Zaman: 28 Mar 2024 13:11

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 7 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 09 Eyl 2016 19:09 
Kullanıcı avatarı

İsim: Fatih Soysal
Araç: Carisma glx 2000
Meslek: öğretmen
Meraba arkadaşlar.carisma glx 1.6 aracımı beyine giden lpg borusundaki yırtık nedeniyle sanayiye götürdüğüm,yani hotumun yenilendiği andan itibaren(bunla alakalıdır demiyorum) araba ister sıcak olsun ister soğuk bazen yarım marşta bazen 5-6 saniyelik iki marşta çalışıyor.tamiri yaptırdığım ustaya gittim durum böyle böyle dedim "bu araba benzinde çalışıyor bizle alakalı bi durum yok,tesadüftür.benzin pompasına baktır" dedi.benzin pompasına baktırdım sorun yok dedi usta.bujileri değiştirdim,yakıt filitresini değiştirdim ama değişen bişey olmadı.geçen arabayı bayır aşağı park etmiştim marşa basmadan viteste çalıştırayım dedim anında aldı araba.acaba sorun benzin yoluyla alakalı değilde elektrik aksamıyla mı alakalı?forumları okuyorum kimi ateşleme kabloları diyor,kimi benzin şamandırası diyor,kimi akü diyor,kimi volan bilmem neyi diyor.kafam allak bullak oldu.arabayı kurban bayramından sonra satmayı düşünüyordum bu iş çıktı.keyfim kaçtı.bu işi çözmeden arabayı satışa çıkaramam.tecrübeli arkadaşlar yorumlarını esirgemezse sevirim.Adım fatih buarada.Kolay gelsin

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Eyl 2016 22:45 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
Kan grubu: A+
araçlarda tespiti en zor 2 şeyden biri başınıza gelmiş: 1çalıştırmada düzensizlik 2- rolantide motor Titremesi
çalıştırmada düzensizliğin başlıca sebepleri (sizin araca göre sıralarsak)
1- lpg enjektörleri (ateşleme olmadan gaz kaçırdığı için ıslaklığa sebebiyet verir ve ateşlemeyi geciktirir)
2- lpg regülatörü
3- LPG basınç değerleri
4- marş dinamosu(özellikle marş otomatiği)
5- zayıf akü (bazan elektrikçiler ölçer iyi derler ama öyle olmayabiliyor daha sonra birden bitiyor)
6- benzin pompası
7- benzin enjektörleri
8- lpg devir sabitleyici varsa kalitesiz sabitleyici/ayar yapılması

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Eyl 2016 23:37 
Kullanıcı avatarı

[quote="av.ilhami"]araçlarda tespiti en zor 2 şeyden biri başınıza gelmiş: 1çalıştırmada düzensizlik 2- rolantide motor Titremesi
çalıştırmada düzensizliğin başlıca sebepleri (sizin araca göre sıralarsak)
1- lpg enjektörleri (ateşleme olmadan gaz kaçırdığı için ıslaklığa sebebiyet verir ve ateşlemeyi geciktirir)
2- lpg regülatörü
3- LPG basınç değerleri
4- marş dinamosu(özellikle marş otomatiği)
5- zayıf akü (bazan elektrikçiler ölçer iyi derler ama öyle olmayabiliyor daha sonra birden bitiyor)
6- benzin pompası
7- benzin enjektörleri
8- lpg devir sabitleyici varsa kalitesiz sabitleyici/ayar yapılması[/quote

Araç ilk benzinde çalışıyor.Yani lpg ile ilgili yazdıklarınızın etkisi olabilir mi ilk çalışmada?Buarada enjektörleri yeni değiştirdim.Yazmayı unutmuşum.Teşekkürler yorum için

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Eyl 2016 14:11 
Kullanıcı avatarı

ünlü bir markanın enjektör temizleyicisini depoya karıştırdım.benzinde 200 km yol yapacağım şehir dışına.bakalım herhangi bi düzelme olacak mı

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Eyl 2016 22:44 
Kullanıcı avatarı

arkadaşlar belki bunu söylemek için erken ama benzin katkısı işe yaramış gibi görünüyor.inişli çıkışlı yayla yollarında arabayı devirli kullandım.yerli yersiz arabayı stop edip tekrar çalıştırdım.marş basma sürem kademe kademe kısaldı.arabayı bide soğukken çalıştırayım dedim.az önce birkaç deneme daha yaptım araba zınk diye çalışıyor.inşallah böyle devam eder.yanlız kendi ellerimle başıma yeni bir dert açtım.temizleyiciyi dolu depoya koymak gerektiği yönümde yazılar okumuştum.bende depoyu fulledim.fakat benzin göstergem full konumda takılı kaldı.sorun gösterge saatinde mi yoksa şamandıra mı takıldı?yıllardır depo tam doldurulmadığından şamandıra alışık olmadığı konumda takılı mı kaldı acaba?eğer öyleyse bu aciliyeti olan bir sorun mu?benzinin bittiğini farketmemek dışında bir sorun yaratır mı?sevincimiz kursağımızda kaldı

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Eyl 2016 13:41 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
Kan grubu: A+
Ben olsam sevinmeye devam ederdim. Muhtemelen Samandıra gibi. Benzin azalınca yine de ışık yanması lazım

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Eyl 2016 14:04 
Kullanıcı avatarı

av.ilhami yazdı:
Ben olsam sevinmeye devam ederdim. Muhtemelen Samandıra gibi. Benzin azalınca yine de ışık yanması lazım

Sizin yönlendirmeniz olmasaydı sıra enjektöre gelene kadar sanayiyi kendime mesken edecektim.Teşekkürler ilhami bey.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 7 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 17 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: