Zaman: 19 Nis 2024 23:53

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 955 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 48  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 23 Eki 2015 19:31 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ahmet
Araç: Colt CZ3 İnvite
Meslek: Öğretmen
Servis arka fren balataları ve disklerin değişmesi gerektiğini söyledi. İndirimli 800 tl tutuyor. TRW disk ve bosch balataları alsam mı arkadaşlar? birlikte kullanmakta sıkıntı olur mu?
http://www.otostart.com/index.php?optio ... 463-TRW-44
http://www.otostart.com/index.php?optio ... alternatif

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Eki 2015 23:01 
Kullanıcı avatarı

mesut taşdemir yazdı:
Pelerinli yazdı:
Servis arka fren balataları ve disklerin değişmesi gerektiğini söyledi. İndirimli 800 tl tutuyor. TRW disk ve bosch balataları alsam mı arkadaşlar? birlikte kullanmakta sıkıntı olur mu?
http://www.otostart.com/index.php?optio ... 463-TRW-44
http://www.otostart.com/index.php?optio ... alternatif

Yuhh dışarıdan alın TRW marka satılıyor

Üstelik Türkiye' de kalmamış ve 15 güne gelene kadar indirim kampanyası da bitebilir:)
O zaman diski de balatayı da trw alayım.
Bir de sağ ön koltuk kemer tokasının değişmesi lazımmış o da indirimli 600 tl. Çıkma arayacağım ya da arka koltukta kimse oturmuyor, uyarsa değiştirteceğim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Eki 2015 23:17 
Kullanıcı avatarı

İsim: Kaan
Araç: 2009 Colt AMT
Meslek: Öğrenci
Kan grubu: 0Rh-
Pelerinli yazdı:
Üstelik Türkiye' de kalmamış ve 15 güne gelene kadar indirim kampanyası da bitebilir:)
Bir de sağ ön koltuk kemer tokasının değişmesi lazımmış o da indirimli 600 tl. Çıkma arayacağım ya da arka koltukta kimse oturmuyor, uyarsa değiştirteceğim.

Servise dışarıda parça bulamadığınız zaman gidin. servise gitmek için bir sebep yok. dışarıdaki yan sanayi parçalar dandik değil ki. hatta orijinal parçalar bulunabiliyor.

ayrıca kemer tokası için bir döşemeciye filan gidin. bir aracın tokası uyuyordur filan.

not: arkadakilerde kemer takılı algılama yok ve muayenede bütün kemerlerin tokalarına takılı olması gerekiyor. muayeneden geçemezsiniz.

Güncel: 99200 km (100500 km bakım)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Eki 2015 23:29 
Kullanıcı avatarı

kaan20 yazdı:
Pelerinli yazdı:

Servise dışarıda parça bulamadığınız zaman gidin. servise gitmek için bir sebep yok. dışarıdaki yan sanayi parçalar dandik değil ki. hatta orijinal parçalar bulunabiliyor.

ayrıca kemer tokası için bir döşemeciye filan gidin. bir aracın tokası uyuyordur filan.

not: arkadakilerde kemer takılı algılama yok ve muayenede bütün kemerlerin tokalarına takılı olması gerekiyor. muayeneden geçemezsiniz.

Arkada da hava yastıkları var ama.. Onlarda da algılama vardır diye düşünmüştüm. Zaten kemer tokası normal işgörüyor gibi ama tabii ustanın ne problem gördüğünü anlamadım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Eki 2015 01:23 
Kullanıcı avatarı

Pelerinli yazdı:
Arkada da hava yastıkları var ama.. Onlarda da algılama vardır diye düşünmüştüm. Zaten kemer tokası normal işgörüyor gibi ama tabii ustanın ne problem gördüğünü anlamadım.

invite'larda arkada nerede hava yastıkları var? invite coltlardaki 4airbag tamamen ön yolcuları korumaya yönelik ve ön yolcuların kemerlerine bağlı çalışıyor.

airbag arıza ışığınız yanıyor muydu? mesela tamiratta benim ön koltuk soketleri çıkarıldığı için arıza ışığı yanık kaldı. kemer ve airbag için bağlantı hatası vermiş ama silinince bi daha olmadı ve düzeldi.

Ayrıca ustaya sorup neden böyle sonuca vardığını sorabilirdiniz? araç beyninde arıza kaydı mı bulmuş?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Eki 2015 12:08 
Kullanıcı avatarı

kaan20 yazdı:
Pelerinli yazdı:

invite'larda arkada nerede hava yastıkları var? invite coltlardaki 4airbag tamamen ön yolcuları korumaya yönelik ve ön yolcuların kemerlerine bağlı çalışıyor.

airbag arıza ışığınız yanıyor muydu? mesela tamiratta benim ön koltuk soketleri çıkarıldığı için arıza ışığı yanık kaldı. kemer ve airbag için bağlantı hatası vermiş ama silinince bi daha olmadı ve düzeldi.

Ayrıca ustaya sorup neden böyle sonuca vardığını sorabilirdiniz? araç beyninde arıza kaydı mı bulmuş?

Ben koltuklardaki hava yastıkları arka için sanıyordum. İyi bari. Köpek oturuyordu nasıl kapatılır diye araştıracaktım.
Baştan anlatayım:)
Airbag arıza ışığı yanıyordu, geçen ay götürdüm bakmadan zemberek dediler. Önceki gün götürdüğümde kablolarla oynadığımda ışığın söndüğünü söyledim ki öyle birşey yoktu. Özellikle koltuk altı kablolarına bakmalarını rica ettim. Telefon açtılar kemer tokası değişmesi lazım dediler . Fiyat astronomik ama hava yastıkları için gerekli olduğundan Tamam dedim. Ertesi gün türkiyede olmadığını söylediler, ben de gittim aldım aracı. Tamir edemediklerini sanırken, tamir ettiklerini de gördüm. Ön koltuk iskeleti ve kaydırma kablosunu değiştirmişler. Mut3 ile birlikte 300 tl verdim. Işık da sönük. Airbagler çalışır, bir sorun yok dediler ama tokanın da değişmesi lazımmış. Sebebini soramadım çok kalabalıktı. Yetkili servis iyi de muadil ürün de kullanabilseler çok daha iyi olur.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Eki 2015 12:58 
Kullanıcı avatarı

Pelerinli yazdı:
Ben koltuklardaki hava yastıkları arka için sanıyordum. İyi bari. Köpek oturuyordu nasıl kapatılır diye araştıracaktım.
Baştan anlatayım:)
Airbag arıza ışığı yanıyordu, geçen ay götürdüm bakmadan zemberek dediler. Önceki gün götürdüğümde kablolarla oynadığımda ışığın söndüğünü söyledim ki öyle birşey yoktu. Özellikle koltuk altı kablolarına bakmalarını rica ettim. Telefon açtılar kemer tokası değişmesi lazım dediler . Fiyat astronomik ama hava yastıkları için gerekli olduğundan Tamam dedim. Ertesi gün türkiyede olmadığını söylediler, ben de gittim aldım aracı. Tamir edemediklerini sanırken, tamir ettiklerini de gördüm. Ön koltuk iskeleti ve kaydırma kablosunu değiştirmişler. Mut3 ile birlikte 300 tl verdim. Işık da sönük. Airbagler çalışır, bir sorun yok dediler ama tokanın da değişmesi lazımmış. Sebebini soramadım çok kalabalıktı. Yetkili servis iyi de muadil ürün de kullanabilseler çok daha iyi olur.

öndekilerin iç organları, dirsekleri, kolları içindir. yandan darbe durumu koruması için vardır.

Şöyle bir durum var, çoğu coltta koltuk altına konulan eşyalar zamanla kablolara dokunuyor, kablolar zorlanıyor, koltuk altındaki soketinden zarar görebiliyorlar, temassızlık yapabiliyorlar. Tek yapmaları gereken kabloları söküp soket içlerini güzelce temizleyip tekrar takmak. Ben hala koltuk iskeletini değiştirmelerini çözemedim... Evet ışık yandığı zaman ilgili birim çalışmaz. sağ koltukla ilgili hiçbir airbag aktif olmaz.

Işık yanmıyorsa ve kemer tokasına girip düzgünce çıkıyorsa sorun yoktur. Onlar arıza için standart prosedüre bakıp ilgili bütün birimleri değiştirmeye kalkmışlar galiba :LOL:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Eki 2015 14:02 
Kullanıcı avatarı

İskeleti değiştirip değiştirmediklerini görmedim, ama koltukları söktükleri kesin, koltuk vidaları artmış galiba, tabanda iki vida buldum:)
300e çözüldü memnunum, arabayı her gösterdiğimde ''abi bu arabanın komple değişmesi lazım'' demelerinden korkuyorum:)
Bir keresinde de 3 aylık aküyü ışık açık bırakmışım boşalmış haliyle, şarj tutmaz deyip aküyü değiştirdiler. Değiştirdikleri akü bozuk çıktı, neyse ki ellerinde başka akü yokmuş benim aküyü şarj ettiler canavar gibi çalışıyor. Bir de akü değiştirme parası aldılar vs vs.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2015 12:28 
Kullanıcı avatarı

İsim: Mehmet
Araç: Colt Dizel Otomatik 2006
Meslek: Yazılım Uzmanı
Aracımın altından ses geliyordu, ustaya götürdüm bazı parçaların değişmesi gerektiğini söyledi. Bu parçaları nereden bulabilirim. İnternetten baktım bulamadım.

PARÇALAR
- Şansıman Alt Kulak
- Salıncak 2 adet
- Arka teker bilyası sağ

ARACIM:
Modeli: 2006
Mitsubishi Colt 1.5 DI-D Dizel AMT Inform
Mitsubishi Colt Tipi: Z30 Colt

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Eki 2015 13:58 
Kullanıcı avatarı

100bin km bakımına 3500 km kaldı, indirim ayağına dün yetkili servisten biraz parça aldım, bakıma hazır olayım dedim, fiyatları yazayım;

4 adet normal buji (bosch fr7se) 51,06TL
yağ filtresi(mann w67) 23,63TL
temsa üretim karbonlu polen filtresi 18,54TL
V kayışı(bando 5pk1205) 24,13TL

Total: 125TL

hepsi temsa kutulu idi. %10 iskonto uyguladılar. işçilik olması durumunda %25 uygulayabileceklerini söylediler.
hava filtresi için de fiyat aldım; temsa üretim hava filtresi 11,26TL. 3bakım mann hava kullandım ve memnunum, mann kullanmaya devam.

Sonrasında bujileri kendim taktım.
Resim

üzerinden çıkanlar ngk lfr6c-11 idi. 27-28bin km civarında kullanıldılar. Son 400-500km'dir bi cansızlık vardı. yeni bujiler ile canavar oldu :D ngk'lardan önce yine bu bosch bujiler vardı bir problemini görmedim. :) bakıma kadar beklemek yerine değiştirdim, performans ve yakıt olarak nasılsa amorti ederler :D

petronas 5w40 4lt tam sentetik yağ 50TL
delphi lp993 kodlu ön balataları 55TL

100bin bakımı:(yağ, filtreler, ön fren disk taşlama, balata değişimi, v kayışı değişimi, bujiler, arka kampana temizliği ve ayarı, fren hidroliği değişimi)
300TL malzeme
100TL işçilik ile çıkacak sanırım :)

süpriz olarak ön fren disklerinden şüpheleniyorum :D onun dışında arabayla seviyeli bi ilişkimiz var :twisted:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Kas 2015 16:58 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ömer
Araç: 1.3 Colt 2007
Meslek: Gemi İnşaa
Kan grubu: Arh+
Arkadaşlar, benim 2007 Colt AMT 82 binde, Şanzıman yağını değiştirmek istiyorum. Serviste fiyatı nedir acaba şu an için bilen varmı.
GULF MULTİ VEHİCLE ATF 1 LT 32tl Litresi;
CASTROL ATF MULTIVEHICLE 1 LT 39tl Litresi olarak görünüyor.

Birde benim arka amartisörlerin değişmesi gerekli artık. Orjinaller SACH ama fiyatları yüksek geliyor, Onun yerine önerebileceğiniz başka bir marka varmı acaba yoksa kıy paraya al SACH mı diyorsunuz. Ön amartisörlerin durumu iyiydi Allah'tan yoksa tanesi 250tl internette.

Artı lastik öneriniz nedir acaba ?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Kas 2015 20:17 
Kullanıcı avatarı

gokmavi yazdı:
Arkadaşlar, benim 2007 Colt AMT 82 binde, Şanzıman yağını değiştirmek istiyorum. Serviste fiyatı nedir acaba şu an için bilen varmı.
GULF MULTİ VEHİCLE ATF 1 LT 32tl Litresi;
CASTROL ATF MULTIVEHICLE 1 LT 39tl Litresi olarak görünüyor.

Birde benim arka amartisörlerin değişmesi gerekli artık. Orjinaller SACH ama fiyatları yüksek geliyor, Onun yerine önerebileceğiniz başka bir marka varmı acaba yoksa kıy paraya al SACH mı diyorsunuz. Ön amartisörlerin durumu iyiydi Allah'tan yoksa tanesi 250tl internette.

Artı lastik öneriniz nedir acaba ?

şanzıman yağını değiştirmek için herhangi bir sebebiniz var mıdır?

araç normal otomatik değil, manuel şanzıman barındırdığı için manuel şanzıman gibi bakımı var o da 10yıl/150bin km'dir.
ben 94bin km'de baskı balata değiştirdim, o sırada akslar söküldüğü için yağı boşalttık, içinden çıkan güzeldi. ben geri koydurttum. boşuna yağ almış olacaktım. 1,75lt yağ alıyor ama 2lt almak gerek.

illa yağ alacağım diyorsanız;
alacağınız yağın MB-Approval 235.72 onayı olması gerekiyor. http://www.castrol.com/tr_tr/turkey/pro ... 5w-90.html o da bu yağdır.
http://www.otocity.com/Castrol-Manual-S ... -1L_UD5627

sanayide kolay bulunan bi yağ değil. transmax ile karıştırıyorlar, syntrans olacak ve dediğim gibi mb 235.72 uyumlu olacak.

benim sağ ön patladığında sachs yerine monroe aldım, memnunum fiyatına göre iyi iş yapıyor. arkalar için uygun bulabilirsiniz. monroe de alman malı. http://www.otomobilyedekparcalari.com/M ... 35098.html

arayıp stok sorun. sachs 200tl tane, monroe 150, kyb 125tl filan. kyb de iş görür diyorlardı öyle hatırlıyorum ama emin değilim. genelde arka patlar diyorlar, ben ön patlattım, arkalar 97bin km oldu hala orijinal ve hiçbir şeyleri yok.

lastik olarak da; http://urun.n11.com/oto-lastik/nokian-1 ... -P15281939

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Kas 2015 10:08 
Kullanıcı avatarı

Arka Amortisörlerim patlak durumda ondan değiştirmek istiyorum. Özellikle ön lastiklerimin durumu pek iyi değil, ya önlerle arkaları change edip bahara kadar kullanmaya devam edeceğim veya komple değiştireceğim. Önlerin durumunun kötü olması fren mesafesini ve ABS nin devreye girmesini de çok etkilemekte.

Şanzıman yağını da 10 yıl deniyor ama genelde forumdan da okuduklarıma göre debriyajın daha uzun süre kullanılması açısından 75000 de değiştirilmesinin daha uygun olacağı konusunda kanaat getirdiğim için değiştirmek istiyorum. Keza bu konuda da bir kaç mesajda sizin söylediğinizden hariç değiştirenlerin eski yağının durumunun kötü olduğunu belirtmişler.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Kas 2015 10:52 
Kullanıcı avatarı

Amortisör konusunda ben de değiştirmenizi tavsiye ederim, güvenliği etkiliyor ben sadece şanzıman yağına o kadar gerek yok demiştim ancak içim rahat edecek diyorsanız maliyeti yok, castrol satan iyi bir yağ değişim dükkanına gidin, yukarıdaki yağdan 2lt alıp değiştirmelerini isteyin. ellerinde yoksa istetin, şu yağı verelim o da olur filan şeklinde esnaf kafasıyla iş yaptırmayın. benimki değiştirilirken boş yağ bidonuna boşaltmıştık, değiştirebiliriz ancak çok gerekli değil dedi usta, sanayide o an yağı da bulamadığım için değiştirmedik. hafif bi koyuluk vardı ancak değiştirmeye gerektirmiyordu. amt debriyajı ile şanzıman yağının alakası yok, debriyaj kısmı tamamen şanzımandan ayrı olarak direkt baskı balataya basıyor. yağın geçtiği hiçbir nokta ile bağlantısı yok. baskı balata bölgesinde küçük bir delikten baskı balata çatalına kuvvet uygulayarak debriyaj işlemini yapıyor. vites motoru şanzımanla alakalı ancak onu da bozan çıkmadı diye biliyorum :) debriyajın sağlığı için asıl yapmanız gereken 100-110bin km gibi baskı balata komple set değiştirip volan yüzeyi kötüyse taşlatıp yeni baskı balatanın takılması ve debriyaj motorunun düzgün konuma takılması gerekiyor. incelen baskı balata sebebiyle debriyaj motoru zorlanıyormuş o yüzden bozuluyor filan diyorlar. değişim sırasında yağı da değiştirebilirsiniz, böyle daha ekonomik olur.

sadece yağ için;
2lt yağ 70TL, 2tane tıpa söküp yağ koyacaklar, 30TL bile tutmaz işçilik diye düşünüyorum. 100TL'ye çıkarsınız.

arka lastiklerinizin durumunu bilmiyorum ancak durumları iyiyse arka ön yapılabilir. bu durumda sert viraj almamak gerekir, arkadan kopmalar olabilir.. lastik alacak olursanız; ıslak zeminde iyi, sağlam yapısı sebebiyle nokian öneririm. çabuk aşınmıyor, ıslakta iyi tutuyor.

En son kaan20 tarafından 04 Kas 2015 18:01 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Kas 2015 14:43 
Kullanıcı avatarı

Hmm verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.. Bu yağ değişimini bir daha düşüneyim ben. Nokian lastikleride göz önünde bulunduracağım. Tekrar teşekkür ederim..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Ara 2015 11:54 
Kullanıcı avatarı

İsim: Sercan YAŞAR
Araç: 2011 Mitsubishi Colt Elegance
Kan grubu: Brh+
arakadaşlar buji konusunda yardımcı olur musunuz? araç lpg li yeni kasa colt. hangi bujiden alayım nerden alayım. forumda gezerken bir arkadaş çok çakması var yazmış. güvenilir nerden alabilirim. küçük bir yerdeyim netten almam lazım. bir yardımcı olursanız çok makbule geçer. ayrıca bir de balata alacağım. balatalar standart mı oluyor her modele göre ayrı mı? cahilliğimi mazur görün :)

Belki Bir Gün Herkes 4. Yıldızı Takacak Ama Tarih İlk Bizi Yazacak!!!

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Ara 2015 12:42 

İsim: ali
Araç: veli
Meslek: yok
Son bakımda Bosch Platin-Iridium CNG/LPG gazı (FR 6 NI 332 S) 0 242 240 655 kodlu lpg bujisi takdırdım. 7 bin km oldu sıkıntı yok. Fiyatıda uygun bu bujinin. ocak ayında tanesi 18 TL'den almıştım. 30 binde bir değişmesi gerekiyor...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Ara 2015 13:11 
Kullanıcı avatarı

secco35 yazdı:
arakadaşlar buji konusunda yardımcı olur musunuz? araç lpg li yeni kasa colt. hangi bujiden alayım nerden alayım. forumda gezerken bir arkadaş çok çakması var yazmış. güvenilir nerden alabilirim. küçük bir yerdeyim netten almam lazım. bir yardımcı olursanız çok makbule geçer. ayrıca bir de balata alacağım. balatalar standart mı oluyor her modele göre ayrı mı? cahilliğimi mazur görün :)

mesajınızın 2-3 mesaj yukarısında ben tek bir postta bütün cevapları vermişim aslında;

normal buji (bosch fr7se)(servis) 51,06TL
bir önceki set de normal buji: ngk lfr6c-11 piyasada 50-60TL

ekleme: orijinal balata kodu trw gdb1584 (125-135TL civarında). bosch buji internette uygun fiyata yok(servisten %10 iskonto ile 51TL'ye aldığım halde piyasada daha pahalı). ngk uygun fiyata bulunuyor. ngk ile bosch arasında fark yok. lpg'li kullanımda uzun ömürlü orijinal bujiler çabuk bitiyor ve daha pahalılar o yüzden tavsiye etmiyorum.buji linkleri:
http://www.otomobilyedekparcalari.com/N ... -2050.html
http://www.sanalpazar.com/Ngk-Buji-Fiya ... sp34281300

http://urun.n11.com/buji/lfr6c-11-ngk-buji-P13530810
n11'den daha önce alışveriş yapmadıysanız veya mobil uygulama kullanmadıysanız 50tl üzeri 5tl mobil kupon veriyor. mobil uygulamadan 4 adet alıp 5tl indirimden faydalanabilirsiniz. trw'ye 125TL verene kadar;
http://www.otosupermarket.com/Mitsubish ... 46272.html

filtreler lazımsa sitede filtreler de var tek kargo ile bütün malzemeleri(bujiler hariç) temin edebilirsiniz.

AnakinSkyWalker yazdı:
Son bakımda Bosch Platin-Iridium CNG/LPG gazı (FR 6 NI 332 S) 0 242 240 655 kodlu lpg bujisi takdırdım. 7 bin km oldu sıkıntı yok. Fiyatıda uygun bu bujinin. ocak ayında tanesi 18 TL'den almıştım. 30 binde bir değişmesi gerekiyor...

Ben de zamanında çok aradım ama sizin aldığınız fiyata yok, 25-30TL olmuş tanesi. pek bir albenisi kalmıyor. çünkü normal bujileri tanesi 12.5tl'den alıyorum, lpg ile bir problemleri yok. 4lü set 50tl'ye geliyor. 30bin km gidiyor. aracımın üstünde 30bin km'den beri normal bujiler takılıyor. 3. set yeni takıldı.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Ara 2015 14:18 
Kullanıcı avatarı

İsim: Sercan YAŞAR
Araç: 2011 Mitsubishi Colt Elegance
Kan grubu: Brh+
eyvallah arkadaşlar sağolun. kaan senin mesajı okudum hemde defalarca :) hatta yan sekmede senin mesaj açık siteleri dolaşıyorum :) aslında istediğim alabileceğim sitelerdi onu da şimdiki mesajda açıklamışsın teşekkür ederim :)

aslında senin mesaj üzerine delphi alacaktım balataları :)

edit: ekleme

Belki Bir Gün Herkes 4. Yıldızı Takacak Ama Tarih İlk Bizi Yazacak!!!

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Ara 2015 14:40 
Kullanıcı avatarı

secco35 yazdı:
eyvallah arkadaşlar sağolun. kaan senin mesajı okudum hemde defalarca :) hatta yan sekmede senin mesaj açık siteleri dolaşıyorum :) aslında istediğim alabileceğim sitelerdi onu da şimdiki mesajda açıklamışsın teşekkür ederim :)

aslında senin mesaj üzerine delphi alacaktım balataları :)

edit: ekleme

İstersen al tabi :)

ben memnunum, üzerindekileri 68-69bin km' gibi taktırdım, hala duruyorlar, 30bin km dayanır zaten 96bin km gibi baktığında usta bi 5bin km daha belki götürür dedi. ben de 55tl'ye bi set daha aldım, fren bakımı önemli zaten balata ucuz, 100.500 km'de bakıma gireceğim. o zaman takırırım. :D şu anda diskin değişip değişmemesi durumunu araştırıyorum. delphiler takılırken tornalanmıştı. diskim çok incelmiş olabilir. diskin değişimi için aranan kriterler ne onu öğrenmeye çalışıyorum.

delphi için link bulamadım ancak; http://www.fiatyedekparcacim.com/urunler/ en altta yer alan numaradan delphi lp993 balata elinizde var mı satın alabileceğim bir yol yöntem var mı diye sorun yardımcı olurlar diye düşünüyorum. daha önce sizden almıştım filan diyin :D

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 955 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 48  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 25 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye