Zaman: 13 May 2024 22:14

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 955 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 48  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 19 Eyl 2011 17:27 
Kullanıcı avatarı

İsim: Mesut
Araç: Landili Colt 1.3 İnvite
Meslek: Mali Müşavir
Kan grubu: aRH+
Yetkili servis bırak disk balata değiştirmeyi yağ filtre değiştirmeye bile 80 lira alıyor zaten.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Eyl 2011 23:24 
Kullanıcı avatarı

İsim: mustafa
Araç: mıtsubıshı colt 1,5 instyle florit yeşil
Meslek: çalışan
Kan grubu: Arh+
katılıyorum disk ve balatalara 500 tl çektiler mecburen sipariş verdik boludayız aramada yapmadık tavsiyem uzak durum temsadan benim ağzım ilk kez yandı sizin ki yanmasın bundan sonra parçayı orjinal aksaraydan alıp dışarıda sağlam ustaya taktırmak gerek tabi bu benim tavsiyem zparası olan için sorun yok :))

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Eyl 2011 09:07 
Kullanıcı avatarı

Karşıda butür işlemleri layıkıyla yapan ilknur otomotiv var (vedatın tavsiyesiyle) ama avrupa yakasında da bulmak gerek. Bir ara yıldızlar konuşuluyordu bu durumlarda, halen dışarıdan getirilen parçalarda işçilik veriliyormu bilmiyorum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2011 23:39 
Kullanıcı avatarı

arkadaşlar bolu temsa servisinde ön diksler, ön balatalar bujiler ve paspas takımı değiştirdim. aracım 68 bindeydi toplam 715 tl çektiler pazarlık yaptım 650 tl verdim herşey dahil bolu temsaya gelince parçaları istanbul dan sipariş verdiler gözlemlerimi aktarmak istiyorum parçaları kontrol edeyim dedim aracın yanına gittim sağolsunlar servis sahibinin yanılmıyorsam oğlunla tanıştım çok ilgili bir arkadaş sağolsun yardımcı oldu öncelikle parçaları itina ile taktılar ve orjinal parça,daha sonra aracın kontağı açık kalmış ve aracı çalıştırdık sonra çalışmıyor baktık akü bitmiş sarj yaptılar ama ilerde yolda bırakır dediler zaten orjinal aküsü halen duruyor üstünde paspas takımı tam oturmuyor ama sağlam ve arkadaşımında hoşuna gitti yerli malı temsadan 58 tl yola çıktım arabanın freni şimdi zank diye araç hemen duruyor hoşuma gitti şimdi bi akü kaldı oda olur allahın izniyle

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2011 09:50 
Kullanıcı avatarı

İsim: Mustafa
Araç: 3008
Meslek: Information Technology
bence servisde değilde bunları dışardan kendin yaptırsaydın daha uyguna gelirdi bence.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2011 11:52 
Kullanıcı avatarı

İsim: Doğan
Araç: Citröen Grand Picasso
Meslek: Teacher
Kan grubu: A rh
yenibirdünya yazdı:
arkadaşlar bolu temsa servisinde ön diksler, ön balatalar bujiler ve paspas takımı değiştirdim. aracım 68 bindeydi toplam 715 tl çektiler pazarlık yaptım 650 tl verdim herşey dahil bolu temsaya gelince parçaları istanbul dan sipariş verdiler gözlemlerimi aktarmak istiyorum parçaları kontrol edeyim dedim aracın yanına gittim sağolsunlar servis sahibinin yanılmıyorsam oğlunla tanıştım çok ilgili bir arkadaş sağolsun yardımcı oldu öncelikle parçaları itina ile taktılar ve orjinal parça,daha sonra aracın kontağı açık kalmış ve aracı çalıştırdık sonra çalışmıyor baktık akü bitmiş sarj yaptılar ama ilerde yolda bırakır dediler zaten orjinal aküsü halen duruyor üstünde paspas takımı tam oturmuyor ama sağlam ve arkadaşımında hoşuna gitti yerli malı temsadan 58 tl yola çıktım arabanın freni şimdi zank diye araç hemen duruyor hoşuma gitti şimdi bi akü kaldı oda olur allahın izniyle

68binde ön diskleri niye değiştirmişler ki? Bence taşlanabilirdi.. Benim diskler daha hiç taşlanmadı 92binde.. 51binde ön balatalar değişmişti.. O balatalar değiştirirken diski değiştirmeyi düşününyorum.

Vedat 130k'yı devirdi sanırım ön diskleri henüz değişmedi..

Eski Colt'çu..

Son imza güncelleme 12.11.2013

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2011 12:05 
Kullanıcı avatarı

Disk ve balata olayı kullanmaya bağlı, benimki 95 binde. Diskte bitmek üzere balatada, traşlamıyorlar diski çok ince diye.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2011 15:19 
Kullanıcı avatarı

mesuttgur yazdı:
Disk ve balata olayı kullanmaya bağlı, benimki 95 binde. Diskte bitmek üzere balatada, traşlamıyorlar diski çok ince diye.

Aynen benimkini de traşlamıyorlar.. Baya incelmiş.. Eğer 50binde traşlansaymış daha iyi olurmuş. Şimdi balata değişirken halledicem onu inş.

Eski Colt'çu..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2011 15:46 
Kullanıcı avatarı

Doğan gel birlikten güç doğarmış birlikte pazarlık edelim alalım :D ama benim biraz para biriktirmem lazım :(

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2011 20:34 
Kullanıcı avatarı

İsim: Turgay
Araç: 2006 colt invite amt
Meslek: Öğretmen
Kan grubu: A+
Arkadaşlar merhaba.foruma yazdım ama cevaplayan olmadı birde buradan deneyim şansımı.cumartesi günü sağ arka poryoyu(Bilyayı yani) normal bi serviste herşey dahil 600 tlye değiştirdim.Aldatmazda 890 lira imiş orjinali.490 liraya alman markası bi ürün takalım dedi usta.bende güvenerek tamam dedim.Bu kadar pahalı olması normal mi yoksa kazık mı yedim:)Teşekkürler şimdiden herkese...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2011 20:55 
Kullanıcı avatarı

doğan hocam taşlayalım dediler ama inceldiği için sıcak bakmadılar birde değiştikten sonra acayip farketti iyi olan colt frenleri disk ve balataların değişimi ile daha iyi ve kısa sürede duruyor onu farkettim birde kullanmaya bağlı olan bir durum

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Eyl 2011 09:14 
Kullanıcı avatarı

turgaysemih yazdı:
Arkadaşlar merhaba.foruma yazdım ama cevaplayan olmadı birde buradan deneyim şansımı.cumartesi günü sağ arka poryoyu(Bilyayı yani) normal bi serviste herşey dahil 600 tlye değiştirdim.Aldatmazda 890 lira imiş orjinali.490 liraya alman markası bi ürün takalım dedi usta.bende güvenerek tamam dedim.Bu kadar pahalı olması normal mi yoksa kazık mı yedim:)Teşekkürler şimdiden herkese...

Tüm servislerden fiyat alın anlaşılır :) ama normalde yan sanayi ile servis arasında 1/3-1/2 oranında fark olur. bu durumda orjinali 890 TL olan birşeyi yan sanayi 600 TL ye yaptırmak sanki biraz fazla gibi geldi bana.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Eyl 2011 18:56 
Kullanıcı avatarı

İsim: Turgay
Araç: 2006 colt invite amt
Meslek: Öğretmen
Kan grubu: A+
Tşk ederim herkese...Desenize kazık yedik:))

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Eki 2011 00:17 
Kullanıcı avatarı

İsim: Zatarra
Araç: Mitsubishi Colt 1.3 Invite AMT
Meslek: Kamu
Merhaba arkadaslar,
2010 Model Mitsubishi Colt'um var. Sag yan sinyal (ucgen) kirik ve yenilemek istiyorum. İnternetten siparis verebilecegim yerli/yabanci bir site biliyor musunuz? Servise gitmeden once parcayi kendim almak istiyorum.
Tesekkurler

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Eki 2011 14:11 
Kullanıcı avatarı

İsim: Zatarra
Araç: Mitsubishi Colt 1.3 Invite AMT
Meslek: Kamu
Yok malesef sahibinden.com'da bulamadım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2011 16:20 
Kullanıcı avatarı

İsim: Yasin
Araç: Mitsubishi Colt 1.3 AMT
Meslek: Elektronik
Kan grubu: 0 +
merhaba arkadaşlar bir şey danışmak istiyorum benim araba colt 1.3 amt invite 2011 orijinal sis farı taktırmayı düşünüyorum maroto kdv ve montaj dahil 514 tl dedi aldatmaz daha fiyat vermedi sizin tavsiyeniz varmıdır ?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2011 14:47 
Kullanıcı avatarı

İsim: salih
Araç: mitsubishi colt-2010-amt
Meslek: öğretmen
Kan grubu: AB+
genelde fiyat o seviyede...

Yazlık:195/50/15 goodyear
Kışlık: 185/55/15 michelen alpin a3

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Ara 2011 10:28 
Kullanıcı avatarı

Geçen hafta yaklaşık 700 km uzun yol yaptım, bu yol yaklaşık 140-150 km aralarla konaklama ve 2-3 saatlik molalarla verdim yani motoru çok yordum sayılmaz. Hızımda ortalama 110 falandı. Zaten yağmurlu bir havada yaptım.

İstanbul dönüşünde arıza lambası yandı, aynı zamanda da balatalarım bitti. İstanbula girdiğimda balatalardan artık teneke sesi geliyordu. Dün aldatmaza bıraktım aracı. Arıza lambasının balatayla alakası yokmuş "Yakıt Kesmesi" diye bir hata çıktı, tabi LPG den dediler. Bunun dışında arka balatalar orjinal ön disk ve ön balatalar Temsanın TRW ye ürettirdiği ürünleri kullanarak yenilendi.

Ön diskler (Ekopar) + Ön balata (Ekopar)+ Arka balata (orjinal)+ Arka Kampana Rotor+ ufak tefek ampul, sprey + işcilik= 700 TL. (iskontolu)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Ara 2011 10:50 
Kullanıcı avatarı

mesuttgur yazdı:
Geçen hafta yaklaşık 700 km uzun yol yaptım, bu yol yaklaşık 140-150 km aralarla konaklama ve 2-3 saatlik molalarla verdim yani motoru çok yordum sayılmaz. Hızımda ortalama 110 falandı. Zaten yağmurlu bir havada yaptım.

İstanbul dönüşünde arıza lambası yandı, aynı zamanda da balatalarım bitti. İstanbula girdiğimda balatalardan artık teneke sesi geliyordu. Dün aldatmaza bıraktım aracı. Arıza lambasının balatayla alakası yokmuş "Yakıt Kesmesi" diye bir hata çıktı, tabi LPG den dediler. Bunun dışında arka balatalar orjinal ön disk ve ön balatalar Temsanın TRW ye ürettirdiği ürünleri kullanarak yenilendi.

Ön diskler (Ekopar) + Ön balata (Ekopar)+ Arka balata (orjinal)+ Arka Kampana Rotor+ ufak tefek ampul, sprey + işcilik= 700 TL. (iskontolu)

Hmm.. hem geçmiş olsun hem de hayırlı olsun diyelim. Teneke sesi demek biten balata ve disklerden gelmiş.. Yeni frenlerin izlenimlerini yazarsan mutlu olurum.. Benim de eli kulağında çünkü, ses seda yok ama ön diskler baya aşındı.. Benimki 97bine geldi şuanda.

Eski Colt'çu..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Ara 2011 12:25 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ali Kaan
Araç: Colt 1.5 DID 2006
Meslek: Emlak Danışmanı
Arkadaşlar merhaba;Aracımın direksiyonunu çevirrirken gacır gucur ötmeye başladı,tamircim rot mili değişecek dedi...Servisi aradım rot mili ayrı satılmıyor komple direksiyon kutusunu değiştireceksin dediler :( .İnternetten biriki yeri aradım önce var diyorlar sonra listeye bakıp yokmuş diyorlar.Bir çıkmacı 150 lira dedi.Bir başka yedek parçacı bugün gelicek 30 lira dedi.Kafam iyice karıştı.Şimdi bu rot mili dedikleri şey tek başına değişiyormu,değişiyorsa fiyatı nerelerde olması lazım.Bilgisi olan yardımcı olursa çok sevinirim..Sevgiler...

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 955 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 48  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 51 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye