Zaman: 27 Nis 2024 12:39

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 6 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: lütfen yardım edin
MesajGönderilme zamanı: 13 Eki 2015 00:30 
Kullanıcı avatarı

İsim: trayan
Araç: mitsubishi carisma
Meslek: memur
merhaba 99 1,6 carisma aracım 3 yıldır sorunsuz çalışıyordu. aracım benzinli hiç lpg takılmadı 127 binde.bakımlarını hep zamanında yaptırırım ama son bir ayda noldu anlamadım. sabah aracı çalıştırıyorum sorunsuz hemen çalışıyor ama sanki kontağı kapatmışım gibi stop ediyor. tekrar çalıştırıyorum 5-10 saniye gaz veriyorum bakıyorum rolanti normal çalışıyor. sabahları derken fark etmiyor sabah işe gidiyorum akşam işten çıkarken araç 7-8 saat çalışmıyor. o zamanda çalıştırdığımda aynı oluyor.kelebek temizliği benzin filtresi falan değişti ama değişen birşey yok.bazanda şöyle oluyor çalıştırıyorum stop ediyor kontağı kapatıp tekrar çalıştırıyorum marş basıyor motor dönüyor ama çalışmıyor ayağımla gaz pedalına basıp pompalayınca çalışıyor. sizce sorun ne olabilir

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: Re: lütfen yardım edin
MesajGönderilme zamanı: 13 Eki 2015 08:34 
Kullanıcı avatarı

İsim: caner
Araç: 2011 Lancer invite sr
Meslek: zabıt katibi
Kan grubu: 0Rh+
Google amcaya arattırdım senin için trayan :)
Stop etme olayı genel olarak yakıt sisteminden kaynaklanır. Benzin pompası arızası ve hortumların kaçırmasından olur diye çıktı her yerde.
Akü - yakıt pompası - vs vs diye sıralamışlar...
Bir forumda da şöyle yazmış birisi
",,,,,,,,,,, bende hafif benzin pompalayıp tekrar denedim çalıştı[/B]

Sn.Isengül, kusura bakmayın ama, bu son ifadeniz bana biraz tuhaf geldi.Nedenine gelince; aracınızın enjeksiyonlu olduğunu yazıyorsunuz, sonra da;''hafif benzin pompaladım''diyorsunuz.O bahsettiğiniz''pompalama''olayı, eski sistem ''karbüratörlü''araçlara has bir özellik olup, biraz aşırıya kaçtığınızda peşinden ''boğulma'' olayı gelir!.
.Modern enjeksiyonlu araçlarda gaz pedalını istediğiniz kadar pompalayın, eğer motor,''marş motoru tarafından çevrilmiyorsa, motorun içerisine yakıt sevkedemezsiniz.Sizin bahsettiğiniz olayda kanımca; marşa basıp motoru çevirdiğinizden ötürü yakıt transfer basıncı geç de olsa yükseldiği için, motorunuz çalışmış olabilir.

Arkadaşlar, günümüzün modern teknolojisiyle üretilen araçlarda artık yüksek teknoloji, dolayısı ile; ''bilgi'' konuşuyor!.Gerekli aleti-edavatı-donanımı olmayan servislere veya tamirhanelere araç götürmek, sonu belli olmayan bir maceraya atılmakla eşdeğerdir.Tabii ki, sadece alet-edavat-takım-cihaz yetmiyor.Bunları kullanacak, DOĞRU yorumlayacak yetişmiş eleman
bulunması çok çok önemli.Sonuç olarak sizlere naçizane tavsiyem; hakikaten güvenmediğiniz ortamlarda aracınıza el sürdürmeyin.Şahsen ben, önceki aracım olan Skoda Favorit' in bakımı için bile, 150+150= 300KM.yol katediyordum.Mühim olan, verdiğiniz paranın tamamının, size hizmet olarak geri dönmesi.''Al malın(hizmetin)iyisini, çekme kaygısını!''.
Tabii ki, benim yazdıklarım sadece bir dost tavsiyesi niteliğinde son karar, siz araç sahipleri arkadaşlarımızındır."

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Eki 2015 15:48 
Kullanıcı avatarı

İsim: Caner Gümüş
Araç: 2011 ASX 1.6 İNVİTE
Meslek: Mağaza
Kan grubu: ARH+
rolanti motorunuz bozulmuş.Arızayı başka yerde aramayın...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Eki 2015 19:50 
Kullanıcı avatarı

İsim: M. Asım
Araç: Fiesta-2008
Meslek: Öğretmen
Krank konum sensörü olabilir mi?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Eki 2015 20:08 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hakkı Feyyaz HARŞIT
Araç: Lancer 2007
Meslek: Gendarma
Kan grubu: B -
sabah soğukta ilk çalıştırmada otomatik olarak devir 1500 lerde durmuyorsa rölanti sensörü bozulmuş

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Eki 2015 20:16 
Kullanıcı avatarı

İsim: murat
Araç: 2012 colt 1.3 AMT
Meslek: Fotoğrafçı
Öncelikle geçmiş olsun,
Bahsettiğiniz sorunun birçok sebebi var. ben tecrübemi paylaşmak istiyorum, sorununuzu gidermede bir çözüm yolu olabilir;

Bir önceki aracım olan 2008 model colt'umda aynı sorunu yaşamıştım. Benim sorunum benzin pompasında çıktı. Depoyu söküp şamandıra ve pompayı çıkardık, aküye bağlayıp test ettiğimizde pompa kafasına göre bazen çalışıyor bazen de çalışmıyordu. Serviste pompa ve şamandıra takım olarak 1000 küsür liraydı, çıkmaları 400 civarı. Usta şamandırada sorun yok pompayı değiştirsek yeter dedi, söktük pompayı parçacıdan aynı özellikleri karşılayan bosch marka bir pompa aldık 80 TL ye, usta taktı test ettik ve sorunum çözülmüş oldu. Aracı 3 ay sonra sattım, satarkende alan kişiye durumdan bahsettim eğer böyle bir sorun yaşarsa haber vereceğini söyledi, 1,5 yıl oldu ses yok:)

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 6 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 81 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: