Zaman: 29 Mar 2024 13:59

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 955 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 48  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 07 Ara 2010 17:13 
Kullanıcı avatarı

İsim: Mert
Araç: Corolla
Meslek: Fw
Kan grubu: 0Rh+
04/12/10 tarihinde Askale otomotivde ,2009 model Colt'umun direksiyon kutusu değiştirildi garanti dahilinde. garanti olmadığında bu parçanın fiyatı ise 2300TL imiş. bilgilerinize.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Ara 2010 17:21 
Kullanıcı avatarı

İsim: Galip
Kapı-bagaj çıtası,spoiler,marşpiyel vs.. bulabileceğim İstanbulda tavsiye edeceğiniz yer var mı? ( 2011 Colt 1.3 5k Elegance AMT - Beyaz )

Serviste sadece kapı ve bagaj çıtasına 800 tl. dediler.(boya dahil)

TEŞEKKÜRLER.

Alpay2 - İstanbul

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Ara 2010 23:01 
Kullanıcı avatarı

İsim: Çağrı
Araç: Colt 1.3 AMT
Kan grubu: B+
Selam. 2 gün evvel ön fren balatalarımı değiştirdim. 3 farklı marka arasından Valeo'yu seçtim. Fiyatları şöyleydi:
Çin malı bir marka: 40 lira.
Kore malı bir marka: 60 lira.
Valeo: 100 lira.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Ara 2010 01:18 
Kullanıcı avatarı

frenlerden hiç memnun değildim,ani frenlemede sola cekiyordu dengesizlik vardı.. tamircimde kontrol ettirdim,balatalar bitik değildi ama çok sertleşmişti. hızlı kullanıp ani fren yapınca aşırı ısınmadan dolayı zamanla taşlaşıyormuş. sertleşince diskleri biraz çizmiş .. tornaya gerek yok balataları yenilersek ufak çizikler düzelir dedi.. valeo marka balatalara 80 lira verdik. .. tabi lifte kaldırmışken arka kampanalar söküldü temizlendi..aracım 42 binde ama ilk 2 bakımda kampanalar hiç sökülmemiş! içinden öyle bir pislik cıktı ki anlatamam..tortu bağlamış.. şimdi cok memnunum,araç dengeli durmaya başladı,frenleme mesafesi düştü.. servis bakımında fren spreyi kullanıyorlar,amaç asbest içeren balata tozlarının etrafa saçılmaması..ama fren spreyleri bütün kiri tozu aşağıya indiremiyor,denemsini yaptık gözlerimle gördüm.. bu nedenle 10binde bir falan sanayide fren bakımı yaptıracağım..basınçlı havayı tutmadan temizlenmiyor..hava tutulurken uzak bir yerlere kaçmanızı öneririm

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: Colt Silecek Değişimi
MesajGönderilme zamanı: 27 Ara 2010 11:42 
Kullanıcı avatarı

İsim: Soner
Kan grubu: 0RH+
Herkese selamlar ;
İki hafta önce benim Colt 'un ön silecek takımlarını değiştirdim,
Ön iki silecek için 30 tl verdim kısa olan Bosch marka, Uzun olan ise SWF marka aldım,
Davutpaşa sanayiden aldım, Bilgin oto yedek parça bayisi fazlasıyla ilgilendiler,
kendilerinde olmayan silecek boyunuda başka dükkandan getirtip kendileri taktılar.
Arabayla giderseniz ölçüp birebir aynı boy takıyorlar, çok menmun kaldım boşuna beklemişim
bugüne kadar...

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: Colt polen filtresi değşimi
MesajGönderilme zamanı: 27 Ara 2010 11:54 
Kullanıcı avatarı

İsim: Soner
Arabamın havalandırmasından plastik yanığı kokusuna benzer bir koku geliyordu, özellikle sıcağı artırınca kokuda artıyordu biraz araştırdıktan sonra bunun polen filtresinden olduğunu öğrendim, Yıldızlar servisten bana 73 tl fiyat verdiler, bana pahalı gibi geldi biraz araştırdım internetten otostart.com dan daha ucuza buldum
http://www.otostart.com/index.php?optio ... &filtre=35
31,37 tl'ye karbonlu olanı aldım, 8 tl kadarda kargo parası verdim...
Değiştirmeside çok kolaymış tabiki yerini bulabilirseniz :) internetten servis kitabınıda buldum, bu linkte resimde görülüyor ayrıca aldığım filtrenin üzerinde detaylı resimler vardı, çıkardığım filtrede oldukça kirliydi.Son bir tiyoda ön yolcu koltuğun ayak uzatılan kısmına eğilip alttan bir fener yardımıyla bakarsanız kapağı görürsünüz...
http://jdmfsm.info/Auto/Japan/Mitsubish ... dex_M1.htm

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Ara 2010 12:02 
Kullanıcı avatarı

İsim: Mesut
Araç: Landili Colt 1.3 İnvite
Meslek: Mali Müşavir
Kan grubu: aRH+
Dün aldatmazdan Fatih bey aradı. Biliyor benim disk+balata ihtiyacım olduğunu. Fiyatı düşmüş balata 160 TL diyordu diskte 350 TLden 270 TL ye düşmüş ilgilenen arkadaşlara duyurulur...

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: en ucuz yedek parça fiyatı
MesajGönderilme zamanı: 26 Oca 2011 01:09 
Kullanıcı avatarı

İsim: yasin
Araç: colt 1.3 benzinli
Kan grubu: A +
Arkadaşlar debriyaj baskı baklata veya fren balata fiyatının en uygun yer addersini veriyorum... Örneğin baskı balata seti 225 Tl.dir Anklara için... HASFORD OTO yedek parça ticaret ltd.şti. Merkez Yeni san.Demir Cad. No:46 tel: 312 46 46-312 72 83. Temsada baskı balata seti işclik hariç 845 tl.dir biliyosunuz. Ben çakma yaptırmıştım ama memnun değilim. Burada aracımıza ait plastik aksamlar dışında yedek parçalar mevcut imil kendim gidip görüştüm bilginize ...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Oca 2011 13:31 
Kullanıcı avatarı

İsim: Doğan
Araç: Citröen Grand Picasso
Meslek: Teacher
Kan grubu: A rh
Baskı balata setinin fiyatı nedir? Mercedes servisinde bile 650TL idi..

Eski Colt'çu..

Son imza güncelleme 12.11.2013

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Oca 2011 19:10 
Kullanıcı avatarı

İsim: yasin
Araç: colt 1.3 benzinli
Kan grubu: A +
SynTheSizer yazdı:

Yukarıda yazmıştım baskı balata seti 225 Tl .

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Oca 2011 20:15 
Kullanıcı avatarı

yasve yazdı:
SynTheSizer yazdı:

Özür dilerim gün içinde yoğunluktan yanlış yazmışım.. Markası nedir diye soracaktım.. Mercedes özel servisinde orjinal baskı sistemi 650TL'ye değişiyor da..

Bir de 225TL'ye alsak nerede kaça taktırabiliriz..

Eski Colt'çu..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Şub 2011 14:33 
Kullanıcı avatarı

İsim: serdar
Araç: mitsubishi colt 1.3 invite
Meslek: memur
Kan grubu: 0 -
yasve yazdı:
Arkadaşlar debriyaj baskı baklata veya fren balata fiyatının en uygun yer addersini veriyorum... Örneğin baskı balata seti 225 Tl.dir Anklara için... HASFORD OTO yedek parça ticaret ltd.şti. Merkez Yeni san.Demir Cad. No:46 tel: 312 46 46-312 72 83. Temsada baskı balata seti işclik hariç 845 tl.dir biliyosunuz. Ben çakma yaptırmıştım ama memnun değilim. Burada aracımıza ait plastik aksamlar dışında yedek parçalar mevcut imil kendim gidip görüştüm bilginize ...

kardeş teşekkürler gönderin için. bende de colt 1.3 invite var ve baskı balatanın değişmesi lazım. servis işçilik dahil 1500 liraya yakın fiyat çekti.bu söylediğin baskı balatada sorun yaşar mıyız yoksa fiyat olarak çok avantajlı 225 tl. teşekkürler..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Şub 2011 19:02 
Kullanıcı avatarı

İsim: Bil@l
Araç: Lancer 1.8 Intense CVT
Meslek: Bilg. Muh.
Kan grubu: B +
Vedat bu basligi toparlayip ilk basligi guncel tutabilir miyiz?

Ben de ekleyeyim:

On amortisor bilyasi. Parca kodu: MR961796 Yetkili serviste fiyati 20 TL.

Surada gorunen 40002 nolu parca oluyor kendileri:

Resim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Mar 2011 14:49 
Kullanıcı avatarı

İsim: fuat KEHRİBAR
Araç: COLT 1.3 Invite
Meslek: tasarımcı
vedatım ben de değişicem ön arka bitti benim de,bugün otobilyacıya sordum skf marka benimki de, 285tl dediler...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Mar 2011 18:30 
Kullanıcı avatarı

İsim: fuat KEHRİBAR
Araç: COLT 1.3 Invite
Meslek: tasarımcı
olabilir tabi...ben direk skf bayisinden aldım sadece parça fiyatı 285
işçilik ustaya rica :) ama yine 40 filan tutar sanırım

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Nis 2011 19:42 
Kullanıcı avatarı

SynTheSizer yazdı:
yasve yazdı:
SynTheSizer yazdı:

Özür dilerim gün içinde yoğunluktan yanlış yazmışım.. Markası nedir diye soracaktım.. Mercedes özel servisinde orjinal baskı sistemi 650TL'ye değişiyor da..

Bir de 225TL'ye alsak nerede kaça taktırabiliriz..

Elimde Colt debriyaj seti mevcut.Sachs marka OEM üründür.Fiyat 450 TL bilginize..

İyi forumlar...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Nis 2011 00:29 
Kullanıcı avatarı

Ömür54 yazdı:

Elimde Colt debriyaj seti mevcut.Sachs marka OEM üründür.Fiyat 450 TL bilginize..

İyi forumlar...

siz Ömür Paçacıoğlu musunuz? Bir de debriyaj seti değişimi yapıyor musunuz? Şuan önceliğim fren diskleri.. Önleri değiştirmek istiyorum.. Dilerseniz görüşebiliriz.. Normalde 10bini var değişime ama iyi fiyat bulursam neden olmasın:D

Serviste ön diskler 220TL civarı (set) Ön fren balatası da 140civarı.. Tornası ve işçiliği 450-500'ü buluyor

Eski Colt'çu..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Nis 2011 08:57 
Kullanıcı avatarı

SynTheSizer yazdı:
Ömür54 yazdı:

İyi forumlar...

siz Ömür Paçacıoğlu musunuz? Bir de debriyaj seti değişimi yapıyor musunuz? Şuan önceliğim fren diskleri.. Önleri değiştirmek istiyorum.. Dilerseniz görüşebiliriz.. Normalde 10bini var değişime ama iyi fiyat bulursam neden olmasın:D

Serviste ön diskler 220TL civarı (set) Ön fren balatası da 140civarı.. Tornası ve işçiliği 450-500'ü buluyor

Evet ben Ömür Paçacı :) İstersen buyur gel.Hem servisimizi görmüş olursun hemde bi çayımızı içersin ;)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Nis 2011 00:16 
Kullanıcı avatarı

İsim: Oktay
Araç: Colt Elegance AMT
Meslek: Tekniker
ikeut yazdı:
Benzin deposu içindeki şamandıra+elektrikli benzin pompası kod:SMN 186226 Servis fiyatı 1.040TL. Nereden bulduklarını bilmiyorum ama 300TL ye halloldu. Benzin deposu plastik ve esnek olduğundan, altını çarpınca içindeki pompa plastik bağlantılarından parçalanmıştı.
Saygılar.

Merhaba
Aracımı aldıktan sonra depoyu hemen doldurmamıştım. Doldurunca ibrenin yarıyı geçer geçmez durduğunu gördüm, önce anlam veremedim. 300-400km yol alınca gösterge normal çalışmaya başladı. Tekrar doldurunca sorun olduğundan emin oldum.
Servisten sorun ve çözümü için bilgi istediğimde elimizde yok bakım için geldiğinizde değişmesini istiyorsanız sipariş verelim gelsin dediler. (işçilik almıyacaklarmış)Verdiğiniz rakamı duyunca vaz geçtim. :(
Daha yeni bir özel servisle tanıştım, başka işlem için rica ettim söküp baktılar. Hiç bir arıza yoktu! Tekrar toplandığında artık sağlamdı. (önceden konuştuğumuz sökme takma ücreti için 70Lira aldılar)
Göstergesi yarıya kadar normal çalışanlar irtibata gecebilir, ustayla beraber hallettik. (mühendislik hatasını) :D

Diğer sorunum ön sağ amortisörüm kötü durumdaydı ikisini değiştirmek için maddi nedenden ertelemiştim ve bu sitede yazılarınızı okudum. Bahsettiğim serviste sachs marka buldum 190lira + 30Lira işçilik herbiri için, daha fazla ertelemeden değiştirdim. Memnunum. {Gülünce Otomotiv Körfez/Kocaeli Tel:0 (262) 527 46 85}

Daha önce yağ kaçağı kaynağı olan krank arka kapak keçesi değişimi için parça fiyatı 116+kdv ödedim.
Bu işlemde baskıbalatamın kötü durumda olduğu ve değişmesi gerektini öğrendim.
balata,baskı,bilya ve değişim ücreti: 326 , 401 , 328 , 270Lira %) Üstteki keçe +kdv -iskonto ile 1350Lira
Ve arabamı satmakla servisi değiştirmek arasında seçim yatım. Daha iyisini bulana kadar servisimi değiştirdim.
İlk mesajım uzun oldu kusura bakmayın. :bye:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Nis 2011 10:30 
Kullanıcı avatarı

asma yazdı:
ikeut yazdı:
Benzin deposu içindeki şamandıra+elektrikli benzin pompası kod:SMN 186226 Servis fiyatı 1.040TL. Nereden bulduklarını bilmiyorum ama 300TL ye halloldu. Benzin deposu plastik ve esnek olduğundan, altını çarpınca içindeki pompa plastik bağlantılarından parçalanmıştı.
Saygılar.

Merhaba
Aracımı aldıktan sonra depoyu hemen doldurmamıştım. Doldurunca ibrenin yarıyı geçer geçmez durduğunu gördüm, önce anlam veremedim. 300-400km yol alınca gösterge normal çalışmaya başladı. Tekrar doldurunca sorun olduğundan emin oldum.
Servisten sorun ve çözümü için bilgi istediğimde elimizde yok bakım için geldiğinizde değişmesini istiyorsanız sipariş verelim gelsin dediler. (işçilik almıyacaklarmış)Verdiğiniz rakamı duyunca vaz geçtim. :(
Daha yeni bir özel servisle tanıştım, başka işlem için rica ettim söküp baktılar. Hiç bir arıza yoktu! Tekrar toplandığında artık sağlamdı. (önceden konuştuğumuz sökme takma ücreti için 70Lira aldılar)
Göstergesi yarıya kadar normal çalışanlar irtibata gecebilir, ustayla beraber hallettik. (mühendislik hatasını) :D

Diğer sorunum ön sağ amortisörüm kötü durumdaydı ikisini değiştirmek için maddi nedenden ertelemiştim ve bu sitede yazılarınızı okudum. Bahsettiğim serviste sachs marka buldum 190lira + 30Lira işçilik herbiri için, daha fazla ertelemeden değiştirdim. Memnunum. {Gülünce Otomotiv Körfez/Kocaeli Tel:0 (262) 527 46 85}

Daha önce yağ kaçağı kaynağı olan krank arka kapak keçesi değişimi için parça fiyatı 116+kdv ödedim.
Bu işlemde baskıbalatamın kötü durumda olduğu ve değişmesi gerektini öğrendim.
balata,baskı,bilya ve değişim ücreti: 326 , 401 , 328 , 270Lira %) Üstteki keçe +kdv -iskonto ile 1350Lira
Ve arabamı satmakla servisi değiştirmek arasında seçim yatım. Daha iyisini bulana kadar servisimi değiştirdim.
İlk mesajım uzun oldu kusura bakmayın. :bye:

1 ön amortisöre 190TL mi istediler? yoksa çifti mi 190TL..

Eski Colt'çu..

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 955 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 48  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 19 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye