Zaman: 16 Haz 2024 08:31

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 8 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 19 Haz 2015 13:54 
Kullanıcı avatarı

İsim: burak
Araç: gurcan
Meslek: tekniker
Kan grubu: a+
anahtarı kaybettim anahtarcı çağırıp yenisini yaptırdık bir gün sonra anahtar yapılıp geldi fakat araç çalışmadı sanayiye çekiçi aracılığıyla götürdük başka bir usta ya iki gün uğraştırdıktan sonra beyin çok kurcalanmış dedi aracımı teslim etti çok uğraştım dedi fakat bobinlerden bir tanesi aşırı ısınıp araç stop ediyordu.yeni bobin aldım yine aynı izmire götürdüm oradaki ustalarda baktı sorun immo beyninde dediler motor beynine yanlış sinyal gönderiyo ve araç stop ediyo dediler şimdide aynı araçtan bir tane bekliyorlarmış komple seti deneyeceklermiş 2 aydan beri aracım sanayide ne olur bir arkadaş bana yardım edermi yalvarıyorum bilgi sahibi olan arkadaş özelden numara ulaştırırsa arayıp bilgi ve yardım almak istiyorum :shock:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Haz 2015 09:24 
Kullanıcı avatarı

İsim: cevdet
Araç: mitsubishi carisma comfort 1.6 - 2001
Meslek: portföy yöneticisi
selam bende aranıza yeni katılan özel sektörde çalışan istanbul da yaşayan bir mitsubishi kullanıcısıyım

bu konuda bi tecrübem oldu.arabam 2001 carisma , anahtarımı kaybettim.bir şekilde kapıları açtım sonra araştırdım.anahtar ile arabayi haberleştiren biri anahtar içinde bir çip , diğeri immobilizer beyni diye genellikle direksiyonun alt tarafında sol tarafda kırmızı bir kutu.anahtar yapılması kesinlikle yetmiyor.çünkü immobilizer anahtarın içinde çip ile haberleşip (birbirine kodlanmış olduğu için sadece kendi anahtarın oluyor) arabanın ateşlemesine izin veriyor.
sorun nasıl aşıldı derseniz kodlama yapabilen (bunu bir elektronik cihaz ile yapıyorlar) bir kilitçi bulmanız gerekiyor.sıradan kilitçiler bunu hem bilmiyor hemde kendi yapmıyor bunu yapabilen bir kilitçiye gönderip aradan para kazanıyor.benim kırık bir anahtarım vardı ondan bir numune çıkarabildik şükürler olsun.anahtar işim hallolmuş oldu.sonrasında immobilizer ı direksiyon sol alt tarafında kırmızı kuru olarak buldum yerinden söktüm , Sultanbeyli de iyi bir kilitçi var ona götürdüm.bu işi netten falan baktığınızda genellikle Maslak da bir iki kilitçi ile görüşüyorsunuz.fiyatlar 250 -300 tl arasında değişiyor. gelip arabanın başında bu işi çözebiliyorlar.kilitçi immobilizer i ve kendisinin çıkardığı minik bir çipi cihazda birbirine kodladı.ben götürdüğüm ve iyi bir kilitçi bulduğum için 130 tl civarına(8 ay önce) hallettim.2. anahtar içinde ekstra para istiyorlar 50 TL civarı.

bu bilgiler işinize yarar umarım

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Haz 2015 09:37 
Kullanıcı avatarı

İsim: cevdet
Araç: mitsubishi carisma comfort 1.6 - 2001
Meslek: portföy yöneticisi
biraz daha netleştirelim görsellerle :)

-bu kodlayan cihaz

http://cf.pl/product.php?id_product=101

resmi görmeniz için linki paylaşıyorum

immobilizer görsel için google dan carisma immobilizer yazdığınızda çıkıyor.

- üzerinde bosch yazan bir kırmızı kutu

http://www.autotronics.co.uk/cscart/mit ... rvice.html

-Anahtarın içindeki minik chip

http://shop-auto-podolsk.ru/en/category/mitsubishi_cn/

bu linklerden görselleri görüp biraz daha bilgi sahibi olmanızda yarar sağlayabilir

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Haz 2015 20:48 
Kullanıcı avatarı

İsim: berkan
Araç: carisma 2003 h.back comfort 103hp 76kw
Meslek: mühendis
Kan grubu: -+
Hacım profesyonel "OTO anahtarcıya" gideceksin, o hepsini halledecek. Anahtar götürmene bile gerek yok, immobilizeri yazılımla kırıp kendisi kopyasını sana vereceği anahtarın içine işleyecek. Fiyatı 150tl gibi..

Sanayidekiler anlamaz bu işten, şehir içinde oto anahtarcı bul... Carisma yazılımı varsa halleder. İzmirde olan bulursun çok rahat..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Haz 2015 20:51 
Kullanıcı avatarı

İsim: berkan
Araç: carisma 2003 h.back comfort 103hp 76kw
Meslek: mühendis
Kan grubu: -+
O işten anlamayan ustalara o işi yaptırmayın, anlamıyorlarsa anlayananı bul. İşi anahtar işinden anlamayan kişilere vermişsin gibi, onlarda sistemi kalıcı bozmuş olabilirler, umarım öyle olmamıştır...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Tem 2015 16:25 
Kullanıcı avatarı

İsim: talha
Araç: Mitsubishi Carisma
Meslek: Öğrenci
Kan grubu: B+
Ben anahtarcıya 100 liraya yaptırdım. 1 saatte bitti iş. İstanbulda iseniz Perpa'da anahtarcım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Tem 2015 16:10 
Kullanıcı avatarı

İsim: Dağcan
Araç: 2010 Mitsubishi Lancer 1.5 İnvite mt
Meslek: karnaval.com İçerik Editörü
Kan grubu: A(-)
Geçmiş olsun, durumda bir değişiklik varmı acaba? eğer hala çözülemediyse Maslak Atatürk Oto Sanayi Sitesi'nde 2.Kısım, 5. Sokak ta Uğur anahtar var. Gayet profesyonel çalışıyorlar. Geçtiğimiz yıl benim aracın beynindeki kaybolan yedek anahtarın silinmesi ve yeni anahtar + kodlamasını 150 liraya yapmıştı.

Tavsiye ederim,

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Tem 2015 21:36 
Kullanıcı avatarı

İsim: burak
Araç: gurcan
Meslek: tekniker
Kan grubu: a+
biraz zor oldu ama hallettim manisa alaşehirdeki beyinci mustafa halletti sağolsun şimdi elimde sağlam beyin var almak isteyenlere duyrulur sağlam çalışıyor sorunsuz 750 tl immo beyni 250 tl

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 8 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: