Zaman: 27 Nis 2024 16:37

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 121 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 09 Ağu 2010 22:19 
Kullanıcı avatarı

İsim: cihan
Araç: Mitsubishi COLT 1.5 Instyle
Kan grubu: BRh
Arkadaşlar foruma yeni katıldım denizlide oturuyorum. kendimi tanıtayım adım cihan .ben colt sahibi olmak istiyorum hayırlısıyla.
ilk şahsi arabam l 100 idi ve L100 almaya giderken bayiden galeriye colt ile gitmiştik.ve o gün kafama takmıştım ( 2007 ) aklıma takılan sorular ise
1. acemi bir kullanıcıyım ve kaydırma olayını aşabilirmiyim ( yokuşta el freni )
2. içeri ses olayı önemli değilde konfor bakımında bu sert süspansiyonlar çok rahatsız edicimi.sonuçta ailemle kullanıcam
3. colt hakkında fazla bilgim yoktu forum dan çok yararlandım ama bana hangi colt serisini almamı önerirsiniz.
4. golf IV 2000 ve coltta 2006 kaldım sizce hangisi yardımlarınız için ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Ağu 2010 22:40 
Kullanıcı avatarı

pardon yaa cihan demişiz kalmışız
ben DENİZLİDE oturuyorum kendimi tanıtayım ismim cihan kandemir. 154 kv trafo merkezinde işletme teknisyeni olarak görevliyim, 7 senedir burada görevliyim.3 yıldır evliyim allaha emanet 1 evladım var .Ve ARABASIZIM :D ( artık coltum var :) )

En son c!h@n... tarafından 17 Eyl 2010 18:55 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Ağu 2010 22:43 
Kullanıcı avatarı

İsim: FATİH
Araç: COLT 1.5 AMT brcli
Meslek: muallim
Kan grubu: B +
kardeş aramıza hoşgeldin umduğundan fazlasını bulacaksın emin ol

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Ağu 2010 22:47 
Kullanıcı avatarı

İNŞALLAH FORUMA GÜVENMEMEK ELDE DEĞİL HERKES FAZLASINI PAYLAŞIYOR.ben sadece biraz daha emin olmak istiyorum

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2010 09:50 
Kullanıcı avatarı

arkadaşlar lütfen. yardımlarınızı bekliyorum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2010 10:14 
Kullanıcı avatarı

" eğer 4-5 kişi içinde bagaj dolu kullanacaksan colttan vazgeç hatta golf bile az gelebilir. "
ama 5 kişi ve bagaj colt için çoksa evet vazgeçmeliyim ozaman bilgiler için teşekkürler.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2010 10:50 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ahmet
Araç: 4D55
Meslek: Stud.
Kan grubu: A+
Colt daha yeni ve özel.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2010 11:11 
Kullanıcı avatarı

hyudai accentin bile 375 litre bagajı var pikniğe giderken falan çaresiz kalıcaz o zaman.şahsen ben colt almak istiyorum colta alışmak istiyorum.tabiher araba mükemmel olamaz eksikleri olacak mutlaka.sonuçta alınca bagajı ufakmış bunun bi işe yaramaz gibi babamın cümlelerini de duymak istemiyorum açıkcası:)))

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2010 11:28 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hakan
Araç: Colt invite AMT
Meslek: Banka
Bagaj sorununu halledebilirseniz bile kalabalık kullanacaksanız kesinlikle 1.5 motorunu tercih edin.
1.3 motor 4-5 kişi binince ister istemez çekişi etkiliyor.
kalabalık olunacaksa hiçbir modelin düşük motoruna yanaşmamakta fayda var.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2010 12:01 
Kullanıcı avatarı

neyse eksileri gittikçe çoğalıyor gözümde artılarıda çok ama. ses alıyor çok sert süspansiyon. kaydırma sorunu, düşük bagaj hacmi vs vs.yani sevmediğim accent ve matrix de bile bagaj hacmi 350 üstü. neyse arkadaşlar şimdilik vazgeçtim üzülerek ve hüzünlü bir halde hemde.aile arabası olarak düşünmüştüm ama biraz daha araştırma yapmam gerekiyor demekki.iiki bu siteyi bulmuşum çünkü almak üzereydim.bilgiler için teşekkürler.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2010 12:23 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hilmi
Araç: 1.5 AMT Colt GP/ASX İnvite
Meslek: Doktor
aslında 3 kişilik aile için yeterli, sonuçta arka koltuk hem raylı hem yatıyor hemde tamamen 2/1 olarak çıkartılabiliyor.sırf sizi düşündüren bagaj mı??

açıkçası koltuklu doblonun bagajının almadığını koltuğu yatırarak aldım ben :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2010 12:39 
Kullanıcı avatarı

şahsen ben bunu aile için alıcam yeri gelecek ençok lazım olacağı yer yaz günleri piknik 4-5 kişi ve piknik malzemeleri benim arabam ozaman gözden düşecek işe yaramaz bir kimliğe bürünecek.ozaman üzülürüm.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2010 14:24 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hilmi
Araç: 1.5 AMT Colt GP/ASX İnvite
Meslek: Doktor
valla piknik diyosun ama bu dediklerini ben kendi aracımla yapabiliyorum

araç yaylı olmasına rağmen;
5 kişi+mangal+alışveriş poşetleri alıyo rahatça.ha evet bi sedan arabanın bağajı kadar değil ama yeterli bence :)
uzun yol vs yapmayacaksan olabilir, ama uzun yolda cidden sıkıntı olur bagajın.kendi kullanım şartlarına göre belirle işte:D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2010 21:38 
Kullanıcı avatarı

İsim: Doğan
Araç: Citröen Grand Picasso
Meslek: Teacher
Kan grubu: A rh
Colt geleneksel aile aracı değildir. Ancak akıllıca yüklenildiğinde ihtiyacı giderebilecek bir otomobil. Matrix gibi araçlarla kıyaslamanız doğru değil bence..

Araba almak için nedenlerimiz vardır. Bu nedenleri sıraya dizmeniz gerekli. Yani öncelik nedir?

Eğer 1. sırada geniş bagaj varsa B sınıfı bir aracı direk eleyin zaten..

Bakın ben Colt'la bu yaz Karadeniz'i gezdim, 4 kişi.. Geçen gün de ÇAnakkaleye gittim. MEsela karadeniz gezisinde bagajda şunlar vardı..

3 adet tek kişilik bavul. 1 adet kabin boy sert valiz
1 adet tam dolu sırt çantası
Mangal ve mangal kömürü
1 adet dizüstü ve çantası
ayakkabı ve atıştırmalık poşetleri.

Bunun dışında yolculuk boyunca alınan birçok hediyelik eşya ve 5kg'luk pirinç çuvalı yada semaver gibi şeyler de eklendi.. Bir sıkıntı olmadı. Ayrıca koltuklar da en ön kısımda değil. Ama mesela çocuk arabası olsa bu kadar eşya koyamazdık..

Diyeceğim şu ki çocuksuz 4 kişi çok rahat 2500km 'lik bir yolculuğa çıkabiliyor.

Benim sıralamam şöyle bu arada
1. Güvenlik
2. Yakıt ekonomisi
3. PErformans
4. Tasarım
5. Konfor
6. Fiyat / Fayda oranı
7. Servis Ağı
8. 2. El değeri

Gördüğünüz gibi bagaj genişliği çocuksız bir aile olduğum için benim listemde bile yok. O yüzden bu unsurların sırası size göre nasıl ona bakın.

Eski Colt'çu..

Son imza güncelleme 12.11.2013

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2010 23:54 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Aydın
Araç: 2011 Honda Accord 2.0 Executive AT
Meslek: Öğr. Gör.
Kan grubu: B+
şimdi esp gibi bir özellik olsa diyecem lazım olduğunda hayat kurtarır. ama arada bir lazım olacak bir boyut meselesini öncelik sıralamanda öne koyma bence. bende lancer varken onun bile yetmediği dönem oldu. ne yapayım minibüs mü alayım? Sığmayan gelmez ya da başka araçla gelir. Yok haftada bir 5 kişi binecem piknikten dönmeyecem hatta diyorsan alma tabi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Ağu 2010 08:51 
Kullanıcı avatarı

arkadaşlar bilgiler için teşekkürler.ama kararımı verdim 2004 FORD Fusion 1.6 Lux lpg 17500 TL. 100 HP .156000 KM 'de ama 2004 modele göre normal.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Ağu 2010 11:56 
Kullanıcı avatarı

İsim: yasin
Araç: İETT Otobüsleri :)
Meslek: Grafik Tasarımcı
Kan grubu: 0+
çetin kardeşi eğer aile arabası olarak kullanacaksan ve ailen 4 kişiden fazla ise colt sana yetmez... bence C segmenti bir araç bakmalısın kendine... Sağlamlık istiyorsan mesela Lancer alabilirsin, yada 2005-2008 arası bir toyota corolla veya avensis bu araçlar senin ihtiyacını karşılayacaktır... Sevgiyle kalın...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Ağu 2010 13:55 
Kullanıcı avatarı

arkadaşlar beni yanlış anladınız.aile arabasındaki maksadım; bir hyundai accent ile 7 kişi ve full bagaj denizli antalya datça günlük gezildi. 75HP 1.5 MOTOR. benim 3 kişilik ailem var,ama abim babam 3 katlı şekilde oturuyoruz.sadece 4+1çocuk ve 2 valiz = 250 km yapammı.yol böyle olunca mesala denizli manisa.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Ağu 2010 17:32 

denizli'de 5 yıl kaldım.. bir yıl öncesine kadar teraspark altı villa tarzı bir evde 400 tl kira ile oturuyordum.... maaş dışında ankara'nın hiçbir şeyinden memnun değilim... zaten ona da sırf maaşım artsın biraz diye geldim..

neyse yan evin sahibinde ford fusion vardı... misafirliğe gelen olursa ona değil benim araca bakardı.. gerçi benimki 1,5 motor.. 1,3 lere göre kasa biraz daha heybetli olabilir.. netekim 205/45/16 ebat var...

benim tavsiyem almak istediğin her ne ise.. işi bitirmeden önce colt'un yanına getir... önce görüntüyü kıyasla.. sonra oradan 4 kişi ile bir ona binin.. hemen ardından colt'a binin... ve ardından fusion'un bagajına bir şeyler doldur ve ne kadarını colt'un almadığına bak... bagajın almadığı bir parça mı önemli yoksa 4 kişinin gelinlik giyip oturacabileceği hacim mi.. sen karar ver.. ama yok sadece başkarcı köyünde mangal yakacağım diyorsan 15 kmlik bir yol için hacı muratla bile gidersin...

fusion'ın yerden hafif yüksek oluşu belki biraz konfor artısına rağmen 100 km ve üstünde colt'a göre bir dezavantaj.. yol tutuş çok önemli bir etkendir... açıkçası komşu - gel değiştirelim şu araçları dese hemen reddederdim... yorum benim...karar senin...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Ağu 2010 20:59 
Kullanıcı avatarı

İsim: Erdal
Araç: colt 1.3 amt
Meslek: Öğretmen
Kan grubu: B(+)
turizmpsikoloğu yazdı:
denizli'de 5 yıl kaldım.. bir yıl öncesine kadar teraspark altı villa tarzı bir evde 400 tl kira ile oturuyordum.... maaş dışında ankara'nın hiçbir şeyinden memnun değilim... zaten ona da sırf maaşım artsın biraz diye geldim..

neyse yan evin sahibinde ford fusion vardı... misafirliğe gelen olursa ona değil benim araca bakardı.. gerçi benimki 1,5 motor.. 1,3 lere göre kasa biraz daha heybetli olabilir.. netekim 205/45/16 ebat var...

benim tavsiyem almak istediğin her ne ise.. işi bitirmeden önce colt'un yanına getir... önce görüntüyü kıyasla.. sonra oradan 4 kişi ile bir ona binin.. hemen ardından colt'a binin... ve ardından fusion'un bagajına bir şeyler doldur ve ne kadarını colt'un almadığına bak... bagajın almadığı bir parça mı önemli yoksa 4 kişinin gelinlik giyip oturacabileceği hacim mi.. sen karar ver.. ama yok sadece başkarcı köyünde mangal yakacağım diyorsan 15 kmlik bir yol için hacı muratla bile gidersin...

fusion'ın yerden hafif yüksek oluşu belki biraz konfor artısına rağmen 100 km ve üstünde colt'a göre bir dezavantaj.. yol tutuş çok önemli bir etkendir... açıkçası komşu - gel değiştirelim şu araçları dese hemen reddederdim... yorum benim...karar senin...

çok güzel ifade etmişsiniz

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 121 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 94 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye