Zaman: 06 Haz 2024 13:06

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 16 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Carsima 99 GLX Hararet Sorunu
MesajGönderilme zamanı: 31 Mar 2015 01:33 
Kullanıcı avatarı

İsim: murat
Araç: carisma 1999
Meslek: öğretmen
Sevgili Carismacılar,
99 model GLX aracım var ancak İstanbul trafiğinde 45 dakikadan sonra arabanın hararet göstergesindeki ibre ortanın sağına geçiyor ve fan devreye girip indiriyor, bu işlem araba kullanmayı bitirinceye kadar devam ediyor. bu durum normal mi yani 45 dakika sonunda yüksüz boş bir aracın hafif sıkışık trafikte böyle yapması normal midir. Bir de o radyotörden motora giden bir hortum var bu hortum çok sıcak oluyor ve çok sert oluyor yani hortumda basınç var halbuki aldığım arkadaş yeni yaptırdığını söylüyor. Ne yapmalıyım kafam karışık. yolda kalırım diye korkuyorum. 99 model carismalar istanbul trafiğinde 45 dakikadan sonra hararet yaparsa fan devreye girerse bu rutin bir hareket midir?
teşekkürler
Bir de İstanbul Avrupa yakasında carismadan iyi anlayan bir usta biliyor musunuz acaba? biraz taradım forumu ancak net bilgiler bulamadım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 31 Mar 2015 22:12 
Kullanıcı avatarı

Fan sağlıklı bir şekilde çalışıyor.Ancak bu yine de bir sorun mu? oyleyse göstereyim hemen
teşekkür ederim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 31 Mar 2015 22:31 
Kullanıcı avatarı

İsim: Rıfat
Araç: Mitsubishi Carisma Avance 2001
Radyotorun havasi tam alinmamis olabilir

Motorola cihazimdan gonderildi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Nis 2015 20:54 
Kullanıcı avatarı

İsim: Sam Gold
Araç: 2003 carisma avance hb otomatik
Meslek: inşaat
Kan grubu: A+
aynı sorun bende de var takipteyim

boş olduğumda alpay ustaya gidicem

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Nis 2015 02:15 
Kullanıcı avatarı

jetaim yazdı:
aynı sorun bende de var takipteyim

boş olduğumda alpay ustaya gidicem

hocam radyatörden motora giden kauçuk hortum elle tutulamayacak kadar sıcak ve sert oluyor mu sizde de?
Bir de Alpay ustaya yani Yıldızlara'a götürdüğümüzde sıkıntıları belirlemek için de ücret alıyorlar mı?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Nis 2015 09:14 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
sanalalem-dar yazdı:
Radyotorun havasi tam alinmamis olabilir

Motorola cihazimdan gonderildi

radyatör havası alınmazsa fan devreye girmez. fan çalışıp harareti önlüyorsa iyidir. İstanbul trafiğini küçümsemeyin. hareret yaptırmak içim iyi bir trafiktir
bence sorun yok gibi. borunun sertliğini eğer usta söylüyorsa ilerde sorun çıkartabilir. bulabilirseniz borunun silikon olanından takın motor hareret yapmasını biraz önler.
http://www.zntyedekparca.com/volvo-rady ... ip-pmu3220
http://www.zntyedekparca.com/volvo-s60- ... mu-pmu2471
http://www.zntyedekparca.com/volvo-s70- ... vi-pmu2410
http://www.zntyedekparca.com/volvo-850- ... mu-pmu2524
gibi bir ürün bulun. eğer aracı satmazsam uzun vadede bu silikon hortumlardan takmayı düşünüyorum; tedbir amaçlı.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Nis 2015 20:52 
Kullanıcı avatarı

İsim: Sezgin
Araç: Outlander Turbo
Meslek: Kamu
Kan grubu: 0Rh+
termostatınız geç açıyor olabilir arkadaşlar termostatlarınızı kontrol ettirin bence
birde radyatörünüzde tıkanık kanal olabilir. Tıkanık kanal olması suyun yeteri kadar soğuyamadan motora tekrar gitmesine hararetin sağlıklı seviyede kalamamsına sebep olabilir

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Nis 2015 00:12 
Kullanıcı avatarı

Herkese teşekkürler
Yarın basın express yolundaki yıldızlara gideceğim Alpay usta burada çalışıyordu dimi arkadaşlar
öneriniz var mı yarınla ilgili

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Nis 2015 15:19 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

selam söyle :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Nis 2015 01:22 
Kullanıcı avatarı

Söyledim hocam mitsubishi club üyeleri yönlendirdi dedim. Necdet usta ilgilendi. arabayla Alpay ustayla da tanışmak istediğimi söyledim tanıştırdılar.
Sorunuma gelince necdet usta arabayı orada biraz zorladı fan açana kadar ve sorun yok dedi. ibre ortayı hafif geçince fan devreye giriyor bu olağan bir durum, fan devreye girmezse sorun olur dedi. bu trafikte normal dedi. sadece radyatör üst hortumu yani radyatörden motora giden hortum değişecek dedi. onun da siparişini verdik haftaya ptesi gelecekmiş. Alpay usta sağolsun fiyatında da ufak tefek yardımcı oldu. 75 liraya mal olacak radyatör üst hortumu, yani volvo hortumu falan almaya gerek kalmadı onlar daha pahalı çünkü... Bazen orijinal parça daha ucuz olabiliyor. sorup soruşturmak gerekiyor.
Herkese iyi forumlar

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Nis 2015 02:15 
Kullanıcı avatarı

İsim: Sam Gold
Araç: 2003 carisma avance hb otomatik
Meslek: inşaat
hocam arkadaşların hararet ortadan hiç şaşmıyor. yani ortadan biraz şaşacak olsa fan hemen girip tutuyor ibreyi biraz sağa gidip gelmesi normal mi bilmiyorum. neyse işlem bittikten sonra tekrar yazın buraya sonucu ona göre değerlendirelim inşallah...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Nis 2015 08:01 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

muratdemir yazdı:
Söyledim hocam mitsubishi club üyeleri yönlendirdi dedim. Necdet usta ilgilendi. arabayla Alpay ustayla da tanışmak istediğimi söyledim tanıştırdılar.
Sorunuma gelince necdet usta arabayı orada biraz zorladı fan açana kadar ve sorun yok dedi. ibre ortayı hafif geçince fan devreye giriyor bu olağan bir durum, fan devreye girmezse sorun olur dedi. bu trafikte normal dedi. sadece radyatör üst hortumu yani radyatörden motora giden hortum değişecek dedi. onun da siparişini verdik haftaya ptesi gelecekmiş. Alpay usta sağolsun fiyatında da ufak tefek yardımcı oldu. 75 liraya mal olacak radyatör üst hortumu, yani volvo hortumu falan almaya gerek kalmadı onlar daha pahalı çünkü... Bazen orijinal parça daha ucuz olabiliyor. sorup soruşturmak gerekiyor.
Herkese iyi forumlar

ben volvo hortumu alın demedim sadece harerete karşı silikon hortumlar olduğunu göstermek, fkir vermek istedim. Bu tür ürünler modifiye grubuna girdiğinden orjinalden pahalıdır, ucuz olsa şimdiye ben kendim almıştım :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Nis 2015 11:30 
Kullanıcı avatarı

av.ilhami yazdı:
muratdemir yazdı:
Herkese iyi forumlar

ben volvo hortumu alın demedim sadecie harerete karşı silikon hortumlar olduğunu göstermek, fkir vermek istedim. Bu tür ürünler modifiye grubuna girdiğinden orjinalden pahalıdır, ucuz olsa şimdiye ben kendim almıştım :)

Özür dilerim ben yanlış anladım teşekkürler

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Nis 2015 01:41 
Kullanıcı avatarı

_opeth yazdı:
Gecmis olsun 75 lira icin :)

Teşekkürler hocam, Bu hortumu yan sanayi mi alalım orijinal mi? yan sanayisi 20 lira civarında orijinali indiirmle 75 liraya gelecek tavsiyeniz nedir sevgili arkadaşlar
jetaim yazdı:
hocam arkadaşların hararet ortadan hiç şaşmıyor. yani ortadan biraz şaşacak olsa fan hemen girip tutuyor ibreyi biraz sağa gidip gelmesi normal mi bilmiyorum. neyse işlem bittikten sonra tekrar yazın buraya sonucu ona göre değerlendirelim inşallah...

Hocam tam olarak analatayım.
İbre tam ortada diyelim ortalama 45 dakika sonra ibre sağa 2.3 çizgi kayınca fan devreye girip onu yakalıyor ve ortaya geri getiriyor 3-4 dakika sonra aynı işlemi fan tekrar yapıyor. Sanırım arkadaşınızın aracı ile aynı şekilde çalışıyor fanım. Zaten usta da bu normal bir sıkıntı yok dedi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Nis 2015 16:29 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

modifiye alın :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 31 Ağu 2015 22:12 
Kullanıcı avatarı

İsim: erhan
Araç: evrenos
Meslek: ithalat
muratdemir yazdı:
_opeth yazdı:
Gecmis olsun 75 lira icin :)

Teşekkürler hocam, Bu hortumu yan sanayi mi alalım orijinal mi? yan sanayisi 20 lira civarında orijinali indiirmle 75 liraya gelecek tavsiyeniz nedir sevgili arkadaşlar
jetaim yazdı:

Hocam tam olarak analatayım.
İbre tam ortada diyelim ortalama 45 dakika sonra ibre sağa 2.3 çizgi kayınca fan devreye girip onu yakalıyor ve ortaya geri getiriyor 3-4 dakika sonra aynı işlemi fan tekrar yapıyor. Sanırım arkadaşınızın aracı ile aynı şekilde çalışıyor fanım. Zaten usta da bu normal bir sıkıntı yok dedi.

Bende de aynı durum var, dikkatimi çeken konu ise fan devreye girince aynı anda klima fanı da çalışıyor ve ikisi de aynı anda duruyor,sizde de aynı mı?

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 16 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: