Zaman: 16 Haz 2024 06:41

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 31 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 27 Mar 2015 00:09 
Kullanıcı avatarı

İsim: M. Asım
Araç: Fiesta-2008
Meslek: Öğretmen
Arkadaşlar yukarıda örneğini gösterdiğim parçalar Volvo s40 ile ortak, ben bu parçaları aldım ve bugün ustama değiştirttim sonuç mükemmel, Maşallah diyelim...

Çekinmeden alıp değiştirebilirsiniz. Ben de Karasi adlı kullanıcıdan (Ahmet kardeşimden- ki teşekkürü borç bilirim-) tecrübe edinerek parçaların orjinalleriyle birebir aynı olduğunu resimlerle teyit ettikten sonra volvo parçası satan Ankaralı bir siteden sipariş ettim. Mitsubishi diye ararsanız çok zor bulursunuz ve genelde üst kuleyle beraber satılıyor, çok daha pahalı. Ama genelde kule takozunda sıkıntı olmuyor, içindeki rulman dağılmış oluyor, onu almak yeterli, bir de amortisör tablası veya sacı diye geçen parçayı alın o da zarar görmüş oluyor... Ben iki takım halinde sağ- sol alarak değiştirttim, çıkan parçalar perişan haldeydi... Şimdi ön düzen gayet sessiz.

Aldığım site adresini isterseniz verebilirim. Parçalar orjinal İsveç geldi...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 31 Mar 2015 10:46 
Kullanıcı avatarı

İsim: AHMET
Araç: mitsubishi carizma avance hp 2001
Meslek: teknik eleman
Kan grubu: 0rh-
Sorun böylece halledilmiş oldu...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Nis 2015 08:49 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
Kan grubu: A+
evet, site adresini istiyoz bilader :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Nis 2015 22:32 
Kullanıcı avatarı

İsim: Halil
Araç: 2001Carisma Avance
Meslek: Memur
Kan grubu: 0RH-
musty yazdı:
Arkadaşlar yukarıda örneğini gösterdiğim parçalar Volvo s40 ile ortak, ben bu parçaları aldım ve bugün ustama değiştirttim sonuç mükemmel, Maşallah diyelim...

Çekinmeden alıp değiştirebilirsiniz. Ben de Karasi adlı kullanıcıdan (Ahmet kardeşimden- ki teşekkürü borç bilirim-) tecrübe edinerek parçaların orjinalleriyle birebir aynı olduğunu resimlerle teyit ettikten sonra volvo parçası satan Ankaralı bir siteden sipariş ettim. Mitsubishi diye ararsanız çok zor bulursunuz ve genelde üst kuleyle beraber satılıyor, çok daha pahalı. Ama genelde kule takozunda sıkıntı olmuyor, içindeki rulman dağılmış oluyor, onu almak yeterli, bir de amortisör tablası veya sacı diye geçen parçayı alın o da zarar görmüş oluyor... Ben iki takım halinde sağ- sol alarak değiştirttim, çıkan parçalar perişan haldeydi... Şimdi ön düzen gayet sessiz.

Aldığım site adresini isterseniz verebilirim. Parçalar orjinal İsveç geldi...

Mrb.Musty arkadas.Bende de 2001 avance var.siz bu parcalari hangi siteden aldıniz?
Birde volvonun hangi model ve serisinin parcalari uyuyor.Madde madde siralarsaniz sevinirim.Uyan parcanin resmini paylasirsaniz daha cok mutlu olurum.
Kazasiz belasiz gunler dilerim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Nis 2015 21:16 
Kullanıcı avatarı

İsim: M. Asım
Araç: Fiesta-2008
Meslek: Öğretmen
kaya42 yazdı:

Mrb.Musty arkadas.Bende de 2001 avance var.siz bu parcalari hangi siteden aldıniz?
Birde volvonun hangi model ve serisinin parcalari uyuyor.Madde madde siralarsaniz sevinirim.Uyan parcanin resmini paylasirsaniz daha cok mutlu olurum.

Merhabalar, Volvo s40 ile uyumlu bazı parçalar var ama benim bizzat sonuca ulaştığım şu iki parça:

Amortisör rulmanı: http://www.zntyedekparca.com/volvo-s40- ... 399-pmu180

Amortisör tablası veya çanağı: http://www.zntyedekparca.com/volvo-s40- ... sol-pmu963

Ben bu siteden aldım, fiyatı piyasaya göre uygun ve parçalar kaliteli...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Nis 2015 19:21 
Kullanıcı avatarı

İsim: Halil
Araç: 2001Carisma Avance
Meslek: Memur
Kan grubu: 0RH-
musty yazdı:
kaya42 yazdı:

Merhabalar, Volvo s40 ile uyumlu bazı parçalar var ama benim bizzat sonuca ulaştığım şu iki parça:

Amortisör rulmanı: http://www.zntyedekparca.com/volvo-s40- ... 399-pmu180

Amortisör tablası veya çanağı: http://www.zntyedekparca.com/volvo-s40- ... sol-pmu963

Ben bu siteden aldım, fiyatı piyasaya göre uygun ve parçalar kaliteli...

Verdiginiz bilgiler icin cok teskkurler.

Verdigin bilgiler icin cok tesekkurler.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Nis 2015 09:00 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
Kan grubu: A+
av.ilhami yazdı:
evet, site adresini istiyoz bilader :)

benim siteme girip duruyormuşsunuz da biz acaba hangi site diyoz. öyleyse fiyat kıyaslama açısından diğer volvocularıda söyleyelim bazen aynı parçada 100-200- TL oynuyor. ANKPAR, YEDEKPARÇABİZDE, DÜNYA GRUP bir de N11.com var
http://www.dunyayedekparca.com/
http://www.yedekparcabizde.com/ bobinlerin tanesini 100 TLye aldım diğer sitelerde 125-175 arasında)
https://www.ankpar.com/
http://www.n11.com/volvo-c70-1997-2014- ... -P21672596 (site 85 TL olan devirdaim pompası diğer sitelerde 150-200 arası idi
ZNT otomotiv:malum .buradan da kalaorifer radyatörünü 115 TLye aldım diğerlerinde 250 TL idi. (üst takoz 25 iken, başka sitede 50 gördüm)
diğer açıklama yapmadığım sitelerde de bazı sensörler ucuzdu
ZNT aslında ideal: parça zenginliği diğer bazılarında olsada şasi no kontrolü ile yanlış parça siparişi versenizde sisi arayıp doğrusunu göndermelerii fiyat makul ancak SADECE MAXİMUM KARTA TAKSİT VAR . BENDE İSE BONUS VAR. diğer bir eleştriri bir şekilde kredi kartla alışveriş yapılır ve satım iptal olursa kart çekimini iptal etmek yerine ileride yapacağınız alışverişten düşeriz. diyorlar şimdilik ben 2 kere bunu kabul ettim almayaı düşündüğüm parçalar için ama işlemin iptalini ısrarla istesem nolur bilmiyorum, muhtemelen parayı iade ederler.
HERKESE UCUZ VE BEREKETLİ aLIŞVERİŞLER

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Tem 2015 02:24 
Kullanıcı avatarı

İsim: KORAY
Araç: 2001 Carisma Comfort HB
Meslek: Asker
Merhaba dostlar
Uzun bir suredir ayni dertten bende muzdariptim ve uzun ugraslar sonucu yan sanayi olarak izmit sanayi sitesinde yer alan bir yedek parcacidan rulmanli ust takozu tedarik ederek sonuca ulastim.Yan sanayi diyorum cunku orjinal parcalara yetkili servis 450 tl ucret istedi ve 6 ay gibi bir surede tedarik edebilecegini soyledi.2 gun once degisimi yaptik ve aracin hidrolik direksiyon oldugunu farkettim.Yan sanayi Canak ve rulmanli takozu 180 tl ye satin aldim.Ancak canak uymadigi icin geri iade ettim.Mevcut canak zaten sorunsuzdu
Ancak rulman resmen erimis vaziyette idi.Takoz sokumu ise bayagi ugrastirdi.biraz torna isleminin ardindan nihayet sonuca ulastik.takoza 50 tl iscilige 40 tl vererek bu dertten su an icin kurtulduk.Su an icin diyorum cunku malum yan sanayi ne kadar goturur bilinmez ama bu onarimin ardindan kotu durumdaki 4 lastik degisimi rot balans ayarinin ardindan direksiyon muthis hafifledi ve o gicik surtunme sesi gitti.
Kafamda vermis oldugunuz linkteki parcalar vardi.Ancak guvenemedigim icin almadim.Ama biim araclarin volvo ile ayno bantta uretildigi dusunuldugunde uyma olasigi yuksekti ki sizler bunu kanitladiniz.insallah bu sorunu bir kez daha yasamayiz.
Degerli paylasimlariniz icin sahsim adina tesekkur ederim.Forumlar olmasa sorunlarimiza cozum bulamayacagiz.
Sagolun varolun.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Tem 2015 08:04 
Kullanıcı avatarı

İsim: Kerim
Araç: lancer 2005
Meslek: güvenlik
Abiler aynı sorun benim araçta da var 1 haftadır bu çanak ve rulman lancer 2005 le de uyumlumu

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Tem 2015 20:10 
Kullanıcı avatarı

İsim: KORAY
Araç: 2001 Carisma Comfort HB
Meslek: Asker
Çetin yazdı:
Abiler aynı sorun benim araçta da var 1 haftadır bu çanak ve rulman lancer 2005 le de uyumlumu

Sana tavsiyem oncelikle bahse konu parcalarin parca numaralarini tespit et.bu iside yetkili servisten arac ruhsati ile ogrenebilirsin veyahut autopart isimli yurtdisi siteden de ogrenebilirsin ve şema olarak resmini gorebilirsin.Ancak ben yedekparcacidan ust takozu aldigimda etketine carisma ve lancer diye yazmislardi.Ben uyma olasiginin yuksek oldugu u dusunuyorum.Ancak saglama almak adina yukarida soyledigim yontemlerle parca no ve şemasini gormen iyi olur.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Tem 2015 01:48 
Kullanıcı avatarı

İsim: Kerim
Araç: lancer 2005
Meslek: güvenlik
Tamam teşekkürler. Pazartesi günü gideceğim bi göstereyim bakalım usta ne diyecek

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 31 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: