Zaman: 28 Nis 2024 10:53

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 6 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: çcarismam stop sorunu
MesajGönderilme zamanı: 15 Ara 2015 13:31 
Kullanıcı avatarı

İsim: Mehmet
Araç: 1999 GDİ
Meslek: serbest
Merhaba ben mehmet. Arabam çarisma 1.8 GDI 99 model. 1 ay önce arabayi tamirci ye conta, trigger, buji Sibop klipler vs. Değiştirmek için verdim. Arabayı teslim aldıktan sonra. Belli bir süre gidince araba stop ediyor. Sonra hemen mars almıyor. 5 dk. Bekledikten sonra çalışıyor. Arabayı tamirci geri götürdüm sorunu bulmaya çalışıyor. Sizce ne olabilir. Yardımcı olurmusunuz.

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: Re: çcarismam stop sorunu
MesajGönderilme zamanı: 15 Ara 2015 16:37 
Kullanıcı avatarı

_opeth yazdı:
Yag degisimi yapildi mi kac numara yag kondu?

ustannin dediiği 0-30 koydum diyor. Ama yalan söylüyor olabilir. zaten motor segman değişti siboplarlar klepeler yeni takıldı. Kapağı rektefe yapıldı. Sorun oluştuktan sonra cihaza bağladığı ni söyledi. Benim benzin pompası motoru orjinal değildi. Bir orjinal çıkma buldum. Yine aynı sorun devam etti. Sonra yüksek bbasınç pompası musiri arızalı dedi yine çıkma buldum taktik. Sorun yine devam ediyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Ara 2015 16:43 
Kullanıcı avatarı

İsim: caner
Araç: 2011 Lancer invite sr
Meslek: zabıt katibi
Kan grubu: 0Rh+
Bence ustayı değiştirin. Tahmini çalışıyor ustanız.
Belli bir süreyle gidince stop etme işi benim 99 model polo da olmuştu, 2-3 dk bekleyip çalıştırıyordum 5 dk gidince stop ediyordu ve hemen çalışmıyordu. Gece yarısı arabayı benzinlikte bırakıp babamı çağırmıştım bizi alması için. Sabah elektrikçiyi alıp arabanın başına gittik. Hararet müşürü ile alakalı idi yanlış hatırlamıyorsam. Motoru korumaya mı alıyordu ne elektrikçi ona birşeyler yaptı fanı açık tut gel dedi hakikaten stop etmeden gittik elektrikçiye kadar, sonra değiştirdi o parçayı sorun düzelmişti.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Ara 2015 12:08 
Kullanıcı avatarı

canerkaraman yazdı:
Bence ustayı değiştirin. Tahmini çalışıyor ustanız.
Belli bir süreyle gidince stop etme işi benim 99 model polo da olmuştu, 2-3 dk btoplartırıyordum 5 dk gidince stop ediyordu ve hemen çalışmıyordu. Gece yarısı arabayı benzinlikte bırakıp babamı çağırmıştım bizi alması için. Sabah elektrikçiyi alıp arabanın başına gittik. Hararet müşürü ile alakalı idi yanlış hatırlamıyorsam. Motoru korumaya mı alıyordu ne elektrikçi ona birşeyler yaptı fanı açık tut gel dedi hakikaten stop etmeden gittik elektrikçiye kadar, sonra değiştirdi o parçayı sorun düzelmişti.

Dün test cihazına bagladik hiç bir hata vermedi. Ama hala stop ediyor. Sizin de belirttiğiniz gibi beyin kendini korumaya alıyordur mutlaka. motoru tekrar toplarken yanlış bağlantimi yaptı acaba. Ne dersiniz?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Ara 2015 09:39 
Kullanıcı avatarı

Arabayı tamirden alıp buradaki yetkili servise cihaza bağlamaya götürdüm. Orada fark ettik ki radyatör ffanı devreye ggirdiği an gaz kesiliyor. Cihaz fan musiri ve hakaret gösterge musiri arızalı gösterdi. Servis teki ustanın dediği ssilindir kapak conta degisimlerinde ariza ya sebep olan hararet musirleri de bozuyor. Bu gun o musirleri degistirip kontrol edecegiz. Inşallah düzelir.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Oca 2016 06:02 
Kullanıcı avatarı

İsim: ayberk
Araç: mitsubishi carizma
Meslek: diğer
Aracınız düzeldimi silindir kapak contası değişiminde müşürler nasıl bozulur orasını anlayamadım

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 6 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 79 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: