Zaman: 28 Nis 2024 13:43

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 17 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 16 Haz 2013 17:05 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hasan H. Tekin
Araç: 2006 1.3 Instyle AMT
Meslek: Akademisyen
Kan grubu: Arh-
Bir haftalık tatilimden Colt deneyimleri sizlerle paylaşmak istedim. Konya-Salihli, Salihli-İzmir-Urla ve Konya-Salihli toplam 1360 km yol yaptım, Konya-Salihli 3 yetişkin ve 1 yaşındaki oğlum artı full eşya, Salihli-İzmir-Urla 5 kişi artı 1 yaşındaki oğlum, eşya, full klima açık, Salihli-Konya 2 yetişkin, 30 kilo zeytinyağı, 10 kilo şişe domatesi, 10 kilo kuru üzüm vb. olmak kaydı ile full eşya. 1360 km lik yolculuğun 400 kmsi şehir içi klima full açık, Konya-Salihli arası ortalama hız 120, arabamı küçümseyip sıkıştırmaya çalışan (hepsi yaşanmış örnek:) eski kasa astra, bora, corsa, accent, fiesta, polo, clio, şahin ki beni en çok şaşırtan ve taktir ettiğim 140'a kadar kafa tuttu, tarzı arabaların tepemi attırdığı dakikalarda hız 160-170. Arabam Colt Invite 1.3 AMT, Atiker OBD II lpg sistemi var, 1360 km lik yolculuğumun 100 km sini rampada 4 bin devirlere geldiği için subaplara zarar vermemek adına benzinde kullandım, kalan 1260 km lik yol için toplam lpg maliyeti 210 tl, km başına yaklaşık 0,165 krş. İşte arabamı en çok sevidiren yönlerden birisi bu, araba bildiğin yakmıyor:) Amt olmasına rağmen hızlanma, ivmelenme harika roketleme dedikleri şu gazı kökleyince aracın ok gibi fırlamasına bayılıyorum. İç kapasitesi müthiş, resimlerde de göreceksiniz arka koltukları öne çekip bagajı fullememe rağmen diz mesafesi gayet başarılı. Gelelim arabamın hiç sevmediğim ve puan kaybettiği yanına, tangır tungur bir araç süspansiyonlar bence iyi fakat iç plastik sesleri, gacır gucurlar, silecek altından gelen sesler, düşük kalite kapı plastiklerinden gelen sesler biraz sinir bozuyor. Gerçi bunlarda iyi olsa arabaya bu fiyatlara binmemiz imkansız olur. O yüzden forumda okumuştum bir arkadaş yazmış, bende o açıyla bakıyorum arabaya; "Colt sadece yoldaki hataları çok fazla belli ediyor" :) yoksa kaymak gibi yolda oldukça sessiz hakkaten. Şimdi düşünüyorum bir dahaki arabam ne olsa beni bu kadar mutlu eder? Hem az yakacak, hem iyi kaçacak, hem geniş olacak, hem sorunsuz olacak ve hem de en güzel özelliği bence arka koltuklar ileri geri hareket edebilecek, YAŞASIN COLT :Yahoo!:

Resimleri ekleyemedim pikseli büyük geldi :(

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Haz 2013 17:29 
Kullanıcı avatarı

İsim: Sami
Araç: Colt 2011
Meslek: serbest
Bu konuda benimde resimlerim var nasıl ekleniyor bilmiyorum. Colt ile şehir içi ev taşıdım.
1 Adet çamaşır makinesi(standart)
1 Adet buzdolabı(160 cm boy bagaj hafif açık kaldı bağlayarak ayarladım)
5 adet valiz (70x50x30 ebat)
7 adet kutu (40x40x20 ebat)

4 sefar yaptım ve taşıdım. Nakliye için 100tl istediler. 20 tl yakıt parasına taşıdım. :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Haz 2013 23:25 
Kullanıcı avatarı

İsim: Kutay
Araç: 1.3 Colt AMT
Meslek: Öğr.
Kan grubu: 0+
Colt hakikaten ezberbozan bi araba. Az yakar cok kacar. Disardan ufak icerden genis.

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Haz 2013 09:08 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ö.ÖLMEZ
Araç: Colt AMT
Meslek: Tekstil M
Kan grubu: A +
:Bravo: :Bravo: :Bravo:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Haz 2013 10:24 
Kullanıcı avatarı

İsim: Doğan
Araç: Citröen Grand Picasso
Meslek: Teacher
Kan grubu: A rh
Bagaj Kapasitesi resimlerini COLT BAGAJ HACMI RESIMLI konusuna da eklerseniz sevinirim.

Note 2 ile gönderildi

Eski Colt'çu..

Son imza güncelleme 12.11.2013

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Haz 2013 22:52 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hasan H. Tekin
Araç: 2006 1.3 Instyle AMT
Meslek: Akademisyen
Kan grubu: Arh-
Resimleri tekrar düzenledim yüklüyorum arkadaşlar, ilk olarak motoru Carpex Motor Cleaning Sprey ile temizlemiştim onun resmini ekliyorum, diğerleri ise bagajla ilgili olanlar.

Resim
Resim
Resim
Resim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Haz 2013 00:29 
Kullanıcı avatarı

İsim: Sami
Araç: Colt 2011
Meslek: serbest
Gecen araci yukledikten sonra kitapcigindan tasima kapasitesine bakayim dedim, yaklasik 500 kg yaziyordu. Bununkine bakinca diger Asx ve lancerada baktim, Asx 600kg, Lancer 550kg yaziyor. Asx için 600 az geldi, sonuçta jip sınıfi araç.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Haz 2013 22:43 
Kullanıcı avatarı

İsim: Fatih
Araç: lancer 1.6 mt
Meslek: Kuyumcu
Kan grubu: A+
Geçen hafta bir hayır için bir arkadaşımızdan 250 çift çocuk ayakkabısı aldık 245 tanesini colt un içerisine koydum son 5 taneyi sonradan keşfettiğim sürücü koltuğu altına sıkıştırarak tam 250 cift cocuk ayakkabısını colt a sığdırdım.Bu gün itibari ile 150 çift bayan ayakkabısını hiç zorlanmadan araca koydum bi 50 tane daha koyardım uğraşsam resimlerim yok ama bu ramazan hayır işlerimiz olacak yine o zaman koyarım.

Bu arada dikkat ediyorum herkesin colt u benimki gibi bagaj kiliidinin tam hizasından fitilden ayrılmış.Allah aşkına bu plastik fitilin oradan çıktığını ve tofaşlar gibi sallandığını sadece müşteriler mi görüyor?Mitsubishi bu konuya acil el atmalı diye düşünüyorum.

2014-??? Lancer 1.6 invite bende...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Haz 2013 13:55 
Kullanıcı avatarı

İsim: Yusuf
Araç: 2010 Honda CR-V Excutive
Meslek: Öğretmen
süpersiniz yaww. 2 sene önce Amasyadan Denizliye dönmüştüm. Annem sağolsun sanki denizlide yokmuş gibi bağ bahçe tarladan çıkan herşeyden doldurmuş.hiç abartmıyorum Hemde çuvalla. Arabada valizler haricinde birde kocaman stepne vardı. Bagaj , arka koltuğun aşağıları ve sağ tarafının tavanan kadarki kısmı, ön taraftaki koltuk altlarına kadar öyle bir doldurmuşumki eve geldiğimde 4 kişilik asansöre 1 kişi binerek tam 5 asansörde çıkardık :) artık anneler neler koyar siz tahmin edersiniz. aracı boşaltınca bende inanamadım bu kadar eşyayı nasıl sığdırdığıma :)

Bir muammadır "AŞK" Kiminin vicdanına atılan taş, kiminin fakir gönlüne katılan aş, kiminin de gözünden akıtılan yaştır, "AŞK".

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Haz 2013 23:37 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ali Akde
Araç: 2005 1.5 Instyle AMT
Meslek: Muhasebe Elemanı
Goldarrow yazdı:
Geçen hafta bir hayır için bir arkadaşımızdan 250 çift çocuk ayakkabısı aldık 245 tanesini colt un içerisine koydum son 5 taneyi sonradan keşfettiğim sürücü koltuğu altına sıkıştırarak tam 250 cift cocuk ayakkabısını colt a sığdırdım.Bu gün itibari ile 150 çift bayan ayakkabısını hiç zorlanmadan araca koydum bi 50 tane daha koyardım uğraşsam resimlerim yok ama bu ramazan hayır işlerimiz olacak yine o zaman koyarım.

Bu arada dikkat ediyorum herkesin colt u benimki gibi bagaj kiliidinin tam hizasından fitilden ayrılmış.Allah aşkına bu plastik fitilin oradan çıktığını ve tofaşlar gibi sallandığını sadece müşteriler mi görüyor?Mitsubishi bu konuya acil el atmalı diye düşünüyorum.

O fitil olayı benim araçta da aynı.

Ayrıca bende bir mini derin dondurucuyu paketi ile yüklemiştim araca.

Herşey bir yana ben her zaman şu iddiadan yanayım : "Colt'un bagajı bir sedandan daha fazla eşya alıyor." Üst üste yığabildiğin kadar yığ :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Haz 2013 21:06 
Kullanıcı avatarı

İsim: fatih
Araç: 20010 colt amt invite
Meslek: academician
Bende coltuma 1adet su sebili,iki tane büyük valizi rahatlikla sigdirmistim.coltlarin bagaj avantaji bagajın eninin büyük olmasindan kaynaklaniyor...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Kas 2016 15:16 
Kullanıcı avatarı

İsim: İbrahim Berkan Aydın
Araç: Henüz mitsubishim yok
Meslek: Güvenlik görevlisi
Kan grubu: 0rh-
Mitsubishi sağlam,ekonomik ve verimli motorları,sorunsuz mekanik aksamları,birbirine tam uyumlu motor ve aktarma organlarıyla çok sağlam sorunsuz ve evladiyelik araçlarlarıyla nam yapmış bir markadır.

Ama tasarım konusunda da en kötü Japon herhalde.o araçların tipsizliği nedir öyle ya,hangi mühendis çiziyor bunları :D ...eve ile asx bunların dışında bunlar tasarım olarak süper...böyle tasarımlı araçların var o volt,space star ve atragenin tipi nesir öyle ya keza Lancer in önü o kadar harikayken aracın arkasını nasıl o kadar ucube yapabildiniz

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Kas 2016 16:51 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
Colt sanırım Mercedes ortak yapım olduğu için çirkin: Mercedes A, B, ve Vito tipinde.
diğerlerinde fazla sorun yok sayılır ama tasarımda bir Mazda değil maalesef.
en sevdiğim mitsu tasarımı Outlander (2003/2006) diğer Suv'lara on basar hele Nissan X Trial yanına yaklaşamaz!

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Kas 2016 03:12 
Kullanıcı avatarı

İsim: Mustafa Küçük
Araç: Colt 1.3 makyajlı kasa
Meslek: Tasarımcı
Kan grubu: 0 +
spartacus yazdı:
Mitsubishi sağlam,ekonomik ve verimli motorları,sorunsuz mekanik aksamları,birbirine tam uyumlu motor ve aktarma organlarıyla çok sağlam sorunsuz ve evladiyelik araçlarlarıyla nam yapmış bir markadır.

Ama tasarım konusunda da en kötü Japon herhalde.o araçların tipsizliği nedir öyle ya,hangi mühendis çiziyor bunları :D ...eve ile asx bunların dışında bunlar tasarım olarak süper...böyle tasarımlı araçların var o volt,space star ve atragenin tipi nesir öyle ya keza Lancer in önü o kadar harikayken aracın arkasını nasıl o kadar ucube yapabildiniz

Aynen katılıyorum size. Dediğiniz gibi ASX ve Lancer X tasarım olarak süper. Lakin ben 2016 Dizel ASX e bindim ve bu ne abi bu nasıl iç tasarım dedim. Kalite hissi de yok. Yani o tasarıma bu iç dizayn. Gerçekten Mitsubishinin iyi bir tasarımcıya ihtiyacı var. Nasıl ki KIA ve Hyundai aldı tasarımcı düzeltti olayı sizde yapın abi. yaklaşık 100.000 tl para vereceksin ve aldığın arabaya binince içine sinmeyecek. Benim ikinci arabam kesin asx olur diyordum bu olaydan sonra sildim kafamdan.

Diğer modelleri zaten ayrı bir tipsiz. Hele attrage yandan bakınca kamburumsu gibi taklit bir araba gibi birşey. Birde bunun üstüne lancer i üretmeyeceklermiş artık. Adam akıllı bir ceo ya ihtiyaçları var bunların...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Kas 2016 09:13 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Temsa Binek sınıfa nasıl üvey evlat muamelesi yapıyorsa sanırım Mitsubishi de aynı şeyi yapıyor. zaten böyle olmasa Binek sınıfı Temsa'dan alırlardı. Sanırım Mitsu müşterileri olarak Mazdaya doğru geçişler yaşayacağız.(benzer yetkılı servis vs. sıkıntıları Mazda müşterileride söylüyor ama en azından içine sinen bir arabaya binersin)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Kas 2016 10:40 
Kullanıcı avatarı

İsim: Mustafa Küçük
Araç: Colt 1.3 makyajlı kasa
Meslek: Tasarımcı
Kan grubu: 0 +
av.ilhami yazdı:
Temsa Binek sınıfa nasıl üvey evlat muamelesi yapıyorsa sanırım Mitsubishi de aynı şeyi yapıyor. zaten böyle olmasa Binek sınıfı Temsa'dan alırlardı. Sanırım Mitsu müşterileri olarak Mazdaya doğru geçişler yaşayacağız.(benzer yetkılı servis vs. sıkıntıları Mazda müşterileride söylüyor ama en azından içine sinen bir arabaya binersin)

Çok doğru bir tespit. Daha evvel başka bir sayfada da yazdığım üzere, servislerde Temsa'nın bu politikasını eleştiriyor. Ticari sınıfta hem daha çok satış olduğundan hemde bakımıydı yedek parçasıydı sirkülasyon çok olduğundan elbette üstüne daha çok eğiliyor.
Diğer yandan da Mitsubishi yanlış politikalarla pazardaki asıl yerini bir türlü tutamıyor. Dünyanın en büyük sanayi kuruluşlarından birisi olan Mitsubishi'nin başına iyi bir Ceo geçse herşey çok daha farklı olur. Büyük konuşmak gibi olmasın ve her ne kadar ASX tasarım ve de sorunsuzluk olarak kalbimi feth etsede mantığım olmaz diyor bu yüzden....

Mazda tarafında da fiyatlar bayağı tuzlu ve yine büyük şehirler haricinde servis sıkıntısı var. Bu yüzden benim için bir seçenek değil o da. Yoksa iç ve dış tasarım ve de kalite algısı yüksek biliyorum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Kas 2016 11:09 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Sıfır fiyatlarını bilemem ama 2. elde f/p olarak iyi bence. zaten en sorunsuz araç ürettiğinden çok da servis ihtiyacı olmaz.
f/p olarak Nissanlar da tercih edilebilir.
Ceolar için önemli olan- kendi dolgun maaşları dışında- maliyet/kar dengesi. bu nedenle birçok sektörde bulunan Mitsubishi için binek otoya yaptığı yatırımı misal tükenmez kalemden daha fazla kazanacağını hesapladığı an gerekirse Binek oto üretimini durdurur kaleme yatırımı arttırır. Sanırım bugünkü durumda bundan ibaret. Ceolarda bizdeki gibi markayı duygusal sahiplenme yoktur.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 17 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 84 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: