Zaman: 27 Nis 2024 09:28

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 07 Kas 2015 11:47 
Kullanıcı avatarı

İsim: Utku
Araç: Mitsubishi Carisma 1.8 GDI
Meslek: Mühendis
Kan grubu: 0RH+
Öncelikle herkese merhaba.
Arabam 2000 model mitsubishi carisma 1.8 gdi 127000 km'de ve alalı henüz bir hafta oldu. Yani aracı daha hiç tanımıyorum ve arabalardan da çok anlamam.
Fakat bir hafta boyunca arabayla yaklaşık 280 km yaptım ve araçla ilgili karşılaştığım sorunlar şu şekildeydi:
1. Arabanın motorunda yağ kaçakları bulunmakta (bunu bilerek arabayı almıştım)
2. Bozuk yollarda giderken ön takımlardan sanki bir parça boşlukta duruyormuş da sallandıkça bir yerlere çarpıyormuş gibi sesler geliyor.
3. Araç rolantideyken çoğu zaman; ibre önce sıfıra kadar iniyor, daha sonra gaz veriyormuşum gibi bine kadar yükseliyor (Fakat herhangi bir arıza ışığı yanmıyor ve titreme çok fazla olmuyor, motor teklemiyor. Sadece rolantideyken sanki hafif gaza basmışım gibi oluyor)
4. Carismanın kronik sorunu olan otomatik cam düğmelerinin deforme oluşu
5. Yol bilgisayarının olduğu ekranın ışığının yanmaması
6. Sabahları aracı ilk çalıştırdıktan sonra vites geçişlerinin oldukça zor olması (aracı kullandıkça bu geçişlerin kolaylaşması)
7. Son olarak da; dün akşam arabayı yıkattıktan sonra trafiğe çıktım ve baktım ki frenler tutmuyor. Yani daha doğrusu bir haftadır çok güzel olan frenleri, fren pedalının en sonuna kadar basmama rağmen çok çok zor durmakta. Öyle ki az kalsın öndeki araca vuruyordum ve hızım oldukça düşüktü. Önce arabayı yıkarken frenlerin su almış olabileceğini düşünüp üstünde çok durmadım. Fakat aradan saatler geçtikten sonra arabanın altında fren hidroliği olduğunu düşündüğüm yağa benzer sıvının aktığını fark ettim.

Fren sorununu yaşayana kadar, diğer sorunları çözebilmek için ankarada bir kaç tane ustayla telefonda görüştüm ve ilk altı sorun için söyledikleri miktarlar oldukça fazlaydı. Fren sorununu da yaşayınca sabah kalkar kalkmaz ilk olarak aracı bulunduğum ildeki Mitsubishi servisine götürdüm. Sizce bu sorunların bana maliyeti yaklaşık olarak ne olur? Ve en önemlisi karşılaştığım problemler kısa zamanda çözülebilir mi?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Kas 2015 10:59 
Kullanıcı avatarı

İsim: Utku
Araç: Mitsubishi Carisma 1.8 GDI
Meslek: Mühendis
Kan grubu: 0RH+
teşekkür ederim sayın admin :) aracımı servise bıraktım ve heyecanla bekliyorum bana ne kadara mâl olacağını :) aracımı teslim aldıktan sonra ne kadar sürede ve ne kadar tuttuğunu yazacağım belki diğer arkadaşlara faydam dokunur.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 90 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: