendinizi tanıtırsanız mutlu oluruz.. Forum olarak donanımhbaer'de olduğu gibi.. "yol geçen hanı " tarzı bir forum anlayışını pek benimsemiyoruz..

Teşekkürler.

Eski Colt'çu..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Eyl 2010 01:13 
Kullanıcı avatarı

İsim: Seyhan
Araç: Colt 1.5 instyle AMT
Meslek: Elektronik Teknikeri
Kan grubu: 0rh-
mesuttgur yazdı:
Ben bugun orjinal anahtarını yaptırıyorum Esenler Aldatmazda. 1.3 invite var bende. Orjinal İmmobilizerli 325 TL (işcilik dahil) yedek ise 150 TL imiş :(

Benimde antenimi sökmüşler, serviste 73 TL diyorlar orjinal. Bu tür ufak tefek şeyleri bulabileceğimiz daha uygun bir yer yokmudur yahuu.

radyo anteni oto elektrikçi yada aksesuarcılarda bulunuyor. benimkide kırıktı 7.5 tl ye aldım orijinalinin benzerini...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Eyl 2010 10:30 
Kullanıcı avatarı

İsim: Mesut
Araç: Landili Colt 1.3 İnvite
Meslek: Mali Müşavir
Kan grubu: aRH+
seyo yazdı:
mesuttgur yazdı:

radyo anteni oto elektrikçi yada aksesuarcılarda bulunuyor. benimkide kırıktı 7.5 tl ye aldım orijinalinin benzerini...

Bi kaç çıkmacıya sordum yok, elektirkçidede yok nereden bulduğunuz tarif edebilirmisiniz seyhan bey.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Eki 2010 18:36 
Kullanıcı avatarı

İsim: serkan
Araç: lancer
Meslek: sağlık memuru
Kan grubu: 0 +
SynTheSizer yazdı:
Şubat'ın 4'ünde bakıma sommuştum. Şimdi 14bin km oldu Sakarya'daki servisten fiyat aldım. Normalde arzıa durumunda falan parçalarda %15 indirim ve sıfır işçilik gibi harika bir kampanya var ancak yağ değişimli periyodikl bakımlarda indirim yok.

Yağ ve yağ filtresi
hava filtresi
bujiler

için 230TL fiyat aldım polen değişmeyecek.

sorması ayıp bujiler kaç kmde değişiyordu. bi de aynı bakımı dışarda ne kadara yaptırabiliriz bilgisi olan varsa sevinirim. gerçi dbakırda mitsubishiden anlayan sanayici özel servis vs. bulmak da zor ama :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Eki 2010 21:30 
Kullanıcı avatarı

İsim: Bil@l
Araç: Lancer 1.8 Intense CVT
Meslek: Bilg. Muh.
Kan grubu: B +
seskin yazdı:
SynTheSizer yazdı:
Şubat'ın 4'ünde bakıma sommuştum. Şimdi 14bin km oldu Sakarya'daki servisten fiyat aldım. Normalde arzıa durumunda falan parçalarda %15 indirim ve sıfır işçilik gibi harika bir kampanya var ancak yağ değişimli periyodikl bakımlarda indirim yok.

Yağ ve yağ filtresi
hava filtresi
bujiler

sorması ayıp bujiler kaç kmde değişiyordu. bi de aynı bakımı dışarda ne kadara yaptırabiliriz bilgisi olan varsa sevinirim. gerçi dbakırda mitsubishiden anlayan sanayici özel servis vs. bulmak da zor ama :)

Mitsubishiden anlayan bulmana gerek yok yag degisimi zaten malum, diger parcalari sen bile degistirirsin hava filtresi ve polen filtresi ben kendim yapiyordum hepsini, bujiler zaten yanlis hatirlamiyorsam 60bin'de bir, onu da degistirebilirsin ya da servisten alinca ucretsiz taktirirsin kolay bisey ayip yani para alirlarsa.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Eki 2010 22:43 
Kullanıcı avatarı

seskin yazdı:
SynTheSizer yazdı:

Yağ ve yağ filtresi
hava filtresi
bujiler

Bu arada o bakımı ben 200tl'ye hallettim. Dediğim gibi yağ - yağ filtresi - hava filtresi ve bujiler değişti.. Ben 66bin'de değiştirmiş oldum. Normalde 45bin'de kontrol, 60bin'de değişiyor..

Ben 51bin'de götürdüm bujileri değiştirmediler.. 66binde değiştirdiler.. Ayrıca hava filtresi de birinde temizleniyor, diğer bakımda değişiyor..

Sadece yağ değişimine dışarda yağla beraber max 100TL verirsiniz..

Eski Colt'çu..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Eki 2010 00:22 
Kullanıcı avatarı

İsim: yaşar
Araç: mitsubishi
Meslek: başteknisyen
Kan grubu: 0+
bu gün bende ufak bir bakım yaptım
motor yagı 10w40 40 tl
yag filitresi 3 tl
hava filitresi 5 tl

”Kim olduğun değil, kiminle olduğun önemlidir...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Eki 2010 15:07 
Kullanıcı avatarı

İsim: fuat KEHRİBAR
Araç: COLT 1.3 Invite
Meslek: tasarımcı
Kan grubu: 0RH+
Arkadaşlar aynı yazıyı COLT TAKIMI bölümüne de yazdım asıl yazılması gereken yer olduğu için buraya da yazıyorum buyrun efem:

Salı günü aracımı aldım(ağır bakımdan) aha yazıyom...

Viraj demir lastikleri,orjinal hava filtresi,mazot filtresi orjinal,yağ filtresi orjinal,v kayışı sanırım oda orjinaldi:),v kayışı gergi bilyası orjinal olmayabilir,akis keçesi orjinal toplam 300 TL. Artııııııı...

-Ön fren balatası birinci kalite orjinal değil orjinali 160 mış 80 e hallettik
-Arka balata 30 TL yine birinci kalite orjinalini sormadım
-balata spreyi 15 TL
-Mobil motor yağı 60 TL
-Motor iç temizleyici tavsiye ederim motoru tertemiz yaptık Würth marka 30 TL
-Diskleri torna ettik^30 TL
-Şarj Dinamo bakımı yaptık ki kasnak ve bilya değişti orjinal 200 TL (mahvetti beni)servise sorduk 500 dediler :shock: :evil:
-Şanzuman yağı en babasından 40 TL
-Akis körüğü wolkswagenden uydurma 25 TL(zira orjinalini verniyolar takım halinde 500 TL istiyolarmış)
İŞÇİLİK(1,5 gün uğraştı saylır) 140 TL aldı ustam sağolsun...

TOPLAM 950 Halis Muhlis Türk Lirası ve Altı taksit k.k. EEEE DAHA NE OLSUN
Servise kalsaydı V kayışı bakımı hariç sanırım 3000 TL civarı bi liste vermişlerdi neymiş diskler değişecekmiş,fren kaliperleri değişecekmiş(1000TL) ohaaaaa filan falan derken kampanyadan hemde 2300 küsür artı K.D.V. çıkmıştı yuhhhhhh diyoruz kocaman bi yuhhhhhh :evil:

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 955 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 48  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 17 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye