Zaman: 16 Haz 2024 07:44

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 6 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Carisma sorunlarım...
MesajGönderilme zamanı: 29 Haz 2015 16:17 
Kullanıcı avatarı

İsim: talha
Araç: Mitsubishi Carisma
Meslek: Öğrenci
Kan grubu: B+
Merhabalar. 2000 model 1.6 otomatik, sıralı sistem atiker lpgli HB Carismam var. 170bin'de. ve birkaç ayrıntılı sorum var...

1-Orta tavan lambası pert olmuş, çözümü nasıldır? bu parça bulunur mu? Ya da yerine başka ne yapılabilir?
2-Sağ ön ve arka kapı bazen kitlenmiyor ve kilidi açılmıyor. Sebebi ne olabilir? Parça ise kaç liradır?
3-Arka sileceğe su gitmiyor. Direksiyon kolundaki düğmeye bastığımda motor sesi gelmiyor. Sorun ne olabilir? Parça ise fiyatı nedir?
4-Araç çalışır ve durur durumdayken (lpg/benzin aynı) klimayı açtığımda araç stop ediyor. Bakıma gitti hava yağ filtresi falan değişti, dükkandan çıktığım gibi stop etti araba. Sonra hava filtresindendir dedi adam, gidip lpgcide ayar yaptırdık düzeldi fakat klima sorunu kaldı. Sorun nedir acaba?
5-Aracı P konumunda çalıştırdıktan sonra, hareket için D konumuna aldığımda bi ileri atma oluyor, R konumunda yok ama Dye aldığımda bi atıyor kendini ileri hafiften. Bu bir sorun mudur yoksa normal midir?
6-Aracın ön panel aydınlatması çok zayıf. Gece göstergeleri gösteriyor fakat baya zayıf. Normali mi böyledir? Güçlü bir ampul takılabilir mi? Aynı şekilde, orta panelde saat göstergesinde hiç ışık yok. Heralde vardır orada bir aydınlatma diye düşünüyorum. Nasıl çözülebilir?
7-Bu araçta sürücü koltuğunun yanındaki koltukta air bag var mı?
8-Torpido gözünde ışık yok, baktım ama göremedim bir şey acaba orada bir aydınlatma var mı?

Aklıma gelenler bunlar.. Bazıları gereksiz ama yine de sorayım dedim. Carismadan anlayan arkadaşlar yeşillendirirse sevinirim.. Saygılar.

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: Re: Carisma sorunlarım...
MesajGönderilme zamanı: 30 Haz 2015 00:48 
Kullanıcı avatarı

İsim: yasin
Araç: carisma 1.6 avance hb.
Meslek: elektronik teknikeri
1. tavan lambasını çıkma parça arayacaksın ya da kırığını döküğünü tamir edip kullanacaksın
2. kilit motorlarının değişmesi gerekiyor ucuzları 5-10 lira http://www.hepsiburada.com/merkezi-kili ... -OTROTA174 orjinalinin yerine uydurabilir ben yaptım 4 yıldır sıkıntısız çalışıyor.
3. su bidonu üzerinde 2 adet fıskiye motoru var hortumları ve elektrik bağlantılarını kontrol et bazen 2. motoru iptal ediyorlar motor bozuksa 10-15 lira http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-m ... -163756862
6. göstergedeki ampuller eski tip ve bazıları bozuk olduğundan zayıf kalmıştır yerine led ampuller takılırsa ışık fazla bile dersiniz hemde istediğiniz renklerde
7. torpidonun üstünde var
8.torpido kilidinin orada lamba var ampül geçmiş veya bağlantı kopukluğu vardır.
bu kadarı benden ben bunların hepsini kendim onardım.sizde yapabilir veya sağlam bir elektrik ustasına yaptırabilirsiniz kendiniz yaparsanız 50 lira bile gitmez
kolay gelsin..... :Yahoo!:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Haz 2015 15:07 
Kullanıcı avatarı

çok teşekkür ederim cevapladığınız için. şöyle işin ehli biri pek bulunmuyor.. gerçekten sağolun.

Şimdi her şey tamam da, 4 adet soru kaldı...Geçen gün aslında bu sorularım için sanayiye gitmiştim ama adam bilgisiz geldi gözüme(40 yıllık mitsucuyum diyor birde) bir de buraya sorayım dedim. İyiki de sormuşum.

1-Gittiğim tamirci aynı şekilde kilit motoru arızalıdır dedi fakat 100 lira fiyat biçti... Bu neyin kafasıdır?
2-Arka fıskiye için de aynı şekilde motor arızalıdır dedi ve ona da 150-200 lira dedi..
3-Panel aydınlatması hususunda led ampul takılması zor mudur? Ne tür led ampul gerekir?
4-Su fıskiye motoru için linkte renault uyumlu diyor ama heralde carisma'ya da uyar değil mi?

Verdiğiniz fiyatlarla şok oldum şu an.. Tekrardan teşekkür ederim, Saygılar

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Haz 2015 17:59 
Kullanıcı avatarı

1.-2. ve 4. için
link attım bunları ben kendim aldım değiştirdim sanayide de bulabilirsiniz netten de alabilirsiniz kesinlikle uyuyor sıkıntısız
ücretlere gelince çaktırmadan parça fiyatı böyle diye iteleme yapacaklar
parçaları siz temin edin götürün onlar
taksın eğer bu parçalar uymaz diyen olursa isterse 50 yıllık usta olsun bir daha o ustaya gitmeyin bir halt bilmiyordur,beceriksizdir.
3. http://www.aliexpress.com/w/wholesale-t5-led.html bu sitelerdeki gibi

T5 tipi küçük soket T10 tipi büyük soket içindir :) :MCT: buralardan istediğin tip,renk alabilirsiniz 100 adeti 9 lira ve kargo dahildir yani 9 liraya 100 adet bu ledlerden kapınıza teslim alabilirsiniz ben sürekli alışveriş yaparım siparişiniz 15-25 gün içerisinde elinizde olur isterseniz tek 1 tane bile alabilirsiniz

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Tem 2015 14:51 
Kullanıcı avatarı

motor teklemesi vs. bujiler değişince ortadan kalktı.
ışıklandırmalar yapıldı.
ancak, aldığımız kilit motorunu diğerine ek olarak taktırdım. orjinal motor kapı diliyle çıkıyormuş o yüzden hiç kurcalamadan yenisini sadece destek amaçlı taktık. süper de oldu. 50 lira işçilik verdim. sayenizde yari fiyatına halletmiş oldum işimi.
fıskiye motorunu uyduramadık ama...

neyse, uğraşa uğraşa öğrenicem ben de. her şey için sağolun :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Tem 2015 02:14 
Kullanıcı avatarı

fıskiye motoru daha basit
diğer motoru çıkartıp sanayide reno parçası satan malzemeciye gidin veya su bidonunu komple söküp yerine uyan bi tane motor takılacak gerisi iki kablo ucu bağlanacak dünkü çırak bile becerir :)

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 6 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: