Zaman: 28 Mar 2024 11:46

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Carisma sahibi olmak istiyorum
MesajGönderilme zamanı: 30 May 2016 13:56 
Kullanıcı avatarı

İsim: Abdullah sıtkı
Araç: Honda Civic 1.6 İES 1998
Meslek: Akedemisyen
Herkese hayırlı günler dilerim,,,
Yaklaşık bir senedir foruma üyeyim,
Tanışma bölümündeki mesajıma buradan ulaşabilirsiniz >>> viewtopic.php?f=6&t=10293

1,5 senedir forumdaki Lancer bölümünü takip etmekteyim taki 2 hafta öncesine kadar, türkiye ye dönüş yaptım ve artık burada bir araç alma vakti geldi, son kasa Lancer istiyorum fakat maddi durumum buna el vermiyor bu sebeple carisma modeline yöneldim,,,
Araçlarda seriliğini çok ön planda tutuyorum, yanlış anlaşılmasın hız tutkunu biri değilim ama ışıklarda ki kalkış anında ve sollama esnasında beni utandırmayacak araç istiyorum, 100-120 km hıza en kısa sürede çıkacak seri araç istiyorum bu sebeple de tercihim 1.8 GDI elegance modeli.

Carisma bölümünde yaklaşık 36 sayfa tutan konuları inceledim, 1.8 GDI ile ilgili olanlarıda tek tek okudum, internetteki araç ilanlara da baktım, anlayacağınız araç hakkında ufak da olsa bilgi sahibi oldum, ancak araçla ilgili aklımda bir kaç soru var, belki bu sorular forumda tartışıldı ve cevaplandı ancak ben gözden kaçırmış olabilirim, eğer böyle bir durum söz konusu ise kusuruma bakmayın.
Gelelim sizden almak istediğim bilgilere:
1- 1.8 GDI elegance en full olanı mıdır, eğer öyle ise neden hepsinde hız sabitleyici bulunmamakta. ( verilen ilanların bazılarında bulunmakta, bazılarında ise bulunmamakta)
Ayrıca kimsinde digital olan kilima diğer bir kısmında manuel, bu fark hangi yıllarda ki kasalarda ortaya çıkmakta.
2- istediğim model arka stop lambaları büyük ve kaba olanıdır, ince ve düz olan modeli istemiyorum, bunun için hangi yıllardaki modellere bakmam gerek.
3- serilik için 1.8 GDI elegance tercihi doğru mudur ? 1.6 ile arasında açık far var mı ? Performans açısından.
4- neden forumda carisma nın dizel modelleri hakkında bilgi çok az, dizeller hiç tutulmuyor mu, almak mantıklı değil mi ?

İlk etapta aklıma gelen sorular bunlar, ilerleyen Zaman'larda araç tercihimi yaptıktan sonra araç Hakkı'nda görüşleriniz almak için ve diğer sorularım için sizleri rahatsız edeceğim.

Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 18 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: