Zaman: 16 Haz 2024 11:19

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 10 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: carisma 2001 avence stop ediyor
MesajGönderilme zamanı: 04 Ağu 2015 13:14 
Kullanıcı avatarı

İsim: ahmet
Araç: carisma 2001
Meslek: memur
merhaba arkadaşlar, 2008 den beri 2001 avence kullanıyorum aldıgımda 80 bindeydi bir ay önce 200 bini devirdim.
bugüne kadar arabanın maşallahı vardı yağ, su, yakıt, fren balata haricinde masraf çıkarmadı.
ancak geçen hafta araçla sabah işe geldim her hangi bir sorunu yokken akşam çalıştırıp eve döneyim derken ne yaptıysam çalışmadı. marş basıyor, iki saniye sonra stop ediyor. usta çağırdım benzin tıkama yapmış dedi ve lpg de çalıştırıp bıraktı.
hemen gidip temizlettirdim bir daha olmasın diye, iki gün sonra aynı sorunu verdi bu kez kendim uğraşıp çalıştırdım. direkt lpg ile çalıştırdım. (lpg-benzin dönüşüm tuşuna marşı basmadan basılı tutularak çalıştırıldıgında araç direkt lpg ile çalışıyor)

neyse bunu da atlattık derken bugün yine aynı sıkıntıyı verdi. stop etmeden önce motor arıza ışığı yanıp stop ediyor. tekrar uğraştıp çalıştırdım ustaya götürdüm cihaza bağlamamız gerekiyor dedi.
daha önce buna benzerini yaşayan varsa yardımınızı bekliyorum. stop etme anını videoya çektim ama buraya ekleyemedim.

ikinci bir husus da, geçen hafta klimadan gelen pis kokular sebebiyle polen filtresinin yuvasını kendim kestim, 30 tl ye aloparça dan filtre alıp taktım. kendiniz yapabilirsiniz bunu. filtre çerçeveli ve kendiliğinden kapaklı iki parçalı olan. klima mükemmel soğutmaya başladı. kaç yıldır pislik içinde klima kullanmışım. içinden bir kilodan fazla pislik çamur saç ölmüş böcekler çıktı.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Ağu 2015 17:38 
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar bilgisi olan yok mu? Dört saat önce aynı arızayı yaptı, uğraştım çalıştırdım şimdi çalışyıramıyprum

Bulunduğum yerde de carsimadan anlayan usta yok

Aracı direkt lpg de çalıştırmanın Motora bir zararı var mı?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Ağu 2015 17:58 
Kullanıcı avatarı

İsim: Caner Gümüş
Araç: 2011 ASX 1.6 İNVİTE
Meslek: Mağaza
Kan grubu: ARH+
Büyük ihtimal benzin pompasinda ariza gozukuyor.arka koltuk altinda bildiginiz bir ustaya calisip calismadigini kontrol ettirin.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Ağu 2015 18:46 
Kullanıcı avatarı

Benzin pompasını geçen hafta temizlettirdim, bugün o ustayı arayıp arızanın düzelmediğini söyledim birşey diyemedi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Ağu 2015 13:56 
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar yukarıda anlattığım arıza için bugün servise gittim, eksantrik sensörü bpzulmuş Temsa dan fiyat aldık 500 tl. Arabayı alıp sanayiye gidecektim ama çalışmadı mecburen sipariş verdik. İnternet'te 50 -100 tl arası buldum ama servis takmam dedi dışarıdan gelen parçayı.
İçim yandı, iki saattir soğuk su içiyorum.

Arabayı çalıştırabikseydim alıp çıkacaktım, ama arıza tespit için 150 tl istedi. Acayip sinirlendim beynimin eksantrik sensörü bozuldu.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Ağu 2015 22:33 

İsim: Ahmet
Araç: 2004 Lancer AT
Meslek: Teknisyen
Kan grubu: ARh+
Maalesef servis olayı böyle,çekici ile aracı sanayiye götürseniz çok daha ekonomik olurdu. Banada ateşleme bobini için 380 TL çekmişti servis ben 70 TL ye dışarıdan temin etmiştim ve hiç bir sıkıntıda çıkarmadı.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Ağu 2015 15:45 
Kullanıcı avatarı

para kazanmak bu kadar kolay olmamalı. işçilik parası alacaklar, parça parası alacaklar, bir de el freni iyi tutmuyordu onu yazdırmıştım forma büyük ihtimalle ona da para isterler. küçük sanayide sürekli gittiğim frenci var geçerken uğrayiıp iki vida sıkarak gideriyordu sorunu. ama şimdi bunun için servis para isteyecek.
öve öve bitiremediğim carismamdan servis yüzünden soğudum. hizmet anlayışları sıfır, üst kata basık bir yer yapmışlar müşteri bekleme salonu diye iki dk otur beş kilo erirsiniz. o kadar ki sıcak.

diğer servisleri de gördüm, doğuşta çay, nescafe, soğuk içecek hatta kurabiye servisi vardı. arkadaşın arabasını götürmüştük onları görünce şaşırmıştım. yarın alacağım arabayı inşallh bir daha arıza vermez.

her şeyden önce insan olmak, hizmet etmek esnaf olmak gerekir.
inşallah bir daha bu servise muhtaç olmam.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Ağu 2015 16:20 
Kullanıcı avatarı

İsim: sabri
Araç: 2014 attrage 1.2 cvt
Meslek: öğretmen
Kan grubu: b+
Mitsubishinin tutulmamasının bir sebebi bu olsa gerek.Ben basit bir bakım kaç tane servis gezdim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Ağu 2015 16:55 
Kullanıcı avatarı

İsim: sabri
Araç: 2014 attrage 1.2 cvt
Meslek: öğretmen
Kan grubu: b+
Askale de güzel. Kamera koymuşlar, bekleme salonunda klima ile serinlerken arabanızı izliyorsunuz. Elemanların yaklaşımı iyiydi. Burada bayraktar var. Satıs departmanı 10 numara ama servise iki bayan koymuşlar.Daha arabaya konacak yagı bilmiyorlar. Bekleme salonu sanayiden hallice. Ustaların iletişimi dillere destan.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2015 11:33 
Kullanıcı avatarı

farklı bir başlık altına yazmıştım buraya tekrar yazayım dedim. cumartesi günü arabayı servisten aldım (iki gün önce) bursayı bilenler az çok tahmin edebilirler. servisten çıktım izmir istikametinde ilerlerken küçük sanayiye gelmeden arabanın arkasından bir tuhaflık hissettim hemen küğçük sanayiye girdim bi bakltım sol arka lastik patlamış. anlattığım yol 5-10 km arasında. patlak lastikle yola çıksam başıma birşey gelseydi o servisi de o serviste çalışanları da benzin döküp yakardım. hemen aradım servisi durumu anlattım, servisten çıktınız bizde olan birşey değil dediler. onca masraf onca cefa bir de üstüne lastiği patlatıp verdiler yetmezmiş gibi biz yapmadık dediler.
lastiğe vida girmiş 5 km lik ana yolda lastiği ben patlatmışım sözde. tek hatam aracı aldıgımda sağına soluna bakmama oldu. aklınızda olsun servisler çok katekulle yapıyorlar. aracınızı teslim alırken içine dışına sağına soluna iyice bakmadan kesinlikle almayın. şunu anladım ki karşıdaki kişiye güvenmediğimizi alenen göstermemiz gerekiyor.
arkadaşın başına gelen bir olayı anlatayım. fıat bravo sunu iki yıl önce servise sokmuş gel zaman git zaman iki ay önce satmak için sahibinden.com a koymuş. müşteri gelip ekspertize sokalım demiş, sonuç ? şoför hava yastığı değiştirilmiş. çocuk bir ay kendine gelemedi. servise gitti durumu anlattı, sizin imzalamadıgınız hiçbir şeyi yapmayız demişler. araba ilk ağır bakımı için servise bırakılmıştı ama hava yastıgı değiştirilmiş haliyle teslim ediliyor ve aracı satarken ortaya çıkıyor.

şahsen bir daha kesinlikle bu servise gitmek istemem, inşallah bir daha onlara muhtaç olmam.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 10 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: