Zaman: 16 Haz 2024 10:36

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 71 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 03 Eyl 2014 17:00 
Kullanıcı avatarı

İsim: Halit
Araç: 159-Colt
Meslek: öğretmen
Kan grubu: A rh
Bluetoothlu versiyonu 20tlye almıştım sahibinden üzerinden.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Eyl 2014 18:56 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
Kan grubu: A+
karaduman205 yazdı:
bende internetten 30 tl ye kablolu modelini aldım daha önce bluetooth lu olanını kia da kullanabiliyordum torque pro ile...
kia satıldı cihaza da arkadaş çöktü...
şimdi colt 1.3 invite var ve ksblolu cihaz ile bağlantı sorunu yaşıyorum sebebi ne olabilir...

bende tam bilmiyorum ve bu konuda 3 vakte kadar öğreneceğim. ancak şu ihtimaller var;
bağlantı ayarlarını kontrol edin com1-com2 gibi şeyler var.
araç kontak açık (2. kademe konumunda) veya çalışır vaziyette mi?
bağlantı tellerinde kopukluk eğrilkik vs. temasssızlık olabilir. bendeki elm327 hafif çukura girp çıkınca gevşeyip temassızlık yapıyor bağlantı kopuyor.
en kötü ihtimal: başka araçta bağlantıyı deneyin hatta farklı markada da. onlara bağlanırsa tyukarıdaki bağlantı sorunu kontrol edin YOKSA ECUNUZ İÇİN UYUMLU CİHAZ DEĞİLDİR.
bende ünversal obd vardı kablolu ekranlı hesap makişnası gibi olanlardan diyeyim. bazı protonlara bağlanırken bazı protonlara bağlanmıyordu

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Eyl 2014 19:08 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

hata kodlarının başındaki harfler ne anlama geliyor: P harfiyle başlarsa motorve bağlantıları sorunu demektir.
ingilizcesini yaayım da yanlış aktarmayayım;önemli olan bu ilk karakterler ve bunlardan da paranın P si
P: powertrain, güç grubu (motor vs)
C: chassis, şasi vs.
B: body, Ön taraf komple; alt takım vs.
U: undefined/network, bulunamayan(!?)
bunlar ilk karakter tanımları 2 karakterlerde var mesela
0: generic code
1:manufactufacturer specific code
2:manufactufacturer specific code

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Eyl 2014 18:37 
Kullanıcı avatarı

ben 2001 1.8 gdi carismaya bağlanamadım nedeninide bulamadım. Asus marka tabletten deniyorum torque programıyla. Tablet bluetooth cihazı olarak aleti görüyor torque da hemen bağlanmaya calışıyor ama ecu ya ulaşılamadı diye bir uyarı veriyor sanırım benim arabaya uygun değilmiş :((

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Eyl 2014 18:51 
Kullanıcı avatarı

İsim: Caner Gümüş
Araç: 2011 ASX 1.6 İNVİTE
Meslek: Mağaza
Kan grubu: ARH+
İlk once cihazi eslestirin daha sonra baglanin 2001 1.6 kullaniyordum simdide 1.5 invite ta kullaniyorum sorunsuz.birde kontak yarim acik olsun isklar vs yansin

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Eyl 2014 20:05 
Kullanıcı avatarı

BlackRider yazdı:
ben 2001 1.8 gdi carismaya bağlanamadım nedeninide bulamadım. Asus marka tabletten deniyorum torque programıyla. Tablet bluetooth cihazı olarak aleti görüyor torque da hemen bağlanmaya calışıyor ama ecu ya ulaşılamadı diye bir uyarı veriyor sanırım benim arabaya uygun değilmiş :((

eşleştirme yaptım program protokolleri denerken cihazın yeşil ışıklarıda çalışıyor arabada yarım kontak açık ama torque programı(diğer programlarıda denedim) "no response from ecu check your ignition on" diyor. Cihaz zaten takar takmaz kırmızı ışık yanıyor torque programı çalışııncada yeşil ışık yanıp sönüyor ama sonuç sıfır :((

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Eyl 2014 02:30 
Kullanıcı avatarı

İsim: Caner Gümüş
Araç: 2011 ASX 1.6 İNVİTE
Meslek: Mağaza
Kan grubu: ARH+
O zaman sadece androidli bir telefona carista programini yukleyin ucretsiz onunla calistirin eger calisirsa telefona torgue yide kurabilirsiniz.bazen bilgisayarlarda sıkıntı olabiliyor

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Eyl 2014 11:27 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

samsung tab 4 te torq ayarlarını yapmayı başaramadım normalde sağ alt köşede menü çıkar ayar yapılır. sanırım android telefonlar için geçerli bir yazılım. programın kendi adapter settingini denedim mi hatırlamıyorum??

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Eyl 2014 11:52 
Kullanıcı avatarı

İsim: cihan
Araç: carisma 1.6 avance
Meslek: eksper
Kan grubu: b+
huawei telefonumda torqe bağlanmıyor.ama çakma s3 de çalışıyor.bende çözemedim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Eyl 2014 22:45 
Kullanıcı avatarı

İsim: Sezgin
Araç: Outlander Turbo
Meslek: Kamu
Kan grubu: 0Rh+
Çakma s3 huaweiden iyi mi çıktı ne :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Eyl 2014 09:05 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

ya iyi çakmışlar ya da samsun(!) un çakması bile hawai(!) den daha iyi. :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Eyl 2014 09:20 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

geçen andrid doctor obd free indirdim. bağlayana kadar anam ağladı. olmadı deyip alternatifler denemedim. nasılsa bağlandım. daha sonra dün tekrar uzun uğraş sonucu olayı çözdüm. normal yapılmasını yapsan bile bağlanma süresi herhalde 1dakikayı geçiyordur. bağlantı sırasında prtokol vs. tarıyor derken insan herhalde bağlanamadım diyor. birde bende 2 tane mavi bğlntı kutucuğu var birinde elm327 diğerinde obdII yazıyor. telefon hafızasında 2 side olunca belki bu da bağlantıyıkararsızlaştıryor olabilir. tabi her ikisininde bağlantı deri kodu farklı biri EE ile biterken diğeri 35 ile bitiyor. ama neticede herkeste tak bağlan diye bir şey olmuyor galiba ben bazen Carista ile bağlantı kuramazsam, telefonun blue tootunu kapatıp obd yi soketten çıkarıp programıda kapatıp yeniden işlemi tekrarlarsam bağlanıyor. yoksa bağlanmadı olu

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2014 22:20 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hüseyin
Araç: 2001 Carisma 1,8 gdi
Meslek: Kimyager
Kan grubu: ARh+
Benim araç sık sık arıza lambası yakıyor.bugün bu cihaz elime ulaştı.hemen bağlandı ve arızayı okudu ve hatayı sildim.lambada söndü.her seferinde 20 lira verip lamba söndürmekten kurtuldum.2001 carisma 1.8 gdi araçta çalıştı.bilginiz olsun

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Eki 2014 12:18 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

bağlantı biraz nasip işi diyeceğim artık. torq programını güncelleyip internetten indirdim. şimdi laşışıyor çalışmıyor. sürekli çalışan carista bile daha sık eror demeye başladı şimdilik obd "docto car" free de sorun yaşamadım. arasıra telefonu clean programıyla temizleyip yeniden başlatın. 327 söküp blutut bağlantısını kapatın tekrar programı açın bağlanmaya çalışın.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2015 17:07 
Kullanıcı avatarı

İsim: yasin
Araç: carisma 1.6 avance hb.
Meslek: elektronik teknikeri
Açıklamanız için teşekkür ederim İlhami Bey. Sizin sorununuza gelince, olmazsa bana mail adresinizi bildirin bende "torque pro" yazılımını göndereyim, bir de öyle deneyin belki değişiklik olur, eşimde note 2 var, program yüklü sorunsuz çalışıyor. Sizdeki cihaz mini ELM327'mi yoksa başka bir model mi, ayrıca yazılım versiyonu nedir? onlardan da kaynaklanmış olabilir.[/quote]

bendeki tlf general mobile discovery ama hiçbir programla araç ecu su ile bağlantı yapamadım bluetooth obd2 diye cihazı görüyor cihazın kırmızı power ışığı yanıyor ama diğer ışıklar yanmıyor aracım 2000 model yeni kasa 1.6 avance sizden ricam acaba bana da bu programı gönderebilirmisiniz
e-mail:esa44@hotmail.com

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Şub 2015 01:49 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

torq proyu yükledim 1.8.38 version. şu an çalışıyor. doctor car pro da indirdim (kırık tabi) ama doctor çalışmıyor. belki 1 ipte 2 obd olmuyordur. ayrıca torq un kamera programı da çalışmıyor; note3 kamerasına bağlanamıyor. herhangi bir onay-izin vs. sorusu da ekrana çıkmıyor. diğer lg- samsun kime yüklediysem çalıştı.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Tem 2015 15:22 
Kullanıcı avatarı

İsim: ismail
Araç: carisma glx
Meslek: muhabir
Kan grubu: b+
av.ilhami yazdı:
Benim araba 99 model, obd2 kullanıyorum

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam 99 modelde nasıl çalıştırdınız bende 2000 model glx carisma var elm 327 obd2 bluetooth ile bir türlü bağlantı kuramadım. Torque, Carista, Obd Doctor, Piston gibi programlarla denedim olmuyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Tem 2015 01:12 
Kullanıcı avatarı

İsim: yasin
Araç: carisma 1.6 avance hb.
Meslek: elektronik teknikeri
99 modelde kim çalıştırmış ki :o
ben de 2000 model yeni kasa var ben de bir türlü yapamadım toyata ve reno megane 2 de denedim cihazı çalışıyor
keşke benim carismaya da olsaydı :cry:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Tem 2015 10:02 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

obd2 protokolü 97 üstü araçlarda standart ancak bağlantı bazı cihazlarla uyum sağlamıyor. özellikle 99-98 model protonlarda aynı cihaz bazı araçlarda çalışırken bazısına bağlanamadı. ben 2001 renoya bağlanamadım. ya pim soketlerde sıkıntı oluyor yada bi şekilde yazılım uyumsuz oluyor.
aracın 99 model olmasına fazla takılmayın 99 model olupta güncel araçlarda olmayan donanım ve özellikte araçlar var. obd2 açısından önemli olan 97 model üstü olması.
ayrıca android torque ile uyumlu MUT2 programlar var ama ücretli belki onlar bağlanır.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Tem 2015 16:22 
Kullanıcı avatarı

İsim: İbrahim
Araç: Mitsubish Carisma 1.8 GDI
Meslek: Öğretmen
Kan grubu: 0RH+
http://www.gittigidiyor.com/arama/?k=Obd%20327&sra=hpa linkte gayet uygun fiyata mevcut

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 71 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye