Zaman: 29 Mar 2024 04:07

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 13 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 13 Eki 2015 18:42 
Kullanıcı avatarı

İsim: selim
Araç: lancer glx
Meslek: bilişim
Selam dostlar, dün itibarı ile 90 model lancerımı sattım ve gençlik yıllarımın hayallerini süsleyen carisma arayışına başladım.
Forumda bakıyorum da dizel carismalar hakkında bilgi ya da tecrübe paylaşımı yok denecek kadar az. Hal böyle olunca da ister istemez çekinceler sarıyor dört bir yanımı.
Dizel motorun 115 beygirlik seçeneği ilgimi baya baya çekiyor ancak ilanlarda baktığımda kaç beygir olduğu genelde yazılmıyor. Sizce carisma dizeli tercih edilir mi yoksa benzinliye mi göz kırpmak gerekir?
Fikirlerinizi paylaşır mısınız lütfen.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Eki 2015 20:11 
Kullanıcı avatarı

İsim: murat
Araç: lancer 1,8 cvt
Meslek: makina imalat
Kan grubu: A+
Carismanın temizini bul önemli olan o

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Eki 2015 21:36 
Kullanıcı avatarı

İsim: Alparslan
Araç: Lancer,carisma,L-200
Meslek: otomotiv
Kan grubu: +
102 beygirdir. Çok güzel arabadır, yıpranmamış bir tane alın memnun kalırsınız. Siz aracı alın biz 115 ps yaparız hatta cruise control bile takarız

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Eki 2015 22:19 
Kullanıcı avatarı

Murat-1 yazdı:
102 beygirdir. Çok güzel arabadır, yıpranmamış bir tane alın memnun kalırsınız. Siz aracı alın biz 115 ps yaparız hatta cruise control bile takarız

115 beygir olandan yok mu memlekette yani, bakalım bulucam inşallah yıpranmamışını, gdi hedefliyordum en başında ancak lpg ile yaşanması muhtemel sorunlardan dolayı vazgeçtim. Dizeli ortalama kaç litre yakar acaba?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Eki 2015 22:37 
Kullanıcı avatarı

İsim: Alparslan
Araç: Lancer,carisma,L-200
Meslek: otomotiv
Kan grubu: +
scream3057 yazdı:
Murat-1 yazdı:

115 beygir olandan yok mu memlekette yani, bakalım bulucam inşallah yıpranmamışını, gdi hedefliyordum en başında ancak lpg ile yaşanması muhtemel sorunlardan dolayı vazgeçtim. Dizeli ortalama kaç litre yakar acaba?

Sadece 2 adet var ve onlar 2001 model

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Eki 2015 08:06 
Kullanıcı avatarı

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 9575/detay

Bu araç hakkında bilgisi olan var mı? Akranlarına göre fiyatı baya düşük. Pirince giderken evdeki bulgurdan olur muyuz?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Eki 2015 13:29 
Kullanıcı avatarı

İsim: hakan
Araç: mıtsubıshı carısma
Meslek: mekanik bakımcı
Kan grubu: 0rh+
Yakıt lpg de gayet iyi az yakıyor. japan arabaları yakıtta tasarruflu oldukları bilinir.
10 senedir mitsubishi kullnayorum şuan 1.6 advence sedan var 1 yıldır. memnun kalacağınız bir araç. kasa olarak gösterişli ve geniş bir araç. japanların sağlamlığını anlatmama gerek yok herkes bilir içi ferah konforlu arabalar.
Yan sanayi parçaları var.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2015 10:49 
Kullanıcı avatarı

İsim: serhat
Araç: sever
Meslek: operatör
herkeze selamlar arkadaşlar aranıza yeni katıldım carisma 1,6 glx model alacam ama sedan mı dersiniz hb mi dersiniz bu arabalarda falan bi yardımcı olun bana sedanın artı yönleri eksi yönleri hb artısı eksisi nedir belki tekrar yazıyorum ama aradım bulamadım form içerisinde

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Şub 2016 00:59 
Kullanıcı avatarı

İsim: Erdem
Araç: Asx intense 2014
Meslek: Mühendis
Kan grubu: 0+
Kuzenime 18-20.000 tl bandında araç bakıyoruz. 1.9 DI-D Carisma bu fiyat aralığında günümüz için iyi bir seçim midir? 200-300 bin de araçlar alınır mı? Bu yaş ve km' lerde dizel Carisma' lar da ne tür sorunlar yaşanır? İkinci elde her türlü sürprize açık olmak gerek ama mali güç sınırlı olunca her alıcı gibi en temiz ve sorunsuzu arzu ediliyor. Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Şub 2016 17:38 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
Kan grubu: A+
bildiğim 1.9 reno motoru. iyi tarafı parça sorunu olmaz. reno forumlarında daha ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz sanırım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Mar 2016 14:19 
Kullanıcı avatarı

İsim: MEHMET
Araç: MITSUBISHI2005
Meslek: TEKNİKSERVİS
Kan grubu: Arh+
selamunaleyküm selim ustam mıtsubıshı carisma 2005 model 1.9 dıd comfort bi aracım var gayet memnunum bütün bakımını zamanında yaptığınız zaman hiç tereddütsüz kilometreye 23 kuruş düzeyinde bi yakıt yakmakta lakin bunu birde uzun yolda düşünmek gerekse 21 20 kuruş gibi bazında yakacağı kanaatindeyim Allah ım inşallah temiz güzel bi carisman olmasıdır duam saygılar

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Mar 2016 14:27 
Kullanıcı avatarı

İsim: MEHMET
Araç: MITSUBISHI2005
Meslek: TEKNİKSERVİS
Kan grubu: Arh+
Derinmai yazdı:
Kuzenime 18-20.000 tl bandında araç bakıyoruz. 1.9 DI-D Carisma bu fiyat aralığında günümüz için iyi bir seçim midir? 200-300 bin de araçlar alınır mı? Bu yaş ve km' lerde dizel Carisma' lar da ne tür sorunlar yaşanır? İkinci elde her türlü sürprize açık olmak gerek ama mali güç sınırlı olunca her alıcı gibi en temiz ve sorunsuzu arzu ediliyor. Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

selamlar üstad evet tam olarak benim kullandığım aracı tasvip etmişsin carisma 1.9 dıd comfort gayet dinç gösterişli ve kullanışlı rahat bi araç zaten daha deminde selim ustaya anlattığım gibi kilometreye 23 kuruş bazında ekonomik yakıtı var 200-300 bin km de araçlar alınabilir diye düşünüyorum çünkü bir diğer tabirle ölümsüz motor diye anılan mıtsubıshı carismada 1.000.000 kmye kadar sıkıntısız gidebileceğinden yana bir şüphem yok lakin tabi bu gidiş hattında tavsiyem bakımları zamanında eksiksiz yaptırabilmek

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Mar 2016 19:42 
Kullanıcı avatarı

İsim: Erdem
Araç: Asx intense 2014
Meslek: Mühendis
Kan grubu: 0+
07HDG45MEHMETCOŞKUN yazdı:
Derinmai yazdı:

selamlar üstad evet tam olarak benim kullandığım aracı tasvip etmişsin carisma 1.9 dıd comfort gayet dinç gösterişli ve kullanışlı rahat bi araç zaten daha deminde selim ustaya anlattığım gibi kilometreye 23 kuruş bazında ekonomik yakıtı var 200-300 bin km de araçlar alınabilir diye düşünüyorum çünkü bir diğer tabirle ölümsüz motor diye anılan mıtsubıshı carismada 1.000.000 kmye kadar sıkıntısız gidebileceğinden yana bir şüphem yok lakin tabi bu gidiş hattında tavsiyem bakımları zamanında eksiksiz yaptırabilmek
eyvallah teşekkür ederim. Kazasız şürüşler dilerim.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 13 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 17 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: